[#481] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #478

Samsung S9+ Uae4arm na plikopartycji od norberta 21FPS
Niech ktoś wrzuci wszystkie ustawienia od emulatora, bo w sysinfo miałem 3 razy mniejszy wynik niż jubi na podobnym sprzęcie
[#482] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #481

nie mogłem już edytować. Przy profilu androida wysoka wydajność - 23.1FPS

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 18:34:38 przez snifferman
[#483] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #482

Znowu nie mogłem edytować :D
Na najnowszym WinUAE (i3 380m) udało mi sie odpalić plikopartycję i timedemo 15,5FPS
Także S9+ Na Uae4arm dał lepszy wynik niż mój laptop - 23,1FPS
[#484] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #480

MIPS 2653


Kosmos ;)
sam linux podaje 5188 bogomips na rdzeń

Twoja plikopartycja u mnie nie działa. Bez względu na ustawioną pamięć.
Ale znalazłem u siebie na dysku amigaquake, timedemo demo1.dem nie podaje mps więc uruchomiłem
map dm4
timerefresh
320x254 daje 714fps
1280x512 112fps
czyli dużo więcej niż QuakePlayer, nie wiem od czego to zależy.
Grać się nie da bo wszystko działa za szybko, to chyba nie tak ma działać.
.
[#485] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #484

Co do bogomips, jest odpowiednik uniksowego benchmarka na aminecie
w moim fs-uae podaje 1012 bogomips
.
[#486] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@michal_zukowski, post #441

No ale to screen z X1000 z euae. Wiadomo, że jit dla euae jest średnio napisany. Prędkość to około 2x060 więc jest wystarczająca dla każdego oprogramowania dla amigi, które nie pójdzie natywnie na morphosie/os4. Sprawdz systemowego syspeeda to zrobimy testy emulatora jit systemowego.


Nie wiem jaki screen komentujesz (bo jak wiadomo podjąlem jakiś czas temu decyzję by trolla ignorować), natomiast PA6T to procesor nietypowy, ktory w przypadku E-UAE jest słaby. Dla X1000 muszą być specjalne kompilacje E-UAE, a i tak (o ile dobrze pamiętam) jest gorzej niż np. na podkręconym Pegasosie G4 1.3Ghz.

Zatem gdybym był jakimś maniakiem, gdzie X1000 śniłaby mi się w koszzmarach i budziłbym się z krzykiem, to chcąc na forach pogrążyć znienawidzonego wroga wybrałbym właśnie Sysinfo i E-UAE.

Natomiast nie oddaje to rzeczywistej mocy tego komputera, w zakresie innych programów, to po pierwsze. Po drugie moc większa niż 060/66MHz do emulacji staroci wystarczy, zwłaszcza że bardziej wymagające rzeczy i tak chodzą bezpośrednio pod systemem, gdzie jest znacznie szybciej.
[#487] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #484

Odpal emulator ze swojej plikopartycji.
Podepnij moją partycje i uruchom grę z ikony.
To musi działać.
No chyba ze nie masz włączonej AGA
[#488] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #487

Też na Winuae miałem problem z odpaleniem tej plikopartycji.
Po podpięciu jej jako drugiej Quake tez nie chciał się uruchomić. Kombinowałem z ustawieniami i nic. Po zainstalowaniu najnowszej wersji WinUAE ruszyło na tym samym pliku konfiguracyjnym co na wczęsniejszej wersji nie chciało.

A u ciebie Norbert jak wypada test z tej partycji? Bo u mnie kiepsko

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 16:29:12 przez snifferman
[#489] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #488

Aby ten Quake się odpalił trzeba w WinUAE w konfiguracji CPU i Advanced JIT wyłączyć FPU support - wtedy odpala się prawidłowo, ale emulacja FPU nie korzysta z JITa - co ma wpływa na wynik. W moim przypadku z powyższą konfiguracją mam wynik 39,6 fps ( Core i5 8600K 4,3Ghz )
[#490] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #488

U mnie na Galaxy S4 i uae4arm mam 9.9fps.
Ten słaby wynik może wynikach z braku JIT dla FPU na tym emulatorze
[#491] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MUFA-amigaone-pl, post #486

Po drugie moc większa niż 060/66MHz do emulacji staroci wystarczy


"640KB wystarczy każdemu" - puste gadanie aby przykryć wstydliwe fakty, z którego amigowcy się kiedys nabijali.

X1000 który aspiruje do bycia "Amigą" jest jednocześnie jednym z najgorszych sprzętów do emulacji Amigi, a stary Mac G5 bije go w tej kategorii na głowę kilkukrotnie, nie mówiąc o współczesnych komputerach czy nawet komórkach.
[#492] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@jubi, post #491

Trzeba rozróżnic 2 typy emulacji 68k. Tą zawartą w systemie (Petunia/Trance) od tej zawartej w EUAE. To cudo zawarte w euae jit na początku wykorzystywało jedną instrukcję która na G5 i PaSemi musiała być emulowana (tak jak 060 emuluje pare rozkazów dzięki 68060.library), z tym ze emu siedzi w samym procku. Dlatego efekty były na G5 i X1000 mizerne. Natomiast zostało to poprawione przez autora TenFourFoxa i teraz na G5 jest juz szybciej niż na G4, nie wiem jak z Pasemi, to juz niech mufa powie. Emulator JIT w euae nie ma także emulacji FPU.

Natomiast emulatory 68k wbudowane w systemy Morphos/os4 są szybsze niż emulator z Winuae na x86 (przyjmując testy na tej samej prędkosci procesora PPC i x86). Są też lata swietlne szybsze niż emulator jit 68k z euae.
[#493] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@michal_zukowski, post #492

Trzeba rozróżnic 2 typy emulacji 68k.


Pisałem o emulacji Amigi, a nie 68k. Co do emulacji 68k wątpliwości zostały rozwiane wiele stron wcześniej, przy testach Page Stream
[#494] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@michal_zukowski, post #492

Emulatory 68k wbudowane w systemy Morphos/os4 są szybsze niż emulator z Winuae na x86 (przyjmując testy na tej samej prędkosci procesora PPC i x86)
Tylko, że to jest teoretyzowanie, bo nikt WinUAE nie odpala na procach o wydajności G4 czy nawet G5. Równie dobrze można stwierdzić, że dekoder MP3 jest szybszy na procesorze 68030 niż na i7, przy tej samej prędkości... Może i w przeliczeniu „na megaherca” jest szybszy, bo pewnie był bardziej optymalizowany. Nie zmienia to faktu, że odtworzenie MP3 @ 44,1 kHz w czasie rzeczywistym pozostaje poza zasięgiem 030, w przeciwieństwie do i7...
[#495] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@jubi, post #493

Tak się teraz patrze na test (screenshoty) to nie były zachowane te same warunki
Rozdzielczość, osobny ekran, możliwe że ilość kolorów jak i pamięci.
Może warto byłoby powtórzyć.
[#496] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #484

sam linux podaje 5188 bogomips na rdzeń


Bogomips nie jest żadną jednostką prędkości. Były już w historii łatki które miały tę wartość ustawiać losowo by oduczyć użytkowników korzystania z tych wartości.
[#497] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@waldiamiga, post #471

Heh, udało mi się w qłeju wykręcić 10,2 fps (320x200), a SysInfo wypluwa 178MIPS. Czujecie baze?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 18:25:19 przez waldiamiga
[#498] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@waldiamiga, post #497

To tylko pokazuje jak słabe jest sysinfo....
Quake to gra i pełnoprawny tester. Niestety głównie FPU.....
[#499] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@WojtekX, post #498

Tylko że test fpu w sysinfo też wypada słabo. Przynajmniej u mnie. Quake używa FPU i dlatego tak kiepsko to wygląda. Emulacja FPU nie jest tak szybka jak CPU.
[#500] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #499

Czy testujecie teraz emulację FPU bez JIT-a?
Jaki wpływ na wydajność w Quake'u ma fakt użycia układów AGA (zamiast emulacji RTG np. P96)?

Nie spodziewam się, żeby emulacja w UAE4ARM była dzisiaj porównywalna do WinUAE, ale procesor w S9+ jest ogólnie znacznie mocniejszy niż wspominane i3 380M i pewnie większość mobilnych jednostek Intela starszych niż 3 lata. Według Geekbencha - na jednym rdzeniu aż dwukrotnie (ogólny ranking oraz Floating Point Score dla 1 rdzenia).
Exynos, Exynos

Intel, Intel
[#501] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@lod20, post #500

Widać jaki postęp dokonał się w komórkach w ciągu ostatnich 4 lat. Porównując 845 ze Snapdragonem 801 którego używałem wtedy:

845 vs 801
CPU 64 bit vs 32 bit
2.8 MHz vs 2.5 MHz
proces 10nm vs 28nm (w przyszłym roku 7nm)
8 cores vs 4 cores
RAM 6GB vs 3GB
RAM speed 1866 vs 933 MHz
RAM quad channel vs dual channel
RAM bandwidth 30 GB/s vs 15 GB/s

Dla porównania parametry X1000:

CPU 32 bit
1.8 MHz
proces 65nm
1 core (w OS4)
RAM 2GB (w OS4)
RAM speed 1066 MHz
RAM single channel
RAM bandwidth 16 GB/s

Nawet komórka sprzed 4 lat gniecie X1000. A w obozie OS4 zamiast rozwoju będzie krok w tył, do słabszego Tabora.
[#502] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@jubi, post #501

Cholerka, mniejsze taktowanie niż w ZX Spectrum.
[#503] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@michal_zukowski, post #502



i oto chodziło, Jubi udowodnił czarno na białym, że X1000 jest słabszy od ZX Spectrum,
może teraz zacząć jakąś inną wojenkę.
.
[#504] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #503

oto chodziło, Jubi udowodnił czarno na białym, że X1000 jest słabszy od ZX Spectrum,
może teraz zacząć jakąś inną wojenkę.


Skąd ten brak wiary w jubiego, nie mam wątpliwości że starczy mu jeszcze zapału i inwencji by przynajmniej udowodnić że X1000 jest słabsza od ZX 81 czy też kalkulatora BolekSmiech
[#505] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@michal_zukowski, post #502

Zwykła literówka a zabawa jak w przedszkolu. Do zabawy dołącza Mufa wykazując swój profesjonalizm, bo w rzeczowej dyskusji argumentów brak.

tl;dr - MHz przy CPU to oczywiście GHz
[#506] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@jubi, post #501

Dla porównania parametry X1000:

CPU 32 bit


Pewien jesteś?
[#507] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #506

Dzięki, powinno tam być pewnie 64-bit.

Teraz pytanie - czy OS4 działa inaczej (szybciej?) uruchomiony na 64-bit CPU vs 32-bit? Bo że przestrzeni adresowej to nie zwiększy to wiadomo, bo ograniczenie do 2GB jest zasadą działania systemu od 1985 roku. Ale może biblioteki są kompilowane w dwóch wersjach - 32-bit i 64-bit? Jeśli nie, to można spokojnie zostawić tam "32 bit (w OS4)"


Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 14:44:42 przez jubi
[#508] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@jubi, post #505

Zwykła literówka a zabawa jak w przedszkolu


No trochę się zniżamy do Twojego poziomu zabawy, więc nie dziwota.

BTW, kiedy już wszyscy przyznają Ci, że NG jest do d...y,
co wtedy, będziesz miał jeszcze jakiś cel w życiu? Czy się już wypstrykałeś?
.
[#509] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@jubi, post #507

No ale jedno zostaje i tak na korzyść X1000/X5000.....
Jako mało produkcyjny sprzęt jest gratką dla zbieraczy....
Wiec w tym aspekcie jest wart pożądania....
[#510] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@WojtekX, post #509

Masz tysiące niskoseryjnych płyt z armem, czy nawet z ppc i nikt tego nie zbiera.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem