[#2371] Re: Pixele, piksele

@ppill, post #2368

Ładne! Bardzo nowoczesne w formie! OK
Miło się na to patrzy. Z mojej strony technicznie bez uwag. Brawo! ok, racja
[#2372] Re: Pixele, piksele

@ppill, post #2368

Fajnie się na to patrzy, ale dwa pierwsze źle się czyta. :)
[#2373] Re: Pixele, piksele

@Hexmage960, post #2367

No tylko jest 4x więcej obiektów do obsługi, ale jeśli w 320x240 daje radę to tam też powinno.


Mógłbyś rozwinąc w jaki sposób płynna praca w 320x240 implikuje podobne odczucia w rozdzielczości wymagającej 4x większych zasobów sprzętowych?
[#2374] Re: Pixele, piksele

@sanjyuubi, post #2373

Proste - myślisz sobie, że jak jest 4 x więcej do zrobienia to zajmie to 4 x dłużej? Nic bardziej mylnego. Oto dowód:

10 samolotów leci z Warszawy do Nowego Jorku bite 10 godzin, a przecież gdyby wypuścić na tą trasę tylko 1 samolot to też zajmie mu 10 godzin. Czyli co, rozkładamy wysiłek na miejsze dostępne zasoby, a czas wykonania zadania się nie zmienia. Czyli skoro AGA daje radę robić 50 FPS w 320x256 to da radę też i w FullHD. QED. Kurtyna!

[#2375] Re: Pixele, piksele

@recedent, post #2374

a zamiast tradycyjnych oklasków pasażerów owacja na stojąco, bo jeden pilot prowadził cztery samoloty naraz ;)
[#2376] Re: Pixele, piksele

@recedent, post #2374

Że też ty nie masz jeszcze nobla, zainspirowany twoim odkryciem postawiłem wszystko na jedną kartę i do gotującej się wody włożyłem 3 jajka i ugotowały się w tym samym czasie co jedno, a ja głupi myślałem, że będzie 3 razy dłużej, cholibka, co by było, gdyby nie ta AGA. Ktoś myślał o założeniu własnego kościoła? Jednego antychrysta już mamy :)
[#2377] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2371

Co prawda kojarzę niektóre jego prace, ale to co jest tutaj jest po prostu urzekające.
http://m4de.com
[#2378] Re: Pixele, piksele

@ZbyniuR, post #2377

Tak- ZAJEFAJNE ok, racja OK
[#2379] Re: Pixele, piksele

@ZbyniuR, post #2377

W niektórych przypadkach, aż ciężko uwierzyć, że powstały w 32/64-ch kolorach.
[#2380] Re: Pixele, piksele

@sanjyuubi, post #2379

Świetny materiał o doborze palety.
[#2381] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2371


Tradycyjnie, PAL hires 640x512
Praca, która miała swój "release" na Revision 2020.
Moj obrazek nie zakwalifikował się do finałowej 6tki.
Opis:
Obraz przypomina rytmicznie ustawione pudełka dla pracowników korporacji. Monotonia i tożsamość są celowe. Mamy do czynienia z podobnym elementem powtarzanym wiele razy. Na dole ekranu jest osoba, która właśnie dołącza do rzędu. Życie tej osoby wygląda podobnie do innych. nie wiadomo, czy jest dla niego za późno... A może to iskra, która roznieci ogień i zniszczy tryby korporacji.
[#2382] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2381

Prace na Revision i inne imprezy mają być powierzchowne, wyciągać ostatnie poty z limitów palety i pieścić receptory wzrokowe, a nie głębokie. Twoje dzieło zostanie docenione, może gdzieś za 100 lat. Myślałeś o partycjach w kształcie sześcianu, tak aby całość przypominała pszczeli plaster?
[#2383] Re: Pixele, piksele

@sanjyuubi, post #2382

To fakt, trzeba było machnąć landszafta z jeleniem na rykowisku,
nic tak nie łapie za serducho amigowca jak zachód słońca w HAMie szeroki uśmiech
.
[#2384] Re: Pixele, piksele

@sanjyuubi, post #2382

Prace na Revision i inne imprezy mają być powierzchowne, wyciągać ostatnie poty z limitów palety i pieścić receptory wzrokowe, a nie głębokie.

Praca jak najbardziej powierzchowna. Bardziej przemyślana. Nie spędziłem nad tym długo i mi nie żal.
Coraz bardziej zauważam że w poprzednich konkursach bardziej bolał mie fakt niedocenienia wkładu pracy niż zajęte miejsce.
Poszło, strzepałem kurz i idę dalej
Twoje dzieło zostanie docenione, może gdzieś za 100 lat.

OK
Myślałeś o partycjach w kształcie sześcianu, tak aby całość przypominała pszczeli plaster?

To by było zupełnie inne skojarzenie. Myślałem o tym. ale pszczoły to pożyteczne owady, bardzo zorganizowane a przede wszystkim nie nastawione na destrukcję samej pojedynczej jednostki. W ulu nie ma miejsca na bezsensowną pracę.
Potrzebowałem elementu, który budzi jednoznaczny skojarzenie ze ślepym pędem. Boksy jak klatki, wszystkie identyczne, smutne. Robodojarki
Była jeszcze alternatywna wersja:


Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 19:06:36 przez Koyot1222
[#2385] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2384

o, reptajlony bardziej mi się podobają - chyba lepiej też oddają temat
i czyściej
spoko koncept
[wyróżniony] [#2386] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2384

W tym roku Amstrad błysnął tylko z 1ym miejscem w intro
Square Roots by Vanity.

https://www.youtube.com/watch?v=Wnx078jx7ls

Jak ktoś lubi gadzinki to miejsce 5 w GFX:
Killing Oldschool by Beb.
[#2387] Re: Pixele, piksele

@ZbyniuR, post #2386

Flashback: moja 4letnia córka: śmieje się jak nie wiem i mówi ten pan leje dinozaura wodą :)
[#2388] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2384

szczury było dać...
[#2389] Re: Pixele, piksele

@ZbyniuR, post #2386

ta grafika na amstrada dobraOK, powinna być wyżej nawet
cholernie trudna paleta do opanowania
[#2390] Re: Pixele, piksele

@juen, post #2387

To można mieć taką paszczę i być panem? :)
Mnie to dziwi że krokuś nie jest zielony i że ma takie cienkie nogi.

@jakov - A która paleta jest łatwiejsza w 8bit?

A jakby ktoś chciał więcej prac Beb-a
https://demozoo.org/sceners/11756
Albo CeD-a też płodny (jak na CPC) i nagradzany
https://demozoo.org/sceners/29539
[#2391] Re: Pixele, piksele

@ZbyniuR, post #2390

Sam Coupe
C+4
MSX
A nawet poczciwe c64 (przy czym paleta, nie atrybuty). Amstrad się właśnie bardzo wyróżnia przez brak atrybutów w podst. trybie.
Ale sama paleta jest trudna do rysowania - właściwie tylko komiksowe, plakatowe rzeczy wychodzą dobrze.
[#2392] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2384

Chodziło o to, że w organizacji pszczół, każda jednostka składa się na instancję świadomości zbiorowej pozbawione miejsca na indywidualne uczucia pojedynczego przedstawiciela. Do tego najchętniej dążyłyby wielkie lobby właścicieli zakładów produkcyjnych czy wielkich sieci handlowych, by każdy podległy pracownik był tylko pracowitą komórką bez żadnych praw, by masami rządziły indywidualności jak królowe pszczół,. Presja, stres i koszty życia, także mają zdolność wymuszenia oddania się pracy, kosztem swojego indywidualnego życia, by zapewnić byt swojej rodzinie. Praca wykonywana w "kolonii" nie musi być szkodliwa dla środowiska, natomiast może odebrać pracownikowi życie prywatne, całkowicie nieznaczące z korporacyjnego punktu widzenia, ponieważ pracodawcy po prostu nie obchodzą twoje osobiste problemy i ma do tego pełne prawo.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 15:40:53 przez sanjyuubi
[#2393] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2384

Kojarzy mi się trochę z grą Strike Force z automatów, tam ludzie byli zamieniani w jaszczury.
[wyróżniony] [#2394] Re: Pixele, piksele

@jokov, post #2391

Jak przeczytałem twoją odpowiedź to w pierwszym odruchu miałem zamiar zrobić wykład z obrazkami o tym które kolory z Amstradowej palety ze sobą mieszać by uzyskać bledsze przyszarzone odcienie, ale spojrzałem co masz w Graffiti, i po pierwsze onieśmielił mnie talent, a po drugie zrozumiałem że takiego pastelo-luba do CPC nie przekonam. :)

Zgoda że Sam i C+4 mają tyle kolorów że więcej nie trzeba, i że MSX1 ma bardzo fajną paletę, ale myślę że atrybuty i tylko po 2 kolory w kratce raczej się do komiksów nadają niż do przyzwoitego (jak na 8bit) wyświetlenia twoich pań i widoczków jakim dałby radę CPC z ditheringiem. Bo owszem brakiem atrybutów się wyróżnia, ale na plus.

Ja w każdym bądź razie dzielę obrazki na ładne i brzydkie a nie na komiksowe i pastele, a w twoich ustach w towarzystwie słowa "tylko" komiksowe brzmi pejoratywnie. No ja tam raczej Rosińskiego "czytałem" niż Papcia Chmiela, i nie ośmieliłbym się skomentować jego pracy słowem "tylko".


Zmiana tematu. Mam dla was zgadywankę, kto rozpozna z jakich maszyn są te palety?

[#2395] Re: Pixele, piksele

@ZbyniuR, post #2394

Ależ nie musisz przekonywać :)
Ja bardzo lubię tę maszynę - to była wypowiedź czysto ...hmm 'obiektywna'.
Chętnie bym tu i teraz wrzucił swoje grafiki na amstrada ale jest jeszcze nikła szansa że wejdą do jakiegoś demka. Zdziwiłbyś się, ale wczoraj wymieniałem maile w właśnie w temacie grafik na cpc.

I zgadza się co do atrybutów - źle mnie widocznie zrozumiałeś - wyróżnia się na plus oczywiście! (nie mylić z cpc+) ;)

Pejoratywnie - hmm, nie wiem - może to ja coś mam w sobie takiego :D. Zwykle po prostu piszę to co mam na myśli - dziwię się, że często jest to odbierane jako atak czy zarzut.

Zobacz np. galerie z grafikami na amstrada - i wytłumacz te wszystkie batmany, jokery itp
Taki zestaw kolorów zwyczajnie ułatwia robienie dobrych prac w stylu graffiti, komiksowym czy plakatowym - które charakteryzują się intensywną paletą. Nie ma tu nic negatywnego.
Sam się 'wychowałem' m.in. na Rosińskim ale i Papciu Chmielu i plakatach również (np. 'polska szkoła plakatu') więc mam duży sentyment.

Co do palet to nie będę psuł zabawy innym - fajny pomysł. OK
[wyróżniony] [#2396] Re: Pixele, piksele

@jokov, post #2395

głupio to trochę wygląda - więc wrzucę przykład, żeby nie paplać po próżnicy
- fragment z grafiki na cpc w trakcie 'renderowania'


mam nadzieję, że Koyot nie ma nic przeciwko :)
[#2397] Re: Pixele, piksele

@ZbyniuR, post #2394

bez szukania w googlach:
- Lewy dolny róg - C64,
- obok (prawy dolny róg) - ZX spectrum.
- pierwszy rząd - trzeci od dołu - C128 RGB

Hmm, może jeszcze 2 w pierwszym rzędzie - bardzo podobny do C64 - może VIC20 ?
[#2398] Re: Pixele, piksele

@jokov, post #2396

Chyba, że akurat wylewa surówkę z pieca hutniczego, to OK
[#2399] Re: Pixele, piksele

@marianoamigo, post #2398

Chyba, że akurat wylewa surówkę z pieca hutniczego, to OK


Dobre
[#2400] Re: Pixele, piksele

@jokov, post #2396

Pierwsze wrażenie WOW! Rzadko się widzi takie ładne twarze na CPC. OK
Druga myśl co tu robi ten szary 13? Z rozmieszczenia wynika że powinien to być niebieski odcień pomiędzy użytymi już 5 i 14, a przecież jest taki kolor 11.
Trzecia myśl, taki kawał twarzy na czerwono 6? Zmieniłbym na amarant 7, a nawet poszedłbym za ciosem i pomarańcz 15 na róż 16, a żółty 24 na jego bledszą wersję 25.
Nie wiem jak w całym ale w tym fragmencie został jeszcze 1 kolor do dyspozycji, więc można by przywrócić czerwień na samych ustach. :)

Nie mam gdzie na szybko wstawiać obrazków, bo zwykle robię to na takich forach w których można dodawać pliki pod postem.

@zyga - Wszystkie 4 dobrze. Choć jedna z tych 4ech palet ma jeszcze drugą także poprawną odpowiedź. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem