[#91] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #88

O, czyli mnie dużo nie ominęło jak koło północy wyłączyłem stream. No to sub i ode mnie i mam nadzieję, że dasz się jednak przekonać do zapowiadania terminów. ;)
[#92] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@teh_KaiN, post #91

40 ode mnie, się rozkręcasz panie :)
[#93] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@dotmod, post #92

Ogladalem ostatnio jak lamil w ten klon Robbo... Priest cos tam? ;) A tak na powaznie to wielki szacun za granie na real hardware. Malo kto juz sie na to decyduje a szkoda bo feeling zupelnie inny. Ogolnie transmisje godne polecenia :)
[#94] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Axi0maT, post #93

Hahaha, obejrzalem ten twoj caly Robbo na Youtube i ja tam nie widze ani grama podobienstwa, ale niech Ci bedzie

Osobiscie uwazam, ze single player nie jest podobny do niczego, a przynajmniej zadna gra sie nie sugerowalem piszac Crazy Priesta (moze tylko troche stawianie bomb zgapilem z Dyna Blaster :)), natomiast multi player to z zalozenia mial byc taki jakby mix Archon + Dyna Blaster.

Co do grania na prawdziwym sprzecie to wlasnie jest jak piszesz. Nie bawil bym sie tak dobrze nadajac z emulatora. Obecnie do video grabbera mam podlaczone:
- Amiga 600
- Amiga 1200
- Famicom
- NES
- SNES
- Sega Mega Drive 1
- Sega Mega Drive 2
- Sega Master System
ale planuje w przyszlosci podlaczyc do grabbera jeszcze inne komputery i konsole.
[#95] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #94

Z tym Robbo to tylko taka docinka zeby zabolalo w amigowa dusze :D Absolutnie nie bierz tego do siebie. Zreszta nawet gdyby, to jesli wzorowac sie na czyms to na tym co najlepsze. Sam tak robie od dawna, tylko nikomu o tym nie mow ;)
[#96] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Axi0maT, post #95

Theme Park AGA

[#97] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #94

Cześć,
Mam małe pytanie - jakiego video grabbera używasz?
Pozdrawiam,
Zbyszek
[#98] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@zzielinski, post #97

Z tymi Video RCA Grabberami pod USB sa mega cyrki, zeby to zmusic do dzialania z retro konsolami i komputerami. Na poczatku kupilem 1 grabber na eBayu, podlaczylem pod kilka retro konsol i pod Amige, ale zamiast czerwonego koloru byl zielony, co oczywiscie od razu zdyskwalifikowalo to urzadzenie. Kupilem kolejne 3 na eBayu. 2 w ogole nie dzialaly z niczym co podpinalem, a ten trzeci zamiast Video to pokazywal obrazki :). Wkurzylem sie i zamowilem kolejne 5 - wszystkie inne. 3 z nich nie dzialaly w ogole, jeden z nich ten najdrozszy z wszystkich ktorych kupilech (okolo 35 euro) mial w miare dobry dzwiek ale tragiczna jakosc obrazu. Natomiast absolutnie najtanszy z tych wszystkich co mi sie przewinely przez rece ma najlepsza jakosc obrazu i to jest ten z ktorego obecnie nadaje. Mozna go kupic na przyklad tutaj: Video Grabber Kosztuje cale 4.61 euro z wliczona wysylka. Jednak i tutaj nie jest zbyt kolorowo. Jesli chodzi o jakosc obrazu za ta cene to jest elegancko. Wszystko co podpinalem, czyli
- Amiga 600
- Amiga 1200
- Famicom
- NES
- SNES
- Sega Mega Drive 1
- Sega Mega Drive 2
- Sega Master System
daje rade i jakosc obrazu jak na ta cene jest bardzo dobra. Natomiast dzwiek jest tragiczny, szczegolnie gdy nadaje z Amigi. Specjalnie podczas transmisji wyciszam dzwiek o 70% zeby ludzie nie dostali epilepsji z tych piskow, ktore slychac podczas transmisji. Wczesniej robilem tak, ze nadawalem na dwa grabbery. Video szlo z tego najtanszego grabbera, a dzwiek z tego najdrozszego, ale ten drugi, najdrozszy, ktory rzekomo mial byc najlepszy padl sam z siebie.

Reasumujac: testowalem 9 grabberow i ani jeden nie poradzil sobie z retro sprzetem tak jak powinen. Jakby ktos mial jakis sprawdzony i pewny Video Grabber godny polecenia to niech da znac. Dzieki.


Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 21:43:49 przez sordan
[#99] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #98

Ja w sumie nie jestem jakimś orłem z elektroniki (zwłaszcza analogowej) i mogę gadać głupoty bo na tych wszystkich dopasowaniach impedancji się nie znam, ale czy nie dałoby rady z Amigi wyprowadzić audio do kabla zakończonego mini jackiem i podpiąć to na chama w port line in w jakiejś dźwiękówce pecetowej i zgrywać audio wprost, a video z tego wspaniałego grabbera za 5 erłów?
[#100] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@teh_KaiN, post #99

O tym samym pomyślałem. Jeśli synchronizacja dźwięku by się rozjeżdżała, to można ją opóźnić bez problemu (mocno wątpię żeby wyprzedziła kompresję obrazu).
Tak jak Sordan, wypróbowałem kilka grabberów (tyle że były to same firmówki). Niestety tylko jeden nadaje się jako tako*. Jakość obrazu całkiem niezła, ale na moje oko nie łapie 50 klatek na sekundę, więc do zgrania platformówki się raczej nie nadaje. Mógłbym zrobić test, gdyby ktoś bardzo, bardzo chciał zobaczyć jakość obrazu i dźwięku (choć tego ostatniego chyba nigdy nie podłączałem, więc nawet nie wiem, czy i jak sobie z tym radzi).

*Terratec Cinergy XS:
[#101] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #98

Na swoim kanale używam tego samego grabbera co ma Sordan, zresztą sam mi podawał linka gdzie to ustrojstwo kupić.
Złomik jak na swoją cenę, robi dobrą robotę. Jakość obrazu z małego Atari/C64/Amig szału nie robi, ale da się oglądać! Może przy szybszych grach gdzie ekran się przesuwa, przycina/klatkuje (np. pinballe), w żywszych efektach w demach też widać że nie wyrabia na 100%.
Dodam, że u mnie z dźwiękiem nie ma problemu, szum jest jakiś, ale też da się na to oko przymknąć. A puszczam dużo demosceny i jakoś ludzie na jakość nie narzekają, albo się przyzwyczaili.

Podłączałem do niego też PS2 i tu z obrazem nie jest tak dobrze. Szybsze ruchy w grach - obraz się kaszani.

Za taką cenę - polecam!
[#102] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #98

Z mojego doswiadczenia z walki z grabberami jasno wynika ze grabber to jedno a dobry program do przechwytywania ktory potrafi zdekodowac odpowiedni format obrazu to drugie. Pamietam ze walczylem np. z NTSC i jak zglebilem wiedze to okazalo sie ze tych roznych rodzajow PAL i NTSC jest prawie 30 rodzajow (a nie tak jak niektorzy mysla PAL50, PAL60, NTSC i SECAM). Polecam wiec poszukac porzadnego programu i nagle moze okazac sie ze kazdy grabber ktory kupiles to zadziala. Sprobuje poszukac w czelusciach swojego dysku jakiego progranu ja uzywalem i dam znac.
[#103] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #98

Też kupiłem ten grabber tani, ale cholerstwo ma stery tylko pod windę a nie posiadam żadnego windowsa w domu za wyjątkiem tych na ulicę :) więc narazie sobie leży i czeka. Kiedy znowu będziesz w coś pykał ?
Ostatnio widziałem jak wymiatasz w Panga ale właściwie tylko chwilę bo nie miałem zbytnio czasu, masz dużo samozaparcia, ja ostatnio cokolwiek włączę to po 5 minutach już mi się nie chce :/
[#104] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #90

Sordan, a zamierzasz ją przechodzić bez stosowania SAVE/RESTORE?
[#105] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@QUAD, post #103

Grabbery ala pendrive są do d... .... teraz z różnym skutkiem używam starej karty tv z wejsxiem4 svideo i audio na retro pececie :) kluczowy może być tak jak mówicie program do przechwytywania i dobrze dobrane kodeki.

[

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 02:24:37 przez mikecios
[#106] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@mikecios, post #105

Ten nie jest do dupy.
Sordan na nim nadaje.
Ja też go testowałem na retro sprzętach.
Tani, stabilny, działa.
[#107] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@QUAD, post #103

QUAD: wczoraj mialem nadawac, ale przekroczylem rzekomo jakis dzienny limit API na Youtubie i mi nie pozwolili :) Pewnie dzisiaj cos cykne.

OSH: nigdy tak nie gralem, dlatego ze robic save i load w trakcie misji psuje cala rozgrywke, tak gralem jak mialem 14 lat :) Jedynie co zrobie to gdy polegne w ostatniej misji (co jest bardzo prawdopodobne) to wtedy zrobie po prostu kolejne podejscie zaczynajac ostatnia misje od nowa.

Vato: a wlasnie. Polecalem Tobie i Rentonowi ten grabber. Renton natrzaskal juz na nim 118 filmow, a ty czemu sie opierdzielasz? Dajesz, chetnie poogladam jak Ci tam w cos idzie. Na Amiparty rozpykales wszystkich w 2 czy 3 turniejach growych wiec zrecznosc juz na tyle podszlifowales, ze mozesz juz na kozaka zasiadac do publicznych gierek :)
[#108] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #107

OSH: nigdy tak nie gralem, dlatego ze robic save i load w trakcie misji psuje cala rozgrywke, tak gralem jak mialem 14 lat :) Jedynie co zrobie to gdy polegne w ostatniej misji (co jest bardzo prawdopodobne) to wtedy zrobie po prostu kolejne podejscie zaczynajac ostatnia misje od nowa.


A, to szanuję takie podejście, bo mam tak samo. I to jest np. powodem, dlaczego wciąż nie mogę ukończyć (po 20 latach) Civilization na poziomie Emperor, przy największym kontynencie i 7 cywilizacjach. To było tez powodem, dlaczego nie przeszedłem ostatniej misji w Dune II grając Atrydami. Ale chyba mnie zmotywowałeś.
[#109] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #98

Wczoraj potestowałem trochę tego mojego grabbera i, co mnie jakoś nie zaskoczyło, potrafi przechwytywać maksymalnie 25 klatek na sekundę. To problem chyba ze wszystkimi grabberami na USB z wejściem composite, s-video. W sieci trafiłem na opis świetnego urządzenia, ale niestety bardzo drogiego - XCAPTURE-1. Chłopaki piszą, że nadaje się do wszystkich rodzajów retrosprzętów, a przy okazji daje możliwość podpięcia przelotowo dowolnego monitora/TV, co zastępuje scan doubler.



Tutaj test na youtube. Potrafi łapać 50 kl/s i nie robi nieprzyjemnego przeplotu właściwego donglom USB.
[#110] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Umpal, post #109

Cena faktycznie ostra, najtaniej znalazlem za 340 euro. Myslalem, ze piszac "bardzo drogo" masz na mysli 60-80 euro :) Za tyle to sobie podaruje. Ten moj grabber za 4.60 euro daje naprawdę dobry obraz, musze tylko cos wymyslec z dzwiekiem i bedzie git.

Po za tym nie widze tutaj RCA Video w tym urzadzeniu i nie za bardzo wiem jak do tego podpiac bez dodatkowych adapterow cokolwiek z retro co juz podpinalem wczesniej. Widze tutaj tylko 2x RCA Audio.
[#111] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #110

Cena niestety mocno zniechęca. Też przeszło mi przez głowę, jak oni podłączają te wszystkie sprzęty, ale nie zgłębiałem tematu ze względu na... cenę
[#112] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Umpal, post #111

Dzisiaj jedziemy na dwóch online w SWOS 16-17.
sordan (Francja) VS Tomuś (Brazylia)

[#113] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@sordan, post #112

No widziałem, widziałem i aż mnie nosi żeby do Tomusia wpaść na partyjkę ok, racja
..ale boje się o moją głowę
[#114] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@BULI, post #113

Trzeba było GRAĆ a nie pić ostatnio, to by Cię głowa nie bolała

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 22:08:45 przez Tomuś
[#115] Re: Sordan`s Retro TV - Streaming gier na żywo

@Tomuś, post #114

Dobra, dobra przyganiał Kocioł Garnkowi- jak zaczynaliśmy grać to miałeś włosy, a tu na zdjęciu co widzę?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem