Komentowana treść: Madwizards pierwsi!
[#1] Re: Madwizards pierwsi!
Wchodzę, patrzę i widzę, że nic chyba nie było na Amigę:(. Oczywiście cieszy fakt, że aż 2 produkcje były dla Pegasosa (tym bardziej, że jedna wygrała:)) ale myślałem, że coś nowego będę mógł sobie pooglądać... No, chyba trzeba zamówić tego Pegasosa wreszcie:).
[#2] Re: Madwizards pierwsi!
To drugie (nie zwycięskie) demo na Pegasosa to taka "troszeczkę" prowizorka:). Nie odpaliłem tego (bo niby jak) ale już po skrypcie odpalającym widać, sami zobaczcie:



Run >Nil: mpega datas/teleport.mp2 -d 2 -n

Main



Już wyobrażam sobie to "zgranie" z czasem. :D :D :D



Do tego plik "RunMe.bat" nie ma PROTECT S, a w ikonie nie ma C:IconX tylko SYS:Tools/EditPad:). A swoją drogą to ciekawe, że w MorphOSie też w SYS:Tools jest EditPad charakterystyczny tylko dla AmigaOS 3.5 i 3.9. Ech czepiam się...;).
[#3] Re: Madwizards pierwsi!
A mnie trafia ze na moim classic konfigu tego nie ogladne :(
[#4] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1014




Ehhh...i jak tu nie nazywac MOSa AmigaOSem? Az sciska ze MOS nie nazywa sie AmigaOS, a AONE i AmigaOS wegetuje...

[#5] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1016
Wyluzuj Andrzejku. Jak byś się nie starał to MOS nigdy nie będzie AmigaOS. Jest robiony przez innych ludzi, którzy staiwają sobie inne cele, dążą do czegoś innego. Próby forsowania na siłę tej nazwy nic Ci nie dadzą. Nieważne jak głośno ludzie związani z MOS będą próbować forsować MOS na AOS, nie zmieni to faktu, że ten system AmigaOS nie jest. A to, że MOS jest testowany na żywym organiźmie (czyli na użytkownikach), a OS4 jest testowany wyłącznie przez betatesterów, nie oznacza, iż OS4 jest zacofany w rozwoju. Może się okazać, iż OS4 ukaże się w wersji finalnej wcześniej niż MOS w takiej wersji. Z drugiej strony to zastanawiające czemu skoro MOS jest taki super-hiper Genesi chce aby na Pegasosie OS4 też działał.

Z poważaniem
Mandi^ATO
[#6] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1017


> Jest robiony przez innych ludzi, którzy staiwają sobie inne cele, dążą do czegoś innego.



Jest robiony przez ludzi, którzy od lat są związani z amigą i najwięcej dla amigi zrobili.



> A to, że MOS jest testowany na żywym organiźmie



Ha ha ha. OS4 nie jest testowany na użytkownikach A1 z jednego prostego powodu. Jeszcze nie doczekał się wersji beta!



I zanim zaserwujesz nam tu ściemę, że przecież są betatesterzy OS4... Dwa proste pytanka. Czy już zintegrowano emulację amigi z tzw. OS4? Czy ktoś widział wersję beta OS4 dla A1 (czyli PPC)?



Zaznaczam, że nie jest celem tego komentarza atakowanie Hyperionu. Po prostu denerwuje mnie to porównywanie MorphOSa do czegoś czego jeszcze nie ma. To niesprawiedliwe! A także ten śmieszny argument o testowaniu na użytkownikach. Ja ze swojego Pegasosa jestem bardzo zadowolony i jakoś nie czuję, żeby ktoś na mnie coś testował. Naprawdę życzę Ci, żeby ten wyśniony OS4 był choć w połowie tak dobry jak MorphOS.
[#7] Re: Madwizards pierwsi!
Wyluzuj Andrzejku. Jak byś się nie starał to MOS nigdy nie będzie AmigaOS.





Widzisz , pan Andrzej chce aby walsnie tacy ludzie jak ty nie odwracali sie od MorphOS'a tylko dlatego ze sie inaczej nazywa.





Jest robiony przez innych ludzi, którzy staiwają sobie inne cele, dążą do czegoś innego.





Nie wiem jak dla innych ale te cele oni zamierzaja osiagnac w przeciwienstwie do ludzi z AmigaInc , ktorzy stawiaja sobie cele i zmieniaja zdanie nagle.





Próby forsowania na siłę tej nazwy nic Ci nie dadzą. Nieważne jak głośno ludzie związani z MOS będą próbować forsować MOS na AOS, nie zmieni to faktu, że ten system AmigaOS nie jest.





No dobra przyznam to nie jest AmigaOs bo tak sie nie nazywa. Ale dziala jak on.





A to, że MOS jest testowany na żywym organiźmie (czyli na użytkownikach), a OS4 jest testowany wyłącznie przez betatesterów, nie oznacza, iż OS4 jest zacofany w rozwoju.





Zgadza sie.





Może się okazać, iż OS4 ukaże się w wersji finalnej wcześniej niż MOS w takiej wersji.





Od strony developerskiej powiem ci ze nie bedzie to takie proste jak sie wydaje , zycze ci aby ten OS4 chodzil przynajmniej tak jak MOS w pazdzierniku 2002.





Z drugiej strony to zastanawiające czemu skoro MOS jest taki super-hiper Genesi chce aby na Pegasosie OS4 też działał.





Przeciez to wiadomo ze i tak Hyperion nie zrobi Os4 na Pegaza , bo kto by wtedy kupil AOne.

[#8] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1018

< Jest robiony przez ludzi, którzy od lat są związani z amigą i najwięcej dla amigi zrobili.

Drobna poprawka, jest robiony przez ludzi, którzy pisali masę nakladek na system, ale gdyby nie jądro systemu te nakładki nigdy by ne zadzialały, a napisać samo jądro to już zupełnie inna bajka, niż napisanie nakładki je wykorzystującej. Jakoś mnie nie rajcuje system pisany przez osoby, zajmujące się patchowaniem systemu. Owszem w MOS team jest też osoba, którą szanuję za dokonania i wiem, iż jest bardzo dobrym programistą (Piru), ale nie zmienia to faktu, iż ten system powstaje jako wynik pracy osób piszących dodatki pod już istniejący wcześniej system.

<I zanim zaserwujesz nam tu ściemę, że przecież są betatesterzy OS4...

No tak, ściema, z Polski jest nas tylko trzech plus dodatkowo dwóch tłumaczy, którzy nie zajmują się betatestami (co oznacza iż OS4 będzie od razu dostępny w polskiej wersji językowej). A co do pytań niestety na razie nie mogę Ci na nie odpowiedzieć (NDA o ile taki dokument coś dla Ciebie znaczy, dla mnie znaczy, więc wybacz, ale zostaniesz w krainie swoich domysłów).

Moim celem też nie jest atakowanie Genesi i Pegasos/MOS, ale zbyt często OS4 i Hyperion jest atakowany bezpodstawnie przez osoby nie wiedzące co się tam dzieje, próbujące w ten sposób promować Pegasosa.

Z poważaniem
Mandi^ATO
[#9] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1019
<Widzisz, pan Andrzej chce aby walsnie tacy ludzie jak ty nie odwracali sie od MorphOS'a tylko dlatego ze sie inaczej nazywa.

Nie odwracam się od Pegasosa i MOSa z powodu nazwy. Ba, w ogóle się od niego nie odwracam. Nie mam nic przeciwko, aby wyniki mojej pracy były na nim używane (i pewnie są). Jak już kiedyś wspominałem mamy nawet jednego Pegasosa w polskiej sekcji ATO. Ale nie podobają mi się (i nie tylko mi) próby forsowania i wmawiania użytkownikom, że MOS to AmigaOS. Może i system będzie fajny (może ostatnie wersje beta nawet już są fajne), ale nie forsujmy na siłę nazwy systemu. Nie mieszajmy w głowach. MOS posiada emulację WB i chwała mu za to.

<Nie wiem jak dla innych ale te cele oni zamierzaja osiagnac w przeciwienstwie do ludzi z AmigaInc , ktorzy stawiaja sobie cele i zmieniaja zdanie nagle.

AInc nie zajmuje się rozwojem OS4, tym zajmuje się Hyperion, a ten raczej dotrzymuje obietnic i też dąży do wyznaczonych celów (cokolwiek byś nie myślał o AInc). AInc zawiodła wiele razy, ale czy Hyperion zawiódł? Chyba póki co, to wszyscy są zadowoleni z produktów tej firmy.

Ja już nie przedłużam, gdyż wojna nie jest moim celem. Po prostu niech MOS zostanie MOS-em, a AmigaOS - AmigaOS-em. Dzięki konkurencji tych dwóch systemów mogą zyskać tylko użytkownicy (gdyż oba obozy będą doążyły do tego, aby ich produkt był lepszy). Czarnego scenariusza wolę nie prognozować.

Pozdrawiam
Mandi^ATO
[#10] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1020






a jądro z ppc.library, przecież samo się nie zrobiło, Hyperion też samemu jądra nie zrobił tylko wykorzystał cudzą pracę. O umiejętnościach Morphosowców świadczy fakt napisanie od podstaw (+źródła z AROSA) systemu zgodnego a AOSem
[#11] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1016




Naprawde warto poczekac na finalna wersje AmigaOS4.



Gwarantuje ze zaskoczy Was wieloma nowymi rzeczami, ktore MorphOS/Ambient bedzie realizowal tylko poprzez pakiet dodatkowego

oprogramowania dolanczanego do Pegasosa. A to tylko jedzna z przygotowanych niespodzianek.



Wystarczy uwazne przeczytac Features List i porownac oba systemy, a kazdy latwo wychwyci w nich roznice i OSTATECZNE SAM zadecyduje

co warto wybrac.



Pozdrawiam



Arkadiusz Hucko ^ Gliwicka Grupa Uzytkownikow Amigi-"GGUA"

BETATESTER AmigaOS4
[#12] Re: Madwizards pierwsi!
>>Naprawde warto poczekac na finalna wersje AmigaOS4.



ile jeszcze?



>>Gwarantuje ze zaskoczy Was wieloma nowymi rzeczami, ktore >>MorphOS/Ambient bedzie realizowal tylko poprzez pakiet >>dodatkowego

>>oprogramowania dolanczanego do Pegasosa. A to tylko jedzna z >>przygotowanych niespodzianek.



Sluchaj czytalem ANN wiele razy i ci ktorzy kochaja OS4 , kochaja go z .... wlasnie za AmiDocka 2.0 i warpa 3d oraz kilka innych glupot. Nikt nie dziekuje za system na ppc.



>>Wystarczy uwazne przeczytac Features List i porownac oba >>systemy, a kazdy latwo wychwyci w nich roznice i OSTATECZNE SAM >>zadecyduje

>>co warto wybrac.



Poki nie zobacze nic nie powiem zlego , tylko co ja moge zobaczyc , kiedy i jak?

Czy jak ja napisze ze zrobie gre i bedzie miala super hiper akcje i super hiper grafike uwiezysz mi w ta future liste?



[#13] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1017


Testuja... na WinUAE:). Najpierw niech to cudo zacznie chodzic na PPC (takze G3/G4 a nie tych zalosnych 603/604) a potem bedziemy porownywac go z Pegasos+MorphOS. Amiga Inc tez pewnie by chciala potestowac AmigeONE i AmigaOS4 wsrod uzytkownikow ale do tego musi byc spelniony warunek - AmigaOS4 musi istniec i dzialac na AmigaONE (a przynajmniej na PPC). No a przeciez glosza wszem i wobec, ze "integracja z PPC" (bosz...) jeszcze nie zostala nawet dotknieta. Skoro nie chca testowac na zywych uzytkownikach to po jaka cholere sprzedawali AmigiONE (czy to "cos" z naklejnka AmigaONE)? To zalosne sprzedawac jakies niedorobione cudo ktore nawet nie ma systemu operacyjnego. Czemu to ma sluzyc? Testowaniu Linuxa??? Mozliwosci tej firmy bardzo ladnie widac na przykladzie tak zwanej "afery koszulkowej". Az sie czerwienie na sama mysl o tym. Serio - wstyd mi za kazdy kolejny zawalony termin i za kazda obiecana koszulke z osobna.

Nie zebym nie wierzyl, ze AmigaOS4 wyjdzie. Jestem przekonany o tym, ze wyjdzie. Kiedys...
[#14] Re: Madwizards pierwsi!
>>Drobna poprawka, jest robiony przez ludzi, którzy pisali masę >>nakladek na system, ale gdyby nie jądro systemu te nakładki >>nigdy by ne zadzialały, a napisać samo jądro to już zupełnie >>inna bajka, niż napisanie nakładki je wykorzystującej.



Wiecej "jader" systemow i obslugi napisali ludzie zwiazani z MOS'em niz z OS4. Zalozysz sie?

Nie jestem pewien ale ty chyba nie posiadasz ppc.

Wiec wogole skad wiesz kto pisal "jadro" dla WOS'a , PowerUp'a?



>> Jakoś mnie nie rajcuje system pisany przez osoby, zajmujące >>się patchowaniem systemu.



Nie rajcuje cie to iz osoby utrzymujace AmigOS przy zyciu robia/zrobili dla ciebie system pod PPC?

Gdzie bylby OS4 gdyby nie ludzie Phase5 , Genesi czy jak tam...



>> Owszem w MOS team jest też osoba, którą szanuję za dokonania i >>wiem, iż jest bardzo dobrym programistą (Piru), ale nie zmienia >>to faktu, iż ten system powstaje jako wynik pracy osób >>piszących dodatki pod już istniejący wcześniej system.



Czemu OS4 wychodzi tak dlugo?

Jakby w teamie OS4 byli programisci piszacy prawdziwe systemy system powstalby wczesniej a tak? No tak mamy MOS'a ktory pisza ludzie "nie znajacy sie na pisaniu systemow ale znajacy sie na pisaniu latek".



Zobacz AmigaInc chce znow zarobic na frajerach.

Jak nie przedplaty na AOne tak na koszulki i wogole.

Zobacz tez ze jak bede chcail robic na OS4 bede musial kupic SDK.

Po co mam placic za cos dzieki czemu AmigaInc zyska.

Pakiet developerski MOS'a jest za darmo jak rowniez MOS bedzie za darmo na karty Phase5...a jak po stronie Amigi? Plac za wszystko..to ja dziekuje postoje.



>>No tak, ściema, z Polski jest nas tylko trzech plus dodatkowo >>dwóch tłumaczy, którzy nie zajmują się betatestami (co oznacza >>iż OS4 będzie od razu dostępny w polskiej wersji językowej).



Ja moge miec i po Szwajcarsku wazne aby system byl dobry.

Hook najwyzej sie doucze niemieckiego.



>>Moim celem też nie jest atakowanie Genesi i Pegasos/MOS, ale >>zbyt często OS4 i Hyperion jest atakowany bezpodstawnie przez >>osoby nie wiedzące co się tam dzieje, próbujące w ten sposób >>promować Pegasosa.



Ostatnio na ANN juz nie ma wojen , z tego co zauwazylem to jak jest news o programie na mosa , mosowcy mowia ze jest fajny a nagle os4kowiec sie wcina i mowi bllleee... na MOs'a nie bede uzywal.



>>Nie odwracam się od Pegasosa i MOSa z powodu nazwy. Ba, w ogóle >>się od niego nie odwracam. Nie mam nic przeciwko, aby wyniki >>mojej pracy były na nim używane (i pewnie są).



Fajnie , w sumie dzieki tobie juz czesc programow pod MOS'em mam po polsku.



>>Jak już kiedyś wspominałem mamy nawet jednego Pegasosa w >>polskiej sekcji ATO. Ale nie podobają mi się (i nie tylko mi) >>próby forsowania i wmawiania użytkownikom, że MOS to AmigaOS.



Ludzie ktorzy maja karty phase5 proszeni sa o ich odpiecie bo nie uzywaja orginalnej Amigi! Bo to phase5 nie Amiga! Takze karty Apollo sa nieamigowe...



>> Może i system będzie fajny (może ostatnie wersje beta nawet >>już są fajne), ale nie forsujmy na siłę nazwy systemu. Nie >>mieszajmy w głowach. MOS posiada emulację WB i chwała mu za to.



Mieszanie jest po drugiej stronie , znaczy sie przyzwyczajenie.

Bo Pegasos to nie Amiga.



>>AInc nie zajmuje się rozwojem OS4, tym zajmuje się Hyperion, a >>ten raczej dotrzymuje obietnic i też dąży do wyznaczonych celów >>(cokolwiek byś nie myślał o AInc).



No narazie zawiodlem sie na OS4 , czyli narazie nie dotrzmuja obietnic. Co do gier spoko , poki nie skonczyli nie pisali ze maja , tu mowili prawde.



>>AInc zawiodła wiele razy, ale czy Hyperion zawiódł? Chyba póki >>co, to wszyscy są zadowoleni z produktów tej firmy.



Jak wyzej.



>>Ja już nie przedłużam, gdyż wojna nie jest moim celem. Po >>prostu niech MOS zostanie MOS-em, a AmigaOS - AmigaOS-em.



A karty firmy phase 5 przechszcijmy na karty Amiga 5 , no moze byc Hyperion 5.



>>Dzięki konkurencji tych dwóch systemów mogą zyskać tylko >>użytkownicy (gdyż oba obozy będą doążyły do tego, aby ich >>produkt był lepszy).



Tu masz racje.



>>Czarnego scenariusza wolę nie prognozować.



Ja tez , ale to bedzie wygladac mniej wiecej tak . Tyle razy AmigaInc pusicila Amigowcow w AmiGaciach tak i tym razem pusci.

[#15] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1027

>>:Czemu OS4 wychodzi tak dlugo?

Długo? Nad OS4 Hyperion pracuje od 16 miesięcy, nad MOS prace trwają od ponad 5 lat.

>>Jakby w teamie OS4 byli programisci piszacy prawdziwe systemy system powstalby wczesniej a tak? No tak mamy MOS'a ktory pisza ludzie "nie znajacy sie na pisaniu systemow ale znajacy sie na pisaniu latek".

Jeśli 16 miesięcy jest strasznie długim okresem czasu na napisanie natywnego systemu dla nowej platformy sprzętowej co powiesz o 5 latach poświęconych przez MOS team na rozwój MOS-a? Takie spory są wręcz dziecinne, więc dajmy sobie spokój. Po prostu najczęściej czyta się wypowiedzi na temat OS4 osób ne zwiwązanych z tym systemem, a związanych z MOS. Czy nie lepiej zamiast wojen pójść razem na piwo? Każdy z nas w końcu w jakimś tam stopniu używa Amigi (czy to z nazwy, czy ze sposobu działania, niektórzy preferują UAE na laptopach i też dobrze). Po co od razu zmieniać nazwy kart turbo? Czy to jest gorszące że używam Amigi z kartą Blizzard? Mówię prawdę i nie kłamię. Więc dlaczego nagle Pegasos ma zostać nazwany Amiga? Może mieć 1000 dowolnych nazw, ale Amiga jest znakiem towarowym zastrzeżonym dla określonej firmy. A pegasos i tak będzie tylko klonem jak chociażby DraCo. Jak draCo wychodził to jakoś takiego problemu nie było. A teraz nagle jest to mega problem. Dobra. Nie ma co dłużej trollować. Ja tylko mówię "nie" forsowaniu Pegasosa jako Amiga, oraz MorphOS jako AmigaOS.

Pozdrawiam
Mandi^ATO
[#16] Re: Madwizards pierwsi!
> napisać samo jądro to już zupełnie inna bajka, niż napisanie nakładki je wykorzystującej.



To prawda. Dodam też, że napisanie systemu operacyjnego to inna bajka niż portowanie gierek.



Rozwinę jeszcze temat tych nakładek. Wiesz, wolę nakładkę pt. CyberGraphX4 od nakładek z serii OS3.5 i dalej.



Oto lista wcześniejszych osiągnięć ludzi, którzy stworzyli Pegasosa. Sprzęt: dobre karty SCSI do amigi, karty graficzne, karty z procesorami 68060 i PowerPC. Oprogramowanie systemowe (bez którego ten sprzęt nie nadawałby się użytku): sterowniki do SCSI, filesystemy (w tym FFS zgodny z TD64), CyberGraphX, nowe datatypy, 68060.library i ppc.library. Gdyby nie to wszystko, większość z nas pewnie dawno nie korzystałaby już z amig i amigowego oprogramowania.



Że to wszystko przystawki i nakładki. Co innego mogli robić? Taka była sytuacja i to nie ich wina. Dopiero teraz udało się stworzyć nowy komputer z prawdziwego zdarzenia i nowy system amigowy. Czyli Pegasosa i MorphOSa. Jak dla mnie to prawdziwy cud, bo kiedyś już straciłem wiarę, że amiga może jeszcze istnieć inaczej niż tylko w postaci starego systemu dla m68k działającego pod emulatorem (UAE i pochodne).



Proszę, przestań mówić o "innych celach" i wmawiać nam, że Pegasos i MorphOS są mniej amigowe od OS4 i A1.
[#17] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1024


> Wystarczy uwazne przeczytac Features List i porownac oba systemy



Ficzerlisty istnieją tylko na papierze (ewentualnie w postaci elektronicznej) i nie jest dobrym pomysłem wyrabianie sobie zdania na ich podstawie. A OS4 niestety jeszcze nie można porównywać. Proponuję zatem, żeby z porównywaniem tych ficzerów wstrzymać się do pojawienia wersji beta OS4 dla PPC.



Pozdrawiam



Rafał Sańda ^ Polska Grupa Użytkowników Komputerów Pegasos

UŻYTKOWNIK Pegasosa
[#18] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1030




"UŻYTKOWNIK Pegasosa" - wiesz jak wzbudzać zazdrość wśród ludzi:). Ja ledwo żyję jak sobie pomyślę, że ludzie używają już takiej Amigi o jakiej ja zawsze marzyłem. Nareszcie normalny sprzęt z natywnym systemem. Do tej pory jakoś te dwie sprawy nie mogły iść w parze. Jak był natywny system (AmigaOS3) to sprzęt był straszny. Jak był sprzęt w miarę (Amithlon) to system nie był natywny. Chyba najbliższy ideałowi był jeszcze CyberStormPPC z MorphOSem. No ale jakie to ma dzisiaj znaczenie skoro Pegasosy stoją w sklepie:). Bosz... ja chyba nie wytrzymam i zamówię:).
[#19] Re: Madwizards pierwsi!
MDW , ty zyjesz.

Co nie wlazisz na irca?
[#20] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1031


A widziales to chociaz w dzialaniu ze sie tak zachwycasz? Czy moze, znasz tylko z opowiesci???

Pierwej zobacz, przetestuj zanim wydasz ok. 4000pln
[#21] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1020




>> I zanim zaserwujesz nam tu ściemę, że przecież są betatesterzy OS4...



> No tak, ściema, z Polski jest nas tylko trzech plus dodatkowo dwóch tłumaczy

> A co do pytań niestety na razie nie mogę Ci na nie odpowiedzieć (NDA



Właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Mnie jednak Twoje NDA nie obowiązuje, więc odpowiem na te pytania. 1. Hyperionowi nadal nie udało się zintegrować emulacji. (Stan na dzień 19.02.2003 i wątpię, żeby do dziś się coś w tym temacie zmieniło.) 2. OS4 jeszcze nie doczekał się wersji beta. I to nie są jakieś moje domysły! Tylko fakty potwierdzone publicznie przez Bena Hermansa w wywiadzie dla serwisu amiga-news.de, którego tłumaczenie można znaleźć tutaj w dziale Publicystyka.



W świetle tych faktów, te opowieści o betatesterce OS4 to zwykła ściema nic więcej. Co z tego, że możecie tesować stos TCP/IP czy zastępnik hdtoolboksa + jakieś patche jeszcze w wesji na m68k. Tego nie można jeszcze nazwać nowym systemem! Poczekajmy, aż użytkownicy A1 dostaną pierwsze bety OS4 *dla PPC*. Wtedy się okaże, jak daleko temu OS4 do MorphOSa.



Jeszcze taka refleksja na temat NDA. NDA wymyślono, żeby nie zdradzać konkurencji tajnych informacji. Niektórzy jednak zasłaniają się NDA i wykorzystują jako wykręt od szczerej dyskusji.



ravek (Bill Buck ma moje NDA
[#22] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1033


Widziałem tylko na AmigaMeeting. Może na pierwszy rzut oka tamte maszyny nie zachęcały zwykłego użytkownika, jednak można się było zorientować jak to mniej więcej chodzi. Muszę powiedzieć, że emulacja 68k zrobiła na mnie 10x większe wrażenie niż wczesniej mógłbym się tego spodziewać. Ambient miał spore braki ale po pierwsze mało mnie to obchodzi, bo Magellana i tak bym używał, a po drugie zostały one już usunięte (z tegoco słyszałem).

Ja myślę, że jeżeli widziałem jakąś starą wersję beta i już mi się podobała to na podstawie tego plus parę nowych informacji od użytkowników dzisiejszego Pegasosa wystaryczy do podjęcia decyzji kupna Pegasosa. Owszem - najpierw wypadałoby to zobaczyć - więc zobaczyłem (z grubsza:)). Nie rozumiem dlaczego miałbym nie wierzyć komuś kto używa na codzien Pegasosa. Jeżeli taki gostek mi mówi, że np. MakeCD działa na nim to dlaczego miałbym koniecznie to zobaczyć na własne oczy żeby uwierzyć? Niechby wtedy spróbowało tylko nie działać...;)

A z tym testowaniem to i tak jest o niebo lepiej niż w przypadku AmigaONE+AmigaOS4. Jakoś nie wyobrażam sobie jak Amiga Inc jeździ po świecie i prezentuje (nawet na drobnych imprezach) AmigęONE. Nie mówię już o rozdawaniu lub pożyczaniu maszyn za darmo albo sponsorowaniu imprez scenowych. Zresztą... najpierw AmigaOS4 musiałby istnieć. Zaraz zostanę zasypany pewnie tekstami, że istnieje ale tylko dla beta-testerów więc powiem tak: "musiałby istnieć w wersji PPC":). Teraz nikt mi się nie postawi;).



Aha - a tak poza tym to braku ostrożności mi nie można zarzucić. Przecież jakby nie patrzeć to jeszcze Pegasosa nie kupiłem:D
[#23] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1034


Ja tak się napalam na tego Pegasosa ale prawdę mówiąc to w głębi duszy mam pewne obawy. Nie o jakoś tej maszyny i systemu. Tego się zupełnie nie boję. Chodzi o taką sprawę...



AmigaOS4 i AmigaONE kiedyś (nieważne kiedy) wyjdą - to jest pewne. Wtedy bez wątpienia kupa ludzi to coś kupi. Boję się, że wtedy (ze względu na nazwę) Pegasosy przestaną się sprzedawać:(. Czy nie będzie nas (zakładam, że kupię) wtedy za mało żeby taka platforma mogła istnieć? W tej chwili jest nas (amigowców) już bardzo niewielu. Tych co kupią nowe Amigi będzie znacznie mniej. Jeżeli tę grupę podzielimy jeszcze na dwie (niekoniecznie równe) części to mi pachnie trochę upadkiem:(.



To jest właściwie jedyna wątpliwość jaka mnie nachodzi w chwilach zadumy:). Jak już pisałem - o samą jakość Pegasosa i MorphOSa się nie martwię. O zapał ludzi tworzących go też raczej nie. Ludzie ci mają zapał dorównujący chyba temu który towarzyszył Jayowi Minerowi;). Już prędzej bym się martwił o to, że Amiga Inc nie zamówi w Hyperionie kolejnej wersji AmigaOS:).



Możesz mnie jakoś pocieszyć czy sam mam sobie poszukać jakiś argumentów? ;)
[#24] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1032


> MDW, ty zyjesz.



Sprawdzam... serce bije, nosek mnie swędzi, głowa boli, czuję się źle - to znaczy, że żyję:).



> Co nie wlazisz na irca?



No to fakt, że jakoś nie wchodzę ostatnio. Czasu jakoś nie ma, a i kłótni mam trochę dosyć:). Odzwyczaiłem się od IRCa przez 3 miesiące używania pieca. Teraz po powrocie do Amigi jakoś nie mogę wrócić do IRCa. Poza tym postanowiłem, że cały czas jaki spędzałem na IRCu spróbuję wykorzystać jakoś twórczo. Czy mi to wyjdzie to się przekonamy w lipcu na Symphony;).



Aha - za to Gadami (4447535) mam odpalone cały czas. Jestem co prawda "niewidoczny" (ze wzglęfu na lameriadę) ale odpalone jest naprawdę cały czas jaki spędzam przy Amidze więc walić można do mnie śmiało:).



A parę dni temu Ci odpisywałem na maila. Czyżby nie doszedł?
[#25] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1036


Mysle dobrym sposobem przekonania sie do AmigiPegasos zwolennikow AmigaOS byloby ukazanie sie AOS4 na AmigePegasos. Miejmy nadzieje ze jak wyjdzie AOS4 (za 2 lata?) to po pewnym czasie bedzie takze dzialal na komputerach z motylkiem.

[#26] Re: Madwizards pierwsi!
Sam zastanawiam sie nad kupnem Pegasosa, ale bynajmniej nie szydze z OS 4, jak wiekszosc zwolennikow Pegasosa.

Chyba jednak po drugiej stronie frontu tez cos sie robi. Ostatnio pojawily sie nawet plotki ze na kartach CyberstormPPC udalo sie ludziom z Hyperionu odpalic juz OS4 z dzialajaca emulacja. Na niektorych zachodnich portalach zaczeto nawet dyskutowac czy w zwiazku z tym faktem nie odbedzie sie premiera OS4 juz na najblizszych sobotnich targach w Szwecji.

Oczywiscie w sobote, premiery nowego OSa nie bedzie, niewiadomo rowniez czy w tych plotkach tkwi choc ziarno prawdy. Ale uwazam ze twierdzenia ze OS4 ukaze sie za 2 lata, to tez przegiecie.

Poczekamy zobaczymy.
[#27] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1039




To nie bylo twierdzenie tylko hipoteza. Przegieciem jest tak dlugie oczekiwanie. Podobno czekamy dopiero 16 miesiecy? Rzeczywiscie, Commodore upadlo w 2001, heh ale ten czas dziwinie leci...Pomyslmy: co bysmy zrobili gdyby w 1998 (1997) Phase5 nie zdjelo kurzu z naszych Amig?
[#28] Re: Madwizards pierwsi!
a href="#1031">#1031


Jak był sprzęt w miarę (Amithlon) to ...



... a od kiedy to Amithlon jest zaliczany do sprzętu ?

drogi panie MDW! trochę więc realizmu ... ;)

[#29] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1040




Jeszcze tu nie komentowalem, wiec zaczne:))



Zgadzam sie z Toba, ze to trwa dlugo z punktu widzenia Amiga Inc., ale Hyperion zajmuje sie OS4 niecale 1,5 roku. Nie mozesz winic Hyperionu za wczesniejsze posuniecia Amiga Inc. One rzeczywiscie madre nie byly (czy tez nie sa dalej ;), ale TO NIE HYPERION :)



A w ogole to wydaje mi sie, ze dopoki nie zobaczymy FINALNEJ PELNEJ WERSJI MorphOSa i OS4 to nie powinnismy wypowiadac sie o tych produktach w kategoriach porownan, bo nie ma czego porownywac - nie ma FINALNEJ wersji obu systemow. I co z tego, ze jest publiczna "betka" MorphOSa? Do pelnej wersji 1000 rzeczy moze sie zmienic.
[#30] Re: Madwizards pierwsi!
W odpowiedzi na komentarz nr #1041


> a od kiedy to Amithlon jest zaliczany do sprzętu ?



Hehehe bardzo trafna uwaga:). Oczywiście sam "Amithlon" to jest soft. Chodziło mi oczywiście o peceta na którym taki soft chodzi emulując (bardzo zgrabnie zresztą) AmigęClassic68k. Tym właśnie się różni UAE od Amithlona, że ten drugi umożliwia bezpośredni dostęp do sprzętu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem