[#1] Adapter myszki i pada Logitech
Przeglądając portal Elektroda znalazłem coś bardzo ciekawego dla Amigi klasycznej:
link

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 07:36:07 przez RAL
[#2] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@RAL, post #1

Uhm, ciekawe. Ktoś to zbudował/używa?
[#3] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@BULI, post #2

Piotr_go jest znany z tworzenia ciekawych, innowacyjnych projektów. Nie udostępnia kodu, ani nie podaje wiedzy na tacy. Nie wiem, może sprzedaje swoje projekty - zapytaj go, może sprzeda Ci działający egzemplarz.

Żeby było jasne: nie oceniam Go, tylko stwierdzam suche fakty.

ps. zabawka bardzo fajna - sam chciałbym taką mieć.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 19:56:34 przez gegu
[#4] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #3

Może zakup grupowy ? ;) bo projekt bardzo interesujący.
[#5] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #3

Nie udostępnia kodu, ani nie podaje wiedzy na tacy.


To nic nowego w naszym środowisku ...
[#6] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@RAL, post #4

Ja jestem zainteresowany taką inicjatywą :)
[#7] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@BULI, post #6

Ja też
[#8] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@RAL, post #1

Jak by dodał przełączanie automatyczne to by była pełnia szczęścia bo ręczne przekładanie to trochę wiocha.
[#9] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@11111olo, post #8

Jakbyś nie zareklamował swojego przełącznika to byś był normalnie chory Fajna sprawa taki adapter, a przełączać nie każdy potrzebuje często.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 22:05:56 przez Tom3k
[#10] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@Tom3k, post #9

Zareklamowałem? Jak by nie przekadał go na filmie to bym nie wspominał o tym.

Ale obiektywnie czy takie rozwiązanie nie było by fajne?
Mój przełącznik do tego by się nie nadawał więc to nie jest żadna reklama!
[#11] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@strim_, post #5

@ strim_
Przez szacunek do Ciebie napiszę tylko, że wiem. Mam wrażenie, że potraktowałeś cytowane zdanie jako całkowicie odrębne od reszty mojego posta, jednak nie będę ciągnął tego tematu dalej, z w/w powodu.

----
A tak z ciekawości zapytam wszystkie zainteresowane osoby czy podjęły próbę kontaktu z Panem piotr_go, czy tylko zbieracie chętnych na zamówienie?
[#12] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #11

Zluzyj cyce chopie, strim ino farmazony pociskoł, dej pokuj! OK

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 20:17:26 przez Lokaty
[#13] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@Lokaty, post #12

A jak tak to ok. Ostatnio nerwowo mam, więc luz.
[#14] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #13

Projekt jest gotowy, można zagadać do autora. Ja czekam na przesyłkę. Jak dotrze to napiszę jak się to sprawuje.
[#15] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #14

Super, czekam na jakieś info jak to się sprawuje- prawdopodobnie będę zainteresowany kupnem ok, racja
[#16] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@BULI, post #15

Dam znaka, na razie ze szczurem Logitech m510, bo pad F710 pojechał do sklepu, bo nie przeżył kręcenia kółek na street fighterze w sobotnią noc. Za to na elektrodzie jest filmik pokazujący, że F710 w połączeniu z w/w interfejsem działa też w trybie pada CD32.

Jeśli interfejs się sprawdzi, to zakupię też drugą sztukę.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 09:51:29 przez gegu
[#17] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #16

Wczoraj odebrałem zabawkę z poczty. Odbiornik od razu łączy się ze szczurem, więc nie ma problemu z wejściem do early boot menu. Na razie nie sprawdziłem obsługi trzeciego klawisza/kółka, bo nie miałem czasu. Interfejs sprawdzałem na A1200 rev. 1d4 z kick 3.0. Dzisiaj dostałem nowy firmware, dzięki któremu będzie można sparować urządzenia bez udziału pc. Działania pada jeszcze nie sprawdziłem.
[#18] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #17

Czekamy na resztę testów (nowy soft, pad) 3ci przycisk powinien działać od "ręki", a do rolki musisz zainstalować programik.
[#19] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@BULI, post #18

Jaka cena? Może kupię
[#20] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@BULI, post #18

Nowy soft wrzucony - działa parowanie urządzeń bez podpinania do peceta. Dzisiejszy wieczór spędziłem na zabawie z konfiguracją tej zabawki przez rs232.

Czego użyć do obsługo kółka? Freewheel? Jak znajdę chwilę czasu, to sprawdzę rolkę. Na razie trochę grałem w settlersów, wormsy i scorched tanks - działa ok.

Co do ceny, to ponad stówkę, ale najlepiej zapytać o to piotr_go.
Myślę, że warto, bo jak przychodzą moi znajomi i widzą Logitecha m510 sparowanego z Amigą 500, to im szczena opada :) A tak całkiem poważnie, to super alternatywa dla interfejsów ps/2.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 01:25:10 przez gegu
[#21] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #20

Witam.
Obsługi rolki nie robiłem, szczerze mówiąc nawet nie przyszło mi to do głowy.
Jak działa rolka w Amidze? Ma ktoś jakiś dokładny opis? Jak będzie się dało to dodam.
[#22] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #21

Tutaj jest programik do tego. Pewnie jest cos w dokumentacji.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 09:33:41 przez tom256
[#23] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@tom256, post #22

Wczoraj znalazłem chwilę czasu i w końcu spiąłem odbiornik z padem Logitech F710 na A1200. Pobawiłem się chwilę pod WB (tryb szczura), a potem pograłem w D.Galaga (tryb 1fire joystick). Niestety na porządne testy nie miałem czasu, ale postanowiłem dać znać, że temat nie umarł.

Bezprzewodowy pad F710 może działać w trzech trybach: emulacja szczura, 1 fire joystick oraz pad CD32.
W trybie myszy poruszamy wskaźnik przy pomocy prawego analoga, lewy przycisk jest zmapowany na LB, a prawy na RB, trzeci knefel - nie wiem.
W trybie joya z jednym kneflem poruszamy się przy pomocy d-pad, lewego lub prawego analoga, fire jest na LB, a auto fire na LT.
Tryb CD32 sprawdzę, gdy zainstaluje porządnie system wraz z emulacją CD32.

W ostatnim firmware przełączania trybów dokonujemy za pomocą przycisków mode oraz vibration, znajdujących się na padzie.

Pod systemem bardzo wygodnie porusza się kursorem myszy, mam wrażenie, że wskaźnik jest zatrzymywany dokładnie w tym miejscu, o które mi chodzi.

Może w weekend uda mi się pograć w Super żabę i Flimbo's quest, to będę wiedział jak się to sprawuje w poważniejszych zadaniach.

Gdy już postawię ładnie system, to sprawdzę emulację pada od CD32 oraz działanie trzeciego klawisza myszy.

Firmware ciągle jest ulepszany przez autora, ale teraz już bardzo fajnie działa.

Ogólnie to super sprawa dla osób przyzwyczajonych do grania na padach na playstation lub xboxie. Piotr_go wykonał niezłą robotę - tak trzymać OK
[#24] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #23

Dzięki za info OK
[#25] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@BULI, post #24

Nie ma problemu, jeśli jeszcze będziesz chciał się czegoś dowiedzieć, to pytaj.
[#26] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #25

Zrobiłem prostego switcha do C64/A600:

Switch nie obsługuje trybu CD32 i 3ciego przycisku myszy.
[#27] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #26

Przełącznik fajny dla jednego playera OK

----edit----
Aaaa, bym zapomniał. Dzisiaj rano sprawdziłem jak "obsługuje się" super żabę na padzie i jest bardzo ok. Jakoś tak łatwiej przechodzi się poszczególne levele (na rozgrzewkę pyknąłem cały jeden świat). Za to Deluxe Galaga tylko i wyłącznie na joyu - na padzie nie mam takiego wyczucia w asteroidzie i nie udaje mi się dolecieć do końca.
Muszę jeszcze przetrenować pada na Franko i Domanie. Dam znać jak odczucia.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 21:30:06 przez gegu
[#28] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #27

I jak, przetestowałeś tryb CD32?

Jaki rozstaw portów joysticka ma A500? Taki sam jak A1200? (36mm)
[#29] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #28

Wybacz, ale jeszcze nie miałem czasu. Znając życie to znowu przysiądę do amigowania dopiero w weekend. Już nawet ładnie system przygotowałem z grami na A1200, ale jeszcze nie poskładałem Amigi do kupy. Proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości - Jetstrike, Jungle Strike, i Lost Vikings w wersji CD32 już czekają na odpalenie szeroki uśmiech

---edit---
Jeśli chodzi o rozstaw, to z pomiarów wynika, że gniazda są oddalone o tyle samo w A500 i A1200 - krawędzie ekranu gniazd myszy i joya są oddalone od siebie o jakieś 18mm w obydwóch komputerach. Rozumiem, że 36mm to wymiar mierzony od środka gniazd?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 00:07:24 przez gegu
[#30] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #29

Zgadza się, 36mm mierzone od środka. Dzięki.
Zostało mi trochę miejsca w zamówieniu to zamówiłem płytki switcha pod A1200.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 11:17:05 przez piotr_go
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem