[#2191] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2190

No i skończyłem Tiny Troops.
1
[#2192] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2191

Ja jestem teraz na etapie że ściągnąłem z grupy facebook Commodore &Amiga megapaczke (z wiekszoscia powstalych gier) whdload od Zeba Elwooda i obczajam każdą grę. Na razie ogarnąłem folder AGA, jednak muszę przyznać że poza znanymi klasykami to tak może że 2-3 mi przypadły do gusty których nie znałem. Większość to paździerze jednak - takie wanna be game dev.
W każdym razie ograłem trochę Super Stardust, tunel 3d nadal mnie zadziwia wygląda mega, nawet na monitorze LCD.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 11:55:35 przez mateusz_s

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 11:55:50 przez mateusz_s
1
[#2193] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mateusz_s, post #2192

Chaos Engine, Amiga 500+ , z dyskietek - 4 świat, do 2 w nocy. Klimat jak za dawnych lat, bardzo mnie wciągnęło, dziś mam zamiar skończyć :)

Pozdrawiam,
Bartek
1
[#2194] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Bartek_S, post #2193

Bo to jest świetna gra - steampunk, grafa, muzyka, sklep, multiplayer i wiele wiele innych gadżetów.

Jedna z najlepszych gier na Amigę.

Po prawie 30 latach dowiedziałem się, że istnieje wersja AGA która niewiele się różni.

Około 1994 oglądałem w TV materiał na temat nowej konsoli CD32 - testowali w niej Chaos Engine, które wyglądało praktycznie identycznie jak na mojej A500.

Zastanawiałem się "w czym tkwi szkopuł".

Dobrej nocy.
1
[#2195] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #2194

Jak zrobisz wersje od razu na 256 kolorow to zejscie do 32/64 jest dosc proste. Jak zrobisz wersje na 32 kolory to nie licząc dodania gradientów musisz rysować praktycznie wszystko od nowa. Dlatego część gier AGA jedyne co dostało to gradient agowy na cooperze.
[#2196] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@michal_zukowski, post #2195

Warto dodać, że pierwotnie można było grać w 3 osoby:

https://www.youtube.com/watch?v=eOgkKiwnTwA

Okazało się jednak, że Motorola 68K okazała się za słaba i gra bardzo zwalniała.

Materiał z 1991 roku.
1
[#2197] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #2196

Pokonałem Chaos Engine, były emocje!

Na "wyciszenie" krótka sesja z Elfmanią. Pamiętam, że te dwie gry (plus kilka innych, do których również mam zamiar wrócić) ogrywałem zimą'92 r. To już ponad 30 lat...nie wiem gdzie ten czas uciekł, Amiga wciąż taka sama (choć niestety, nie ta sama)

***Edit: wróć...to raczej nie mógł być 92 r. Raczej rok lub może nawet 2 później. Wciąż, blisko 30 lat temu.

Pozdrawiam
Bartek

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 09:21:48 przez Bartek_S
[#2198] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Bartek_S, post #2197

Raczej zimą 1993, nie wcześniej jak w połowie 1993 roku w nią grałeś ;)

Zimą 1992 to preview jedynie.

Gratulacje, gra jest trudna.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 09:32:17 przez Hubez
1
[#2199] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Bartek_S, post #2197

Elfmania ukazała się w czerwcu 1994, ja grałem w nią podczas wakacji 1994.
Piękna grafika, to chyba w ogóle najładniejsza gra na OCS/ECS - ale absurdalny poziom trudności obniżał grywalnośc niemal do zera...Wielka szkoda!

Chaos Engine ukazał się w marcu 1993. Nigdy nie była to moja ulubona gra, taki przeciętniak jak dla mnie, 6/10...
.
[#2200] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Motyl, post #2199

to chyba w ogóle najładniejsza gra na OCS/ECS

Ja bym obstawił na jedynce w takiej kategorii Lionheart.
[#2201] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Marcin27411, post #2200

A ja "Brian The Lion" i kilka innych tytułów.
[#2202] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #2201

Brian The Lion też był za trudny...
Lionheart za to jak najbardziej, piękna muzyka, grafika i grywalność! Jedna z najlepszych gier na Amigę, ścisła czołówka.
[#2203] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Motyl, post #2202

Najlepsza to Dune II !
2
[#2204] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Dorian3d, post #2203

Przypomniałem sobie "Wolfchild". Najlepsza sprawa to szukanie ukrytych "znajdziek", no i zamiana w wilkołaka. OK
2
[#2205] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Stoopi, post #2204

Breathless. W wersji 1.1 bardzo ładnie chodzi na 040/40 (maksymalne okno i piksele 1x1). Przeszedłem dziś pierwszy świat.
2
[#2206] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2205

a sciagales jeszcze szybszą wersje z EAB? Ostatnio mocno poprawili framerate.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 16:21:03 przez michal_zukowski
[#2207] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@michal_zukowski, post #2206

Nie ściągałem. Ta poprawka działa pod WHDLoad (takiej wersji używam)?
[#2208] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2207

Hmm. Przy grach typu Breathless chyba nie bawiłbym się w WHDLoad na 040. Ten tytuł spokojnie się przecież instalował i wydaje i się, że bezpieczniej go odpalać normalnie.
[#2209] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kempy, post #2208

Ściągnąłem wersję z EAB. Może na 060 chodzi wyraźnie szybciej, ale u mnie różnica jest ledwo zauważalna.
[#2210] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2209

Beast III, Agony - tyle zabawy, a nigdy nie bylo okazji odwdzieczyc sie autorom za ich trudna prace.
[#2211] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@koczis, post #2210

Jak to nie było? Mogłeś kupić oryginały w czasach ich premiery. Odwdzięczyłbyś się autorom ;)
1
[#2212] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Drakon, post #2211

Dynablaster - normalnie uwielbiam tą grę na dyżym ekranie i padzie OK
[#2213] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Drakon, post #2211

Nie tylko wczoraj, bo w sobotę też (A1200, WHDLOAD tym razem):

- Another World - trochę utknąłem na etapie, gdzie strzela się w ścianę uwalniającą wodę, ale przejdę :)
- Battle Squadron - genialna strzelanka, jeszcze nie dochodzę tak daleko jak "za dawnych lat", ale jest przyzwoicie :)
- Pirates! - 1620, z tą grą zostanę na dłużej, bo znów wciąga jak ruchome piaski
- Lionheart (koledzy przypomnieli wyżej - zgadzam się w 100%, przepiękna (!) gra)

Amiga Rulez

Pozdrawiam
Bartek
2
[#2214] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Bartek_S, post #2213

Battle Squadron


Kocham muzykę z BS. Osobiście uważam (to oczywiście moje prywatne zdanie), że OST z tej gry to majstersztyk.
1
[#2215] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Bartek_S, post #2213

Street Fighter 2. Przeszedłem najlepszym wojownikiem Zangiefem. Mega gra.
2
[#2216] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Cytadela. W 1995 r. grałem, ale nie skończyłem. Teraz gram w wersję Remonstered i zamierzam skończyć, chociaż gra jest bardzo średnia (zwłaszcza graficznie).
[#2217] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2216

Grasz przez WHDLoad czy z obrazów dyskietek? Bo jeżeli z obrazów, to wersja Remonstered nie pokazuje wszystkich możliwości nowej wersji - trzeba grać przez WHDLoad, aby je zobaczyć i doświadczyć.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2024 03:42:40 przez mailman
[#2218] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #2217

WHDLoad.
[#2219] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2218

A uruchamiałeś ostatnio dla porównania oryginał (wersja 1.0)? Dzień do nocy moim zdaniem. Nadal oczywiście jest to styl "Cytadeli", ale zważywszy, że gra jest na A500, to "Remonstered" wyszedł naprawdę rewelacyjnie. I jeszcze ta prędkość, która w końcu jest.
[#2220] Re: Nowe gry
Ja gralem w aladdyna u kolegi na nowej Amiga500mini
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem