[#1] Amiga 1200 + klawiatura A500 (duży SHIFT i ENTER)
Witajcie,

Jakiś czas temu przeprowadzałem operację wybielania A1200. O ile z obudową poszło bez problemu, to klawisze stawiały opór. Postanowiłem wrzucić je razem z kremową wodą utlenioną do rondelka i lekko podgrzać. Kilkukrotnie zaglądałem do rondelka i przemieszywałem. Szło dobrze do momentu kiedy po raz kolejny spóźniłem się z inspekcją. Niektóre klawisze zmieniły się w ich karykaturę.
Udało mi się zakupić klawiaturę od A500 w idealnym stanie. Klawiatura posiada lewy SHIFT oraz ENTER w wersji dużej. Po przełożeniu góry (czarny plastik + klawisze) na oryginalną membranę i blachę A1200 okazało się, że w.w. klawisze nie działają. Sęk w tym, że młoteczki tych dwóch klawiszy w tej wersji są umieszczone w innych miejscach niż ich krótkie wersje, tak więc nie trafiają w membranę. Rozwiązaniem był zakup membrany w wersji A500+A1200 (jest autorstwa kogoś z forum, choć kupowałem zza granicy).
Czarny plastik klawiatury A500 trzeba podpiłować w dwóch miejscach. Jedno to wyprowadzenie złącza klawiatury dla A500, a drugie gdzieś w okolicach diód LED. Z tego co pamiętam trzeba też usunąć dwa plastikowe "cycuszki" na spodzie czarnego plastiku w okolicach gdzie mieścił się kontroler klawiatury A500.

Wrzucam link do mojej A1200 z taką klawiaturą. Mi osobiście podoba się bardziej ze względu na kawową kolorystykę klawiatury A500.

https://drive.google.com/file/d/1OHEf08Pxs7mHdo7OibABpP5XvPBHEEHK/view?usp=sharing
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem