[#1] Amigowe FPS (refleksje, opinie, rozważania)
.
[#2] Re: Zapowiedzi nowych gier
AB3D jedynka i dwójka miało tragiczne tekstury (nie chodzi mi o jakość)
[#3] Re: Zapowiedzi nowych gier
AB3D II bliżej do Dooma, ale można ruszać głową w dół i w górę. Są dwa piętra.

Ma też obiekty wektorowe, oświetlenie itp.

@Azakiel

Zależy od lokacji. Jest kilka świetnych tekstur np. korytarz na poziomie B. Można je też sobie podmienić w edytorze.
1
[#4] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #2

jakosc tez byla slaba no ale pewnie dostosowana do mozliwosci srednich konfiguracji
[#5] Re: Zapowiedzi nowych gier
Akurat Alcatraz Engine wyglądał rewelacyjnie i na 030 już fruwa.
link

No okej, ale na gołej 1200 klatkuje mocno ; /
1
[#6] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Ankuz MkOne, post #5

Taki doom z opcją góra/dół tylko że przeciwnicy strajkują. Chyba się nie dowiemy jak by ta gra czmychała na 020/14 mhz.
[#7] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Ankuz MkOne, post #5

8fps w rozdzialce 2:1 to nie żadne fruwanie
1
[#8] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #7

Rzeczywiście , odpaliłem aby odświeżyć pamięć i to nie woda ale i tak przyjemnie to wygląda na 030@50.
[#9] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Ankuz MkOne, post #8

no ale gloom deluxe masz w 1:1 dla 030@50mhz

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 22:29:34 przez michal_zukowski
[#10] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #9

Okej, ale jednak Gloom jest ubogi jak chodzi o przestrzeń wertyklaną. Wszystko na jednym poziomie (gra oczywiście wyśmienita).
IQ Alcatraz jednak pozwala na dużo więcej.
Jak już to chyba bym np. Fears dawał do opozycji?
[#11] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Ankuz MkOne, post #10

Grywalnie to Gloom przebija Fears, chyba nawet Za żelazną bramą przebija Fears :)
[#12] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Ankuz MkOne, post #10

Gloom jest ubogi jak chodzi o przestrzeń wertyklaną. Wszystko na jednym poziomie (gra oczywiście wyśmienita).


Z tą wyśmienitoscią to gruba gruuuba przesada , pomijając aspekty samej grafiki to biorąc pod uwage dzisiejsze standardy ta gra nie jest nawet średnia. Oczywiscie na bezrybiu i rak ryba i w swoich czasach ta prymitywna gra o prawie zerowej grywalnosci była oceniana jako fajna.

Jesli ktoś ostatnie 100 lat przesiedział pod amigowym kamieniem to proponuje zagrać np w

https://store.steampowered.com/app/1237970/Titanfall_2/

https://store.steampowered.com/app/379720/DOOM/

lub coś bardziej w stylistyce retro gamingu

https://store.steampowered.com/app/964800/Prodeus/

Podsumowując , Amiga nie miała zadnych dobrych FPS-ów , ŻADNYCH, te co były to były średnie (to i tak mocno naciągana ocena) lub kiepskie (nie licze pecetowych portów bo to nie są gry Amigowe)

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 22:48:19 przez Azakiel
2
[#13] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #12

Bez przesady. Akurat Gloom był mocno grywalny niezależnie od spraw technicznych. Tak samo Alien Breed 3D (ten pierwszy). Nie mówię, że to taka sama jakość jak najlepsze gry pecetowe, ale dałbym 7/10 Nasza platforma nie musi być najlepsza we wszystkim, ale nie popadajmy w paranoję..
4
[#14] Re: Zapowiedzi nowych gier

@TuReX, post #13

Bez przesady. Akurat Gloom był mocno grywalny niezależnie od spraw technicznych. Tak samo Alien Breed 3D (ten pierwszy). Nie mówię, że to taka sama jakość jak najlepsze gry pecetowe, ale dałbym 7/10 Nasza platforma nie musi być najlepsza we wszystkim, ale nie popadajmy w paranoję..Cytuj zaznaczony


paranoja??? sorrry moim subiektywnym zdaniem ktoś tutaj założył grube okulary z napisem Amiga.

Mapy w Gloomie są słabe , a gameplay polega na eksterminowaniu dziesiątek wrogów nacierających w linii najczęsciej prostej przez wąskie korytarze na naszego bohatera
4
[#15] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #12

Alien Bredy są świetne, lepsze niż Doom.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 23:34:14 przez Hellena
5
[#16] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hellena, post #15

Alien Breedy (pomijając grafikę) to koło klasycznego Dooma nawet nie stały a do tej wersji z 2016 (pod kątem grywalnosci ) to lata świetlne

jedyne co miały lepsze to pewne ficzery w warstwie technicznej

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 23:38:37 przez Azakiel
2
[#17] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #16

2 ma lepszą grafikę niż doom, a obie części mają dużo lepszą grywalność od dooma szeroki uśmiech
3
[#18] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hellena, post #17

2 ma lepszą grafikę niż doom, a obie części mają dużo lepszą grywalność od dooma


ja wiem że chciałbys by tak było ale to jest naprawde kiepski trolling
3
[#19] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #18

Chyba nigdy nie grałeś i nie widziałeś 😃
3
[#20] Re: Amigowe FPS (refleksje, opinie, rozważania)

@mailman, post #1

Przeszedłem AB3D2:TKG. Po nocach siedziałem na tym tytułem. Około 2000 roku. Niesamowite wrażenia i dla mnie najlepsza. Na drugim miejscu GS. Dla mnie też świetna. Trapped też dobra choć nieco trudniejsza. W końcu z elementami RPG. Gloomy też fajnie się grało, choć najbardziej lubiłem tryb kooperacji. Z bratem się siekało. Teraz czasem moi chłopcy siekaną. Osobiście nie przeszedłem Testamentu, 1 i 2. Ale jakoś nie mogę się zabrać za tą gry.
A co do przyszłości, mamy warpy, vampiry, teraz też pistorma, czemu nie. Zamiast tłuc kolejna platformówkę, nie lepiej zasiąść do jakiegoś FPSa? Amiga bez problemu by to łykła. Chętnie zapłaciłbym za taką grę. Chętnie bym zagrał w kolejne części pierwszych dwóch wymienionych.

Edyta: coś kiedyś o tym skrobnołem
https://issuu.com/ramosc64/docs/cafan_05_high
https://issuu.com/ramosc64/docs/cafan_06_high

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 02:32:53 przez don_rafito
4
[#21] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hellena, post #17

2 ma lepszą grafikę niż doom, a obie części mają dużo lepszą grywalność od dooma

Uważam podobnie. Dodać należy, że Alien Breed 3D II bliżej do Quake niż do Dooma.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 08:09:10 przez amikoksu
4
[#22] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #12

Oczywiscie na bezrybiu i rak ryba i w swoich czasach ta prymitywna gra o prawie zerowej grywalnosci była oceniana jako fajna.


To samo można powiedzieć np. o Wolfenstein 3D, który do dzisiaj jest uznawany za legendę, a sama gra jest słabiusieńka i zupełnie nie przetrwała próby czasu.

Bo "w swoich czasach" to słowo klucz.

Co do Glooma to trzeba po prostu lubić akurat taki typ rozgrywki FPS (naparzanie do przodu). Mnie osobiście Gloom szybko nudził, praktycznie tak samo szybko zanudził mnie po premierze np. Painkiller.
1
[#23] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #16

Alien Breed 3D miał taką wadę, że nie wyszła wersja z pikselami 1x1 (a była zapowiadana). Co do grywalności to kwestia gustu, AB3D i Doom to są różne klimaty.
[#24] Re: Zapowiedzi nowych gier

@karolb, post #23

obie gry były srednie mocno (AB3D2 i AB3D ), wsród znajomych amigowców z miasta po początkowej euforii nikt w nie nie grał (kazdy wolał Dooma I i II u znajomych na pececie), tym grom wiele brakuje do tego zeby byc dobre
3
[#25] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #24

Ja na przyklad grałem w Breathless i AB3D mi nie podchodziło. Doom jak Doom, nie musialem grać na Pececie, przeszedlem na Amidze.
2
[#26] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kempy, post #22

To samo można powiedzieć np. o Wolfenstein 3D, który do dzisiaj jest uznawany za legendę, a sama gra jest słabiusieńka i zupełnie nie przetrwała próby czasu.


Zgodze sie z tym ze Wolfenstein był kiepski (gameplay był na poziomie Amigowych FPS-ów czyli drewno, kiepskie levele i maksymalnie głupi przeciwnicy)
2
[#27] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #25

Ja na przyklad grałem w Breathless i AB3D mi nie podchodziło.


Breathless ...ehh kompletnie niewykorzystany potencjał , całkiem ładna grafika ale znowu kiepskie levele , zbyt mało tekstur (zapewne przez ograniczenia pamięci), kiepskie projekty przeciwników , kiepski gameplay
1
[#28] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #27

Dla mnie był dobry gameplay, złamałem palca odchylając się na krześle przed nadlatującą kulą, poleciałem z krzesłem na podłogę i krzesło zgniotło kciuka. Żadna inna gra nie wpłynęła tak na moje życie i zdrowie.
8
[#29] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #24

Hmmm, no ja grałem dużo w AB3D, doszedłem do ostatniego poziomu. Nie grałem u znajomych na pececie, jak już wyszedł port Doom'a na Ami, to ofcoz był zachwyt, ale dla mnie były rzeczy w AB3D które miały super klimat, jak np. efekt wody - oglądanie z góry co jest pod nią i po zanurzeniu oglądanie świata "nad". Tego Doom nie miał. Albo broń #2 w AB, samo naprowadzające się pociski (no bo nie było freelook, fajnie było patrzeć jak niebieska kula leci prosto w latającą głowę).

A propo że każdy wolał grać u znajomego na pc - to były później czasy, że każdy pecetowiec wolał grać u znajomego na PSX.

Na Amidze był fajny wysyp gier FPS, tylko nie każdy miał to minimum 030, i nie każda gra z tego korzystała (jak wyżej wspomniany tryb 1x1, którego brakowało w pierwszej części AB3D).
1
[#30] Re: Zapowiedzi nowych gier

@karolb, post #29

Ogólnie do znajomych szło się grać w jakieś gry wieloosobowe. Jakoś nie widzę, żeby poszedł do kogoś i kilkanaście godzin grał w Dooma.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem