kategoria: E-UAE
[#1] Emulacja Amigi na Playstation 3
Ostatnio znalazlem w necie poradnik jak zainstalowac mega paczkę retro gier z roznych systemow na PS3. W paczce znajduja sie emulatory i romy bardzo wielu konsol i automatow, a calosc wazy prawie 40gb. Jest Atari, jest NES, SNES, MAME, NEO-GEO itp.
Dzieki temu moja PS-trójka zamienila sie w fajny kombajn, do grania w gry wspolczesne w tym 3D i ogladania filmow 3D Bluerey, Divix, a zarazem jest retro-kombajnem i z tysiacami starych gierek.

No, ale brakuje niestety wisienki na torcie w postaci emulatora Amigi. Z moich poszukiwan w necie nie wyszedlem zwyciezko, bo temat naszej przyjaciolki na PS3 przewijal sie dobrych z 10 lat temu, gdy jeszcze byl dostepny linux i ogolnie ponoć średnio to wtedy działalo.

Czy ma ktoś moze wiedzę jak na dzien dzisiejszy poradzic sobie z tym tematem? Jest wiele gier z Amigi na SEGA Mega Drive, no ale dzwieki odstraszają, grafika tez slabsza. Fajnie by bylo podlaczyc tez normalny joystick, ale nie wiem jaki adapter zastosowac i czy to w ogole mozliwe?
[#2] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #1

Grafika na Sedze jest lepsza, dzwieki faktycznie odstraszaja
[#3] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #1

Na PS3 jest dostępny RetroArch (community build) który zawiera core PUAE:

https://www.psx-place.com/threads/retroarch-psx-place-community-edition.32272/

Tutaj jak skonfigurować:
https://www.psx-place.com/threads/retroarch-psx-place-community-edition.32272/page-22#post-317055
https://docs.libretro.com/library/puae/

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 13:15:07 przez jarokuczi
[#4] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@jarokuczi, post #3

Ale z jitem czy nie, tam siedzi przecież bieda PowerPC, A1200 z fastem pewnie bedzie emulowac ale czy coś szybciej to nie wiem.
[#5] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@michal_zukowski, post #4

To już inna kwestia, kolega pytał o emulacje amigi. Po jego poscie wnioskuje że do szczęście nie potrzebuje emulacji 060 i RTG tylko goła a1200 z fastem powinna wystarczyć. Emulacja A1200 dosyc dobrze dziala na Wii, które ma około 800Mhz więc może nie będzie tragedii.
[#6] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@michal_zukowski, post #4

Emulator Amigi działał już całkiem dobrze na pierwszym Xbox, a tam siedział jakiś Celeron 733 czy coś koło tego.
Inna sprawa to dziwaczny procek w PS3, ale chyba nie gorszy od pierwszego Xklocka
[#7] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #1

A mozesz podrzucic link ..fajna paczka
Jest emulator uae wers ps3 himbree ale nie jest juz udoskonalany i wolny iod bledow
Konsole musisz miec przerobiona min HEN

Ps3 ma super CPU Cell 7 rdzeni w tym jeden dla systemow 3.2 ghz ..w speed testach 1:1 czytalem ze jest szybszy ten cel od tego co jest w ps4

Xbox 360 moze mu buty wiazac

link

Ostatnia aktualizacja: 27.01.202

[i]Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 17:28:36 przez HOŁDYS


Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 17:29:13 przez HOŁDYS
[#8] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #1

Na pewno jest na ps2, bo mam. Tylko w wersji fmcb nie wiem o na to ps3
[#9] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Risc, post #8

Na pewno jest na ps2, bo mam. Tylko w wersji fmcb nie wiem o na to ps3


Emulator Amigi na PS2 przeznaczony jest dla zupełnych masochistów. Tak samo na PSP.
[#10] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@kempy, post #9

Mam xbox original. Będę musiał kiedyś zrobić moda, słyszałem, że to
najlepsza konsola do emulacji, najmocniejsza w swojej generacji.
[#11] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #1



Mozna zobaczyc jak to bangla na PS3
[#12] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@mmarcin2741, post #10

Mam xbox original.




Wybacz, musiałem
[#13] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@HOŁDYS, post #7

A mozesz podrzucic link ..fajna paczka


Jasne, myślę, że więcej osób może to zainteresować (biorąc też pod uwagę PW, które otrzymałem oraz cenę na dzień dzisiejszy PS3!), bo paczka jest naprawdę "fajna". Nie tylko waży niecałe 40gb i zawiera tysiące gier, to jeszcze przerzucając się po poszczególnych tytułach widzimy screen z gry z jednej strony ekranu i pudełko w jakim była wydana z drugiej strony. Ponadto, widzimy miniaturke systemu na który jest wydana...np gry z NES mają miniaturkę pada od Nintendo, (zaznaczyłem w kółku) gry z Atari, mają miniaturkę Atari, itd...Coś wspaniałego. Systemów (konsol, automatów, komputerów) ta paczka zawiera ponad 20. Każdy z miniaturką. (patrz na lewo i prawo od czerwonego kólka, przełączamy się strzałkami miedzy systemami)



Dlatego chciałem dodać tam koniecznie jeszcze Amigę, C64 i ZX Spectrum ale nie potrafię tego póki co zrobić, ale wiem, że jest to możliwe, bo kolega @jarokuczi podał linka do tego samego programu, tylko z innymi paczkami. Teraz tylko kwestia żeby je połączyć. Może ktoś pokombinuje i się pochwali, będzie to wtedy naprawde paczka ULTIMATE OKOK

Poradnik jak i paczka jest w języku hiszpańskim, ale sam kombajn da się po instalacji ustawić na j.polski czy angielski.

Polecam.


linki w opisie.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 20:53:23 przez zmiennik
2
[#14] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@HOŁDYS, post #7

X360 (Xenon) i PS3 (Cell) są do siebie dość podobne na najważniejszym dla emulacji poziomie - wydajność pojedynczego wątku.
Xenon ma 3 takie same rdzenie a Cell ma jeden taki rdzeń + 6 PPU które są dla emulacji dość bezużyteczne. Bazując na tej metryce + kwestia podziału pamięci sprawia że X360 w zasadzie do emulatorów jest znacznie lepszą platformą.
[#15] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@XoR, post #14

Programowanie cella ps3 wymaga innego podejscia i jest trudne ..ale liczby nie klamia
CPU PS3 procesor ma 179.2 GFOPS a XEnon z Xboxa teoretyczną szczytową wydajność 115,2 GFLOPS.
Xbox ma bajer w powstaci kombayybilnosci i lepszego wsparcia dla programistow.
[#16] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@HOŁDYS, post #15

SONY poszło za ideą Cell-a bo liczyło że developerzy będą się męczyli ze stremowaniem danych do SPE tak jak męczyli się z konstytucją PS2 i te cyferki coś będą znaczyły więcej niż marketingowy bełkot. I pewnie by tak było gdyby telewizory się nie zmieniły i nie było rok wcześniej konsoli konkurencji. Zamiast 480p 60fps mieliśmy 720p 30fps (LCD tak smużyły że nikt o 60fps nie walczył...) i procesor nie był tak ważny a zamiast większej ilości poligonów mieliśmy więcej shaderów. SPE na początku przecież prawie nic nie robiły.

Do czego Cell się przydał to FXAA i inne pełnoekranowe efekty gdy już je wymyślono a SONY zintegrowało je w swoim SDK. Cell mógł odciążyć układ graficzny i robić robotę którą X360 robił na GPU zajmując sporą część jego czasu na rendering klatki. Z tego powodu późniejsze gry nie wykazywały przewagi X360 tak jak wcześniejsze.

Cell to jeszcze był pomysł SONY na problem dużych wymagań sprzętowych H.264
Cell był świetny w obliczeniach związanych z tego typu kodekach. Dekoder dla Cell-a mógł obsłużyć wszystkie funkcje kodeka z świetną wydajnością, dużo lepszą niż jakikolwiek CPU. Świat jednak wybrał bardziej wyspecjalizowane sprzętowe rozwiązania i to mimo że nie miały tak dobrej jakości i Cell nie znalazł szerszego zastosowania przy H.264. Za to jako player Blu-Ray PS3 jest do dzisiaj jednym z lepszych opcji. Xenon z X360 chyba powinien wystarczyć do najwyższych bitrate ale nie jestem tego pewny. Tutaj na pewno wszystkie te SPE się przydały.
[#17] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@XoR, post #16

Ilość video ramu w pleju to też był niezły pogromca uśmiechów. Development na ps3 wspominam jako jedno wielkie kastrowanie tego co na 360 szło bez problemu.
[#18] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Aniol, post #17

„Z tego powodu późniejsze gry nie wykazywały przewagi X360 tak jak wcześniejsze.”

A mozesz podac przyklad ? bo ja nie znam ps killerow od microsoftow..nigdy nie bylo gry w M$ ktorej by mi brakowalo na pleyaku.wprost analogiczna sytuacja do ST i Amigi.
Playstation zawsze wygra ze wzgledu na exclusvy AAA ktorych u konkurencji brak.
Nie chce tu wynieniac ale jest ok 50 ex od samego studia sony


„Ilość video ramu w pleju to też był niezły pogromca uśmiechów. Development na ps3 wspominam jako jedno wielkie kastrowanie tego co na 360 szło bez problemu.”

A mozesz podac przyklady ? Bo z tego co wiem to kastratem z 256 MB ram mial byc xbox360(wspoldzielona pamiec cpu i gpu ..co znaczy wolniejsza niz dedykowana w PS3) dopiero prosby epic games zostaly wysluchane i Micreoft zwiekszyl ja do tylu co u konkurencji.

Gry w PS3 czesto chidzily w 1080p co do dzis robi wrazenie Xbox360 720p
PS3 jako pierwsze urzadzenie mialo plyty 50gb ...xbox 8 gb dvd..
Nie wiem czy pamietacie ...jak solecznisc xbox strajkowala „nie kupuje wybrakowanego produktu” gdy pierwsze xbox padaly jak muchy.

Pierwsze PS3 fat z pelna wsteczna komptybilnoscia Ps1 ps2 ...kosztuje obecnie firtune ..900 zl i jeszcze 2 dni licytacji https://allegro.pl/oferta/11728887518


Ile kosztuje pierwszy xbox O ile jeszcze jakis dzialajacy jest ;)


Kazdy lubi to co ma wy nie mieliscie ps ja nie mialem m$

Do dzis w sypialni obok Amigi mam podlaczone ps3 do rzutnika ..chodzi na tym w 180p netflix amazon prime hbo rakuten,tv viaplay yt itd
1
[#19] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #13

Można to jakoś pobrać bez płacenia? Jadę na Linuksie i jakiś komunikat o pełnej pamięci MEGA u mnie pokazuje. Ktoś próbował, ktoś coś wie? Nie chce mi się specjalnie instalować windowsa tylko po to żeby sprawdzić. Z góry dziękuję za odpowiedź
[#20] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@HOŁDYS, post #18

Pierwsze PS3 fat z pelna wsteczna komptybilnoscia Ps1 ps2 ...kosztuje obecnie firtune ..900 zl i jeszcze 2 dni licytacji https://allegro.pl/oferta/11728887518

O cholera,a ja mam zapakowaną ,nową FAT i zastanawiałem się czy dostanę za to jakiś grosz
[#21] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@barf31, post #19

Uzyj chrome pisze przeciez komunikat..jednak ograniczen co 5h ..5 gb nie przeskoczysz bez placenia
[#22] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@barf31, post #19

Masz tam 2 rodzaje linków. Albo jeden ważacy 37gb, albo 10 paczek po ~4gb.
Ja to pobrałem bez żadnych limitów czy problemów. W razie czego mam to na dysku.
[#23] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@HOŁDYS, post #18

Ten brak współdzielonej pamięci w PS3 był problemem, 256MB na grafikę i koniec.
Ale i tak, jako gracz zawsze stawiałem konsole Sony wyżej niż Xboxy. Exy robią swoje
Ostatni Xbox jakiego kupiłem to XboxOneX i grałem na nim chyba tylko w 2 gry. W obecnej generacji, całkowicie zrezygnowali z gier dedykowanych, wiec zainwestowałem jedynie w PS5.
[#24] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Aniol, post #23

No i Aniołku dobry zakup OK
2
[#25] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@barf31, post #19

Przenosisz pakiet do własnego konta MEGA, to się nie dziw , że brak miejsca jeśli całość zajmuje 37GB.

Ściągaj pliki po 4GB
[#26] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Norbert, post #25

Dzięki faktycznie nie zwróciłem uwagi na to, że jest 10 innych linków. Kliknąłem ten pierwszy
[#27] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@HOŁDYS, post #18

„Z tego powodu późniejsze gry nie wykazywały przewagi X360 tak jak wcześniejsze.”

A mozesz podac przyklad ? bo ja nie znam ps killerow od microsoftow..nigdy nie bylo gry w M$ ktorej by mi brakowalo na pleyaku.

Koledze nie chodziło o exy tylko o to, że przez długi czas od premiery obu systrmów gry multiplatformowe niemal zawsze chodziły lepiej na X360 niż PS3. Wyższy framerate, rozdzielczość, mniejszy tearing itp
Dokładnie też tak to pamiętam bo kupiłem PS3 wkrotce po premierze. Rok pózniej dokupiłem x360 i już zawsze kupowałem właśnie na niego multiplatformy.
[#28] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@movin, post #27

Aukcja ps3 sie skonczyla od 1zl


PlayStation 3 FAT-CECHC04 (Komp. wstecz. PS2/1) #2
1 175,00 zł
1
[#29] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@HOŁDYS, post #28

PlayStation 3 FAT-CECHC04 (Komp. wstecz. PS2/1)

Ponoć każda PlayStation 3 odpala gry z PS1, a po dograniu kury nawet z PS2...

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 02:03:46 przez zmiennik
[#30] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #29

nie tylko te 1 faty z psx 1 i ps 2

po 2 jak sie przerobi to odpala gry z ps2 zmodyfikowane

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 05:58:04 przez Dorian3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem