Komentowana treść: IBrowse 2.3 - nareszcie!
[#1] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
Ha! A Wy jestescie pierwszym ami-portalem w tym kraju, ktory raczyl o tym poinformowac :)



Investorze ACP: bylibyscie pierwsi, gdybyscie zwawiej zamieszczali newsy, ktore ludzie wysylaja... ;)
[#2] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
Napisz, Baronie, coś więcej z testowania IB 2.3

Wiesz jak u mnie chodził IB 2.2. i MUI pod OS 3.9

Dobrych komentów nigdy za wiele...;)

[#3] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
W odpowiedzi na komentarz nr #581




Dziala bardzo przyzwoicie, tzn. jeszcze mi sie nie wywalil, co nie jest wcale takie oczywiste przy programie opartym na MUI.



Nie zauwazylem jakichs rewolucyjnych zmian w dzialaniu IB2.3. To co widze, to raczej szczegoly: np. znacznie sympatyczniej wygladaja teraz ramki tabelek.



Tak jak w poprzedniej wersji, jakos niespecjalnie dzialaja skrypty w JS, ktore wyswietlaja tekst w pasku statusu - czasem je widac, czasem nie...



Na razie testuje, testuje, testuje... Ty tez potestuj...
[#4] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
W odpowiedzi na komentarz nr #582

Właśnie zasysam i wkrótce opowiem światu "amigowczemu" ;)
[#5] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
Calkiem niezle. Chyba najszybciej wczytuje strony ( w porownaniu z innymi przegladarkami 68k). Dla mnie najwazniejsze jest to ze wreszcie moge wejsc na poczte Interii (od pewnego czasu bylo to nie mozliwe za pomoca amigowych przegladarek).
[#6] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
W odpowiedzi na komentarz nr #580


Niestety, ja nie byłem w stanie tego wcześniej przetłumaczyć, a by było wiele godzin prędzej na stronie... :(
[#7] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
W odpowiedzi na komentarz nr #584




Ale rzeczywiście rewelacją nie jest.

Darmowy AWeb chyba jednak lepiej kuma javascript niż

"całkiem nowy" IBrowse.Może inaczej: IB2.3 dopiero kuma

to co AWeb już kumał......

Jest wyczuwalnie szybszy i to , co powiada Baron A.,

lepiej wyglądają "drobiazgi".

Zostaję ( na razie ) przy AWebie ;)

[#8] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
W odpowiedzi na komentarz nr #586




Jakiej wersji uzywasz AWeba? Ja mam 3.4APL (17.6.2). Wersja ta ma problemy z HTML i nie mozna z niej zalogowac sie na poczte Interii.

[#9] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
Wedlug mnie 2.3 dziala szybciej i stabilniej. Drugi dzien juz go testuje i jest duzo lepiej niz bylo w poprzedniej wersji. Chyba warto sie zarejestrowac jego kupnem. Mam nadzieje, ze Matay i tym razem nie zawiedzie.
[#10] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
W odpowiedzi na komentarz nr #587



Moja wersja AWeb-a to też 3.4 APL 0.167 (18.6.2) (w nawiasie to data)

dla procesora 060.

Miałem też przejściowe problemy po zmianie sposobu logowania

do poczty wp.pl.

Rozwiązanie to wyłączenie protokołu RFC 2109 w "ustawienia/

sieciowe/prywatność".
[#11] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
Wielka mi rzecz ta nowa wersja.

Coś tam porawili i to wsztsko.

Za taka cenę to nie wiem czy ktoś to kupi.

Fakt, że grafika wczytuje sie szybciej.

A skrypty javy.No nie ma co sie napalać na interię.

Jedynie co zauważyłem to ,ze z mp3.wp.pl wreszcie można coś ściągnoć.

a propos wcześniej pod IB2.3 nie udalo mis ię wyslac kometarza.

Wiec jak narazie u mnie pozostaną IBrowse 2.2. i A-Web.

Obydwie sie uzupełniają, a nowego ibrawsa bede używał w wersji demo jak będe czegos potrzebował czego nie ma w starszej wersji.



[#12] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
W odpowiedzi na komentarz nr #589




Niestety nic nie pomoglo. Jezeli chodzi o Wirtualna Polske, to moge wejsc wszystkimi przegladarkami (IB2.2, Aweb, Voyager), natomiast na Interie tylko IB2.3 lub za pomoca Maca (Icab, Nescape). Czyli aktualnie dla mnie IB2.3 jest niezastapiony.

[#13] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
W odpowiedzi na komentarz nr #586



Jak dla mnie AWeb ma kilka mankamentow i dlatego juz go nie uzywam zbyt czesto.

Pierwszym jest fakt, ze u mnie jak bym nie ustawil cache na dysku to i tak predzej czy pozniej po krotkim lub dlugim uzywaniu AWeb psuje mi partycje, na ktorej zapisuje cache (obojetnie jaki filesystem, przy PFS3 to jeszcze da sie latwo uratowac partycje ale w przypadku FFS jest najgorzej - wyswietla tylko requester z zatrzymaj i resetuj zaraz po wlaczeniu nawet bez sekwencji startowej...).

Ale to jeszcze moge przebolec - rozwiazalem to w taki sposob, ze cache na dysk ustawilem na 0 i zmienilem sciezke do RAMu (ale przez to tez cookies nie moge miec zapisane na stale...).

Drugi problem to wyswietlanie czystego tekstu zamiast stron. Jest tak w przypadku stron, ktore zaczynaja sie od np skryptow javascript i wielu innych. Nie wiem dlaczego tak AWeb wyswietla, ale jest to bardzo denerwujace i nie zawsze mozna w takim przypadku po prostu recznie dopisac do adresu index.html lub index.php, etc.

Kolejna sprawa to zjadanie i wycinanie wszelkich tagow html z np pol tekstowych (przez to wlasnie w obecnym sposobie odpowiadania na komentarz na AWebie zjadany jest odpowiedni fragment i pozniej w komentarzu wiadomosc nie jest podlinkowana do komentarza, na ktory sie odpowiada tylko wyswietlona jako zwykly tekst..).

Jeszcze jeden problem z AWebem to fakt, ze AWeb wyswietla kolory tla, tabelek, etc. czesto w sposob troche dowolny. Nie byloby w tym nic dziwnego na np ekranie 64 kolory i malej ilosci kolorow na wszystko co sie wyswietla, ale na karcie graficznej jest taka sama sytuacja. Rozwiazaniem jest uruchomienie AWeba na osobnym ekranie..

Jesli chodzi o javascript i AWeb to niestety mialem do czynienia z wieloma skryptami, z ktorymi AWeb sobie nie radzil a z IBrowse dzialaja bardzo dobrze. W przypadku AWeba po prostu takie skrypty sie zapetlaly i trzeba bylo je przerwac odpowiednia opcja.

Miedzy innymi dlatego nie uzywam juz AWeba zbyt czesto (jedynie od czasu do czasu).

Jak dla mnie jesli chodzi o zalety AWeba to moge wymienic np. obsluge IFRAMES, blink (chociaz to nie jest standard html), to ze jest darmowy oraz pare innych drobnych rzeczy.
[#14] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
W odpowiedzi na komentarz nr #592



Dodam jeszcze, ze AWeb troche dziwnie wyswietla tla tabelek (zaczyna je powielac od poczatku okna przegladarki a nie od poczatku np. danej tabelki) i nie rozumie za bardzo "nowrap" przy tabelkach...

Jak na razie wole uzywac IBrowse, jesli w AWebie poprawia te bledy, o ktorych pisalem to chetnie porwoce do czestego uzywania tej przegladarki. Na razie glowna przegladarka u mnie jest IBrowse :)
[#15] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
W odpowiedzi na komentarz Althaara (#580)



> Ha! A Wy jestescie pierwszym ami-portalem w tym kraju,

> ktory raczyl o tym poinformowac



Chyba niestety nie bylismy pierwszym ami-portalem w kraju z ta wiadomoscia... Przed chwila sprawdzilem newsy na http://www.amiga.z.pl i okazuje sie, ze na AmigaZone wiadomosc o IBrowse 2.3 byla zamieszczona juz o godzinie 16:39...

[#16] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
Czy to u mnie, czy u wszystkich nowy IBrowse nie zapisuje ciasteczek?



Na glownej stronie aktualnosci, na samym dole jest data mojej ostatniej wizyty na stronie i dodatkowe info co sie od tego czasu zmienilo. Na IB2.2 wszystko dzialalo poprawnie. Na IB2.3 czas stanal na 29.01.2003, czyli dniu kiedy ostatni raz wszedlem na strone z IB2.2.



Czy u Was tez tak jest?
[#17] Re: IBrowse 2.3 - nareszcie!
Falszywy alarm.

Dziala poprawnie. To co u mnie nie tak
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem