Komentowana treść: Forum dla programistów
[#1] Re: Forum dla programistów
Najnowsze wiesci ze swiata, tlumaczone teksty CAM, punkt rejestracyjny, forum itp Teraz nie ma juz watpliwosci, ktory polski portal amigowy jest najlepszy ! To PPA.

Lubu dubu lubu dubu..... ;) To ja czyteklnik PPA...



Wspaniale wypelnil luke miedzy innymi stronami www a gazetami traktujacymi o Amidze !!! Jestescie najlepsi Dziekuje!!!
[#2] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #1


Jeszcze zeby zrezygnowali z ramek - byloby super :))

[#3] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #2




JUZ JEST SUPER ! :)

[#4] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #3


browsowanie po stonie z ramkami jest malo wygodne... Powiedzmy, ze dawniej musiano z tego korzystac, nie kazdy mial dostep do tego, by strona byla generowana automatycznie... PPA jest generowana automatycznie - jakby nie bylo, wiec moze obyc sie bez ramek...

[#5] Re: Forum dla programistów
tego mi było trzeba! :)
[#6] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #5




Nie przesadzaj. Ani poziomem ani choćby ilością ludzi zdolnych cokolwiek doradzić nigdy nie dorówna liście dyskusyjnej AmigaDev-PL (o anglojęzycznych listach nie wspominając). Przecież tu nawet załącznika z problematycznym kodem nie da się dodać, to jak w ogóle coś radzić? Kod w treści komentarza? To dobre, gdy chodzi o kilka linijek a nie kilka kilobajtów źródła.
[#7] Re: Forum dla programistów
Może zdradzę zbyt dużo, koledzy mi będą musieli wybaczyć.

Otóż, wersja bezramkowa jest długi czas dostępna na PPA (jest kilku betatesterów ), nie wstawiamy jej jako główną, gdyż ciągle mi coś nie pasuje i brakuje, jest jeszcze taka 'nieprofesjonalna'.
[#8] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #6


To się owszem zgadza.

Tak tylko zapytam, ile na ową listę AmigaDev-PL przychodzi dziennie maili i ile to jest mniej-więcej kilobajtów?

Tutaj jakoś jeszcze można wybrać co chcesz przeczytać.

Powiedziałbym, że to forum jest jakby 'dla ludzi'. ;)

Co nie oznacza, że profesjonaliści nie mają tu czego szukać!

[#9] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #8




Od kilku do kilkunastu maili dziennie. Rzadko więcej. Razem nie więcej jak kilkadziesiąt kB/dzień. Nie ma obowiązku czytania wszystkiego, ale naprawdę warto to robić a nawet archiwizować. Nigdy nie wiadomo kiedy się samemu trafi na podobny problem.



Wiem, że to forum (jak i cały portal, bez urazy) jest "dla ludzi" a nie profesjonalistów, ale właśnie dlatego zbyt wielu profesjonalistów tu nigdy nie uświadczysz a niektórych w ogóle. Od pewnego poziomu wzwyż szkoda po prostu czasu na odpowiadanie na banalne pytania w stylu jakie kompilatory C/C++ są na Amigę czy jak otworzyć okno w Intuition. Może więc należało od razu napisać, że to dział dla raczkujących programistów?
[#10] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #6


Przecież tu nawet załącznika z problematycznym kodem nie da się dodać



Jest możliwość włączenia opcji wysyłania załączników, ale ze względu na bezpieczeństwo danych na serwerze nie włączyłem jeszcze tej opcji.
[#11] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #10




A nie da się włączyć tej opcji tylko dla zalogowanych użytkowników i tylko dla tego jednego forum?
[#12] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #11


Jest taka możliwość.
[#13] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #2


Wersja bezramkowa.
[#14] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #4


PPA jest generowana automatycznie



Tylko newsy, forum, giełda, krótkie opisy i top10 są "generowane automatycznie". Wszystko poza tym jest składane "ręcznie" więc żeby przejść na wersje bez ramek trzeba by było napisać system portalowy lub skrypt przeznaczony do artykułów by w każdym pliku było "inkludowane" menu główne/nawigacyjne do innych działów na stronie. Jeszcze takiego skryptu nie napisałem, ale powodem są studia. Liczę, że w grudniu będę miał troche czasu na php.
[#15] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #13


O tej wersji wiem, ale na razie to tylko glowna strona :)) komentarz mial zdo /ping owac do szybszej zmiany na wersje bez ramek :)
[#16] Re: Forum dla programistów
no to niezle

[#17] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #9


"Dla ludzi" I profesjonalistów! :)

Zresztą to widać.



Ale wracając do sedna; zapisuję się na ową listę i jako zupełny laik zadaję "głupie" pytania, nikt mi tam, nowicjuszowi nie odpowie?

Odpowiedzą na pewno, wobec tego czemu tu by nie mogli? Zobaczymy jak będzie z tymi załącznikami.
[#18] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #17


"Dla ludzi" I profesjonalistów

Dla tych, którzy lubią się wypowiadać przede wszystkim. Jeśli ktoś siedzi w jaskini i jest "wielkim mistrzem programowania" i przez nigdy nikomu nie pomoże to przecież nic na to nie poradzisz.



Ci "niektórzy" profesjonaliści, o których pisał Jacek nigdy tu nie zajrzą bo nie używają już Amigi a tacy ludzie nie mają czego szukać na stronach dla użytkowników tego komputera/systemu. A w dodatku pewnie podzbiór z tych "niektórych" to także tacy co odwiedzają strony dotyczące Amigi tylko dlatego żeby się pośmiać z tych, którzy jeszcze lubią Amigę i jej system. W przeciwnym razie wspieraliby użytkowników pisząc artykuły czy chociażby nadsyłając jakieś newsy.
[#19] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #18




Ci, o których pisałem mają Amigi i do tego aktywnie na nich działają pisząc oprogramowanie. To nie moja wina, że PPA ma wśród wielu poważnych amigowców opinię portalu rozrywkowego. Sami sobie na to zapracowaliście. Nawet jeżeli teraz to się zmienia, to pierwsze wrażenie nie zostało zatarte a namówić ich, żeby spróbowali ponownie zajrzeć będzie trudne.
[#20] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #19


Rozrywkowego powiadasz..., chyba nas pomylili z jakimś portalem. Noo, chyba, że to goście z tych portali tak uważają. ;)

Ale mam nadzieję, że masz gry na myśli. :)
[#21] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #20


Coz na poczatku rzeczywiscie nacisk jakby sie wydawalo byl bardziej na "strefe gier" i tak zostalo to zapewne zapamietane...

[#22] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #6




Oj, nie zauważyłeś :D ?

Ale faktem jest, że nie znalazłem wcześniej amigadev-pl, ale właśnie się zapisałem! Teraz trzeba tylko przejrzeć archiwum, hehe

[#23] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #21


Coz na poczatku rzeczywiscie nacisk jakby sie wydawalo byl bardziej na "strefe gier" i tak zostalo to zapewne zapamietane...



Ponieważ znaleźli się (a właściwie zgłosili się do nas) ludzie chętni do współpracy, którzy chcieli i chcą pisać recenzje i opisy do gier właśnie. I nie chodzi tu o żaden "nacisk", dlatego w Strefie Gier jest dużo opisów i recenzji. Gdyby zgłosiło się więcej programistów z chęcią pisania jakichś artykułów to wtedy ów "nacisk" wypadałby na programowanie.

A newsy? Czyżby także był "nacisk" na gry? Przecież piszemy najlepiej, najszybciej i najwięcej newsów od ponad roku i to o wszystkim co ważne w świecie Amigi/OS4/MorphOS/Pegasos. Wiele razy widziałem jak sobie z PPA szydzono po prostu "za nic, za to że istnieje i (zagraża monopolistycznej pozycji innemu portalowi)". Mam kilka zapisów z irca z rozmów "pewnych" osób (bez skojarzeń z czarną teczką Tymińskiego;) i po prostu wiem o co chodzi. Dlatego takie argumenty jak "nacisk na gry" mnie nie przekonują. Opinię psują tacy ludzie, którzy się bezpodstawnie czepiają i wyśmiewają "za nic" w różnych miejscach.
[#24] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #19


Ci, o których pisałem mają Amigi i do tego aktywnie na nich działają pisząc oprogramowanie. To nie moja wina, że PPA ma wśród wielu poważnych amigowców opinię portalu rozrywkowego.



Dziwi mnie to bo wiele razy słyszałem opinie, że PPA jest zbyt poważne i nie robi sobie "jaj" z użytkowników Amigi. Cóż, takie życie, każdy ma swój rozum przecież ;)

O nacisku na gry napisałem w innym komentarzu.
[#25] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #23


Pisalem o poczatkach ppa :)) nie o dzisiejszosci...

[#26] Re: Forum dla programistów
W odpowiedzi na komentarz #25


Przepraszam. Początki jeszcze pod adresem ppa.o.k.pl (http://web.archive.org/web/*/www.ppa.o.k.pl) były jakie były, ale musiały jakieś być ;) Tutaj się zgadzam z tobą Kaczuś i z Jackiem. Jednak cieszy fakt, że to się zmienia i dlatego o tym rozmawiamy :) Wcześniej także szybkość ładowania strony jak i "stabilność" działania strony miały także wpływ na odwiedzalność. Jednak wszystko się zmienia jak sami zauważacie i idzie w dobrym kierunku. Zawsze cenię sobie wasze uwagi. Cieszę się, że możemy o tym podyskutować bo lepiej wiedzieć co jeszcze jest do zrobienia/poprawienia niż nie znać żadnej opinii (podobnie jest ze zgłaszaniem uwag, sugestii i błędów programistom:)).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem