kategoria:
[#1] Janusz biznesu
Wracam z tematem turbo do A1200. Mogę maksymalnie wydać 1500 zł. Co lepsze TF1230 i FPU na płycie, TF1260 z 68060LC czy czekać na Pistorm32? Ten ostatni nie będzie koszerny, ale pewnie najtańszy i z przyszłością patrząc na rozwój EMU68. Fajnie byłoby pograć w hi-endowe gry na Amidze i skorzystać z dobroci multimediów, ale koniec końców zadowoliłbym się, gdyby gry wektorowe chodziły płynnie. Zastanawiam się jak bardzo ułomny jest ten TF1260 z LC?
[#2] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #1

WinUAE. Dziękuję za uwagę.
12
[#3] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #1

Tf 1260 z pełnym proc rev 1
1
[#4] Re: Janusz biznesu

@mastaszek, post #2

486 dx4 dos 6.22
2
[#5] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #1

Ja wybrałem opcje pierwszą i poczekam do pistorma.
[#6] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #1

zadowoliłbym się, gdyby gry wektorowe chodziły płynnie

Chyba mógłby wystarczyć do tego sam fast ram. Można kupić
za ok. 300zł fast i obserwować sytuację na rynku szybkich
akceleratorów. Jakby fast okazał się być niewystarczający,
to zawsze można sprzedać.

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2022 08:51:09 przez mmarcin2741
[#7] Re: Janusz biznesu

@mmarcin2741, post #6

Ja bede wystawiał na allegro parę turbiaczy, między innymi ACA 1233n 030 z koprocesorem itp.
[#8] Re: Janusz biznesu

@Stoopi, post #7

polecam tego allegrowicza. pozatym pistorm wiem, ze ma szybszy rozwoj niz v2, ale obawiam sie, ze jeszcze dlugo mozesz nie uswiadczyc 100% kompatybilnosci.

tf1260 tez jeszcze nie dziala w pelni poprawnie, ale juz tuz tuz. poszedlbym ta droga - tf1260 z 060 lc i zaczal zbierac na pelnego rev6

niestety porzadna karta z 060 to wydatek rzedu 3,5 - 4k bo sam procek na ten moment to okolo 1800zl
1
[#9] Re: Janusz biznesu

@juen, post #8

To niech szuka apollo 60/50 z rev 1 za od 1,8 do 2k z proc
jest tańsze i nie płaci 1,8 za sam procek !
Lc to syf rozdawałem je za darmo


Ostatnia aktualizacja: 16.07.2022 09:56:46 przez Dorian3d
2
[#10] Re: Janusz biznesu

@Dorian3d, post #9

mega ciezko bedzie znalezc rev 1, ciezej niz dozbierac te pare stow na rev 6 :D

mysle, ze nikt o zdrowych zmyslach nie zgoni takiego apollo tak tanio

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2022 10:05:20 przez juen
4
[#11] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #1

Odpowiedź na:
Wracam z tematem turbo do A1200. Mogę maksymalnie wydać 1500 z


Ja kupiłem za 550zl TF1230 z 64mb F117, Gunship2000, Tornado działają dobrze
1
[#12] Re: Janusz biznesu

@mike100, post #11

Ile kosztuje wersja dla CD32? Nic szybszego dla CD32 chyba nie ma?
[#13] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #1

060 żeby pograć w porty w słabym 'klatkażu' kiedy można w te gry zagrać na 'maxa' na macierzystej platformie?


Ostatnia aktualizacja: 16.07.2022 14:06:49 przez AmiClassic
1
[#14] Re: Janusz biznesu

@AmiClassic, post #13

Też prawda. Normalnie czekałbym na Pistorm32, ale TF1230 są w przezwoitej cenie w stosunku do Fastu.
[#15] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #14

na pistorma32 sobie jeszcze poczekasz. Raczej nie będzie to ten rok, może następny, ale bym się nie napalał.
1
[#16] Re: Janusz biznesu

@juen, post #8

@juen co sądzisz o tym gościu? Czy to dobra oferta? Na pełne 060 mnie nie stać, a z miłą chęcią sprawdziłbym 060 LC w działaniu.
[#17] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #16

Ja kupiłem od Niego tą kartę . Niestety mimo deklaracji karta działa stabilnie tylko na 66 Mhz. Wszystko powyżej się wiesza nawet z porządnym chłodzeniem z otwartą obudową. I to nie wina procka bo kupiłem takiego sprawdzonego od Kulamario który działa nawet na 100 Mhz stabilnie.
Co do karty to na te 66 Mhz Amiga działa bardzo fajnie. Można już sensownie pograć w Amigowe gry 3D jak Breathles czy Gloom i choć brakuje tego koproca to na pewno jest to lepsze od jakiejś ACA1230 czy TF1230.
[#18] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #16

Procek z eBay u sprawdzonej osoby to 300zl. Czy sam tf jest obecnie wart 1200? Nie wiem. Tyle kosztował zanim był upowszechniony do składania samemu. Wtedy realny koszt złożenia to było 600zl.no ale części drożeją. Ale nie az tak. Jak widać po wpisie wyżej, użyto nie do końca sprawnych układów, które nie wyrabiają na wyższym taktowaniu
[#19] Re: Janusz biznesu

@juen, post #18

eh. ludzie zaglądajcie czasami na giełdę tutaj na ppa.pl ;)
niedawno tf1260 LC nie chciał mi zejść za 1000 - sprzedałem ostatecznie za 800 na alle...

a w temacie... wybierz 1230 w zasadzie chyba jakiekolwiek (w miare nowoczesne). ten LC 060 nie da ci praktycznie żadnej różnicy jak 030 przy tym samym zegarze. high-endowych dem na Aga i tak nie pooglądasz więc po co przepłacać.
[#20] Re: Janusz biznesu

@c64portal, post #19

Nie wszyscy jaraja się ogladaniem gier, w 060LC pograsz we wszystkie gry co wyszły na Amigę i Maka (procz 2 co wymagaja fpu) 68k. Z 1230 nie za bardzo. Nawet Xtreme racing nie pojdzie w 1:1
[#21] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #16

dzisiaj 09:48, QUAD

sprzedam TF1260 rev. 4 z MMU bez FPU, karta posiada 64MB RAM

Cena: 1100 PLN

negocjuj :D
[#22] Re: Janusz biznesu

@c64portal, post #19

tak, ale z 1230 zeby przejsc na pelne 060 to potrzebuje dwa/trzy kroki, zdobyc tf1260 i zdobyc proca lc i na koniec pelnego

dlatego chyba najprostsza sciezka to zdobyc pewne tf1260 z bida procem, ktory pozniej bedzie mogl wymienic na pelna 060 :) ja mam tf1230 tylko jako ciekawostka i to mi po prostu lezy. fakt - karta wymiata. ale bez fpu nie moglem sie z nia dlugo pobawic
[#23] Re: Janusz biznesu

@c64portal, post #19

Nie masz czasami drugiej TF1260 do tysiąca? :->
[#24] Re: Janusz biznesu

@cheslavic, post #23

Ogólnie jeżeli nie masz jakiegoś mega parcia na demoscenę to uważam że TF1260 nawet z procesorem LC jest mega fajną kartą. Uruchomisz na niej wszystkie gry amigowe bez problemu, ja nie napotkałem problemów prócz jakichś portów z PC. Spokojnie posłuchasz muzyki, mp3 karta łyka bez zająknięcia, podglądasz teledyski w CDXL w dobrej jakości, no o co już było wspomniane wszelkiego rodzaju gry FPS wydane na Amigę idą jak wściekłe, nawet AB3D2 nie ma najmniejszego problemu z płynnością, nie mówiąc już o Doom, który nie jest żadnym wyzwaniem nawet z muzyką. Więc w skrócie jeżeli zależy ci na oglądaniu high endowych demek to 060LC nie jest dla Ciebie. Jeżeli chcesz robić wszystko poza tym to będzie to dobry wybór. Posiadam już jakiś czas i nie mogę narzekać. No i fajny system można na tym postawić.
1
[#25] Re: Janusz biznesu

@nostrum666, post #24

Zgadza się poza highendem. Nie tylko dema na wypasiona 060 wymagają fpu.
[#26] Re: Janusz biznesu

@juen, post #25

Tak, zdaje sobie sprawę że gry pisane stricte dla procesor 060 będą wymagały jego FPU, ale jak pisałem osobiście nie napotkałem żadnych większych komplikacji. Zaznaczam że nie używam programów typu LightWave więc za bardzo nie odczuwam braku FPU. Oczywiście jestem też za tym aby wybrać w miarę możliwości podażowych i finansowych wersję pełna 060, ale dla przeciętnego gracza amigowego procesor LC sprawdzi się świetnie.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 17:03:27 przez nostrum666
[#27] Re: Janusz biznesu

@nostrum666, post #26

...dla przeciętnego gracza amigowego...
...wystarczy FAST RAM
2
[#28] Re: Janusz biznesu

@AmiClassic, post #27

Do WHDLoad tak, do gier typowo 3D, już nie :)

edit-----

zapomnieliśmy określić, kim jest "typowy gracz" :)

P.S. Jak napisali przedmówcy, do gier 060 bez FPU jest spoko, ale demoscenowe produkcje to jest "crčme de la crčme" Amigi OK

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 18:26:58 przez karolb
1
[#29] Re: Janusz biznesu

@AmiClassic, post #27

Tak, wystarcza. Sam miałem wpierw 4 MB fastu. To jest już coś ale jeżeli chodzi o płynność chociażby wektorowek to pozostawia wiele do życzenia. O FPSach w rozdzialce 1x1 i na pełnym ekranie można zapomnieć nawet na 020 28MHz. Do grania z dyskietek w klasyki typu Goblins czy The Chaos Engine będzie jak najbardziej ok. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Osobiście i tak polecam tę kartę bo kosztuje grosze a można poczuć znaczącą różnicę w działaniu.
[#30] Re: Janusz biznesu

@karolb, post #28

Raczej wszystkiego zapomnieliśmy
Każdy podchodzi do tematu zupełnie inaczej i każdy potrzebuje czegoś innego.
Podział sprzętu dokładnie tak samo jak podział tego co kto chce.
Do grania w gry AMIGOWE - mam Amige 1200 z TF1230 , do grania w Quake, DOOM itd w 3d mam grzyba, do gier na maka mam maka, do słuchania mp3 ew zapuszczenia czegoś po RTG mam amige 500 z pistormem, do MOSA mam maka do MOSA.
Jakoś taki podział mi bardziej pasuje niż kupowanie za 3tysie turbawki na której będe emulował grzyba zeby pograć w grzybowe gry lub amaka żeby pograć w makowe gry.
Ale to moje zdanie - tylko sądze ze przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć do czego co potrzebujemy.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem