Komentowana treść: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
[#1] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
Szkopska wredna strona.



Programu nie ściągałem gdyż nie mam wypalarki czegokolwiek ani nawet odtwarzajki DVD. Chętnie jednak dowiem się jakie wymagania stoją przed kimś kto chciałby sobie odtworzyć płytkę DVD ?
[#2] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
Ja też
[#3] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
Niby ma obsługę DVD ale tylko do 2GB jest to bezproblemowe:/ Poza tym nie da rady zripować filmu z dvd:( Szkoda. Trzeba czekać na coś lepszego (może MakeCD 4.0?;)).
[#4] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
:) już teraz na MakeCD można wypalać płytki DVD, lecz problem jest by trafić na czytnik którego go łyknie obsługa sterownika, a takie wieści autor o tym, że się da dostawał już w 1998-roku
[#5] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #4


Skąd takie rewelacje? Gdy autor tworzył MakeCD to podejrzewam, że do Amigi nikt jeszcze nawet odtwarzacza DVD nie podłączył (o wypalarce to nawet nie wspominam) ;)
[#6] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
1999rok :P
[#7] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #1


Hmmm... może szybki Amithlon by pociągnął. :) Wydaje mi się, że raczej Classici nie dałyby rady w "oglądalny" sposob pociagnąć DVD.



A co do wypalania DVD to nie zapominajmy o BurnIT 3, który to podobno potrafi. :)
[#8] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #6


1998 czy 1999. Co za różnica? Podaj link. Jak nie zobaczę to nie uwierzę.
[#9] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #7


A co do wypalania DVD to nie zapominajmy o BurnIT 3, który to podobno potrafi.


Ale ten BurnIT jest tylko na MorphOSa chyba... A może się mylę? ;)
[#10] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #9


dvdrtools pod mosem nie maja ograniczenia do 2 GB. dla amigaos tez da sie obejsc, tylko dobry koder potrzeny
[#11] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #1




dann lies doch die Seite.
[#12] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
no cóż, a może jednak za szybko pośpieszyłem się ze zmianą daty "1998" ale tego już nie piszą. Patrick Ohly dostawał informacje, że MakeCD już współpracuje z nagrywarkami DVD źródło AmigaComputerStudio 2/99 - opublikowany wywiad przeprowadzony z autorem(współtwórcą) programu przez "Kirke" "STEad" oraz "Sa! co"



P.S. Powinniśmy się przecież cieszyć a nie płakać , że nie bylyśmy w tyle za innymi platformami, ba nawet przodowaliśmy nie świadom tego iż to my jesteśmy liderami

[#13] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #12


Czego ludzie nie zrobią dla reklamy? Poszperałem trochę w sieci i znalazłem informacje, że pierwsza nagrywarka płyt DVD pojawiła się na przełomie 1998 i 1999 roku. W sklepach taki sprzęt ogólnodostępny był dopiero pod koniec roku 2000 i kosztował krocie...
[#14] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #13


Pewne źródła podają jednak daty trochę późniejsze - późny rok 1999. Philips specyfikację DVD+RW opublikował w sierpniu 1999, a Pioneer w listopadzie 1999.
[#15] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #13


SCSI czy ATAPI ;)
[#16] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #9


Ale ten BurnIT jest tylko na MorphOSa chyba... A może się mylę? ;)



Bardzo sluszna uwaga. :) Ja przestalem dzielic programy na te dla MOS i AOS. Moze dlatego, ze chodza mi te i te... :D
[#17] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #16




No to ciekawe .. Windziarze powinni powiedzieć w takim wypadku:



"Ja przestałem dzielić soft na : Windowsowy, DOSowy a nawet Amigowy ... bo chodzą mi wszystkie (tyle że te ostatnie w trybach emulacji)"

[#18] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #17


Tak samo userzy OS4 powinni dzielic - chodza mi programy na OS4 i OS3.x, tylko, ze ten ostatni w trybie emulacji.
[#19] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #17


Aleś ty rezolutny jest... niesamowite... Twoje komentarze coraz bardziej uszczypliwe są, taką przyjemność Ci to sprawia??? Fajnie nie?
[#20] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #12


rotfl. wspolpracuje z wypalarkami dvd. Owszem, potrafi na nich wypalac plyty CD. I to wszytsko.
[#21] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #17


Facet przestań już wypisywać taki "bełkot" i zajmij się lepiej testowaniem tego twojego OS4. Naprawde twoje docinki na portalach dotyczące Mosa nie są już zabawne.

[#22] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #15


A czy to zmienia postać rzeczy?
[#23] Re: Wypalamy DVD pod AmigaOS?
W odpowiedzi na komentarz #17




Niby tak, ale wiekszosc windziarzy, ktorzy nigdy nie doswiadczyli AmigaOS3.0+HD, wogole nie potrafia wykorzystac tego emulatora...Wlasnie dla nich powstala wersja emulacji tylko a500, coby sobie na dyskietkach (adf) w starocie pograli...niestety nic wiecej nie osiagna (co jak co ale Ami nie jest latwym komputerem. Latwiejszym od innych staje sie dopiero po pewnym wtajemniczeniu. Dopiero wtedy widac jaka jest "oczywista" a inne systemy "bezsensu"...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem