Komentowana treść: Koniec rejestracji Poseidona
[#1] Re: Koniec rejestracji Poseidona
Rozumiem, ze kupujac w sierpniu karte Elbox Spider USB 2.0 otrzymam DEMO programu do obslugi tej karty...czyli z limitem przeslanych danych....



Czy moge dowiedziec sie, w jaki sposob mam wykorzystac mozliwosci karty Elboxu ?
[#2] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2272




Wystarczy że na zmianę będziesz włączał i wyłączał Poseidona Ja tak robiłem na czekałem na swój klucz od autora Poseidona. Jeśli więc planujesz zakup Spidera, to już teraz rejesrtuj Poseidona.
[#3] Re: Koniec rejestracji Poseidona
fajnie....Polak poradzi sobie zawsze....pomysl dobry, ale troche meczacy, u mnie Amiga pracuje 5-10 godzin dziennie.....
[#4] Re: Koniec rejestracji Poseidona
Czyli nie ma innego wyjscia jak uzywac pirata. Szkoda, bo ludzie ktorzy maja USB w AmidzeClassic rejestrowali Posejdona. To naprawde smutne...
[#5] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2294






Masz racje...tylko teraz piracic...tego chcial autor Posejdona?
[#6] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2294




Nie rozmumiem o co ci chodzi ? Aktualnie wszystkie karty USB do Amigi dostarczane sa z zarejestrowanym Poseidonem (Jedna z autorskim stosem USB) i uzytkownik nabywajacy taka karte nie musi niczego rejestrowac, jedyny wyjatek to Spider.



A tak dla informacji ludzi majacy 'USB' w Classicu nie rejestrowali Poseidona (Dla przykladu w Polsce jest tylko trzech legalnych wlascicieli tego stosu USB, a chyba nikt nie chce powiedziec, ze w naszym kraju sprzedaly sie tylko trzy kary Spider) i dlatego autor byl zmuszony podjac te kroki.

[#7] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2294




BTW Otrzymalem juz try zwroty z twojego konta mailowego, wiec sorki, ze nie odpisalem ale nie mam jak.
[#8] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2298




Mysle ze 70 pln za Stos USB, to stosunkowo duzo. Np OS 3.9 kosztowal 190 pln.... Zdaje sobie sprawe, ze napisac taki stos to duzo pracy, ale lepiej chyba jak sprzeda sie go taniej dla Polakow, niz odcina sie mozliwosc rejestracji. Mysle, ze wielu Polakow-uzytkownikow Spiderow, takie zakonczenie sprawy tj brak mozliwosci rejestracji potraktuje jako pozwolenie na piractwo...
[#9] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2301




Wytłumacz tylko dlaczego uważasz, że dla Polaków powinna być jakaś zniżka? Czy po jej wprowadzeniu autor softu dostanie też zniżkę na chleb czy piwo w pobliskim sklepie? Czy jakbyś Ty w coś włożył mnóstwo swojej pracy i czasu, to sprzedałbyś to za ułamek ceny jakimś Murzynom z afrykanskiego buszu? Nie, stwierdziłbyś, że niech sobie dalej prostują banany na swoich drzewach skoro ich nie stać.
[#10] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2301


Tu akurat troche przesadziłeś ... mimo wszystko nakład pracy włożony w adaptacje OS3.1/OS3.5 aby powstał produkt typu OS3.9 nie był aż tak duży...(to moje prywatne zdanie - miałem OS3.1, OS3.5 i OS3.9)
[#11] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2301




1. Poseidon faktycznie jest drogi ... ale kogoś kogo stać na zabawki Elboxu to wydanie tych 70zl na Poseidona to naprawde nie było by wielkim wydatkiem.



2. Nie widzę powodu dlaczego autor Poseidona ma gonić za polskimi (i nie tylko) użytkownikami z nadzieją że któryś zarejestruje. Lepiej jest olać Elbox i powiedzieć użytkownikom spidera "Chcecie mieć soft do USB? Kupcie sobie karty innych producentów którzy taki soft zapewniają".



3. Zamknięcie punktu rejestracyjnego wcale nie jest przyzwoleniem na piractwo. Wręcz przeciwnie ... nakreśla wyraźną różnicę między użytkownikami legalnymi a nielegalnymi.

Ten kto kupił kartę USB z licencją ten jest legalnym użytkownikiem.

Kto kupił kartę USB u producenta bez licencji a używa pełnej wersji stosu Poseidon jest nielegalnym użytkownikiem (z wyłączeniem tych co się zarejestrowali wcześniej).



Takie postawienie sprawy jest najlepszym zabezpieczeniem przed piractwem. Wogóle najlepszym rozwiązaniem było by nierozwijanie i zdjęcie ze strony wersji demonstracyjnej poseidona.





Myślę jednak że sytuacja się rozwiąże w taki sposób że Elbox podpisze umowę licencyjną i będzie sprzedawał spidery z Poseidonem.



Oczywiście mogą czekać na OS4 i stos USB z tego systemu jednak ten ukaże się sszybko tylko w wersji na A1 i A4000/3000 a dodatkowo nie wiadomo czy mediator wogole zadziała z nowym systemem.

[#12] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2304




hmmm chyba nie dotknela Cie jeszcze bieda...glodnego najedzony nie zrozumie...Ja mam wystarczajace wynagrodzenie i stac mnie na wiele. Podkreslam, mialem na mysli relacje cenowa Posejdona a AmigaOS3.9. AOS3.9 kosztuje tylko trzy razy wiecej !



Czy uwazasz, ze lepiej sprzedac po "starej" cenie 3 pakiety po 70 pln, niz np. dziesiec po 50 pln ?



Jesli autor softu nie ma pieniedzy by kupic chleb, niech idzie do "pomocy spolecznej" na pewno tam dostanie! To beda moje pieniadze z podatku i ciesze sie ze komus one pomoga.



Murzyni...mam kolege Murzyna, niekiedy jedziemy z misja pomocowa do Afryki i twierdze, ze ci biedni ludzie sa bardziej szlachetni od wielu z nas...bieda uczy pokory...ale moze tego nie zrozumiesz....



[#13] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2309




Mam akurat AmigaOS 3.9 LEGALNY - stabilny, szybki... Moze naklad pracy nie jest tyle wart, ale wartosc systemu jako calosci tak.

[#14] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2298


Jak pisalem wczesniejszy komentarz to nie wiedzialem, ze tylko 3 osoby w Polsce zarejestrowaly Posejdona. To faktycznie jest niewesole:(. Glowe bym dal, ze wiecej osob sie skusilo. No a na milion procent bylem pewny, ze min. 1 klucz kupil Elbox:).



A co do maila to jestem zdziwiony chociaz raz juz sie z tym zetknalem. Pisalem w tej sprawie do neo.pl i odpisali (tlumaczac wszystko szczegolow), ze to nie ich wina. Cos tam marudzili o zabezpieczeniach antyspamowych. Za kazdym razem gdy SimpleMail sprawdza mi poczte zerka jeszcze na mdw2@wp.pl wiec mozna i na to pisac...
[#15] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2311




AmigaOS3.9 kosztuje więcej, ale mniej jest w nim pracy programistycznej. To w znacznej części kompilacja narzędzi dostępnych wcześniej na Aminecie. Natomiast Poseidon jest napisany od zera. To naprawdę znacznie trudniejsze niż poprawienie czegoś. Mówię Ci to jako programista z wieloletnim doświadczeniem (nie tylko na Amidze).



Co do zasad sprzedaży, to to co piszesz jest OK, ale pod warunkiem sprzedaży pakietowej a tu nie ma o tym mowy. Autor powinien wszystkich użytkowników traktować jednakowo. Inaczej to jawna dyskryminacja. No chyba, że by powstała jakaś specjalna wersja dla Polaków, to wtedy byłaby jakś sensowna podstawa do innej ceny. Poziom PKB danego kraju to kiepski powód. A może napisałeś już do Mercedesa, żeby Ci obniżył cenę, bo chcesz jeździć ich samochodem, ale Cię na niego nie stać? Może się zlitują. Nie? O! Czemu oni tak nie lubią Polaków...



PS. Chris na pewno by nie dostałzasiłku z Twoich podatków, bo nie jest obywatelem naszego kraju i nie tu pobierałby zasiłek.



PS2. Nie mam nic do Murzynów. Im też jest ciężko a nawet ciężej niż nam.
[#16] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2313




W ramach ciekawostki, ELBOX nie zakupil klucza do Poseidona.
[#17] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2319


Hmmm to jak przetestowali swoj produkt ? Na demie ? Moze na piracie ? ;>
[#18] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2316






Zasady sprzedazy....racja z tym Mercedesem, ale Autor jest czlowiekiem, nie firma, wiec moze zrozumiec....Tylko chodzilo mi o ludzkie podejscie....
[#19] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2327




Szef firmy tez jest czlowiekiem i kompletnie nie zmienia to sytuacji. Poza tym pamietaj, ze Chris nie mieszka w polsce, gdzie chleb kosztuje (w przeliczeniu na euro) ledwie kilkadziesiat centow. Wycenil swoj program szacujac potencjalna ilosc sprzedanych kluczy (o, jak bardzo przeliczyl sie na Polakach). Nie mozna tez liczyc na ludzkie podejscie w sytuacji, w ktorej znowu zawiodl sie na naszej uczciwosci. A niestety, sa jeszcze rzesze tych, ktorzy mysla ze zrobienie kopii programu dla kolegi nie zubozy autora i kradzieza nie jest.

[#20] Re: Koniec rejestracji Poseidona
Poniewaz stalo sie tak jak sie stalo. To mam pytanie.

Czy w przyszlosci chcac zakupic Spidera moge liczyc

na pelna wersje Posejdona? Czy firma Elbox cos w tej

kwesti stara sie robic?
[#21] Re: Koniec rejestracji Poseidona
W odpowiedzi na komentarz #2392


Muszisz o to zapytac panow z Elboxu. Zadnych oficjalnych i nieoficjalnych oswiadczen Elboxu w tej sprawie chyba nie bylo.



Jezeli rzeczywiscie zamierzasz kiedys kupic Spidera to zostalo Ci jeszcze kilka dni na zarejestrowanie Posejdona. Narazie bedzie u Ciebie lezal bezuzyteczny ale jak kupisz Spidera to sie przyda.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem