[#1831] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@juen, post #1830

Knightmare. Wpakowałem się do sklepu na drugim poziomie i akurat kasy wystarczyło na przyśpieszenie. Dzięki systemowi kontynuacji udało się doczołgać do bosa na siódmym poziomie i mnie zastopowało (to ten mały zielony rycerzyk i spawnujące się niebieskie gamonie). Bez przynajmniej 2x speed + tarcza to go raczej nie przejdę. Kluczem w tej wersji jest chyba uzbieranie na boosty w sklepie (czyli wymasterowanie sobie wcześniejszych poziomów) i poleganie na nich przy respawnach.

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 09:15:32 przez kempy
1
[#1832] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kempy, post #1831

Bob's Bad Day
Mało znana, a oryginalna i dobra gra.
[#1833] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #1832

Niektórzy uważają analogowy oryginał za najlepszą grę planszową



A ja chciałem zobaczyć jak wygląda na amidze Return Of The Witch Lord, zestaw dodatkowych scenariuszy, bo oryginalne misje HQ za młodziaka skończyłem. Niestety kubeł zimnej wody bo poziom jest wyższy niż się spodziewałem. Już w pierwszym scenariuszu, dosłownie w drugiej komnacie, na dzień dobry czwórka szkieletów i Chaos Warrior. Gdzie w podstawce z początku jakieś orki i gnomy. Niestety, ale wydaje się, że Return Of The Witch Lord wymaga transferu wcześniej podpakowanych bohaterów.

PS. Fajne źródło informacji o oryginalnym HQ. A że misje i zasady zostały najprawdopodobniej przeniesione na komputer bez żadnych zmian to dobre kompendium dla graczy.

http://english.yeoldeinn.com/system.php

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2022 11:32:39 przez kempy
1
[#1834] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kempy, post #1833

Witam, mi się w końcu po latach udało ukończyć Traps n Treasures.
Szkoda, że nie wyszedł zapowiedziany sequel.

5
[#1835] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@drake84, post #1834

@up szacunek ...... ja pierwszego poziomu przejść nie potrafię
W temacie, Knightmare, nie spodziewałem się że ten shmup będzie tak wciągający
[#1836] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@drake84, post #1834

łoo Miszczu ! pokłony
[#1837] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@selur, post #1836

A ja zagrałem wczoraj w TIME MACHINE.

Znacie tę grę ?

2
[#1838] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1837

pierwszy raz na oczy to widze
[#1839] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1837

Ooo... nigdy nawet o tej gierce nie słyszałem :)
[#1840] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1837

Grałem w tą grę na C64.
[#1841] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Ponki1986, post #1840

A ja właśnie ogarniam z młodzieżą lemmings-y na whdload, w słusznych czasach miałem pierwszą i drugą część a dzis widzę z 12 różnych od no more, new year po lemmings holiday

No właśnie czym się różni lemmings alt files od alt image czy lemmings files szeroki uśmiech

Mam też pytanie o samo whdload po za gierkami jest tam mnóstwo 'dem' tzn mamy lemmings i obok lemmings demo i tak przy wielu grach po co to to ? szeroki uśmiech
[#1842] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mike100, post #1841

Czasem wersje demo gier z dolaczanych do czasopism dyskietek mialy inne poziomy albo roznily sie gejmplejem bo pochodzily z jakiegos wczesniejszego etapu produkcji. Wersje Holidays dem to czesto jakies plansze zimowe etc. Fajna gratka dla fanow albo ludzi ktorzy maja sentyment do konkretnego dema gdzie zobaczyli dany tytul po raz pierwszy.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 11:13:23 przez kempy
[#1843] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Clockwiser. Gra logiczna oparta na ciekawym pomyśle (obracanie zaznaczonej grupy bloczków).
[#1844] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Ja w ostatnim czasie grałem w:
"Christoph Kolumbus" lub drugi tytuł tej samej gry to "Voyages of Discovery"
"Transarctica" ("Arctic Baron")
"ATR: All Terrain Racing"
"Street Rod"

Przymierzam się teraz do "Dune 2", bo przeszedłem "Dune 2000" i troochę się rozczarowałem. Chciałem zabrać się za "Emperor: Battle for Dune (2001)", ale po wersji 2000 wolę wrócić do klasyki.
[#1845] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@snifferman, post #1844

Mialem podobnie z Dune. Z tego co pamietam, Dune 2000 jest zwalona poprzez dziwny balans jednostek, bardziej przypomina jakas hybryde Command&Conquer.
Mimo, ze technicznie gniecie Dune 2, to gameplayowo jest jakas dretwa i D2 jest zdecydowanie leszpa.
A wygrywanie jedna jednostka (inzynierem), to juz bylo przegiecie.
[#1846] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@snifferman, post #1844

Kolumbus.. moja ulubiona gra, szkoda tylko że wersja Aga jest tylko po niemiecku.
[#1847] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Atryda, post #1846

A to nawet nie wiedziałem, że jest wersja AGA

Dune 2000 ma prawie nieśmiertelną piechotę, co rozwali kilka czołgów chociaż przyjmie ostrzał z wyrzutni rakiet i czołgów.

W Dune2 lubię bawić się w fortecę. Cała baza za murem, wieżyczki i nie do ruszenia, chyba że ostatnie misje i rakiety z pałacu
1
[#1848] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@UJP, post #1644

Grałem w Nitro. Dobre.

[#1849] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mmarcin2741, post #1848

w Trap Runner - trochę mnie na początku irytowało, ale teraz nawet mi się wydaje że to fajna gra

[#1850] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@KoFi, post #1849

Wczoraj zagrałem w "Disposable Hero".
[#1851] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mrcha_67, post #1850

W to samo, co ta pani na filmiku w 1992 grała. Uwielbiam filmy z epoki.
Szkoda, że ludzie nie mieli po domach kamer vhs.



Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 01:30:18 przez mmarcin2741
[#1852] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

"Dragonstone" z 1994 (Core Design).

Świetna zabawa.

[#1853] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1852

ooo, nie znam, muszę zagrać. Te kamienne słupki przypominają mi słupki z Chaos Engine.
[#1854] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mmarcin2741, post #1851

He, he spoko materiał OK
[#1855] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1853

@Hubez

No więc mi też najbardziej przypomina Chaos Engine, z resztą dlatego mi się podoba, ale ponoć miała to być oryginalnie druga część "Darkmere" (w które znowuż nie grywam).

Jest jeszcze jedna b. fajna gra A500 podobna do Chaos Engine, ale w tym momencie nie pomnę tytułu. Może mam gdzieś w save'ach, to sprawdzę w domu.
[#1856] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1855

Darkmere, Dragonstone, świetne gry, oj grało się kiedyś grało OK
[#1857] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Madman, post #1856

A ja wczoraj też pograłem w Dragonstone. Doszedłem do 3 poziomu. W wolnej chwili dalej do przodu. Darkmere zacząłem jakiś czas temu, zrobiłem miasto i teraz latam po lesie. Też czeka na to aby ją ukończyć.
[#1858] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@nostrum666, post #1857

Staram się ostatnio pogrywać w gry nietuzinkowe. Taki był Fernandez must Die.
Sporo dobrej zabawy, chociaż jak pamiętam to na C64 wersja była nieco
lepsza.

[#1859] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mmarcin2741, post #1858

A ja:



No i dalej uważam, że ta gra wychodząc w 1991 roku podniosła poprzeczkę jeśli chodzi o ścigałki.

Mało tego - uważam, że warto zaliczyć ją do gier które "wyciskały siódme poty" z OCS/ECS.

Ładna, budząca wyobraźnię grafika, kapitalna muzyka i dźwięki, animacja bardzo dynamiczna, pojazd poruszający się po asfalcie, a nie tylko skręcający w miejscu na jezdni.

To była gra którą standardowo w zestawie dostałem do A500 w 1992 roku. Było mi dane raz zagrać we czterech przez null-modem - kapitalna sprawa, jazda we czterech i modlenie się aby choć jeden dojechał do mety ,co daje promocje do następnego etapu wszystkim ;)
[#1860] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1859

Byłem fanem gier samochodowych w epoce. Ale dziś raczej nie zdarza mi się
odpalać tych tytułów, ponieważ zawsze uważałem, że ten gatunek bardzo
zyskał przy przejściu w 3d już od czasów pierwszego PSX-a.
Muzyka w Lotusie jednak powala, do dziś robi wrażenie a w 1991 zmiażdżyła
wszystkie konsole razem wzięte i jeszcze jeden automat szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 00:21:56 przez mmarcin2741
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem