kategorie: Instalacja gier
[#1] Gry na gołej Amidze 1200
Poradziłem sobie z Flashbackiem, o którym ostatnio pisałem :)

Ale wiele gier odmawia posłuszeństwa i pamiętam ze starych czasów, że istnieją programy typu Degrader. Próbowałem ściągnąć kilka z Aminetu, ale nie działają zbyt dobrze. Co możecie polecić z takich programów, abym mógł uruchomić stare gry? Wiem, że rozwiązaniem jest WHDLoad, ale mam tylko gołą A1200 OS3.1, więc wiele nie działa przez WHDLoad ze względu na małą ilość pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 13:11:59 przez monohrs
[#2] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@monohrs, post #1

Sądzę, że cześć tego postu odpowie na Twoje pytanie.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Czyli wychodzi na to, ze wystarczy dyskietka z Kickstartem 1.3 Spróbuję, dzieki. :)

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 13:19:46 przez monohrs
[#4] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@monohrs, post #3

A z Early Startup Control korzystałeś? Jeśli nie, to próbuj odpalać problematyczne gry z opcją Original (dla OCS) lub Enchanced (dla ECS).
[#5] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@Nightmare777, post #4

próbuj odpalać problematyczne gry z opcją Original (dla OCS) lub Enchanced (dla ECS).


Próbowałem, ale wiele gier i tak nie chce działać. Niedługo powinienem mieć więcej pamięci w swojej Amidze, więc może zacznę korzystać z WHDLoad i problem sie rozwiąże :)
[#6] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@monohrs, post #5

Czasami pomaga wyłączenie cache procesora, niestety nie da się go wyłączyć jak się odpali kicka 1.3.
[#7] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@kjb666, post #6

Będę się jutro bawił, może uda mi się załadować Kickstart 1.3 i sprawdzić parę gier. Na razie poznaję na nowo gry, bo kiedyś o ile dużo uruchomiłem to tak żeby przysiąść do którejś mało grałem. I teraz śmieszne jest to, że wiele pozycji jest dla mnie zupełnie nowych, więc przeżywam drugie dzieciństwo :) Dużo czasu zastanawiałem się czy kupować znowu Amigę, ale tyle mi to daje radochy, że już dokupiłem C-64 i myślę nad kolejnymi zakupami: ZX Spectrum i małe Atari. Tylko gdzie to składować :)


Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 00:42:46 przez monohrs
[#8] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@monohrs, post #5

Zasadnicze pytanie. Czy masz oryginalne gry? Jeśli masz je z dawnych czasów i mają crack intro to są piraty i gry nie chcą chodzić ze względu właśnie nie te crack intra. Oryginalna gra powinna pójść na prawie każdym modelu Amigi.
[#9] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@Tomski, post #8

Tak, mam oryginały. Nie jest ich dużo, kilkanaście gier ze starych czasów. Z Flashbackiem już sobie poradziłem, Lemmingi działaja bez problemu, ale przykładowo mam problem z grą James Pond. Jeszcze nie próbowałem z Kickstartem 1.3 z braku czasu, ale liczę, że to pomoże.

Biorę też pod uwagę, że dyskietki mogą być uszkodzone, ale jak na razie są zadziwiająco trwałe, np. wszystkie systemowe działają bez zarzutu. :)
[#10] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@monohrs, post #9

James Pond powinien na A1200 działać sądzę że masz problem z dyskietkami. Systemowych najlepiej zrobić kopie i kupić jakąś CF-ke albo dysk 2,5 cala.
[#11] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@miro_78, post #10

CF-kę (a nawet dwie) już mam i pierwsze co zrobiłem to kopie dyskietek systemowych, ale akurat te dyskietki działaja bez problemu :)

Tylko jeśli to jest problem z samymi dyskietkami to tak, jakbym nie miał oryginałów, a to wielka szkoda.. Będzie trzeba pewnie ściągnąć coś z sieci, ale średnio mi się to podoba.
[#12] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@monohrs, post #11

Jeszcze można spróbować przeczyścić stację dyskietek - najlepiej specjalną dyskietką, którą raczej będzie ciężko dostać. Chyba, że wiesz co robisz i zrobisz to ręcznie - wacik i spirytus. Z tym ostatnim to niech się wypowie, ktoś kto to robił i wie dokładnie co i jak zrobić. Może przeczyszczenie głowicy w stacji by pomogło.
[#13] Re: Gry na gołej Amidze 1200

@Tomski, post #12

To akurat żadna filozofia - wystarczy po prostu "przejechać" kilka razy po obu głowicach, wzdłuż paska na nich.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem