kategoria:
[#1] Ebay protection buyer...
Witam wszystkich
Mam,problem z aukcja ebay, sprzedałem zdublowaną grę wysłałem
okazało się że z mojej winy nie było karty rejestracyjnej widocznej w aukcji.
Przepdała zgineła nie ważne ..mój błąd.

Kupujący z hiszpani zażądał zwrotu i rozpoczoł procedure w ebay resolution centre po hiszpansku :)

Zaakceptowałem , gdyż uważam że miał prawo do tego bo mój błąd..

dziś mi pisze że wysłał już paczkę .. poprosiłem o numer przewozowy (tracking number)
mówi ze wysłał zwykła paczką i nie ma numeru.
Każe mi zwrócić pieniądze po otrzymaniu paczki lub on wybierze sobie inna grę żebym mu wysłał.
Wiem że racje ma zawsze kupujacy w PayPal ..wiec po kilku próbach oszustwa (facet zrobil mi kiedys zdjecie z sosona i mowil ze go oszukalem ..zglaszajac spor w paypal)
od tamtej pory akceptuje platność WYŁĄCZNIE jako GIFT

1.Czy nie spoczywa na kupujacycm udowodnic zwrot przedmiotu (numer przewozowy,zdjecie nadania)
2.ebay resolution center ? czy ktos ma doswiadczenie z tym centrum sporow ? jak potraktuja ta sprawe (zwrot nie jest jasny jednoznacznie w tym przypadku)
3.Ile mam czekać na paczke ? regulaminowe 14 jak w PayPal czy dluzej ?
4.PayPal jako gift wiec chyba nie sciagnie automatycznie kase odemnie..

Pytanie czy on nie próbuje mnie oszukać ?
Jakieś sugestie ze strony wyjadaczy (stachu100 itd) ?

Co mam robić żeby nie stracić 100 eurasów + wysyłka zwrotna
[#2] Re: Ebay protection buyer...

@HOŁDYS, post #1

Jako sprzedawca z ponad 12tys komentarzy na eBay znam odpowiedzi na wszystkie twoje pytania, jednak po ostatnich wydarzeniach, ktore ostatnio miały miejsce z twoim udziałem napisze tylko tak: karma wraca ok, racja
[wyróżniony] [#3] Re: Ebay protection buyer...

@sordan, post #2

Dzieki za odpowiedz

cala twoja tajemna wiedza jest na ebay nie chcialo mi sie szukac po prostu czekam 14 dni i zamykam sprawe jesli paczka nie dojdzie do mnie

dla innych wklejam regulamin zwrotow:

Many sellers ask you to return an item before they send a refund or replacement. Send your item back to the seller so they can do this.

We recommend using a tracked service for returning items (e.g. Royal Mail Signed For). Keep hold of the tracking number as this is proof that you’ve returned the item to the correct return address. Sometimes you’ll automatically be provided with a tracked returns label.

Pack the item carefully. Include the packing slip, apply the postage label, and send the item back to the seller. You must return the item – in the same condition as you received it – within 14 calendar days of requesting the return. It's good practice to include tracking information when returning an item.
[#4] Re: Ebay protection buyer...

@HOŁDYS, post #3

1. Jeśli wysłał paczką zwykłą to spór PRZEGRA. eBay i PayPal będą żądały od niego potwierdzenia OTRZYMANIA paczki przez Ciebie.
2. 14 dni to on ma na wysłanie paczki. Czas dotarcia przesyłki do adresata jest o wiele dłuższy...
[#5] Re: Ebay protection buyer...

@*y, post #4

Niestety ale nie masz racji na podjęcie wysyłke ma 8 dni ..przez 14 dni mus paczka dojść do odbiorcy (zarówno jak sie sprzedaje przedmiot i jak się zwraca)

Odpowiedz od konsultanta ebay.uk

We can see that you have accepted the return request on 10 October. Buyer need to ship the item to you within 14 days. We can also see that the buyer has marked the item as shipped from their end on 13 October. In this situation I request you to please wait till 24th October. If you do not get your item then please contact us and we will help you further. Make sure that you do not refund the buyer until you received your item back.


dzięki za pomoc OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem