[#91] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@retronav, post #85

Hmm... Diuna... walki Harkonenów z Atrydami... poszło ostro i to są chyba rozbłyski atomówek...

Druga sprawa może już trochę mniej widoczna ... czy ta planeta nie rzuca przypadkiem cienia na Kosmos, tzn. na gwiazdy (tło) po ciemnej stronie ?
Ale ogólnie widać spory postęp w stosunku do pierwszych wersji OK

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 14:46:35 przez pisklak
[#92] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@pisklak, post #91

Druga sprawa może już trochę mniej widoczna ... czy ta planeta nie rzuca przypadkiem cienia na Kosmos, tzn. na gwiazdy (tło) po ciemnej stronie ?

Mój obrazek nie miał na celu odzwierciedlić wszystkich fizycznych cech planety. To taka plastyka po prostu.
[#93] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #92

Przenoszę z wątku "Piksele, Pixele" tutaj moje wypociny.

Zrobiłem (na szybko) animację wznoszenia budynku. :)
Poniżej animacja GIF przedstawiająca kolejne etapy budowy budynku.



A tutaj warsztat pracy:

[#94] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #93

Poprawiłem nieco animację budowy. Teraz rzut w klatce nr 3 jest właściwy i animacja wygląda o niebo lepiej.

Na razie jest jeden typ budynków, ale dość łatwo można wprowadzić więcej (np. elektrownię, fabrykę itp.).

Być może będą budynki różnych rozmiarów, ale bardzo łatwo będzie można zaadaptować animację budowy w takim przypadku (rozszerzyć plac budowy).

Chciałem wyklarować sytuację z tą animacją i różnymi typami budynków. Następnie zabieram się za pierwsze jednostki (czołg itp.)

P.S. Pewnie jeszcze poprawię trochę tą animację. Piszcie śmiało uwagi!



Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 18:27:09 przez Hexmage960
[#95] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #94

Przepraszam, że piszę "pod sobą" w krótkim odcinku czasu.

Dorobiłem jedną klatkę animacji - szkielet. Chciałbym zauważyć, że to robocze wersje grafiki. Grafika oczywiście będzie upiększona na koniec. Najpierw chciałbym zestawić podstawowe elementy.



Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 19:15:59 przez Hexmage960
[#96] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #95

Rozumiem że te grafiki będą wykorzystane w grze typu Duna twojego autorstwa.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 20:10:01 przez mwb113
[#97] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@mwb113, post #96

Zgadza się.
[#98] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #97

Podziwiam wszystkich zajmujących się pixel artem, dla mnie wydaje się zbyt skomplikowany i chyba wolę raster/wektor jako technikę rysowania/malowania.
[#99] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@KM, post #98

No i kolejne poprawki - węższe pole budowy odpowiada podstawie budynku. oraz ulepszona klatka 4 (grubszy szkielet). Sama podstawa jest ładniejsza.



Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 21:17:44 przez Hexmage960
[#100] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #99

No i mamy konkretny budynek - plac budowy.


[#101] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #100

Przysiadłem dzisiaj nieco do grafiki i zrobiłem taką wersję placu budowy (rzut z góry):



I mam pytanie - która wersja podoba Wam się bardziej.
  • Rzut z góry?
  • Czy izometryczna?

Bo mi ta wersja Placu Budowy podoba się bardziej, choć animacja budowy w rzucie izometrycznym też ma swój urok. Dla świętego spokoju będę raczej rozbudowywał budynki w rzucie z góry.
[#102] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #101

Szczerze powiedziawszy to gdyby nie Twój opis to musiałbym się zastanowić co to jest. Rozumiem że w grze będzie to podpisane że to jakiś construction yard czy tam będzie to pierwsza budowla na mapie więc niejako samo z się będzie oczywiste że to służy do budowania innych rzeczy ale tak rozkminiając sam obrazek to lewo góra to jakiś spychacz?, Lewo dół stos cegieł, a prawa strona to za cholere nie wiem co to jest.
Czarne "fugi" między cegłami za bardzo biją po oczach.
A może jakąś jedną maszynę typu dźwig i zgrabny stosik belek tam dać? Tak prościej i czytelniej. To tylko moja subiektywna opinia.
[#103] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@softiron, post #102

Tak, to spychacz i stos cegieł. Po prawej jest taki "hangar" (przynajmniej starałem się by nim był ) Myślałem o dźwigu, ale szczerze mówiąc przy moich zdolnościach to trudno mi takie coś narysować by było wiadomo co to jest.

Szczerze mówiąc to wzorowałem się na Dune 2 jeśli chodzi o ten budynek. Chciałem narysować coś fajnego, wyszło jak wyszło. Muszę się dalej starać.

Dziękuję za Twoją opinię.

Mam pomysł, by jednak udoskonalić wersję izometryczną, tam przynajmniej dźwig będzie łatwiej narysować. No i szkoda trochę byłoby tej fajnej animacji budowy.

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 03:47:58 przez Hexmage960
[#104] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #103

Przesyłam "zremasterowaną" wersję mojego obrazka planety Diuna.

Posłużyłem się Deluxe Paintem oraz zrobiłem retusz kolorów jaki oferuje Personal Paint (rozjaśniłem i wzmocniłem barwy).

Planeta jest zdecydowanie solidniejsza i bardziej okrągła niż pierwotna wersja. Światłocienie i flara są ładniejsze.

Oto jakie możliwości oferuje Deluxe Paint:



Tutaj dołączam wersję obrazka przed retuszem kolorów w Personal Paincie. Może komuś się bardziej spodoba dzięki bardziej matowym barwom.

[#105] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #104

fajne.
a możesz zrobić wersję bez tych gwiazd po prawej stronie? tzn bez tych kleksowatych, żeby zostały same punkty i krzyżyki?
[#106] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@softiron, post #105

Oczywiście. Przechowuję na dysku wersję bez "kleksów". Ale wyobraź sobie, że jest to rój meteorytów! Ważne pytanie: wolisz jaśniejszą, czy ciemniejszą wersję?
[#107] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #106

chyba ciemniejszą, choć gwiazdy nie powinny być w odcieniu powierzchni planety bo teraz to bardziej wygląda na obrazek w sepii po prostu.
meteoryty powiadasz.... ja mam bardziej skojarzenie z Bożym Narodzeniem i bombką rozsiewającą błyski światła. A to przeca martwy kosmos gdzie nikt nie usłyszy Twojego krzyku...
[#108] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@softiron, post #107

Dzięki. Te gwiazdy coś mi nie pasowały i dzięki Tobie wiem dlaczego. Zmienię ich kolor.
Obecnie obrazek jest w 32 odcieniach brązu, spróbuję zagospodarować kilka barw na gwiazdy.

Co do tych "meteorytów", to uważam że nie są złe.

Myślałem by walnąć jakiś statek kosmiczny na pierwszym planie.
[#109] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@softiron, post #107

Wklejam wersje z poprawionym gwiazdozbiorem.

Zrobiłem też taki oto pas meteorytów. Może się spodoba. Mam też wersję bez tego pierścienia.

[#110] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #104

Wyglada calkiem ciekawie i mysle, ze niechcacy namalowales etap wygasania naszego slonca, w okolo ktorego tancuja chmury plazmowe
[#111] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #109

nie... to nie wygląda dobrze mz.
[#112] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@softiron, post #111

Wszystko da się poprawić.

Więc siadłem jeszcze raz, załadowałem wczesną wersję i zrobiłem bardziej zróżnicowaną fakturę powierzchni planety. Dorobiłem trochę piaszczystego wzorku. Naniosłem to na jedną z ostatnich wersji.

Zmieniłem kolory na ładniejsze.

Myślę, że teraz jest całkiem OK.

[#113] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #112

oświetlenie planety zostawiam bo to już dyskusja chyba trwała jakiśczas temu. Znaczy jak słońce zza planety i nie ma drugiego w układzie to mz cały prawy dół powinien być o wiele ciemniejszy.
te duże (jaśniejsze) gwiazdy. A zostaw z 2,3 może tylko. w tak wąskim kadrze ciut ich chiba za dużo...
z tych punktowych można też zrobić jakiś wzorek, mgławicę

takie mnie się rzuciło w googlach np coś








Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 20:42:15 przez softiron
[#114] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@softiron, post #113

Chciałbym zauważyć, że mgławice już były (nazwałeś je kleksami)

Co tak naprawdę warto poprawić? Może zrobię/zróbmy zestawienie.
Na mój gust flara i światłocień w wersji brązowej jest dobry. Gwiazdozbiór też (można dodać mgławice). Co jeszcze?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 21:41:06 przez Hexmage960
[#115] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #114

@Softiron
Przyjrzyj się jeszcze raz wersji brązowej. Myślę, że jest całkiem OK.

I napisz co i jak według Ciebie poprawić?

[#116] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #115

ja bym to widział z baletem ;)

[#117] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@softiron, post #116

Zapodaję nową odsłonę obrazu planety. Postarałem się naprawdę nad fakturą, wyszło nieźle. Jako bonus księżyce Diuny.

Planeta jest bardzo jasna, ale przez to też dość wyraźna i czytelna.

Myślę, że warto zamknąć rozdział tej planety, ale jeśli macie jakieś uwagi, śmiało piszcie.

[#118] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Hexmage960, post #117

Zróżnicowałbym rozmiary księżyców i ich jasność. Zakładam, że planeta zasłania słońce które wschodzi na horyzoncie. Subtelnie oświetliłbym kontury księżyców od strony gwiazdy a ten w prawym dolnym rogu powiększyłbym i przybliżył tak, żeby znalazł się pomiędzy obserwatorem a planetą.
[#119] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Schizo_, post #118

nie mogę edytować poprzedniego postu

coś w tym stylu:
[#120] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Schizo_, post #119

Tak dużo lepiej, tamte o tym samym rozmiarze bardzo "przypłaszczały" obrazek i nie wyglądały naturalnie.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 10:39:30 przez Hellena
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem