[#1351] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@deadwood, post #1350

Superfrog, Cannon Fodder i Lotus 3 na CDTV ;)
[#1352] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Skiba, post #1351

Dzisiaj 2h w Aladdin i Breathless.
[#1353] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@deadwood, post #1350

Szukaj po krzakach. Tak samo jeżeli kryształ jest na małej wysepce na wschodzie, to dostać się do niego możesz tylko tunelem znajdującym się w krzakach we wschodniej części głównej wyspy. Nie napiszę gdzie dokładnie, żeby raz nie psuć Ci zabawy, a dwa gra i tak ustala to losowo na początku,tak jak położenie kryształów, wież, domków, fontanny i wejść do lochów właśnie.

Ja w zeszłym tygodniu, korzystając z odrobiny wolnego zrobiłem sobie mały maraton i przeszedłem Crystals of Arborea (skład klasyczny), Ishar: Legend of the Fortress oraz zacząłem Ishar 2: Messengers of Doom (fajnie jest spotkać starych bohaterów, którymi się kiedyś grało, a którzy jako emeryci służą radą i pomocą materialną nowemu pokoleniu herosów, zmagającemu się Złem pochodzącym w prostej lini od Zła z którym oni sami walczyli).

Oprócz tego pograłem w: The Settlers, Centuriona, Flimbo's Quest, Slam Tilta oraz Fury of the Furries.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 09:26:17 przez DarkSavant

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 09:26:38 przez DarkSavant
[#1354] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@DarkSavant, post #1353

Na wysepce byłem, ale krysztalłu tam nie widziałem. Dzięki za informację o losowosci - nie wiedziałem o tym. Wczoraj zacząłem grać w Ishara 1 (pierwszy raz). Dziwi mnie, że walka jest tam tak szybka. Czy jest jakaś możliwość zrobienia "Attack" wszystkimi bohaterami na raz? Teraz moja pierwsza linia jest na pozycjach 1, 2 i 5 i trochę trudno ciągle latać myszką pomiędzy trzema przyciskami Attack.
[#1355] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@deadwood, post #1354

Sabre Team w wersji aga oraz Saint Dragon
[#1356] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@deadwood, post #1354

Niestety nie ma możliwości atakowania wszystkimi postaciami równocześnie, ale można posiłkować się klawiszami funkcyjnymi. Za atak odpowiadają odpowiednio F2, F4, F6, F8 i F10 (F1, F3, F5, F7 i F9 otwierają z kolei menu akcji). Jeżeli masz A500, A1200 lub grasz na emulatorze to polecam także poruszać się za pomocą klawiatury numerycznej (1, 2, 3, 4, 5 i 6). Takie sterowanie jest wygodne, szybkie i skuteczne.

Życzę powodzenia w zmaganiach z Kroghiem i wielu godzin przyjemnych godzin na bezdrożach Kendorii!

Jeżeli chodzi o Crystals of Arborea to losowość nie jest 100%, po prostu gra przygotowuje krainę z kilku możliwych wariantów.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 12:10:33 przez DarkSavant
[#1357] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@DarkSavant, post #1356

Dziękuję za pomoc :)
[#1358] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@deadwood, post #1357

Sabre Team, Second Samurai, Seek&Destroy.

Z tą ostatnią przypomniała mi się smutna historia, z czasów, gdy chodziłem do podstawówki (lata 90-te). Zbierałem kieszonkowe na zakup oryginała Seek&Destroy w sklepie z grami. Długo zbierałem. W końcu przyszedł ten upragniony dzień, kupiłem grę i przeszedłem kilka leveli i okazało się, że sprzedano mi wersję shareware z kilkoma levelami. Jak wróciłem na drugi dzień do sklepu, to się dowiedziałem od sprzedawcy, że nie kupiłem tej gry u nich, więc nie mogę jej reklamować...

Smutne.
[#1359] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@gegu, post #1358

Wczoraj pół dnia: Lotus 2, Settlers, Pang, Prehistoric, Titus the Fox i SuperfrogOK
Szkoda, że druga część tej czwartej gry nie wyszła na Amigę
[#1360] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1359

Ja w sumie ostatnie 2-3 dni teraz katuje turrican 2 i dzisiaj chyba przejde całe ;)
Nigdy w latach 90 tego nie miałem. Także teraz sobie sprawdzam gry których nigdy nie miałem i musze przyznać że początkowo turrican a przynajmniej 1 level i sam początek gry zachęcająco nie wyglądał, ale no im dalej tym lepiej, a soundtrack jest świetny szeroki uśmiech Uwielbiam klimaty późnych 80 i wczesnych lat 90 na których się wychowałem
[#1361] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@jogg, post #1360

Golden Axe. Na A500, z ledwo żyjącej, kilkunastoletniej dyskietki

Serdeczności
Des
[#1362] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Des, post #1361

Santa's Xmas Caper (nie tylko w święta ;)), Golden Axe (mega klimat), Lotus 2 i 3 (seria nfs się chowa) OK
[#1363] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1362

Wczoraj klasyka amigowania czyli superfrog po raz pierwszy w życiu na poważnieszeroki uśmiech. Jako że nigdy nie miałem i nie grałem tak teraz zaczynam rozumieć czym podnieca się chyba prawie całe forum, gra jest więcej niż sympatyczna.
A także klasyka ogólnie gamingu czyli prehistorikszeroki uśmiech przy tej grze nieważne jaka platforma, jeśli w to chociaż raz ktoś nie grał na jakim kolwiek sprzęcie to nie jest prawdziwym gamerem
Btw. fajnie jest wreszcie zagrać w prehistorika z prawdziwym dźwiękiem a nie jakimś tam badziewnym bip-aniem z np. pentiuma 133.
[#1364] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@jogg, post #1363

Ja przedwczoraj w nocy, tak jak zwykle Deluxe Galaga z kumplem i dzisiaj trochę w Prehistorik. Dzięki, że przypomnieliście mi tą grę.

Skoro spodobał Ci się Superfrog, to zobacz jeszcze polską gierkę Forest Dumb - jest w rodzynkach

---edit---
I bym zapomniał Forest Dumb Forever

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 11:50:28 przez gegu
[#1365] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@gegu, post #1364

[#1366] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@TUPCOM, post #1365

Weekend miałem dość owocny bo "popracowałem" trochę nad Locomotion, Ruff'n,Tumble, Top Gear 2, Slam Tilt oraz spędziłem nockę z HeroQuest.
[#1367] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@DarkSavant, post #1366

Black Viper
[#1368] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Gżegżółka, post #1367

New York Warriors, Dragon Ninja, Midnight ResistanceOK Wszystko z dyskietek (nie inaczejszeroki uśmiech)OK
[wyróżniony] [#1369] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Gżegżółka, post #1367

Obsession.
[#1370] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@deadwood, post #1347

Dzieki Tobie znalazlem tytul, ktorego nazwy nie moglem odtworzyc.

piwo
[#1371] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@F7sus4, post #1370

Settlers zresztą teraz też level 24
[#1372] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@heniek29cr, post #1371

Później tak z ciekawości odpaliłem po kolei Desert Strike A600,Junglel Strike A600, Soviet Strike oraz Nuclear Strike na PSX i muszę przyznać (ale może to z sentymentu do amigi) ,że wersje na A600 lepiej wyglądają na 40 calowym tv
Już nawet nie wspomnę o większej frajdzieok, racja
Wersje z PSX bardziej przypominają Seek and Destroy z Ami ale też lepiej to wygląda na większym ekranie w
wersji amigowej
Pozdr.
[#1373] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@heniek29cr, post #1372

Lotus II
Pushover
UGH
[#1374] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Art, post #1373

Dzisiaj w nocy ponownie posiedziałem przy Hero Quest, potem poszarpałem trochę dżoja w Ruff'n'Tumble i Chaos Engine.
[#1375] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@DarkSavant, post #1374

Teraz trochę (3,5h) posiedziałem przy Shadow of the beast 3, Shinobi, Silent service 2 i Deluxe Galaga.
[#1376] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@gegu, post #1375

Shadow of the beast 3 na smartfonie pod uae4droid, ok. godzinki przed momentem.
[#1377] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@sigma2pi, post #1376

Pograłałem, przeszedłem prawie całą grę i tuż przed ukończeniem jej wygrałem uwaga uwaga:

klik w link: Talon

Btw. słabe zdjęcie ale tak wygląda moje małe stanowisko amigowe

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 16:59:19 przez jogg
[#1378] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@jogg, post #1377

Slam Tilt,
Pinball Ilussions,
Settlers,
Brutall Footbal.

Zona jest na mnie zła :/...
[#1379] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@wilkwcieniu, post #1378

Countless games... :) A to z okazji zakupu scandoublera Indivision AGA MK 2. Jeszcze raz zapałałem miłością do swojej Amigi i nawet PC nie włączałem (tylko po to, żeby ściągnąć program konfiguracyjny). Ustawiłem sobie odświeżanie na 50Hz i wszystkie gry działają świetnie!

Obraz z tego scandoublera jest jak balsam dla oczu! wub
[#1380] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hexmage960, post #1379

A udało Ci się wycelować idealnie 50 Hz, żeby nie szarpało animacji?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem