kategoria: E-UAE
[#31] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Dorian3d, post #30

nie tylko te 1 faty z psx 1 i ps 2

ostatnio też mi ktoś mówił, że nie, wsadził po dłuższej dyskusji płytę z psx i poszło normalnie na ps3 też się zdziwił.
Poczytaj w necie, jest pełno informacji, że idzie nawet na super slim.

Po polsku:
https://www.ppe.pl/blog/42427/276946/PS3-kompatybilne-z-Psone.html
czy po ang np drugi komentarz i dalej też:
https://www.reddit.com/r/PS3/comments/95756m/does_the_ps3_support_ps1_games_or_not/

Sprawdź sobie jak masz, bo to, że nie dzialaja gry z ps1 na ps3 to nieprawdziwy mit który wielu łyknęło, a mało kto sprawdził. OK

po 2 jak sie przerobi to odpala gry z ps2 zmodyfikowane

zmodyfikowane czy miałeś na myśli emulowane? jeśli to drugie, to ciekawe jest to, że xbox360 podobno "do emulacji lepszy" gierek z ps2 nie odpali, a mój lapek z i5 8gn ram 3,1ghz się z tego co pamiętam pocił niemiłosiernie i klatki gubił.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 11:21:28 przez zmiennik
[#32] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #31

Nie jestem specjalistą w tym zagadnieniu, ale podobno ps3 fat, pierwszy
model miał wbudowany fizyczny sprzęt starszej konsoli.
Nowsze modele to już tylko emulacja.
[#33] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@mmarcin2741, post #32

Nie jestem specjalistą w tym zagadnieniu

i przy tym zostańmy hehe

a tak na serio, to ja też nie jestem, ale wiem, że działają gry z ps1...sprawdzałem osobiście.
Pierwszy model ps3 fat miał kompatybilność wsteczną z PS2, późniejsze już nie,
natomiast wszystkie PS3 odpalają gry z PSone. Nie wiem czy wszystkie gry od A do Z, ale odpalają nawet najnowsze super slimki, slimiki i faty wszystkie, bez przeróbek żadnych, a po przeróbkach także z PS2. Więc jeśli to emulacja, to taka, o której istnieniu nie wiesz, bo wkładasz płytę z konsoli PS1, do nowiutkiej PS3 ze sklepu bez kombinacji i działa...

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 11:39:35 przez zmiennik
[#34] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@mmarcin2741, post #32

Ale ja jestem :)
Dobrze piszesz pierwszy FAT mialy dodatkowy uklad graficzny z ps2 oraz 4porty i czytnik kart CF

Emulacja programowa na pozniejszych modelach byla w ok 85% zgodna ..taki GOW 2 z ps2 w tym trybie crashowal konsole.

Z newsow PS5 ma dostac pelna kompatybilnosc PS3
[#35] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@HOŁDYS, post #34

A nie streamowanie gier PS3 z clouda, plus sklepik ze starociami PS1 i PS2? Daleko temu do pełnej kompatybilności.
[#36] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Aniol, post #35

Ty mowisz o ps now ..
W ps store pojawily sie gry ver ps3 z cenami

https://www.gram.pl/news/wsteczna-kompatybilnosc-z-ps3-zmierza-do-ps5-wyciek-prezentuje-pierwsze-gry

link


Ogłoszenie Spartacusa zbliża się wielkimi krokami, na co wskazuje rezygnacja japońskiej firmy ze sprzedaży kart podarunkowych PS Now w sklepach. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, Spartacus miałby doprowadzić do końca wsparcia PS Now i zamknięcia usługi. W nowym abonamencie od Sony, oprócz najnowszych tytułów na PlayStation 5, mielibyśmy znaleźć również starsze gry, w tym te wydane na pierwszego PS-a, ale również tytuły z ery PS2 i PS3.
Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 23:31:34 przez HOŁDYS

Według dziennikarza Bloomberga Jasona Schreiera, usługa PS Plus ma zostać połączona z PS Now i znacznie uatrakcyjniona. Nowy twór, funkcjonujący już ponoć pod nazwą Spartacus, ma zaoferować trzy różne pakiety: pierwszy, z ofertą identyczną do aktualnej w PS Plus – najtańszy drugi, oferujący gry z PS4, a potencjalnie także PS5 – droższy trzeci, zapewniający bibliotekę tytułów z PS1, PS2, PS3 i PSP, a ponadto wersje demo gier i wejście do katalogu gier w streamingu
Źródło: https://hdtvpolska.com/playstation-plus-gry-luty-2022-spartacus-kiedy/




Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 23:33:03 przez HOŁDYS

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 23:38:53 przez HOŁDYS
[#37] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@HOŁDYS, post #36

Niestety, dziś wiemy już, że wyskakiwanie tytułów z PS3 na PS5 jest niczym innym, jak tylko bugiem aplikacji PS Store. Co więcej - bugiem, który miał pojawiać się także na poprzednich generacjach konsol, ale nie był aż tak nagłaśniany. Czy nadzieja mimo to umarła na dobre? Niekoniecznie, bowiem wielu analityków sugeruje, że Japończycy będą musieli w pewnym momencie zaoferować graczom coś przełomowego, aby nie zostać w tyle za konkurencyjnym Xboksem, a właściwie za ich usługą Game Pass. Wsteczna kompatybilność mogłaby stać się takim właśnie asem w rękawie Japończyków.



https://www.purepc.pl/ps5-wsteczna-kompatybilnosc-do-ps3-ps-store
[#38] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #1

I cyk archeolog level easy :)
Ale tak zapytam, pojawił się jakiś gotywy pkg z emulatorem Amigi w stylu kliknij i graj?
Mam paczkę kilkuset gier na ami, ale tak każda gra z osobna w xmb to trochę bałagan się robi. Lepiej gdyby dało się to ogarnac spod jednej apki gdzie wybiera się gre i cyk :) a może jest jakiś gotowy emu razem z system i AGS czy coś w tym stylu?
Kurde, jakoś ps3 mnie ominęło, zaczalem je ostatnio męczyć dla the last of us :D
[#39] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #13

Witam,
wiem, że od ostatniego wpisu tutaj minęło trochę czasu, ale może jeszcze ktoś tu zagląda. Czy gdzieś po internetach jest jeszcze dostępna opisywana tutaj retro paczka ? Z olbrzymią chęcią bym coś takiego przetestował. Jeszcze tylko pytanie dotyczące tego zestawu. Czy jest w nim zestaw gier na małe Atari (chodzi o komputery XL lub XE) ? Od jakiegoś czasu szukam informacji o emulatorze Atari XE na PS3 ale bez skutku.

Z góry dzięki za odpowiedź
[#40] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@siimax, post #39

Jestem pod coraz większym wrażeniem PS3. Mam ją od niedawna, a odkrywam coraz ciekawsze funkcje. Oglądałem już filmy, a jak się okazuje to można też emulować inne platformy... OK
[#41] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Rafał A-3000, post #40

emulować inne platformy


To już można było robić na PS2. :)
[#42] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Drakon, post #41

PS2 dostałem już po PS3 więc Trójka ma na razie wyższy priorytet używalności. Na PS2 mam pakiet gier na USB ale całości jeszcze nie ogarnąłem.
[#43] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@siimax, post #39

[#44] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Norbert, post #43

Dzięki za odpowiedź, ale to już wiem szeroki uśmiech Chodzi mi raczej o gotową paczkę opisywaną powyżej, która podobno waży jakieś 37GB.

Pozdrawiam
[#45] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Norbert, post #43

Jak ten emulator na ps3 ściągnąć.?
1
[#46] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@marcinm, post #45

Na stronie z linku powyżej jest przycisk zatytułowany "How to install/update".

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 09:27:02 przez Drakon
[#47] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@siimax, post #44

Po co Ci całość, jeśli chciałeś emulować tylko Atari ?
Emulator i core Atari+ gry zmieścisz się w 1GB.
[#48] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Norbert, post #47

A wiecie który core odpowiada za Małą Atarynke ? Z tego co znalazłem, to jest tam core do Atari 2600 lub 5200.
[#49] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@siimax, post #48

A wiecie który core odpowiada za Małą Atarynke ?


Wszystko masz napisane pod linkiem powyżej...
Atari800.

[#50] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Drakon, post #46

Podziękowania
[#51] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Drakon, post #49

Dziękuję Ci dobry człowieku. Oby tylko to zadziałało. Wspomnienia wracają ... Robbo, Fred, Frogger OK
[#52] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@siimax, post #51

Tak troszkę offtopując, do emulowania Ami nadaje się z powodzeniem także PS Vita ;)

Tutaj film kolegi
[#53] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Drakon, post #52

ciekawe jest to, że na psvita prawdopodobnie lepiej to działa niż na PS3.

Np taki Dynablaster ucina strasznie dźwięk na PS3, a chętnie bym w to pograł, bo w RetroArch obojętnie na jakim systemie, to nie da się grać na dwie osoby bez problemów. Druga postać "chodzi" sama z jakiegoś powodu. Na ps3 z kolei ucina dźwięk. To jest bardzo problematyczna gra, która najlepiej działa tylko na prawdziwej Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 13:48:40 przez zmiennik
[#54] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #53

Akurat jest dedykowany emulator Amigi na PS3. Nie trzeba korzystać z RetroArch.

Druga postać "chodzi" sama z jakiegoś powodu.

Dla drugiego gracza wybrany jest JOY w preferencjach ?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 14:31:31 przez Norbert
[#55] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Norbert, post #54

Akurat jest dedykowany emulator Amigi na PS3. Nie trzeba korzystać z RetroArch.

Wiem, korzystam, ale jest słabo zoptymalizowany. 8 rdzeni na PS3 po 3.2ghz i dynablaster przycina szeroki uśmiech
Dla drugiego gracza wybrany jest JOY w preferencjach ?

Tak, kombinowałem na różne sposoby, drugi gracz chodzi, ale to też nie jest tak 0:1...czasem chodzi, chwilę stoi mimo, że graczem 1 się ruszamy i za chwile znów wykonuje jakieś ruchy, tak randomowo.

Jak masz RetroArch na PC to spróbuj pograć na dwóch padach / joyach, zobaczysz o czym mówię. Już nie pamiętam teraz czy efekt jest ten sam gdy ktoś gra na klawiaturze... ale przy 2 joyach/padach jest na pewno (w Dynablaster)

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 15:39:23 przez zmiennik
[#56] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #55

Cell nie ma 8 klasyczniych rdzeni tylko 1 rdzeń ppc i dodatkowe koprocesory, którym bliżej do compute units z dzisiejszych GPU. Dlatego większość multiplatformowych gier na początku generacji ssała na PS3 w porównaniu do Xbox 360, dopiero jak developerzy nauczyli się tej dziwnej architektury to sytuacja się zmieniła.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 19:45:00 przez jarokuczi
1
[#57] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@Drakon, post #52

Słabe to jak mucha. Większość gier działa niestabilnie i nie da się tego ustawić przyzwoicie, albo dźwięk za szybko albo gra zamula. To już większość gier z Amigi na 3DS działa stabilniej. Emulator zapewne od dawna nieaktualizowany. Ja gram już tylko na Steam Decku. Emulacja Amigi sprawuje się świetnie tylko po aktualizacjach zepsuli ustawienia ekranu. Zamiast grać na pełnym ekranie (jak to było w pierwszych wersjach) to wykombinowali sobie opcjonalne ustawienia ekranu, które powodują, że ekran nie sposób ustawić na full

link

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 20:06:32 przez maximo
1
[#58] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@maximo , post #57

Słabe to jak mucha.


Ale co jest słabe? Emulacja Amigi na PS3 czy na Vicie?
[#59] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@zmiennik, post #55

Hejka - zaczynam przygodę z emu na PS3. Mam EMU Pimiga3 na tablecie Lenovo Yoga i fajnie to działa. Odkopałem do testów PS3, zrobiłem nowy HEN, mmCm, ale nowa oficjalna wersja RetroArch nie ma emulatorów commodorka i Amigi. Dzisiaj ciąg dalszy walki, wydaje się że jakby to działało + PS1 PS2 SNES itp to jest naprawdę fajna opcja - tym bardziej że PS3 mam i się kurzy, a nawet jak bym nie miał to do 300 zł można (dzisiaj) kupić i coś podziałać na różnych platformach od Atari do SNES'a.
Słyszę negatyne głosy co do działania emulacji Amigi, ale wychodzi na to że przekonam się sam bo mało tego na YT a i tu temat nie popularny.
Najwyżej zrobię kilka gier jako pkg (nie mogę się powstrzymać żeby zagrać w SWOS na dużym ekranie na bezprzewodowych padach OK )
[#60] Re: Emulacja Amigi na Playstation 3

@sajmonwww, post #59

(nie mogę się powstrzymać żeby zagrać w SWOS na dużym ekranie na bezprzewodowych padach OK )

do tego wystarczy a500mini :)
:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem