[#2251] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Mokry, post #2250

Link do wersji AGA na stronie jest taki
http://deluxegalaga.monroeworld.com/DeluxeGalaga_A.lha

a powinien być:
http://deluxegalaga.com/files/DeluxeGalaga_A.lha

Może problemem u ciebie jest http? Jest tak, to zmień na https

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2024 08:13:57 przez Norbert
[#2252] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Przechodzę powoli Rick Dangerous 2. Dziś ukończyłem trzeci etap, który był zaskakująco łatwy w porównaniu do drugiego.
[#2253] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2252

Ja przeszedłem wczoraj bodajże piąty level Dark Forces.
[#2254] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@nostrum666, post #2253

Bodajże? Jak można grać i nie orientować się w sytuacji co, gdzie jaki level? Litości! Lamer.
[#2255] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@aMifan, post #2254

Naucz się czytac ze zrozumieniem. Pokaż mi gdzie napisałem że się nie orientuje w sytuacji. Wyobraź Sobie że można grać dla rozrywki. Włączam grę i po prostu przechodzę kolejny lewel, nieważne który to, dla rozrywki. Lubisz grać bardziej hardkorowo, liczyć każdy poziom, każdy wystrzał, każdego powalonego wroga, każdą sekundę spędzona w grze, ok, Twoja sprawa. I wcale nie czuje się z tego powodu lamerem, jak to ująłeś, za to Twoje podejście świadczy bardziej o Tobie i poziomie Twojej kultury osobistej.
7
[#2256] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Metal Mutant. Dobre.

[#2257] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Marcin27411, post #2256

Francuska gra. Trochę kolory dziwaczne, trochę psychodeli, ogólnie gra lekko straszna (bałem się Jej za dzieciaka).

Silmarils to ciekawa marka.
[#2258] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #2257

Trzech Wesołych Pielęgniarzy od Deck Six szeroki uśmiech
[#2259] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@miki1406, post #2258

Przypomniałeś mi jedną z komedii którą oglądałem jeszcze na vhs
[#2260] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Przeszedłem Trapped 2, niezbyt długa to gra, 3 wieczory.
2
[#2261] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Marcin27411, post #2256

Mega klasyka grałem w to wile razy
[#2262] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Day of the Tentacle. Gra odpala się bezpośrednio z WB, ale jest chyba jakoś wspomagana przez ScummVM. Chodzi bardzo szybko (optymalizowana na A1200 z Fastem).
2
[#2263] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2262

http://amiga.h-plus-t.com

"Built based on SCUMMAGA 0.38.2 sources left by nogfx, updated by P. Barèges"
[#2264] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

GeneticSpecies. Na 1230/50 lekko skacze, ale po pół godz gry o tym zapomniałem. OK
[#2265] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Bociek78, post #2264

Giana Sisters!

Roadkill!
1
[#2266] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Amcio, post #2260

Przeszedłem Trapped 2, niezbyt długa to gra, 3 wieczory.

Ooo, nareszcie spotykam kogoś kto przeszedł tę grę. Zawsze uważałem, że jest to bardzo niedoceniona gra. Jest to chyba najlepszy technicznie oryginalny amigowy FPP z epoki. Całkiem szybki, nieźle przyspiesza na szybszych procesorach, obiekty postaci są 3D, świetne dynamiczne światła, zróżnicowane wnętrza, ściany pod różnymi kątami, pochyłości, ruchome ściany, jakieś ogromne ruchome obiekty (kula jak w Indiana Jones, wieki jakby kierat czy wiatrak), ciekawe pułapki, poziomy na zewnątrz.
Tylko niestety z grywalnością podobno jest tak średnio. Generalnie niewielka popularność pewnie wynika z tego, że to nie było bieganie żołnierzem z giwera. szeroki uśmiech Ja oczywiście nie dałbym rady przejść tej gry. Ale byłem tak ciekawy jak wygląda dalej więc kiedyś sobie usiadłem na YouTube i obejrzałem całe przejście. Faktycznie nie jest długa. Z tego co tam zrobiono można było wydobyć więcej gameplayu.

Gdzieś w sieci można poczytać wypowiedź autora na temat nieukończonego Trapped 3. Było całkiem obiecująco. Szkoda, że to był ten dziwny moment gdy ludzie hurtowo rezygnowali z robienia czegoś dla Amigi. Jeżeli dobrze pamiętam to rozpoczęcie pracy przez autora z gamedevie zabiło hobby i amigowe aktywności. Nie pierwszy to taki przypadek…

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2024 12:37:40 przez MDW
1
[#2267] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Spheroid i Lazarus. Ten ostatni chodzi bez problemu na 040, co mnie pozytywnie zaskoczyło.
[#2268] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2267

Pirates! To klasyczne z 1990 roku. Spróbowałem jeszcze wersję CD32 pod WHDLoad, ale jak to bywa w przypadku wersji z konsoli odpalanej z hdd, gra bez muzyki z cda nie ma większego sensu. Dodatkowo co za kretyn wymyślił, żeby w miasteczkach łazić po lokacjach zamiast wybierać je z menu.
[#2269] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@MDW, post #2266

Jest problem z detekcją oddawanych ciosów w przeciwników jak się walczy bronią wręcz, ale ogólnie przyjemna gierka nawet nie taka trudna, trzeba trochę pokombinować w niektórych etapach, na YT jest niby longplay ale trwa on 1h a gry jest jeszcze jakieś 2h co nie jest pokazane na YT.
1
[#2270] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Amcio, post #2269

Virocop AGA. Bardzo dobra, dopieszczona i jednocześnie wymagająca gra.
[#2271] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2267

Skończyłem Spheroida. Po lekkim początkowym zniechęceniu (limit czasowy - bardzo "potrzebna" rzecz w grze logicznej) jakoś się zmobilizowałem i w kilka dni przeszedłem całą grę.
[#2272] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2271

Proxima 3, do końca ;)
2
[#2273] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mikecios, post #2272

Warzone ponownie. Prosta, przyjemna, ale nie łatwa.

I znowu końcowy napis, że jesteś zajebisty i tyle. I od nowa MENU :)
1
[#2274] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@aMifan, post #2273

I znowu końcowy napis, że jesteś zajebisty i tyle. I od nowa MENU


Trudno byłoby wcisnąć coś więcej bo przecież to jest gra na jednym flopie.
1
[#2275] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Gram po trochu w różne tytuły, bo szukam czegoś dobrego, co wciągnie mnie na dłużej. Póki co wypróbowałem Zak MacKracken, Helicopter Mission, Smarty & the nasty Gluttons i Alien Fish Fingers. Ta ostatnia chyba najlepsza, ale wciąż nie "to".
[#2276] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2275

Pixie and Dixie.
[#2277] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@amikoksu, post #2276

Colorado.

Gdy byłem mały ta gra pobudzała wyobraźnie. Lubie co jakiś czas do niej wrócić i odszukać skarb.
[#2278] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Biegu86, post #2277

Lethal Weapon. Dobre i muzyka też dobra. Trzeba trochę dłużej pograć, żeby się wciągnąć.



Ostatnia aktualizacja: 30.03.2024 22:19:16 przez Marcin27411
[#2279] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Blitz Ways. Przeszedłem całą.
[#2280] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Amcio, post #2269

Fajnie wiedzieć, że "Trapped 2" jest nie tylko fajny technicznie (pomijając problemy z detekcją kolizji, które w dzisiejszych czasach mógłby poprawić jakiś update) ale nawet też grywalny. 3 godziny to trochę zmarnowany potencjał. Skoro już tak zgrabnie zrobiono to całe otoczenie, a gra jest tak jakby trochę RPG, to mogłaby być jeszcze dłuższa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem