kategoria:
[#1] Atari St stacja
Co prawda moje pytanie nie dotyczy Amigi tylko Atari ST ale może ktoś będzie wiedział.
Mianowicie:

Od pewnego czasu mam Atari StFm które leży sobie grzecznie i czeka aż się nim troszkę zajmę.
Ostatnio naszła mnie chęć nagrania na próbę czegokolwiek pod pc z obrazow .st.
Korzystając z opisów formatowania dyskietek zarówno pod dosem czy tez win xp i programów do samego nagrywania, zabralem się ochoczo do tego procederu.
Rezultat średni. Nawet przy nagraniu bez błędów na dyskietkę, większość softu się nie chce uruchomić.
Pomijając różne programy którymi to robiłem oraz czyszczenie stacji w atari i pc, zastanawiam się czy jest możliwość podpięcia atarynkowej stacji do pc i nagrywać bezpośrednio na niej. Stacja to epson smd 380.
Jak myślicie jest taka możliwość bo nie mam pojęcia, a nie chce upalić stacji.
Gdzieś przeczytałem ze do st można podpiąć zwykłą stację z pc, więc na zdrowy rozum w drugą stronę też powinno tak zadziałać.
[#2] Re: Atari St stacja

@mikecios, post #1

Czy pecet odczytuje dyskietki sformatowane lub nagrane na Atari st?
[#3] Re: Atari St stacja

@Norbert, post #2

Dyskietki formatowalem zarówno pod pc jak i Atari, potem pod softem do nagrywania obrazów wyswietla zgodnosc, wydaje mi się glownie moze chodzic o ilosc sektorow na atarynkowej stacji.
Niezależnie jaki obraz chcemy nagrac formatowac trzeba na 9 sektorow nawet jesli obraz zajmuje 10.
Dlatego tez aby zapobiec " nierozumieniu" się stacji zastanawiam się czy jest możliwe podpięcie do pc stacji atari
[#4] Re: Atari St stacja

@mikecios, post #3

Format w jakim nagrywa stacja atari st ,jest bliski formatowi Pc ,więc jak sformatujesz stację w st to wkładając do pc powinieneś ją odczytać.

I odwrotnie ,robiąc format z cmd na pc jako 720kb ,atari st normalnie powinien ją czytać.

Jeżeli nie czyta to któraś jest uszkodzona albo mocno inaczej jest ustawiona głowica.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 09:47:32 przez damianx
[#5] Re: Atari St stacja

@damianx, post #4

Tak jak napisalem wczesniej, nawet jak juz nawet obraz nagra sie bez błędów, to na atari dopiero 1 gra mi się w pelni uruchomila i w trakcie doczytywania wyskakuja komunikaty o problemie z odczytem, kilkuktotne ponowienie odczytu pomaga ale co cheile trzeba klikac "Nochmal".
I wiem ze powinno dzialac stac pytanie czy da sie stacje podmienic bo wtedy eliminuje problem teoretycznej niezgodności floppow
[#6] Re: Atari St stacja

@mikecios, post #5

Niestety wiekszosc lepszych produkcji I gier ma inny format I pojemnosc niz 720 kb. Dlatego najlepszym sposobem jest nagrac obraz na dyskietke z pomoca satana lub usatana na atari st.
[#7] Re: Atari St stacja

@aKlon, post #6

Chłopaki jesteście niezawodni
Chyba zaryzykuję i podepnę stację atari do pc na zasadzie ryzyf fizyk.
Przypuszczam ze faktycznie problem może też być w ustawieniu głowic i fakt większość obrazow jest powyżej 720 i dlatego powyzej 9 sektora pc juz troche głupieje.
To tak jak dawniej z nagrywaniem cd było.
Na nagrywarce na której się nagrywało czytało bez problemu a na innej to już różnie.
[#8] Re: Atari St stacja

@mikecios, post #7

Hej,

do nagrania dyskietek ST na PC możesz wykorzystać program OMNIFLOP (mogą być wymagane dodatkowe sterowniki), jakkolwiek potrzebna Ci będzie normalna stacja FDD, a nie krap na USB. :)

Byez.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 13:17:30 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#9] Re: Atari St stacja

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #8

Tego softu tez m.in uzywam, stacja oczywiacie zwykla, objawy jak wyzej wiec wieczorem mejbi znajde czas zeby sprawdzic czy przepinka stacji da jakis rezultat
[#10] Re: Atari St stacja

@mikecios, post #9

Ja używam Floppy Image i standardowej stacji w PC. Program ma opcję formatowania dyskietki przed nagraniem obrazu, zawsze mam to zaznaczone i nie mam problemów z odczytem na STE. Oczywiście nagrywasz gry/programy kompatybilne z ST a nie STE? ;)
[#11] Re: Atari St stacja

@rj1307, post #10

Oczywiście, spróbuje jeszcze zmienić stacje pc bo mam kilka, szkoda że nie różne tylko same samsungi
[#12] Re: Atari St stacja

@mikecios, post #11

No i coż..... fizyczne przepięcie stacji odpada, pc nie działa ze stacja atarowską, a co do tego co pisałem wcześniej że niby da się do ataryny podpiąć zwykła pctową stację to też bzdura. Aby było to możliwe trzeba zrobić tak
Przeróbka Samsunga

Nie mam już na to pomysłu.... przy nagrywaniu dyskietek 9 sektorowych nagrywa się bez problemów ale na atari wywala komunikat o uszkodzeniu dyskietki, a przy nagrywaniu czym bądź 10 sektorowych obrazów niestety są błędy i guzik.
Coś zabawa na st nie jest mi pisana.


Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 07:10:38 przez mikecios
[#13] Re: Atari St stacja

@mikecios, post #12

A nie prościej użyć Satana?

Albo dopytać na Ataroskim forum, tam pewnie mają takie rzeczy obcykane.



Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 10:38:35 przez ZbyniuR
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem