kategoria:
[#1] Uwaga oszust !!!!
Witam, otóż na forum elektrody jest zarejestrowany oszust !! Mianowicie pod linkiem:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2005322.html

dał ofertę sprzedaży Amigi 600 z dyskiem i zasilaczem... Napisałem do niego z zapytaniem czy sprawa aktualna, stwierdził że tak bo nie było zainteresowania i że leży schowana w piwnicy. Koszt 80 zł wydał mi się bardzo korzystny dlatego "kupiłem"... Jeszcze troszkę pomailowaliśmy, ja prosiłem o wysyłkę za pobraniem ale stwierdził że nie bo już raz tak wysyłał i stracił przez to kilka złotówek... Ok, zależało mi na tym więc podał mi dane do przelewu z nazwiskiem i adresem, no i przelałem 97 zł z przesyłką... Otrzymałem tylko jeszcze maila że "paczucha wysłana" i kontakt się zakończył... Nie odpowiada ani na maile ani na GG a paczki nie ma a minął ponad tydzień... Ma ktoś jakiś pomysł na to jak go zniszczyć za takie oszustwo ????

pozdrawiam Wojtek :(
[#2] Re: Uwaga oszust !!!!

@wojtekmedia, post #1

No ja bym na pewno zaczal od napisania na tym forum, ze zero kontaktu i paczki nie ma. Jak masz nazwisko i adres, to sprobuj odnalezc telefon, zagooglaj za gosciem, moze gdzies sie jeszcze udziela.
[#3] Re: Uwaga oszust !!!!

@wojtekmedia, post #1

Sprzedawca jest na elektrodzie zarejestrowany od 2008 roku, ta informacja powinna w pierwszej kolejności pojawić się właśnie tam.
Masz "jego" dane bo robiłeś przelew, poinformuj go uprzejmie że jeśli nie znajdzie czasu na wysłanie sprzętu i wyjaśnienie dlaczego tego jeszcze nie zrobił to zgłaszasz na policję wyłudzenie czy oszustwo.
A w międzyczasie przygotuj policji wydruki waszych uzgodnień.
Jedni miękną na hasło o policji inni dopiero jak dostaną wezwanie na przesłuchanie a bywa że po prostu sprzedający jest dupa wołowa, ma wprawdzie dobre chęci ale nie miał czasu zanieść paczki na pocztę, jak mu namieszasz na elektrodzie gdzie może być znany to od razu czas znajdzie.


Pozdrawiam
[#4] Re: Uwaga oszust !!!!

@_arti, post #2

Tak chciałem zacząć, ale zaraz po zrobieniu przelewu temat został zamknięty i już nic nie dopiszę...
[#5] Re: Uwaga oszust !!!!

@wojtekmedia, post #1

Lepiej się pogódź ze stratą. To nie kwalifikuje się nawet na przestępstwo.
Adresu pewnie nie masz. Kup sobie litra i zalej smutki drunk
[#6] Re: Uwaga oszust !!!!

@Amigos1, post #5

Właśnie że adres mam bo przecież jest wymagany do przelewu :P
[#7] Re: Uwaga oszust !!!!

@wojtekmedia, post #6

Nie prawda, możesz w przelewie wpisać co chcesz, ważny jest tylko numer, jeśli się zgadza przelew dojdzie.
[#8] Re: Uwaga oszust !!!!

@wojtekmedia, post #4

To załóż nowy temat na bazarze, podlinkuj tamten post z ogłoszeniem sprzedaży.
Napisz że kontakt się urwał, a sprzętu nie ma.
Może admini coś zaradzą.
[#9] Re: Uwaga oszust !!!!

@kjb666, post #8

Zgłosiłem właśnie sprawę bezpośrednio do adminów Elektrody, czekam na info od nich...
[#10] Re: Uwaga oszust !!!!

@wojtekmedia, post #9

jedyna droga namierzenia to IP

dane do przelewu masz na 99 % falszywe ..mozesz wpisac Pan Kleks i przelew pojdzie
Policja njaprawdopodobnie przy tej kwocie spraw umorzy
[#11] Re: Uwaga oszust !!!!

@Amigos1, post #7

Nie we wszystkich bankach ale w przeważającej większości..
[#12] Re: Uwaga oszust !!!!

@wojtekmedia, post #9

Spróbuj wygoglować jego nr. konta, małe szanse ale nie zaszkodzi sprawdzić.
[#13] Re: Uwaga oszust !!!!

@kjb666, post #12

Znalazłem gościa na NK :P czyli nazwisko się raczej zgadza, miejscowość też :P wiek jest zgodny z danymi na GG Administrator Elektrody posłał już do niego żądanie wyjaśnienia sprawy :) Do samego gościa też napisałem że czekam do końca tygodnia na info, jeżeli nie uzyskam to zgłaszam wyłudzenie na policji... :P
[#14] Re: Uwaga oszust !!!!

@wojtekmedia, post #13

Może też tak być, że naszej kochanej poczcie nie wystarczyło czasu na dostarczenie paczki plus jego opóźnienie z wysłaniem. Tak jak radzą inni zbieraj materiały i próbuj kontaktować się z gościem.
[#15] Re: Uwaga oszust !!!!

@Tomski, post #14

Ja wszystko rozumiem ale to za dużo by było zbiegów okoliczności... Zaraz po przelewie cisza nastała, to jest dla mnie niepokojące...
[#16] Re: Uwaga oszust !!!!

@Amigos1, post #5

Niestety ale nie masz racji.

Tutaj ewidentnie zachodzą znamiona czynu zabronionego jakim jest "oszustwo" który jest przestępstwem i to ściganym z urzędu (art. 286 k.k.). Nie ma tutaj znaczenia kwota, oszustwo może być nawet na 5zł.

wojtekmedia powinien złożyć na policji lub w prokuraturze "Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu" (wzory spokojnie wygooglujesz) i dołączyć jak najwięcej załączników.

Niestety miałem podobne doświadczenia na portalach aukcyjnych i policja zawsze wszczynała postepowanie po moim zawiadomieniu.
[#17] Re: Uwaga oszust !!!!

@Wirus, post #16

:) oo nie wiedzialem naprawde ???

rozpoczecie postepowania jest jednoznaczne z umorzeniem po kilku miesiacach
przyjac zgloszenie musza bo litera prawa ich do tego zobowiazuja
po przyjeciu wrzucaja do szafy i lezy 9 mc ..po czym wysylaja kwitek ..o umorzeniu

napisz czy wykryto sprawce popelnienienia wykroczenia sciganego z urzadu 286 kk ?
[#18] Re: Uwaga oszust !!!!

@HOŁDYS, post #17

odpowiadałem na post amigos1 więc nie rozumiem po co ten sarkazm na początku?

Co innego przyjęcie zgłoszenia a co innego wszczęcie postępowania. Zgadzam się z Toba, że przyjąć muszą niemal wszystko ale wszczynac postępowania nie muszą. Mogą od razu odmówić wszczęcia ze względu na niską szkodliwość społeczną itp. Jeżeli jednak złoży się w miare sensowne zawiadomienie z załącznikami to istnieje duża szansa na wszczęscie postępowania. I nie oznacza to od razu zaszufladkowanie gdyż, jeżeli na zawiadomieniu podamy konkretną osobę którą podejrzewamy to w postępowaniu na pewno zostanie wezwana do złożenia wyjaśnień. A to w wielu sytuacjach wystarcza aby sprzedający się ogarnął i albo szybko zwrócił kasę albo wysłał towar. Pisze to z jak napisałem wyżej z własnego doświadczenia.

Powiem tak, "nic się nie zmienia od na dupie siedzenia". Trzeba umiejętnie korzystać z paragrafów i działac logicznie. Jak ktoś przychodzi z pustymi rękami na policję i mówi "oszukali mnie, zróbcie coś" to może od razu pogodzić się ze stratą i umorzeniem. A po złożeniu logicznego zawiadomienia z danymi oszusta to nawet po umorzeniu można sie odwołać i sa duże szanse na sukces.


Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 18:33:43 przez Wirus
[#19] Re: Uwaga oszust !!!!

@Wirus, post #18

Pisze to z jak napisałem wyżej z własnego doświadczenia.

czy byla sprawa w sadzie i zapadl wyrok skazujacy ? jak ta sprawa sie zakonczyla ..bo dyrdymalow duzo jest w necie ..

po umorzeniu można sie odwołać i sa duże szanse na sukces

przerabialem ten temat .. i powiem ci ze chyba nie wiesz co piszesz ...policja i prokuratura maja w dupie takie male sprawki ...

w mojej sprawie wygladalo to pozew zbiorowy - laczna kwota 1270 zl
1.po 9 mc umorzenie
2.po odwlolaniu umorzenie ponowne

sprawa kosztowala mnie troche czasu i nerwow ale organy scigania maja w dupie takie sprawki
nie chce rozdmuchiwac bo wiekszosc PPA wie o co chodzi - powiem tylko ze polska to raj dla oszustow ...i coraz bardziej zaluje ze place panstwu sowite podatki i zadnej pomocy za to nie mam

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 20:41:31 przez HOŁDYS
[#20] Re: Uwaga oszust !!!!

@HOŁDYS, post #19

czy byla sprawa w sadzie i zapadl wyrok skazujacy ? jak ta sprawa sie zakonczyla ..bo dyrdymalow duzo jest w necie ..

Nie doszło do rozprawy gdyż po wszczeciu postępowania sprzedawcy nagle sami się ze mną kontaktowali i w 1 przypadku gościu zwrócił kasę, w 2 przypadku wysłał towar. Obydwaj tłumaczyli się problemami rodzinnymi itd. Sprawy kończyły się moim wycofaniem zeznań jako poszkodowanego co skutkowało umorzeniem postępowania ze względu na brak znamion czynu zabronionego. Proste i logiczne ale jedno jest pewne. Dopiero po wszczęciu postępowania kontakt ze sprzedawcami w cudowny sposób odżywał.

Przykro mi, że masz takie doswiadczenia z organami ścigania. Na pewno masz dużo racji pisząc o obojętności policji ale nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, że

"rozpoczecie postepowania jest jednoznaczne z umorzeniem po kilku miesiacach"

bo nie dlatego się cały czas słyszy o zatrzymanych oszustach internetowych którzy wyłudzali kasę. A to tylko dowodzi że jakiś tam % spraw jednak kończy się pomyślnie i dla tych kilku % warto sobie zawracać dupę i walczyć. Tym bardziej, że jak napisał wyżej RadoslawF, wielu sprzedawców mięknie gdy dostaną wezwanie na przesluchanie. Być może ty miałeś pecha, ja miałem szczęscie. Jutro może być odwrotnie ale nikt mi nie wmówi niektórych rzeczy o organach ścigania gdyż jak na razie nie mam im nic do zarzucenia w moich sprawach.

Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Przede wszystkim sprostowałem wypowiedź amigos1 i wyraziłem swoją opinię na dany temat podpierając ją prawdziwymi faktami. Co kto z tym zrobi i sobie pomyśli to mnie nie interesuje.

Mam nadzieję, że tym miłym akcentem zakończymy ten temat i oby mniej takich problemów ;)
Peace

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 21:47:22 przez Wirus
[#21] Re: Uwaga oszust !!!!

@HOŁDYS, post #19

Dziwne ja swoje 50 zł odzyskałem . Wszystko zależy kto zajmuje się takimi sprawami i jak ten ktoś do tego podchodzi. Bo jeśli jest to jakaś gnida i dla świętego spokoju przyjmie sprawę a w duchu sobie myśli " synu spier... j i nie zawracaj mi d..y " to nie ma o czym rozmawiać. W jednym się zgodzę, mają w dupie takie sprawy, jak to mówią na komisariacie " niska szkodliwość społeczna " i zostajesz odprawiony z kwitkiem i trochę szczuplejszym portfelem.

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 21:47:51 przez ramzji

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 21:48:25 przez ramzji
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem