Komentowana treść: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
[#1] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
:) Na portal PPA zawsze mozna liczyc. Zasugerowalem ;) temat...i mamy: Pytania, które Polacy chcieliby zadac. Ze swojej strony mialbym prosbe do wszystkich, aby komentarze/pytania byly rzeczowe, KULTURALNE. Nie wazne, czy pytanie zadaje amigowiec, czy pegazowiec...Licze tez na pytania od UZYTKOWNIKOW Pegasosa ew. AmigiONE.
[#2] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
Hmmm... wlasciwie jest tylko jedno pytanie tylko, ze nie ma na nie odpowiedzi. To znaczy odpowiedz jest (od wielu lat) tylko mozna ja sobie miedzy bajki wlozyc.
[#3] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2281




hmmm a pisalem o powaznych pytaniach....

[#4] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
Ja już raz je zadałem. Za pomocą eXeca. Pytania były tak szczegółowe i celne, że Hermans nabrał wody w usta i nigdy nie odpowiedział. I na pewno nigdy nie odpowie. Ale to mnie wcale nie martwi. Jak wyjdzie AmigaOS4, to sam sobie sprawdzę odpowiedzi :)
[#5] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2283




I bardzo dobrze! Zadaj jeszcze raz to pytanie! Forum jest po to, zeby zadawac nawet te najtrudniejsze pytania !!! (sam jestem ciekawy, jakie to pytanie :) )

[#6] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
Moje pytania:

wspolne dla AmigaINC/Hyperion/Eyetech i Genesi/bPlan



Czy Polacy i reszta dawnego "bloku wschodniego" moga liczyc na nizsze ceny plyt AmigaONE / Pegasos? Zwracam uwage, ze srednie wynagrodzenie w Polsce to 200-300 Euro.
[#7] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2284




Nie zadam. Po pierwsze to nie było jedno pytanie tylko ok. 20. A po drugie ich poziom dotyczył tak głęboko bebechów AmigaOS, że mało kto (albo i nikt) z tutejszych by je zrozumiał.
[#8] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2285




A kogo to obchodzi? Nie stać Cię, nie kupujesz. Żadna firma nie bierze pod uwagę w swoim biznesplanie tzw. "chudych klientów". Oni dają jedynie zarobek na premie i wakacje dla prezesa albo jedynie na dodatkowe parę godzin dla sprzątaczki. C'est la vie, baby.
[#9] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
wspolne dla AmigaINC/Hyperion/Eyetech i Genesi/bPlan:



Przy zakupie AmigaONE / Pegasos otrzymujemy gwarancje. Jaki jest okres waznosci karty gwarancyjnej na terenie Polski ? (rok, dwa lata)



Czy jest mozliwosc wydluzenia okresu gwarancji? (za doplata oczywiscie)



Czy przewiduja Panstwo (w Panstwa imieniu autoryzowany dystrybutor na Polske) uruchomienie ogolnopolskiej infolinii (pomoc techniczna itp.) bezplatnej lub platnej -koszt polaczenia lokalnego ?

[#10] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
Poniewaz rozne rzeczy z roznych stron sie slyszy, wiec zadam pytanie u zrodla:

Czy na OS 4.0 bedzie dzialal SnoopDOS, lub jakis inny program tego typu.

[#11] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
No i moze jeszcze kolejne pytania:



1. Do jakich kart graficznych beda dostepne sterowniki 3D w momencie premiery OS 4.0 dla A1 ?



2. Czy caly stary soft ktory dziala obecnie pod Warp 3D, bedzie bezproblemowo chodzil na nowych sterach 3D pod OS 4.0 ?



3. Czy planuje sie, lub byc moze czy juz jest UAE z emulacja kosci AGA, dzialajace pod konrola OS 4.0 ?



4. Chodza sluchy ze pewne rozwiazania ze starszych systemow nie beda dostepne w nowym OS'ie np. brak ENV w RAM:. Chciaîbym wiedziec z jakich jeszcze elementow starego systemu Hyperion zamierza zrezygnowac ?

[#12] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2297




Nie sądzę, żeby usunęli z exec.library funkcję SetFunction(). Podobnie ze zmianami w dos.library. Inaczej mówiąc, jeśli nie będzie działał SnoopDos to znaczy, że nie będzie też działać spora częśc amigowego oprogramowania. Natomiast spodziewam się (a raczej mam nadzieję), że zmiany w dos.library będą na tyle głębokie, że SnoopDOS nie będzie już wyłapywał wszystkiego. Ale i na to szybko znajdzie się rada, gdyż jest to program open-source'owy, więc jak tylko pojawi się NDK4.0, to ktoś na pewno dorobi pełną obsługę OS4.0.
[#13] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
A ja mam takie pytanie (byc moze ktos z "forumowcow" zna odpowiedz to prosze o info):



Czy swego czasu zapowiadana plyta glowna AmigaONE-1200 (do A1200 Classica)bedzie wydana, czy tez tylko bedzie AmigaOne-SE/XE?

br

kg
[#14] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
Czy AmigaOS4 bedzie dzialal na Mediatorach z karta PPC Shark ?

[#15] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
Wiadomo że komputer i system to za mało aby przyciągnąć potencjalnego kienta. Dlatego mam w związku z tym pytanie jakie (natywne) oprogramowanie/narzędzia planujecie dostarczyć razem z OS4?
[#16] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2307


Oczywiście to pytanie wyżej jest do Hyperionu
[#17] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
No to mam pytanie. Odpowiedz pewnie bedzie taa jak zwykle ale zadac mozna...



Czy ktoras ze stron robi jakies kroki w kierunku mozliwosci uruchomienia MorphOSa na AmidzeONE i AmigaOS4 na Pegasosie?
[#18] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2305




Jasne, że nie będzie. O tym chyba już ze 2 lata wiadomo.
[#19] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2314


Ben Hermans juz sie gdzies wypowiedzial w tym temacie. Z tego co pamietam, powiedzial: "nie oplaca sie robic OS4 dla 600 sztuk wyprodukowanych Pegazosow".
[#20] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W dniu dzisiejszym zadałem pięć pytań do Bena Hermansa: cztery zaproponowane przez Mufę oraz jedno przez Rafaela odnośnie natywnego zestawu oprogramowania dostarczanego wraz z OS4.0. Zapraszam do głosowania na te pytania.

Oczywiście pytania nadal możecie nadsyłać i w dniu jutrzejszym prześlemy kolejną partię tych ciekawszych.
[#21] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2303


Raczej chyba SDK 4.0 :)
[#22] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2326




Jak dotąd Amiga miała RKRM a potem NDK (Native Development Kit) a nie SDK. Nazwę NDK wymyślił Haage&Partner tworząc Amiga Developer CD. Nazwą SDK posługuje się Amiga Inc. do określania zestawu develoeprskiego dla AmigaOS5 (na razie wyszło 1.0 i słuch po nim i jego efektach zaginął).
[#23] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
Nie jest tajemnicą, że kiepski marketing był jedną z przyczyn upadku Amigi. Czy po pojawieniu się OS4 możemy się spodziewać DUŻEJ kampanii reklamowej, która pozwoliłaby przyciągnąć do Amigi nowych użytkowników?
[#24] Re: Pytania, które Polacy chcieliby zadać
W odpowiedzi na komentarz #2291




"Przy zakupie AmigaONE / Pegasos otrzymujemy gwarancje. Jaki jest okres waznosci karty gwarancyjnej na terenie Polski ? (rok, dwa lata)"



Gwarancja w Polsce obejmuje 12 miesięcy.



"Czy jest mozliwosc wydluzenia okresu gwarancji? (za doplata oczywiscie)"



Nie przewidujemy tego (ani producent), ale można indywidualnie coś takiego uzgodnić.



"Czy przewiduja Panstwo (w Panstwa imieniu autoryzowany dystrybutor na Polske) uruchomienie ogolnopolskiej infolinii (pomoc techniczna itp.) bezplatnej lub platnej -koszt polaczenia lokalnego ?"



Nie dla obecnej ilości sprzedawanych płyt. Pomyślelibyśmy o tym przy sprzedaży większej 5 do 10 razy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem