[#31] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #1

Ok, przeprowadzilem sie. Lecimy z tym syfem :)

Pang na rozgrzewke: Klik
[#32] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #31

bueeee trzeba się logować... niefejsbukwy jestem :/
[#33] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #31

"Lecimy z tym syfem"

no wlasnie niezly syf ten fejzbuk
NIEZALOGOWANY - nie teraz, NIEZALOGOWANY - nie teraz, NIEZALOGOWANY - nie teraz...


mam juz 1000 kont na roznych stronach i 1001 konta, zeby cos zobaczyc juz k.... nie zaloze
[#34] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@WojT_GL, post #32

Zobacz post numer jeden:
"Żeby zacząć oglądać to wystarczy tylko kliknąć na link. Nie trzeba mieć nawet konta na Facebooku. Gdy Facebook zapyta o dane do zalogowania się, wystarczy wcisnąć przycisk `not now` i można oglądać.". A jak masz dalej problemy to wylaz z kibla, zostaw smartphone na stole i odpal PC :)
[#35] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #34

Chyba cos zablokowali i juz sie tak nie da zrobic.
U mnie jak klikne "nie teraz" to i tak za chwile pojawia sie okno "NIEZALOGOWANY" i tak w kolko przeladowuje strone.
Jesli to jakis blad w skrypcie, to oczywiscie na niekorzysc ogladacza.
Fejszbuk po prostu sssiee
[#36] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@selur, post #35

No to lipa :/
[#37] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #36

Sordan! PIJOKU!! :P
[#38] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #36

Następnym razem puść stream na FB, YT, Twitch TV naraz
Powinno się dać.
[#39] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #31

Opowiedz trochę, jak to jest zorganizowane technicznie? Kamera,
jakiś grabber i co jeszcze? Jak to spiąć, żeby takie transmisje robić na żywo?
[#40] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@_arti, post #39

1. kamerka i grabber + soft "XSplit Broadcaster".
Koniec.

PS. 1 na 10 grabberów działa ze starymi konsolami (losówka)
Czekam właśnie na jeden (ale to może potrwać miesiąc), taki który Sordanowi działa.
Jak przyjdzie to samo i będzie działać, dam znać OK

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 17:25:04 przez Vato
[#41] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@_arti, post #39

Tak jak napisal Vato wyzej. Caly pic polega na programie do dzielenia obrazu. Ja uzywam komercyjnego Xsplit broadcaster, ale z pewnymi ograniczeniami mozna uzywac za darmo.

Jest ciezko znalezc poprawnie dzialajacy Video Grabber, ktory bedzie poprawnie grabowac z Amigi i innego retro sprzetu. Pierwszy, ktory kupilem dzialal ok, ale zamiast czerwonego koloru wyswietlal zielony. Dwa kolejne, ktore testowalem dzialaly przez pare sekund po czym obraz sie zamrazal. Jeszcze inny dzialal ok, ale byly jakies dziwne przebarwienia i w sumie do kazdej gry trzeba bylo ustawiac obraz manualnie. Ten z ktorego wczoraj nadawalem (odziwo ten najtanszy ze wszystkich, ktore mialem) spisal sie najlepiej. Jakosc obrazu jest bardzo dobra, ale zauwazylem dopiero pozniej, po nadawaniu ze dzwiek byl opozniony w stosunku do obrazu. Mam nadzieje, ze to byla tylko kwestia ustawien, bo jesli to byla wina samego grabbera no to bedzie lipa i bede musial kupowac i testowac kolejne.

Kamerka w prawym gornym rogu to najzwyklejsza chinska, tania webcamera. Mozna tez ustawic, ze na przyklad dzwiek bedzie mieszany tj. bedzie dzwiek z kamery + dzwiek z nadawania. Ja jako, ze nie jestem zbyt wygadany to nadaje tylko z dzwiekiem z grabbera :)

Slideshow obrazkow i tekst w lewym dolnym rogu to juz opcje samego Xsplita, mozna tam niezle inne cuda wladowac.

No i pozniej samym Xsplitem sobie dzielisz ekran wedlug twojego uznania. Z menu wybierasz urzadzenia (grabber, webcam itp.) i przyznajesz im miejsce na ekranie. Pozniej wybierasz z menu nadawanie przez Facebook i wszystko. Mozna tez nadawac przez Youtube itp. Obraz mam zdublowany i mozna grac albo patrzac bezposrednio na ekran Xsplita na PC, albo na drugim TV, do ktorego rowniez Amiga jest podpieta.
[#42] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #41

Sordan, dzwięk możesz puścić przez kartę dźwiękową i ominąć grabber.
W Xsplit broadcaster wybrać inne żródło dzwięku. ok, racja
[#43] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Vato, post #42

Ok, z dzwiekiem powinno byc juz ok.
Rodland
[#44] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #43

[#45] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #41

OK
[#46] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@WojT_GL, post #32

WojT_GL, selur nie mam pojecia czemu Wam nie chodzi. Wlasnie sprawdzilem ponownie na wylogowanym Facebooku, na innej przegladarce i nigdzie nie trzeba sie logowac i mozna normalnie ogladac, tutaj
Dowod :)

A na iOSto nawet sie nie pyta czy sie zalogowac tylko mozna od razu bez logowania ogladac.
[#47] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #46

To obejrzyj Live, po wylogowaniu:)

Nie da się oglądać transmisji na żywo, offline się da.
[#48] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@TechNineWonder, post #47

Aaaaa no to wszystko jasne. OK
[#49] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #48

tak czy siak ja na fejsa wiecej nie wchodze, drazni mnie to nachalne "zaloz konto, zaloguj, zarejestruj" OK
[#50] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@selur, post #49

welcome to the club OK
[#51] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@selur, post #49

OK
[#52] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@_arti, post #39

Ja testowałem kiedyś i mam do teraz jeszcze zainstalowane Wirecast Play (teraz jakoś utrudnili pobieranie).
Też kilka na raz ekranów możesz mieć, live stream z kamery i wrzucać efekty jak coś zmieniasz.
Jak masz dwa lub więcej monitorów wygodnie się na tym działa. Możesz okno skype czyjeś wrzucić, kamerkę jakiś film i dźwięk z kilku źródeł. I streamować na YT np.
[#53] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Raybeez, post #52

OBS jest darmowy. Do tego szybki kurs streemera I do tego strem przy 1mb's link.

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:36:28 przez TechNineWonder
[#54] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@TechNineWonder, post #53

To ja polecam vMix. Do tej pory już cztery razy miałem przywilej zarządzania studiem wideo na wydarzeniach z ponad 1500 osób. Próbowałem kilka programów i ten zyskał moje uznanie. Pozwala oczywiście na streaming (co robiłem po sieci lokalnej i przez Internet) oraz na audio delay, co jest bardzo pomocne w przypadku rozjeżdżania się obrazu z dźwiękiem. Do zabawy z transmisją z giercowania na Ami na pewno byłby świetny. Jest nieco bardziej skomplikowany, ale nie na tyle żeby sobie Amigowiec nie poradził OK
[#55] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Umpal, post #54

[#56] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #55

Nitro pękło całe live :)
[#57] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #56

[#58] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #57

[#59] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #58

[#60] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #59

Ok, przekonaliscie mnie. Zaczalem nadawac na Youtube z chatem na zywo. Dzisiaj pierwszy raz w zyciu, wiec nie wiem jak wyjdzie. Jak by ktos mogl napisac czy wszystko jest ok to byloby super, w sensie czy sie obraz nie tnie czy dzwiek jest ok itp.
Pang
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem