kategorie:
[#1] Nie odtwarza mod - o czym zapomniałem?
Szykuję sobie pod WINUae oszczędny system dla Amigi 600 z 2MB chip. Na początek przekopiowałem gołe dyskietki systemowe WB2.04 po czym dorzuciłem z pakietu classicwb pliki do c, libs, trochę do s i lekko zmodyfikowałem sekwencję startową. Przekopiowałem też kilka programów użytkowych - m. in Delitrackera i Hippoplayera. I w zasadzie wszystko chodzi tyle że ani jeden ani drugi nie chcą odtwarzać modułów - pojawia się okienko "Error Opening File". Moduły są .mod (czesc spakowane część nie) i normalnie chodzące na obu trackerach. O czym więc zapomniałem?
[#2] Re: Nie odtwarza mod - o czym zapomniałem?

@conrdd, post #1

1. A może tak AHI by się przydało zainstalować. A poza tym czemu tylko A600. Rób już A1200 z 8 MB chip. Chodzi bardzo ładnie. Jakiego masz PC ? Ustaw do tego procesor 68030 z koprocesorem lub wyżej i ze 128 Fast ram i się okaże, że to szybciej działa, niż Twoja prawdziwa A1200.

Ja bym nawet zaproponował rom 3.1 i Amiga os 3.9.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 11:54:56 przez gilban
[#3] Re: Nie odtwarza mod - o czym zapomniałem?

@gilban, post #2

Ponieważ remontuję sobie drugą A600 która ma mieć system funkcjonalny ale bez wodotrysków. A że jest ona teraz w częściach więc WB na razie konfiguruję pod WINUae.

I wszystko jak na razie chodzi oprócz tych odtwarzaczy modułów. Packery są (powerpacker, xpk, xfd są w libs) a mody nie chcą się odtwarzacz. I jestem w kropce.
[#4] Re: Nie odtwarza mod - o czym zapomniałem?

@conrdd, post #3

A gdzie znajduja sie w/w pliki? Na partycji amigowskiej *.hdf czy na PC?

Bo jesli to drugie, to cos z poziomu Windowsa moze nie rozumiec intencji odtwarzarki spod WinUAE i blokowac dostep do plikow, jakis antywirus lub cos podobnego. Jesli masz je na partycji PC to sprobuj skopiowac modki na partycje hdf.

Na razie nic innego nie przychodzi mi do glowy.

A... wczesniej na czym sie dalo je odtwarzac? WinAmpem czy pod WinUAE?
[#5] Re: Nie odtwarza mod - o czym zapomniałem?

@mccnex, post #4

Ja partycję Amigi zrobiłem sobie w formie plikopartycji - czyli właśnie HDF. I do danych na tej partycji Antywirus z Windowsa nie ma dostępu. Zresztą nawet gdyby miał, to nie są to pliki wykonywalne dla Windowsa. Jedynie drugą partycję mam w formie katalogu, aby móc dane do tej Wirtualnej Amigi jakoś dostarczać.

A WinUAE jest emulatorem Amigi, czyli inaczej jest to jakby prawdziwa Amiga, tylko tyle, że programowa, nie sprzętowa.

Wspomniane pliki musisz z poziomu udawanej Amigi zainstalować. Windows Ci ich nie zrozumie. Choć jeżeli chodzi o moduły Amigowe jest dobry program do ich odtwarzania.

Nazywa się: MODPlug Player i jest do pobrania pod linkiem

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 12:31:23 przez gilban
[#6] Re: Nie odtwarza mod - o czym zapomniałem?

@conrdd, post #1

Ja bym sprawdził czy aby nazwy plików i/lub katalogów nie są za długie. Nie powinny przekraczać 31 znaków inaczej AmigaOS może głupieć.
[#7] Re: Nie odtwarza mod - o czym zapomniałem?

@altcomputing, post #6

Partycja jest w postaci katalogu na dysku. Ale ciekawą rzecz zauważyłem: mam dwa katalogi na PC - jeden ustawiony jako DH0 priorytet 0 (systemowa) i drugą jako DH1 priorytet -127. I z DH1 hippo odtwarza mody a z DH0 wywala błąd odczytu. Dziwne. Coś chyba zamieszane w winuaae
[#8] Re: Nie odtwarza mod - o czym zapomniałem?

@conrdd, post #7

Sprawdź jeszcze atrybuty plików, I czy nie są czymś zablokowane po stronie PC (otwarte w czymś - zrestartuj łindołsa i spróbuj).
[#9] Re: Nie odtwarza mod - o czym zapomniałem?

@altcomputing, post #8

Problem stawiał WinUAE i partycja na windowsVista - gry zacząłem już walczyć z kartą CF playery przestały kombinować.

Natomiast napotkałem inny zagadkowy problem - Delitracker przegrany z działającej na innej A600 konfiguracji nie chciał rozpakowywać XPK. Wyrzuciłem więc go i zainstalowałem ściągnięty z aminetu installer Delitrackera. Ale nadal nie chciał rozpakowywać XPK (a np. hippoplayer korzystający z xpk.library w libs rozpakowywał bez problemu). Dopiero jak podmieniłem plik w deligenies "decruncher" na pobraną z aminetu wersję 2.2 wszystko zaczęło działać.
Ale na innej CF czy nawet po zabootowaniu z backupu dh0 na PC ta wcześniejsza wersja decruchera działał!!! Tak samo działa na prawdziwych Amigach z podpisu. Jestem w kropce. Czyżby karta CF 128MB na której sobie teraz działam mieszała?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem