Komentowana treść: Wywiad z Benem Hermansem
[#1] Re: Wywiad z Benem Hermansem
W imieniu "slaboangielskojezycznych" bardzo dziekuje za tlumaczenie:). Przy okazji takze dziekuje za wszystkie wczesniejsze i wszyskie nastepne.
[#2] Re: Wywiad z Benem Hermansem
Ja tylko mam uwagę do drobnej nieścisłości w tłumaczeniu, która może wprowadzać istotny błąd. Otóż ostatni akapit w oryginale brzmi:



"This was particularly satisfying because quite a few "experts" claimed that our emulation integration concept couldn't possibly work and that a sandbox approach was the only viable route."



co bardziej dokładnie odpowiada:



"To było szczególnie satysfakcjonujące ponieważ pewna niewielka liczba "ekspertów" twierdziła, że nasza koncepcja integracji emulowania prawdopodobnie nie będzie działać i że podejście sandbox jest jedyną możliwą drogą."



Chodzi o to, że podejście sandbox to jest "droga" morphOS'a a nie AmigaOS'a 4. Friedenowie nie raz się wypowiadali, że nie mają zamiaru stosować tego podejścia w swoim rozwiązaniu.





pozostaję z poważaniem dla tłumacza (chodzi mi tylko o większą jasność)



Piotr Zadora
[#3] Re: Wywiad z Benem Hermansem
Tak. Zgadza się. Wkradła się drobna nieścisłość, która już została skorygowana. Przepraszamy za wprowadzenie w błąd i dziękujemy za zwrócenie uwagi. Bardzo nam miło, że są ludzie, którzy tak wnikliwie czytają to co zamieszczamy na łamach PPA.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem