[#421] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@morph123, post #420

Mowa była o wydajności emulacji 68k na UAE vs NG, i póki nie zostaną zrobione testy na AROSie

A możesz rozwinąć swoją myśl... tzn. co ma do tego AROS i co to zmieni?
[#422] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@morph123, post #420

W praktycznych zastosowaniach softu 68k oczywiście Amiga NG dalej przed winuae.
Już nie tak daleko jak za czasów C2D, ale dalej.
Oczywiście jeśli nawet pojawią się szybsze pc niż moje i7, dalej niczego to nie zmieni:
- nie ma sensu robić nic na klasyka bo grafika dwa razy wolniejsza od 386 SX jest za wolna
- nie ma sensu nic robić na uae/aros na x86/arm bo na win/lnx/osx zrobi się sto razy szybciej
[#423] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #422

Podaj przykłady jak soft 68k na NG w praktycznych zastosowaniach jest dalej przed winuae ?

Przydałaby się wyjaśnienie co według Ciebie znaczy "praktyczne zastosowanie "

Pojawienie się szybszego i7 spowoduje to ze będziesz musiał napisać na forum że
"Szybszy komputer jest szybszy od wolniejszego " i NG nie ma przewagi.
[#424] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #423

Przeczytaj jeszcze raz post nr 405
[#425] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #424

Nie rozumiesz. Więc wytłumaczę jeszcze raz.

Jeżeli mam korzystać do uruchamiania softu 68k z emulatora, to średnio mnie obchodzi czy zrobię to na PPC czy PC. I nawet jeśli znajdziesz jakieś wyjątki w których PPC jest szybsze (choć większość postów w tym wątku temu przeczy) to nie ma to znaczenia. Uwierz, nie po to odpalam Amigę, żeby sobie pakować gigantyczne archiwa lha. A jeśli nawet miałbym to robić, to przy korzystaniu z emulatora - wypakuję sobie to na PC-cie i przerzucę do partycji/katalogu amigowego.

W skrócie - do 68k mam Amigę 68k. Wystarczającą mi w zupełności do tego, czego od niej oczekuje.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 10:16:40 przez Splavinho
[#426] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #424

Nie odpowiedziałeś na pytanie które zadalem
Czekam.

Co to jest według ciebie "praktyczne zastosowanie"?
[#427] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #426

Przeczytaj jeszcze raz post nr 405
[#428] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #427

Widzę ze nie potrafisz bronić swoich przekonań, i tylko bazujesz na tym ze ktoś coś powiedział, "podobno działa" , patrz post xxx itd.
Nie masz wiedzy o rzeczach o których tak "bajecznie" opowiadasz.
Proponuje Ci, pozostań w Swoich INTERNETACH, mniej będziesz się denerwować a przynajmniej TAM masz duży posłuch.
[#429] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #428

Przecież od początku było wiadome,że dyskusja z tym panem nie ma żadnego sensu.
Sprawa jest prosta, może sobie wierzyć w co mu się podoba (skoro miliony ludzi wierzą i zabijaja w imię jakiejś wymyślnej istoty ) ale niech tą wiedze trzyma dla siebie i się nią cieszy skoro to takie dla niego wazne. Tylko po co ta cała dyskusja? Po co próbuje wmówić innym swój punkt widzenia, tak ja kto mistrzowsko opanowały media głównego nurtu,gdzie znaczna większość ludzi szczerze wierzy,że to co jest w TV i prasie to święta prawda. Ciagłe powtarzanie tego samego hasełka nie spowoduje przecież że nagle userzy PPA się nawrócą i będa nauczać świat o tym co próbuje nam wmówić ten pan o wątpliwej poczytalności
[#430] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #428

Widzę że nie przeczytałeś postu 405 więc przepiszę z niego najważniejsze rzeczy jeszcze raz:

Jak dla mnie to testy

1. lw gdzie nigdy bym tego nie użył do raytracingu bo jakość jest na takim poziomie że wstyd przed ludźmi

2.test PS gdzie robi się eksport do bitmapy zamiast do ps a potem konwersji do pdf

To takie raczej na siłę udowadnianie że uae jest lepsze, w rzeczach które i tak nikt nigdy nie używa.
[#431] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@FeRu, post #429

Tak ci się tylko wydaje. Źle ci się wydaje.
W praktycznych zastosowaniach na ng soft na 68k plus soft na ppc dalej wypada lepiej niż soft na 68k na uae.
W testach z d... mających na siłę wykazać że uae jest lepsze uae jest lepsze.
Problem niektórych tutaj polega na tym że te testy są z d... właśnie.
PageStream używam od ponad ćwierć wieku i ten soft nigdy nie zepsuł mi wydruku.
Eksportu do ps w PageStream używam od ponad dwudziestu lat i nigdy nie było żadnego problemu.
Dlatego uważam eksport do bitmapy i przerabianie za bez sensu, a test oparty na tym za żałosną próbę wykazania na siłę że uae jest lepsze.
Test LW jest jeszcze bardziej żałosny, jakość jest taka że naprawdę jak coś ma być renderowane w amigowym lw sprzed prawie ćwierć wieku to lepiej nie robić tego w ogóle.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 16:56:57 przez swinkamor12

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 16:57:28 przez swinkamor12
[#432] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #430

Napisałeś

W praktycznych zastosowaniach softu 68k oczywiście Amiga NG dalej przed winuae. 
Już nie tak daleko jak za czasów C2D, ale dalej.
Oczywiście jeśli nawet pojawią się szybsze pc niż moje i7, dalej niczego to nie zmieni:


Wyjaśnij "praktyczne zastosowanie"
Napisz jaki soft m68k w praktycznym zastosowaniu odpalony na NG jest nadal szybszy niz na winuae.
Czy według ciebie szybszy komputer jest szybszy od wolnego, czy jest wręcz odwrotnie?
[#433] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #431

jak coś ma być renderowane w amigowym lw sprzed prawie ćwierć wieku to lepiej nie robić tego w ogóle


Lepiej zrobić cokolwiek, nawet w Real v1.4, niż nic.
[#434] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #431

Zrób sam testy programów m68k na NG I napisz jak się mają do prędkości na winuae.
Oczywiście tylko takie, których używasz w praktycznych zastosowaniach.
Wykonaj to dla NG ( tylko w emulacji 68k) i winuae (tylko emulacja m68k).
Czekam na wyniki.
[#435] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #434

Z ciekawości odpaliłem emulator Amigi na telefonie (procesor Snapdragon 845) i oto wynik:




Chciałem porównać to z wynikami NG i znalazłem taki oto wynik dla X1000:

http://www.amigaone.pl/?p=1524



I teraz pytanie - co tu jest grane? Czy te sprzęty są aż tak powolne, czy może porty emulatorów są słabe? Spodziewałem się, że na komórce będzie szybciej, ale nie 20 razy szybciej. Można prosić o podobny screen z czegoś szybszego, np. z PowerMaca G5?
[#436] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@jubi, post #435

A mógłbyś na swoim Snapdragonie ustawić kicka 3.1, Pal: High Res, i 68040 +FPU? Żeby było porównywalnie...

Oczywiście SysInfo odpalę.
[#437] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #436

Mi4- Snapdragon 801OK
Rom3.1/pal hi-res/040+fpu

[#438] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MariuszK, post #437

Ciekawe wyniki. Snapdragony to w końcu ARM a tam emu instrukcji 68k jest znacznie szybsza niż na x86/x64
[#439] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@FeRu, post #438

Ten sam Snapdragon 801, tylko ze zmienionym profilem zasilania na wydajny...

[#440] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MariuszK, post #437

Wciąż ECS...
[#441] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@jubi, post #435

No ale to screen z X1000 z euae. Wiadomo, że jit dla euae jest średnio napisany. Prędkość to około 2x060 więc jest wystarczająca dla każdego oprogramowania dla amigi, które nie pójdzie natywnie na morphosie/os4. Sprawdz systemowego syspeeda to zrobimy testy emulatora jit systemowego.
[#442] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MariuszK, post #439

Znudziło mi się czekanie na poprawne wyniki, zatem proszę - oto screenshot z mojej konfiguracji. Nie wykluczam, że coś jeszcze można poprawić.

[#443] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #442

Brak zasiegu w podróży...
Ten sam cpu aga, 3.1
[#444] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MariuszK, post #443

Nie mogę się bacznie przyglądać. Mój wynik.
IcarosDesktop 2.2.4 na Acerku Aspire One, JanusUAE 1.4, AmigaOS 3.9
[#445] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #436

Nie mam tu 3.1 pod ręką:

[#446] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@jubi, post #445

No to teraz zapuść na swoim Snapdragonie test LAME, zobaczymy gdzie te Twoje Dhrystony.
[#447] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #446

s9+ i wynik mizerny. Może coś źle skonfigurowałem.


dla porównania mój stary laptop intel i3 380m


Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 22:33:40 przez snifferman
[#448] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #447

Włącz wszystkie CACHE.
Uruchomienie kilku testów prędkości jeden po drugim daje rozbieżne wartości. (JIT).
Jakie wyniki są bez JIT.
[#449] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #448

i7 Linux fs-uae z JIT



całkiem inny stosunek dhrystonów do mips niż u was, hmm

i bez JIT



gigantyczna różnica.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 08:54:02 przez rePeter
[#450] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #449


całkiem inny stosunek dhrystonów do mips niż u was, hmm


Tworcy Sysinfo nie przewidzieli takich wyników a ograniczone jest pole na liczby
Odcina pierwsze znaki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem