Komentowana treść: JIT w MorphOS 1.4
[#1] Re: JIT w MorphOS 1.4
Hmmmm a nie bylo JITa? To co wlaczalismy na AmigaMeeting? Nawet pokazywano nam jak wlaczyc i wylaczyc JITa zeby sobie porownac proedkosc :):):)
[#2] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1697


A na AmigaMeeting był MOS w jakiej wersji? Bo chyba nie 1.4...
[#3] Re: JIT w MorphOS 1.4
JIT w MOSie jest dostepny narazie tylko dla osob z beta1 (czyli osob, ktore podpisaly NDA), a dla normalnych klientow z beta2 jeszcze nie.
[#4] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1698


Myslalem, ze jezeli JIT wprowadzono w jakiejs wersji to wszystkie nastepne beda go juz mialy:). Tak beda dorabiac do kazdej wersji? ;)
[#5] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1700




Ot i cala prawda ...



Wykladasz NIEMALA kase - dostajesz plyte w wersi beta (ktora mozesz kiedys wymienic za DOPLATA na sprawna jesli taka bedzie.

System dstajesz niepelny tez z jakimis ograniczeniami. Niewazne ze ty masz POLPRODUKTY wazne ze zaplaciles.



Ciekawi mnie tylko czemu uzytkownik ma placic za te POLPRODUKTY - PELNA cene ?!? Moze wypadaloby tez brac pol ceny ?!?!?



TO JEST CHORE !!!



Zastanowil sie ktos ile trzeba uczciwie pracowac na pieniazki ktore trzeba wydac na ten sprzet???



PS.

JEST TO MOJE PRYWATNE ZDANIE, NIE KAZDY MUSI SIE Z NIM ZGADZAC.





[#6] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1700


Nie, poprostu uznali, ze JIT byl jeszcze zbyt niedopracowany aby dac go wiekszej ilosci userow, wiec byl tylko w wersji dla beta1 (podobnie jest ze sterami 3d do voodoo, ktore afaik sa dostepne juz dla beta1, a dla 2 jeszcze nie).
[#7] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1702


Wykladasz NIEMALA kase - dostajesz plyte w wersi beta (ktora mozesz kiedys wymienic za DOPLATA na sprawna jesli taka bedzie.

Plyta w wersji beta? Wymiana za doplata? Troche nie rozumiem...

System dstajesz niepelny tez z jakimis ograniczeniami

System jest nie pelny bo jest tworzony. A ograniczen nie masz w nim. Nie ma JIT, bo nie jest jeszcze zbyt dopracowany. Jak to jest dla Ciebie ogranicznie, to kazdy rozwijany program ma jakies ograniczenie, bo autorzy nie udostepniaja na biezaco tego co juz stworzyli.

Niewazne ze ty masz POLPRODUKTY wazne ze zaplaciles.

Zaplaciles za system ktory jest rozwijany.
[#8] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1702


Wątek chyba Ci się pomylił i piszesz o AmigaOne. Bo to płyty A1 są wadliwe ..i do tego sprzedawane tylko z Linuksem zamiast amigowego systemu.



Pegasosy są w pełni sprawne. Dzięki układom April.
[#9] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1702


Zastanowil sie ktos ile trzeba uczciwie pracowac na pieniazki ktore trzeba wydac na ten sprzet???



Wystarczy jeden miesiąc .
[#10] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1707


Pegasosy są w pełni sprawne. Dzięki układom April.



Dziękujemy za reklamowy wtręt pod szyldem "there's no mai without april"; w efekcie Mai dało kopa Genesi i ci musieli sobie poszukać marvella; najwyraźniej april też niewiele zmienia;

poza tym zabrzmiało to trochę jak jakaś pozytywka lub zdarta płyta

:)

a teraz sig (bo są modne ostatnio):

to jest tylko moja prywatna opinia nie wymierzona w cokolwiek ani też w kogolwiek :D

[#11] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1707




Podtrzymuje swoja opinie co do sprawnosci plyt Pegasos i montowanych w nich April.



Mysle ze twierdzenie ze uklady April cos daja jest nieuczciwoscia wobec kupujacych Pegasosa - zwykle mydlenie oczu.



Uwazam ze Hyperion predzej skonczy OS4 na CSPPC, A1 i BPPC (trzy systemy) niz zostanie ukonczony MOS.



Co do systemu OS4 i A1 to raczej Twoje zdanie nie ma znaczenia gdyz zadnego z tych produktow nie widziales wiec trudno zebys cos o nich mogl powiedziec.





PS.

Oczywiscie jest to moj prywatny poglad. :):):)













[#12] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1709


> w efekcie Mai dało kopa Genesi i ci musieli

> sobie poszukać marvella



MAI dało samo sobie kopa. Bo kto teraz od nich coś kupi? Może poza Eyetechem - bo Eyetech to tylko dystrybutor Teronów i nie mają wyjścia. Genesi natomiast jest w tej komfortowej sytuacji, że może sobie pozwolić na zaprojektowanie nowej płyty i zmianę dostawcy układów.



Czemu zmienili? Odpowiedź jest prosta. Produkcja płyt z Aprilem była kosztowna. Zrobili te aprile nie dla przyjemności, ale z konieczności. Mieli komponenty do wyprodukowania pewnej ilości płyt Pegasos oraz zamówienia na te Pegasosy. Natomiast zaprojektowanie nowej płyty wymaga czasu. Ale na dłuższą metę zabawa z Aprilami nie ma sensu. Skoro okazało się, że taniej jest użyć konkurencyjnego układu ...i do tego o lepszych parametrach, to wybór był oczywisty. Jeśli tego nie rozumiesz, to wyrazy współczucia. Poza tym, Marvell ma lepszą markę niż MAI.



> najwyraźniej april też niewiele zmienia



Różnica między nami jest taka, że ja wiem, a Ty fantazjujesz.



Wiem, bo byłem pierwszym betatesterem w Polsce. Miałem płytę BT (czyli bez Aprila), która nie działała stabilnie (system plików się sypał). Wymieniłem na Pegasosa z Aprilem. Więc miałem możliwość porównania i dokładnego przetestowania tych płyt. Nowy Pegasos działa doskonale.



Praktycznie cały czas pracuje - komp jest cichy, więc na noc wyłączam tylko monitor. Z czystym sumieniem mogę zapewnić, że ten sprzęt jest w pełni sprawny i działa 100% stablinie. Tak się składa, że większość czasu pracuję pod Linuksem i pod tym systemem mój Pegaz *ani razu* jeszcze się nie zawiesił. Nie stwierdziłem też jakichkolwiek przekłamań przy operacjach dyskowych.. Oczywiście mam włączone DMA
[#13] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1711




Proponuje potestowac z karta G4 (kiedy dostaniesz do testow).

Wtedy wrocimy do tematu ... :)





[#14] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1710


Podtrzymuje swoja opinie co do sprawnosci plyt Pegasos i montowanych w nich April.

Na jakiej podstawie głosi Pan tą opinię, można zapytać? Sprawdzaliśmy wiele płyt Pegasos z April2 i z żadną nie było kłopotów sprzętowych (jeśli już to spowodowane wadliwą pamiecią). Prosiłbym zatem o niepublikowanie fałszywych informacji.

Co do wojny Pegasos - Amiga One, chciałbym publicznie poinformować, że jako dystrybutor nie jesteśmy "po którejś ze stron". Chętnie zajelibyśmy się sprzedażą Amigi One, jednak nie możemy tego obecnie robić z paru względów:

a) zainteresowanie jest bardzo małe, glównie ze względu na brak systemu amigowego oraz cenę - dotychczas o możliwość sprowadzenia płyty A1 zapytały 2 osoby, to za mało, żeby sie tym zająć

b) są znane problemy sprzętowe płyt A1 (przekłamania przy włączonym DMA) - wolimy poczekać na płytę pozbawioną tych problemów

Jeśli bedą kiedyś nowe/poprawione płyty dostępne wraz z systemem OS4 oraz bedą chętni na ten sprzęt, chętnie zajmiemy się jego sprzedażą w Polsce. Myślimy nawet nad zorganizowaniem pokazu podobnego do Pegasos Show w zeszłym roku.

Przy okazji chciałbym zaprosić do zajrzenia na stronę www.pegasos.pl. Ogłosiliśmy letnią promocję i obecnie ceny są bardzo przystępne (niższe nawet o 1000 zł). Dziękuję za uwagę i przepraszam za reklamę ;)


Marcin Staniszewski
eFUNZINe
[#15] Re: JIT w MorphOS 1.4
Wklejam jeszcze raz, niepotrzebnie eksperymentowałem. Przepraszam za zaśmiecanie.





W odpowiedzi na komentarz nr #1710




Podtrzymuje swoja opinie co do sprawnosci plyt Pegasos i montowanych w nich

April.




Na jakiej podstawie głosi Pan tą opinię, można zapytać? Sprawdzaliśmy wiele płyt Pegasos z April2 i z żadną nie było kłopotów sprzętowych (jeśli już to spowodowane wadliwą pamiecią). Prosiłbym zatem o niepublikowanie fałszywych informacji.



Co do wojny Pegasos - Amiga One, chciałbym publicznie poinformować, że jako dystrybutor nie jesteśmy "po którejś ze stron". Chętnie zajelibyśmy się sprzedażą Amigi One, jednak nie możemy tego obecnie robić z paru względów:



a) zainteresowanie jest bardzo małe, glównie ze względu na brak systemu amigowego oraz cenę - dotychczas o możliwość sprowadzenia płyty A1 zapytały 2 osoby, to za mało, żeby sie tym zająć

b) są znane problemy sprzętowe płyt A1 (przekłamania przy włączonym DMA) - wolimy poczekać na płytę pozbawioną tych problemów



Jeśli bedą kiedyś nowe/poprawione płyty dostępne wraz z systemem OS4 oraz bedą chętni na ten sprzęt, chętnie zajmiemy się jego sprzedażą w Polsce.

Myślimy nawet nad zorganizowaniem pokazu podobnego do Pegasos Show w zeszłym roku.



Przy okazji chciałbym zaprosić do zajrzenia na stronę www.pegasos.pl. Ogłosiliśmy letnią promocję i obecnie ceny są bardzo przystępne (niższe nawet o 1000 zł). Dziękuję za uwagę i przepraszam za reklamę.





Marcin Staniszewski

eFUNZINe
[#16] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1710


> zwykle mydlenie oczu.



Rozumiem, że możesz odnosić takie wrażenie. Ja swoją opinię wyrobiłem sobie *używając* Pegasosów.



> nie ma znaczenia gdyz zadnego z tych produktow nie widziales



Wyobraź sobie, że widziałem. (Oczywiście mówię o AmigaOne. OS4 dla A1 nie mogłem oglądać, bo jeszcze nie napisali



Tak. Miałem okazję sobie porównać AmigaOne i Pegasosa.



I uwierz mi, że gdyby A1 zrobiła na mnie dobre wrażenie, to już bym ją miał..





Co do OS4... Tyle razy słyszałem wyssane z palca bajki i obiecanki-cacanki (już za chwileczkę, już za momencik..), że w OS4 po prostu nie wierzę. Nie mam też dobrej opinii o niektórych osobach pracujących nad OS4. Poza tym, na moim Pegasosie mam MorphOSa i Linuksa. I te dwa systemy mi wystarczą.



Ale załóżmy nawet, że kiedyś OS4 wyprzedzi MorphOSa, że będzie lepszy... Jaki problem? Wszystko wskazuje na to, że jednak pierwszy pojawi się na rynku Pegasos2. Dość logiczne, że w takiej sytuacji Hyperion zajmie się też wersją OS4 dla Pegasosa - prosta biznesowa decyzja. Co do BPPC - gdyby z Blizzardami nie było problemu, to w pierwszej kolejności zrobili właśnie wersję dla Blizzarda. Bo takich konfigów jest najwięcej. Czemu są z Blizzardem problemy - domyśl się sam



Póki co MorphOS dla Pegaza jest i użytkownicy są z niego zadowoleni, a OS4 dla A1 jeszcze nie ma.
[#17] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1713






Odpowiem hurten na #,1713,1715



Od pewnego czasu w szeregach luzdzi zwiznych z A1 i OS4 panuje pewne poruszenie, bowiem udalo sie wyjasnic sprawe zwiazana z przeglamywaniem danych (jak pokazywaly testy na maszynach gdzie byl zainstalowany Linux). Osoby zwiazane z A1/OS4 zostaly juz o tym poinformowane.

Problem nie dotyczyl wcale "ArticiS".





PS.

I tak napisalem wiecej niz powinienem















PS.

I tak napisalem wiecej niz powinienem.
[#18] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1713




Co do wojny miedzy Amiga-Pegasos uwazam to za bzdure i dziecinade.

Ja na takie rzeczy juz jestem za stary :):):) to dobre dl amalolatow w podstawowce.

Zreszta nie widze zadnej wojny, nikt nikogo nie morduje :):)

Poprostu wymieniamy swoje poglady na pewne sprawy.



Nigdy nie mialem nic przeciwko: MOS+Pegasos. Sam uzywam produktow Phaze5. To ze testuje OS4 wynika z tego ze akurat to mi odpowiada. Ravek zajmuje sie Pegasosem bo to akurat mu odpowiada.

Zreszta i tak bedziemy sie nie raz spotykac jeszcze na roznego rodzaju zlotach (jak ostatnio na AMeeting 200x, RaciborzRR itp), wymieniac poglady, testowac sprzet :) i pic razem pivko/cole co kto lubi.



Pozdrawienia dla: eFUNZINe & MorphOS Team





[#19] Re: JIT w MorphOS 1.4
No to powiem tak.

Nie wiem co to za uklad ale filesystem plikow sie sypie , ktos chce zobaczyc niech wpadnie.

Dziekiuje.

Stefkos - posiadacz Pegasosa bez aprila
[#20] Re: JIT w MorphOS 1.4
Witam!

Proponuję w Google wpisać następujące zapytanie:

+"via 686b" +bug +dma +ide +transfer

i poczytać sobie wyniki.

Pozdrawiam
Mariusz Danilewicz

[#21] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1715


Co do BPPC - gdyby z Blizzardami nie było problemu, to w pierwszej kolejności zrobili właśnie wersję dla Blizzarda. Bo takich konfigów jest najwięcej. Czemu są z Blizzardem problemy - domyśl się sam



Bo 'ktoś' ma dokumentację do BPPC i nie chce lub nie może jej udostępnić?

Bo jeśli by takiej dokumentacji nie było to w takim razie jak mógł powstać MorphOS dla BPPC? A może ktoś ma wszystko tylko 'w głowie' i nie napisał takiej dokumentacji?
[#22] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1719




Wiec rodzi sie pytanie o sens ukladow April.
[#23] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1721

W tej chwili może lekką herezję będę pisał, gdyż nie wiem wszystkiego dokładnie co i jak. Ale po kolei (nie, PKP jeszcze nie padło):

1. Pegasos jest oparty o starą rewizję układu ArcticiaS, która takowego fixa wymaga (TeronCX miał coś podobnego bezpośrednio na płycie, dlatego nie wymagał Aprla).

2. W płytach TeronSX obecnie montowany jest już układ bez tego błędu (nowsza rewizja) nie wymagający tej łatki.

3. Bug w VIA 686b jest znany od dawna i wielu programistom i użytkownikom początkowo wielu problemów przysporzył.

Pozdrawiam
Mariusz Danilewicz

[#24] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1707

Wlasnie... tylko, ze niestety niektorzy z powodow pewnych, co dziwi nawet samego producenta musza uzywac nieaprilowanych...
[#25] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1714
Bardzo ciekawa propozycja i właśnie się zastanawiam nad kupnem Pegaza jeszcze intensywniej )

[#26] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1711


MAI dało samo sobie kopa.

Mai dało kopa Genesi - sam Buck to przyznał na MooBunny



Zrobili te aprile nie dla przyjemności



... zrobili te aprile dla autoreklamy



ja wiem, a Ty fantazjujesz.

.. no cóż, Mandi już odpowiedział a ja dodam, że Ty rozsiewasz

FUD (Fear Uncertainty & Doubt) tak to się nazywa



komp jest cichy



A1 też jest cicha (G3 oczywiście) ;)



Oczywiście mam włączone DMA



nowa wersja jądra Linuksa dla A-1 też to umożliwia



pozdrawiam



[#27] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz nr #1721


Ale Pegasos nie używa tego mostka.
[#28] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz #1735

Ależ oczywiście. Ale używa VIA 8231 (aka VT8231), o czym napisalem tutaj.

Z poważaniem
Mariusz Danilewicz

[#29] Re: JIT w MorphOS 1.4
W odpowiedzi na komentarz #1839


Zatem wytłumacz mi dwie rzeczy.



1. Skoro problem z układem VIA686B był od dawna znany i rozwiązany, to czemu okazało się, że z nowymi płytami A1/G4 są problemy? 20 maja *2003* Jürgen Schober potwierdził publicznie istnienie problemu. Czyli okazało się, że nie tylko jest problem, ale jeszcze nie wiadomo (przynajmniej jeszcze w maju nie było wiadomo) jak go rozwiązać.



2. Jak to możliwe, że z pierwszymi płytami Pegasos (z serii BETATESTER) były podobne kłopoty, a tych problemów już nie ma w nowych Pegasosach (z układami April)?



Szczerze mówiąc to, czy problemy z A1 są/były spowodowane bugami w mostku północnym czy południowym mało mnie interesuje. Denerwują mnie natomiast kłamstwa na temat komputera Pegasos i ludzie, którzy je powtarzają.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem