[#1] Amiga CDTV i Kickstart 3.0 - jak to zmusic do sensownego dzialania?
Otoz i zagwozdka. Wiem ze sa takie przelaczniki kickstartow co to ROM obslugujacy CD-Roma dziala i na 1.3 i na 3.0. Niestety nie u mnie. Jak jest wlaczony CD-Rom w pozycji KS 1.3 to jest ok zglasza sie menu Amigi CDTV lub botuje twardziel podpiety na interface Tomsa. Ale jak jest 3.0 - kicha (ze w 2.0 tak jest to oczywista rzecz). Przy wlaczonym CD-Romie (a zatem i kontrolerze SCSI) szary restart sekwencyjny i tyle. Wylaczony CD-Rom - Kickstarcik 3.0 pieknie sie wyswietla animowana dyskietka. Tylko co mi z tego jak ja chce miec mozliwosc odpalenia twardziela z poziomu 3.0. Tak jak wspomnialem wczesniej, zetknalem sie z takimi przelacznikami 1.3 > 3.0 gdzie na 3.0 kontroler CDTV normalnie dziala (rozumowanie per analogia do CD32 okazalo sie jednak w przypadku mojego przelacznika nadinterpretacja teoretyczna). Poratujcie dobrzy ludzie...
[#2] Re: Amiga CDTV i Kickstart 3.0 - jak to zmusic do sensownego dzialania?

@Kowalsio, post #1

Mam taka sytuacje: jesli nie wylacze ROMu CDTV (tego, w ktorym jest ten bajerancki odtwarzacz muzyki) to takze mi nie dziala HD pod systemem 3.0.
Wiec.. :) - przelaczniki ustawione sa tak:
- wlacz SCSI
- wlacz KS3.0
- wylacz ROM CDTV
To jest dokladnie wedlug gazet i instrukcji dolaczonych do sprzetu.
Sprzet:
KS3.0 z MicroLuc (jesli dobrze pamietam nazwe firmy), wylacznik ROM CDTV moj wlasny, SCSI Tomsu.

[#3] Re: Amiga CDTV i Kickstart 3.0 - jak to zmusic do sensownego dzialania?

@Kowalsio, post #1

Wspolpraca KS3.0 oraz czytnika CD w CDTV jest mozliwa. Wiem bo mialem ten sam problem.
Aby to ze soba wspolgralo sa dwa rozwiazania. Pierwszy z nich jest malo praktyczny i uciazliwy. Polega on na
zalaczeniu romow odpowiedzialnych za obsluge CD-ROMu w odpowiednim czasie po resecie.
Sekwencja ta wyglada nastepujaco:
1. Wylaczyc CD-ROM
2. Zresetowac komputer
3. Obserwowac diode od zasilania. W momencie zaswiecenia sie diody POWER wlaczyc CD-ROM.

Nalezy tak postepowac po kazdym resecie lub zawieszeniu sie komputera.

Drugi sposob jest bardziej elegancki. Nalezy wykonac prosty uklad
elektroniczny ktory takie zalaczanie i wylaczanie bedzie robil sam.
Osobiscie sam wykonalem sobie taki uklad i dziala jeszcze do dzisiaj.
Jest banalnie prosty, sklada sie tylko z dwoch ogolnie dostepnych ukladow
scalonych. Ostatnio wpadl mi w rece schemat CDTV i mysle ze nawet jeden
scalak by w zupelnosci wystarczyl.

Zalety takiego rozwiazania:

- Dzialajacy czytnik CD wraz z KS3.0
- Mozliwosc wybrania z Boot Menu napedu z ktorego chcemy startowac lacznie z CD0:

Wady:

- Przy braku plyty CD lub dyskietki w napedzie nie zobaczymy animacji powitalnej.
CDTV glupieje w takim przypadku i sie zawiesza
- Nie dziala bajerancki plajer plyt audio. Uruchamia sie na chwile ale pozniej
jest zwiecha.
- Jesli wlozymy do stacji dyskow dyskietke sformatowana w rozszezonych trybach
np. FFS-Cached, komputer nie wystartuje. Zareaguje jak przy braku dyskietki.
Przy wylaczonym czytniku zjawisko takie nie wystepuje.

Te dwa rozwiazania dzialaja u mnie z KS 3.0 wyprodukowanym przez polska
firme HENS, ale mysle ze beda dzialac tez z ROMami innych wykonawcow.
Niewiem natomiast jaka jest wspolpraca z twardym dyskiem gdyz nigdy go w CDTV
nie mialem.
[#4] Re: Amiga CDTV i Kickstart 3.0 - jak to zmusic do sensownego dzialania?

@Phibrizzo, post #3

To jednak masz jakis nieciekawy ROM ;) - moj KS3.0 z CD zawsze dzialal. Potem dokupilem SCSI i dysk, i razem to wszystko dziala (no i pochwale sie ze mam tam jeszcze 2MB Fastu i kosc z modulem dla zwyklej amigowskiej myszki - takze wszystko dziala :) ).
Problemem jest _tylko_ dzialanie odtwarzacza z ROMu przy takiej konfiguracji, tzn. trzeba go niestety wylaczyc.
Ale to bolaczka, z ktora da sie zyc :)
[#5] Faktycznie. Dziala!

@Phibrizzo, post #3

Zastosowalem rozwiazanie nr 1 - ktore wbrew pozorom mi bardziej odpowiada i ruszylo. Co ciekawe, tak dla sportu przetestowalem je rowniez z kikstartem 2.0. Tez ruszylo. W moim przypadku odlaczenie romow CD-Roma powoduje takze odlaczenie kontrolera TOMSA czyli nie widac ani CD-Roma ani twardziela - stad byl ten bol. Pozostaje mi tylko jeden niepokoj. Jak ryzykowne jest podlaczanie Romu CD-Roma w opisanej metodzie przy wlaczonej wszak Amidze. 1000 razy moze sie udac a za 1001 szlag to trafi...



Ostatnia modyfikacja: 01.02.06 21:55
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem