[#1] Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo
Od kilku dni grając w retro gry zacząłem na żywo nadawać publicznie na Facebooku. Mam kilkadziesiąt retro konsol i komputerów i gram zawsze z prawdziwego sprzętu, zero emulatorów.

Następnym razem gdy będę znów online to wrzuce tutaj link z transmisją na żywo. Oczywiście link z video będzie również działał gdy transmisja online się już zakończy. Gram w różne retro gry, na różnych konsolach i komputerach, ale tutaj będę zamieszczać tylko linki do transmisji z gier amigowych.

Żeby zacząć oglądać to wystarczy tylko kliknąć na link. Nie trzeba mieć nawet konta na Facebooku. Gdy Facebook zapyta o dane do zalogowania się, wystarczy wcisnąć przycisk `not now` i można oglądać.

Póki co wrzucam dwa wczorajsze linki z transmisji na żywo:

Dune 2 - misja 6

Moonstone - na szczęście tym razem gra się nie posypała i skończenie jej w całości zajęło mi około godziny.


Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 11:53:43 przez sordan
[#2] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #1

Dune 2 - misja 6

Widać dłoń prawdziwego stratega! OK
[#3] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #1

spoko sordan! OK
[#4] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #1

Oglądałem niedawno ale już offline niestety... ale zajebiste i tak aż chce się drinka zrobić i wypić z Tobą OK
Pytanka:
Czym łączysz obrazy?
Nie myślałeś o YouTube?
[#5] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #1

Fejzbuk suks !

Lepiej zaloz jakis kanal na jutubie i tam wrzucaj "gameplaye".
[#6] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@selur, post #5

Popieram OK Tu sporo niefejsbucznych ludzi jest.
[#7] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Vato, post #4

To otwieraj i pij, ja też często siedze i gram nie na samej wodzie :P

Obrazy łącze programem Xsplit Broadcaster, a samo zgrywanie obrazu z real hardware za pomocą Video Grabbera USB. Wcześniej kupiłem 2 najtańsze Video Grabbery z Chin, ale miały problem z przechwytywaniem kolorów i zamiast na przykład czerwonego miałem zielony. Póżniej kupiłem nieco droższy już z Niemiec i okazało się, że nie działa z Windows 10. Jako czwarty kupiłem ten: Aplic Video Grabber no i ten chodzi najlepiej więc nadaje z niego. Obraz perfekcyjny nie jest, jest sporo zakłóceń i przebarwień, ale już jest na tyle spoko, że mozna spokojnie oglądać.

Co do YouTube to wszystko mi jedno czy tam czy na Facebooku. Robie to tylko i wyłącznie po to by dobrze się bawić i by ciut lepiej się grało z małą publicznością, no a że padło na Facebook to niech póki co zostanie tam, tym bardziej, że nie trzeba mieć nawet konta na Facebooku, żeby ten publiczny streaming oglądać.

Zainspirował mnie Amiten, też "zabawia" się w podobny sposób. Jego też własnie wcześniej pytałem jak ogarnąć łączenie obrazów i nadawać jako jeden.

Miałem zacząć nadawać dopiero gdy się wprowadzę na nowe mieszkanie, ale kupno nieruchomości w Dublinie ciągnie się w nieskończoność, więc wystartowałem już przed przeprowadzką. Jak się już przeprowadze, a powinno to nastąpić za jakieś 1-3 miesiące to ponad połowe pokoju będę miał na retro zabawę. Zainstaluje jakieś kamerki już na stałe w pokoju. Kupie Hydre od Lotharka, podłącze 8 kompów/konsol pod jedno Video out, rozstane się z żoną i wtedy już będzie zabawa na całego. Z żoną oczywiście żart :)
[#8] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Aniol, post #6

Rozumiem i zdaję sobie sprawę, że mimo wszystko mnóstwo ludzi nie ma konta na Facebooku i nie zamierza nigdy go mieć, ale tak jak pisałem wcześniej nie jest potrzebne konto na Facebooku, żeby ten streaming oglądać. Nie jest też potrzebne konto żeby później te filmy oglądać już nie na żywo. A że zacząłem już wszystko przez Facebook to zostaje narazie jak jest.
[#9] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #7

To moze po przeprowadzce pomyslisz o youtubie.

"rozstane się z żoną i wtedy już będzie zabawa na całego"

to lepiej zedytuj tego posta zanim zona go wysledzi. Bo jak juz to zobaczy, to bedzie najgorszy zart w twoim zyciu (ja raz sobie zazartowalem z wygladu kobiety i..... szkoda gada, wszystkie kobiety sa pierd....te i z nimi sie nie zartuje, bo to nie poplaca
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo
[#11] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #1

6 misja w Dune 2 Atrydami to za dzieciaka była moja ulubiona! Tylko na innej mapie niż tej w co Ty grasz. Oglądam dalej!
[#12] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Jield, post #11

Transmisja na żywo:
Dune II, misja 7
[#13] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #12

Oj, ornithoptery dały popalić.
Pamiętam jak pierwszy raz mnie zaatakowały a ja nie wiedziałem czym je załatwić, wtedy się zdziwiłem i dodali mnie do innych zdziwionych
[#14] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #8

Ale proszę kolegi bez konta fb i na smartfonie ni dy rydy bo koniecznie chce zeby sie zalogowac, konto tworzyc...
[#15] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@softiron, post #14

Da rade na smartfonie i bez konta na FB
[#16] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@nostrum666, post #15

To moj fon jest jakis mało smart w takim razie. Albo użytkownik ;)
[#17] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@softiron, post #16

Jak mi wyskoczyło okno z zapytaniem czy chce się zalogować to je po prostu zamknąłem i jest git.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 23:05:37 przez nostrum666
[#18] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@nostrum666, post #17

To ja tak nie mam. Pukne w link, odpala sie fb z odnosnikiem do filmu, pukne odnosnik i mam ekran logowania fb. Jak go zamkne to calosc sie zamyka. Moze na kompie bedzie inaczej. Wroce do domu to sprawdze.
[#19] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@softiron, post #18

Jak ja kliknąłem w link to otworzyła mi się strona FB z filmem a nie z odnośnikiem.
[#20] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@nostrum666, post #19

W sensie np ekran z dune 2, sordan z flaszka i zdjecie sprzetu w PD rogu i trojkacik play. Tak mam ale po puknieciu w play chce ode mnie log do fb. I nie da rady tego ominac
[#21] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@softiron, post #20

Dziwna sprawa. Ja właśnie tak to obejrzałem.
[#22] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #12

Musialem przerwac streaming. Vampire 2 nie radzi sobie z Dune 2. Gra sie przycinala, czesto bardzo spowolniala oraz dzwiek byl opozniony wiec teoretycznie grac sie nie dalo i sobie odpuscilem. W mojej glownej Amidze 1200 mam zepsute Video po Composite i po modulatorze wiec nie moge nadawac syganalu przez Video Grabber. Niebawem przyjdzie do mnie Furia oraz inna, sprawna plyta glowna od A1200 i wtedy dopiero zaczne znow nadawac, ale to po Revision dopiero.

softiron: nie wiem jak jest na telefonie (podejrzewam, ze tak samo), ale na PC gdy Facebook pyta sie o login to wystarczy pod spodem nacisnac przycisk "not now", wtedy okno do logowania idzie w dol i mozna bezproblemu bez konta i bez logowania ogladac video. Jak sie ekran powiekszy na full screen to wtedy okienko z Facebooka w ogole juz nie jest widoczne.
[#23] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #22

Wogole nie mam takiej opcji. Moze to byc ze przezto ze nie mam fb na fonie zainstalowanego? Srednio prawdopodobne ale moze.
[#24] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@softiron, post #23

Nie bo ja wogole nie mam konta na FB ani też FB na telefonie.
[#25] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@nostrum666, post #24

na kompie ruszyło. Ło kurde... Dune w takiej prędkości to jakieś bluźnierstwo jest normalnie... strasznie dziwnie i nienaturalnie to wygląda jak dla mnie przynajmniej.
[#26] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #22

Sordan, przez Ciebie sobie zainstalowałem Dune 2 na swojej Amidze i poszedłem spać o pierwszej w nocy. A w dodatku była zmiana czasu i trzeba było wstać godzinę wcześniej... Wisisz mi kawę, o!
[#27] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Krashan, post #26

To długo ci musiała iść ta instalacja :P
[#28] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@michal_zukowski, post #27

No, panie - pięć dyskietek przeż...
[#29] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Krashan, post #26

I właśnie o to chodzi OK
[#30] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@michal_zukowski, post #27

Chyba nie sądzisz, że zainstalowałem wyłącznie po to, żeby mieć zainstalowane. Na pohybel dupkom Harkonnenom!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem