Komentowana treść: Cytadela - nowy rodzynek w PPA
[#1] Re: Cytadela - nowy rodzynek w PPA
Cytadela zawsze bardzo mi się podobała. Wiadomo, że dzisiaj już nie zachwyca chociażby jej grafika,

ale gra mi się w nią tak samo przyjemnie jak dawniej :)

Obok samej gry podoba mi się także intro i muzyka z intra :)



BTW W porównaniu z innymi próbami stworzenia na "amigowy Doom" niektóre

polskie gry tego typu prezentowały obok samego strzelania jeszcze coś...

moim zdaniem grywalność i sporo oryginalnych pomysłów.



Obok Cytadeli także warto wymienić świetną grę (IMHO) - Ubek,

w którym zawartych jest także wiele fajnych pomysłów. To nie tylko bieganie i strzelanie.

Sama akcja w grze bardzo mi się podoba.
[#2] Re: Cytadela - nowy rodzynek w PPA
Agent "Ubek" byl fajny, szkoda tylko, ze pixele mialy rozmiar 2x2, pod tym wzgledem o wiele lepiej wypadala Cytadela, chociaz miala te 64 kolory tylko.



Byl jeszcze taki gniot "Monster"... no i super przeboj "Za Zelazna Brama". Trzeba przyznac, ze to Polacy przetarli szlaki w grach doomopodobnych na amidze.
[#3] Re: Cytadela - nowy rodzynek w PPA
Na wstępie chciałbym pogratulować ekipie tworzącej PPA znakomitej ścieżki rozwoju portalu! Brawo!



A teraz do rzeczy... Cytadelę uwielbiałem do czasu "przesiadki" na Dooma. IMHO była najbardziej grywalną grą "doomopodobną" w tamtych czasach. Było jeszcze FEARS, ale grywalność była kiepściutka i jeszcze jedna gierka, której nazwy nie pamiętam, ale to ona była pierwsza! Ekran był podzielony na połówki (w pionie) i to była największa wada tej gry. Może ktoś pamięta co to było?
[#4] Re: Cytadela - nowy rodzynek w PPA
Baron Althaar: Death Mask

:)
[#5] Re: Cytadela - nowy rodzynek w PPA
a ja pamietam ze chyba pierwszy byl

project batlefield :))



A z doomow na amige jakie pamietam to wymienie :



project batlefield

cytadela

project intercaralis

Monster

Ubek (z 5 razy przeszedlem i nadal mam ochote - super gra :D

breathles

fears (w to nigdyd nie moglem grac - najpierw 020 i skakalo

potem 040 i jeszcze bardziej skakalo, wreszcie 060 i jeszcze

bardziej skacze :)))



nemac4 (ma to ktos ??? :)

gloom

gloom deluxe

gloom se

gloom 3

ab3d (mam orginal :)))

ab3d ii TKG

[#6] Re: Cytadela - nowy rodzynek w PPA
grxmrx: O, dzięki! Przez te kilka godzin siedziałem jak głupi i próbowałem sobie przypomnieć... aż mnie łebek rozbolał ;)



Idę o zakład, że "Death Mask" była pierwszą grą "doomopodobną" na Amigę.



A wracając do gierek (Edward ;) to muszę przyznać, że kiedy kilka lat temu kupiłem sobie 030/50 i dorwałem ADooma i shareware'owy plik .wad to myślałem, że spadnę z krzesła! Nie spodziewałem się, że w ogóle taka gierka ruszy na mojej Ami. Nie była to wprawdzie pełna jakość i wysoka rozdziałka, ale ta gra biła/bije na głowę wszystkie poprzednie produkcje.
[#7] Re: Cytadela - nowy rodzynek w PPA
Death Mask to byla taka srdenio-doomowata gra. To nie bylo 3D. Zwykla animka odtwarzana cyklicznie. Tam sie tylko wzdloz korytarza dalo isc. Caly czas byly te same skrzyzowania:). Jak DeathMask mielibysmy do Doomow zapiczac to trzeba byloby tez SpaceHulk zaliczyc - technicznie byl identyczny:).
[#8] Re: Cytadela - nowy rodzynek w PPA
Odnosnie dooma - jak kiedys mialem tylko 4mb fastu to udalo mi sie odpalic jakis

port dooma z sharewarowym wadem :)) (i udalo mi sie to przejsc - choc trudno bylo - najmniejsze okienko detale low i tez bardzo skakalo :))



A co do dethmaska - jest super :)) jest klimatyczny i ciekawy (nawet kolegom z pcujami sie podobal - szczegolnie

na 2ch graczy :)) (przeszedlem z 7 razy gdzies - moze niedlugo wezme sie i bedzie 8smy :)) (hmm moze troche przesadzilem

ale na pewno wiele razy przechodzilem :))
[#9] Re: Cytadela - nowy rodzynek w PPA
Cytadela jak na 1995r robila wrazenie!do dzis podoba mi sie klimat!!!i mimo ze mam ppc i gram w quake to i tak czasem odpale cytadelke zeby po prostu powspominac!A DM to lipa nie z tej ziemi!pomimo klimatu ktory udalo sie stworzyc!autorzy po prostu stworzyli taki engine aby chodzilo to plynnie na A600 itp!ale o prawdziwym 3d nie ma mowy!!!!Ab3d dopiero pokazal pazurki amisi!!!ab3dII jeszcze bardzie aczkolwiek engine byl tak spiep....y ze nawet na 68040/40 mhz potrafil haczyc a tak byc nie powinno!pozdro dla wszystkich jeszcze zyjacych amigowcow!p.s-mam swoj instaler cytadeli jak kots chce!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem