Komentowana treść: Pegasos - pierwsze wrażenia.
[#61] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1837


hmm, w temacie kodów to ja chciałbym przypomnieć, że "ppa" to nie jest to samo co "acp" ;D
[#62] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1835


Możesz sobie wierzyć w dowolne bujdy. Proszę jednak, żebyś czytelników tego portalu nie wprowadzał w błąd ciągle powtarzając zasłyszane brednie.



Tak się składa, że miałem Pegasosa z serii BETATESTER. Z tymi pierwszymi płytami były problemy podobne do tych jakie niedawno opisał użytkownik nowej płyty A1/G4. Po tym jak wymieniłem płytę na wersję z układami April te problemy zniknęły.



Mam propozycję. Przestań bredzić i kup wreszcie tą swoją płytę A1. Wykonamy wtedy te same testy na moim Pegasosie i Twojej A1. OK?
[#63] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
żebyś czytelników tego portalu nie wprowadzał w błąd




a tego przykazania to nie znam; to jakieś nowe ? ;)
[#64] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1842




Po pierwsze "brednie" to moze Ty opowiadasz skoro twierdzisz, ze to co napisano na stronach do ktorych podal linki jest nieprawda - twierdzisz ze VIA na swoich stronach pisze bajki o ukladach ktore projektuje ???



Dookola wszyscy klamia i zmowili sie przecwko Pegasosowi ???

Daruj sobie, to juz jest nudne.



============



Dwa dni temu mialem okazje bawic sie Pegazosem z systemem zainstalowanym przez osoby wyporzyczajace go do testow.



Od RR w Raciborzu juz minelo troszke czasu wiec pomyslalem, ze moze warto ...



Co zauwazylem:



Ambient - nadal pustki w katalogach, wiec standardowo zainstalowany Opus bez tego ani ani :):):)

Wkoncu tapeta i ladne ikonki nie uczynia go zgodnym z:

OS3.5 +BB1+BB2 ,OS3.9 +BB1+BB2 ...OS4.x



Mui,Yam,Ced,IBrowse,AmIrc - dzialaly.



Voyager dzialal do momentu podpiecia pluginu "flesza", potem to ju z kaplica, gdy natrafil na stronke z fleszem ... zwis.



Froger odtwarza DIVXy - OK ,ale krzaczy sie na VideoCD gdy przesuwamy suwak :(



Podczas sluchania MP3 i doczytywania stron przez przegladarki WWW - w MP3 slychac znieksztalcenia, cos je zamulalo, brak synchronizacji ? - trudno powiedziec co to , ale to slychac.



W srodku oczywiscie nadal Voodoo3 - brak wspomagania 3D, niby bylo cos na dysku ale jakos nie dzialalo.



MAME - strona tytulowa, wybor romu i tyle ...



Shogo - po pokazaniu strony tytulowej tez sie zamrozil i ani drgnal



UAE - przepieknie zawiesilo Ambienta, nawet Scout sobie nie poradzil - trzeba bylo uzyc reseciku.



Oczywiscie Aprilki byly zamontowane :)mozna bylo zauwazyc.



Jako ze wialo nuda zabralem sie za Debiana i przy tym zostalem.



PS.1

A najnowsze dziecko na Pegaza ?

Szybke,ale brzydkie ... pixele zabijaly:)

(Mialem do tego dostep, w koncu sprzet byl do testow :))

Mowie oczywiscie o Quake2.

Ja jednak pozostane przy porcie Hyperionu, ktory smiga nawet na BPPC+BVPPC+WarpOS+Warp3D



PS.2

Jest to moje prywatne zdanie.

Napisalem co widzialem/widzielismy.



PS.3

Hmm ... wiem ze odezwa sie glosy, ze u innych wszystko dziala OK.

Moze to byla wina tego egzemplarza Pegasosa :):):)

[#65] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1846


> twierdzisz ze VIA na swoich stronach pisze bajki o ukladach ktore projektuje ???



Nic takiego nie napisałem! Ty natomiast wielokrotnie podważałeś sens zastosowania układów April. Piszę, że miałem starą i teraz mam nową płytę, ale jakoś Cię to nie przekonuje.



> Dookola wszyscy klamia i zmowili sie przecwko Pegasosowi ?



Wszyscy? LOL :D Widzę tutaj kilku (może 4 osoby) "fanów" A1 prawiących o bugach w układach VIA i MAI. Najzabawniejsze jest to, że nikt z was nie ma ani Pegasosa ani A1.



Zaproponowałem Ci. Kup A1. Porobimy testy i porównamy mojego Pegasosa z Twoją A1. Boisz się?



> ============

>

> Voyager dzialal do momentu podpiecia pluginu "flesza"



To i tak dobrze. Mi się potrafi powiesić i bez flesza. Szybko zastąpiłem iBrowsem.



Na marginesie, w ogóle brakuje na amigę dobrej przeglądarki WWW. :(



> Froger odtwarza DIVXy - OK ,ale krzaczy sie na VideoCD



Dziękuję za bugreport. Sebastianowi też zgłosiłeś?



> W srodku oczywiscie nadal Voodoo3 - brak wspomagania 3D



Mogę zorganizować prezentację Wipeouta w działaniu na Pegasosie z Voodoo. Szkoda, że nie pomyślałem o tym przed RR, ale nic straconego.



> MAME - strona tytulowa, wybor romu i tyle ...



Która wersja? U mnie MAME bardzo ładnie działa.



> Shogo



Nie mam Shogo, zatem nie wiem, czy działa. Ale skoro wcześniej napisałeś o braku wspomagania 3D, to chyba logiczne, że nie zadziałało. Jak już pisałem, mi W3D na Voodoo działało. W tej chwili w Pegasosie mam Radeona.



> Oczywiscie Aprilki byly zamontowane



Ale akurat problemy, o których piszesz nie mają z tym związku, bo dotyczą softwaru. Więc niby czemu służy ta Twoja wstawka o Aprilu?



> najnowsze dziecko na Pegaza



Quake2 to nie jest nowość



> Jest to moje prywatne zdanie.



Przynajmniej wreszcie piszesz o konkretach. Brawo. To jakiś postęp.



Nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli postawić A1 obok Pegasosa i porównać.
[#66] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1831


Przejrzałeś te linki czy tylko wrzucileś tutaj co Ci google podało? 2hi i 3ci zawierają jedynie sterowniki *AUDIO* do mostków VIA, a 1wszy link różne wersje sterowników do mostków. Ani słowa nie ma tam też o błędach w tych układach. Rzeby było śmieszniej na żadnej z tych stron nie wysytępuje słowo "bug" :)
[#67] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1850


"żeby" oczywiście, sic.
[#68] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1850

Ależ oczywiście masz całkowitą rację, iż te linki na stronie VIA oficjalnie mówią o uaktualnieniach sterowników Audio. Ale proszę sobie poczytać jakie błędy są w tych układach na stronach wyświetlanych po wpisaniu w Google VT686B/VT8231. Może wtedy stanie się to trochę jaśniejsze. I żeby nie było niejasności, nie neguję zasadności stosowania Aprila w Pegasosie, gdyż posiada on stare rewizje ukladu ArticiaS (o czym już kiedyś pisałem). A skoro błąd z przekłamywaniem danych przez mostek południowy się nie pojawia, czyli świadczy to dobrze o osobie odpowiedzialnej za kernel, gdyż od razu zaaplikowała stosownego patcha na układ VT8231.

Z poważaniem
Mariusz Danilewicz

PS. Niestety w tym miejscu musimy zakończyć naszą dyskusję (a przynajmniej ja muszę, gdyż czeka mnie przeprowadzka w miejsce, gdzie stałego łącza mieć nie będę). Życzę wszystkim radości z używanego sprzętu i systemu oraz jak najmniej przekłamanych danych (
na HD jak i na portalach 8) ).

[#69] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1849




Nie denerwuj sie gdy ktos pisze o Pegasosie, ze cosik nie dziala jak powinno - wszak OS jest w fazie betatestow,a plyta juz chyba jest nie produkowana w zwiazkiu z projektem Pegasos2.



Zapewniam Cie ze sie niczego nie boje, a tym bardziej testow.



Juz kila razy pisalem, ze zlozylem zamowienie na A1/G4 z nowa Articia. Gdy tylko sprzet bedzie rozsylany, nie widze zadnego problemu. Tylko musisz tez miec PLYTE i OS w wersji nie BETA.

Jesli to ZAPEWNISZ to bedziemy mogli przystapic do testowania.



Co do przegladarki to rzeczywiscie - w dobie internetu to duzy minus. Na inne platformy przegladarki www sa darmowe, a my czym przyciagniemy nie Amigowcow ??? :(:(:(



To ze masz Radeona w Pegasosie to nic nie znaczy , mozesz wsadzic sobie w slot nawet GForce 4.

Czy masz sterowniki obslugujace Radeona w 2D/3D ?



Pozdrawiam.
[#70] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1857


Czy masz sterowniki obslugujace Radeona w 2D/3D ?

Sterów 3D jeszcze nie ma, ale stery 2D jak najbardziej są i to od dawna.
[#71] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1849





Nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli postawić A1 obok Pegasosa i porównać.




Nikt z nas nie boi się jakichkolwiek testów porównawczych; sam Ci proponowałem w czasie RR meetingu takie testy gdy wreszcie kupimy A-1. Ten moment zresztą zbliża się bardzo szybko; szybciej niż myślisz ;). Wystarczająco wielu ludzi na zachodzie kupiło (i nadal kupują) A-1 aby być pewnym tego sprzętu i ja nie będę czekał z decyzją kupna do października. Chciałbym mieć to jak najszybciej.
[#72] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1863




I tego wlasnie zrozumiec nie moge :/ Jaki cel jest w kupowaniu komputeraz za grube pieniadze aby sobie na nim uruchmic Linux'a. Przecierz to przeczy jakiej kolwiek logice.



Za podobne pieniadze bedziesz mial albo niezlego PC'ta na ktorym owy Linux bedzie chodzi znacznie szybciej i wydajniej niz na slynnej AON'e ze znacznie szybszymi pamieciami karta GFX i kilkoma innymi bajerami. Ew. za ta kase mozesz sobie zakupic Pegasosa gdzie owego Linux'a tez odpalisz bez problemu do tego z MorphOS'em na dokladnke.



Wiec jaki wynik otrzymujemy ?



AONE -> linux

PC -> Windows, Linux, ONX, kuuuupa innych

Pegasos -> linux, MorphOS



Ech, czytajac wypowiedzi fanatykow OS4.0 naprawde zaczynam wiezyc w teorie swiatow rownoleglych i podrozy miedzy nimi bo jedno jest pewne ... nie znajdujemy sie w tej samej rzeczywistosci.
[#73] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1863




A zapomnial bym, co chcesz porownywac na swojej AON'e ?



MorphOS'a z Linuxem ? Czy moze MorphOS'a z odpalonym na linuxie UAE ?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem