Komentowana treść: Piraci 3D
[#1] Re: Piraci 3D
Moje spostrzezenia odnosnie tej gry.



1. Jezeli projekt jest ukonczony w 98% to raczej juz jakiejkolwiek grafiki nie powinno brakowac. Jezeli brakuje to znaczy, ze nie jest to 98% tylko duzo mniej. Dziwne, ze na tym etapie szukaja jeszcze ludzi do grafiki 3D. Jak zaczna teraz robic jakies modele to potem trzeba jeszcze i tekstury na to narysowac, poteksturowac. Ech, te 98% to chyba zbyt optymistyczna wersja. :)



2. Za Chiny Ludowe nie moge sie zorientowac czy to 3D to jest takie "niby 3D" renderowane wczesniej (czasem ludzie mowia na cos takiego 3D) czy normalny realtime 3D. Ze screenshotow (ktorych wlasciwie nie ma) to nie wynika. Wydaje mi sie, ze jednak prawdziwe 3D w realtimie, bo autorzy gry robili tez Orbit, a to bylo chyba w OpenGL/StormMESA.



3. Jak wiadomo pierwsze 90% gry robi sie w 10% czasu a ostatnie 10% gry robi sie w 90% czasu. Tak wiec te ostatnie 2% moga jeszcze potrwac. Prawdziwe problemy zawsze wychodza na koncu. :) No ale trzymam kciuki i jestem naprawde BARDZO ciekawy co z tego wyjdzie.



4. Ktos sie orientuje czy juz wiadomo w jaki sposob bedzie (sprze)dawana ta gra? Normalna "pudelkowa" komercja, shareware, czy moze jakos inaczej? Na Super Bundle tym razem nie licze. ;)
[#2] Re: Piraci 3D
W odpowiedzi na komentarz #1




Mariusz... :)

"główny engine gry ukończony jest w 98 procentach"



chodziło o endżajn ... koniec gry, jest baaardzo odległy, jak sam zaznaczyłeś
[#3] Re: Piraci 3D
W odpowiedzi na komentarz #2


Aaaa prawda. Jezeli tak to sie wszystko zgadza i odwoluje wszystko co nabrylowalem wyzej. :) Baderman jak zwykle czujny i trzezwo myslacy. :)



Szkoda, ze roboty przy tej grze jest jeszcze tyyyle. Pewnie bardzo sie nie pomyle jak powiem, ze tradycyjnie nici z tego wyjda. :( Mimo wszystko mam nadzieje, ze kiedys projekt zostanie doprowadzony do konca.
[#4] Re: Piraci 3D
W odpowiedzi na komentarz #2


chodziło o endżajn


zapewne chodzilo jednak o endżin.

[#5] Re: Piraci 3D
W odpowiedzi na komentarz #4


Z tymi endz(i/aj)nami to jest tak samo jak z Gigerem (facet, ktory wymyslil i zaprojektowal postac Aliena i bral udzial w kreceniu filmu Alien - 1979). Wszyscy od zawsze mowili "Gajger" a okazuje sie, ze to jest jakis Szwed (czy cos takiego) i wymawia sie to tak jak sie pisze czyli "Giger". No ale jak zaczne mowic "Giger" to mnie wszyscy wybrechtaja. :)
[#6] Re: Piraci 3D
W odpowiedzi na komentarz #5


Jest jeszcze "Tajdżer" Michalczewski, Sjeng "Szalken" i wielu innych bohaterów języka "anglackiego".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem