Komentowana treść: Duke Nukem 3D na Amige?
[#1] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
Lepiej późno niż wcale.
[#2] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
W Duke Nukem 3D mozna od dawna grac na Amidze pod emulowanym MacOS. Fajnie by bylo gdyby tez na AmigaOS (zwlaszcza patrzac na to, ze na PPC byloby na pewno szybciej niz na emulowanym Mac 68k) byla taka mozliwosc, ale to juz chyba nie te czasy gdy po paru dniach od wypuszczenia kodu zrodlowego pojawial sie port gry (chcialbym sie mylic).



BTW Kiedys na Amige powstal chyba taki prowizoryczny engine do Duke Nukem 3D. Mozna bylo sobie pochodzic po poziomach z gry. Na plytach ACS chyba to jest...
[#3] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
W odpowiedzi na komentarz nr #1075


kod do Rise of The Triad został wypyszczony a portów nie ma, inne znane gry też mają kod dostępny a nikt ich nie przerabia (obym się mylił)
[#4] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
W odpowiedzi na komentarz nr #1076


wypyszczony=wypuszczony

[#5] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
W odpowiedzi na komentarz nr #1076


Z tego co czytalem to kod Rise of the Triad jest w sporej czesci w assemblerze...
[#6] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
W odpowiedzi na komentarz nr #1075


Tez widzialem ten port, szkoda ze zakoczyl sie tak jak sie zakonczyl czyli same lokacje bez przeciwnikow.
[#7] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
Duke3d to stara gra i nie cieszy się juz popularnością taką jak kiedyś.



Port na PPC nie ma większego sęsu gdyż juz na 68k gra powinna juz śmigać (jest znacznie mniej skomplikowana od Quake1).

Pozatym użytkownicy takich konfigów mają dostęp do znacznie ciekawszych tytułów (Heretic2 , Quake2, Shogo ...)



Moim zdaniem więc przedewszystkim port dla 68k a pozniej ewentualnie ppc.

[#8] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
a i jeszcze jedno ... port na 68k zadziala na pewno na kazdej amidze i na pegazie i na a1 tez ... a port pod ppc powstal by pewnie tylko na morphosa albo warposa .... i wszyscy uzytkownicy 68k , oraz jednego z wymienionych systemow byli by .... olani !
[#9] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
No tak , tylko na AGA pod Mac'em chodzi slabo , a na Ami pod PPC bedzie smigac jak szalona nawet bez karty GFX .
[#10] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
W odpowiedzi na komentarz nr #1086


Tylko z tego co czytalem takze Duke Nukem 3D jest po czesci w assemblerze x86 i choc nie jestem programista to ciekaw jestem czy mozna ta gre przeportowac (a wlasciwie nie tyle pytanie czy mozna a czy ktos by sie podjal tego, bo raczej nie beda to drobne przerobki kodu by mozna bylo skompilowac...) biorac pod uwage ten fakt.
[#11] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
Ponoc jest juz port dla linuxa, wiec teraz czekamy na port dla

AmigaOS :)
[#12] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
W odpowiedzi na komentarz nr #1082
Moze i sensu nie ma ale

fajnie pokazac grzybiarzowi jak sie bierze od niego plytke z gra przegrywa na twardy

i sie pogrywa

[#13] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
Żeby niewyszedł tylko na PPC.....Na 68k też powinnien wyjść(jeśli będzie)
[#14] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
A może niech PPA zrobi linki na strony gdzie są dostępne src z gier???
[#15] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
prosze niech mi ktos pomoze szukam kodów niesmiertelnosci do cannon folder i apokalipsy na amige niedawno ja znowu odpalilem ale potrzebuje tyvh kodów pozdraWIAM
[#16] Re: Duke Nukem 3D na Amige?
Jedyny cheat do Cannon Fodder jaki mi przychodzi do głowy to zrobić save i jako nazwę pliku wpisać JOOLS. Czy on daje nieśmiertelność? Nie pamiętam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem