Komentowana treść: Nowa recenzja - Turrican 3
[#1] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
no zaczynam troch e jarzyć
[#2] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #1


A zdradzisz nam co?:D
[#3] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #2


A ja wspomne ze uwielbiam Turricana. Niestety jakos zawsze lepiej gra mi sie w wersje dla C64 (Turrican 1 i 2). Genialnie to wyglada mimo ze jest tylko 16 kolorow (C64). W Turricanie 3 drazni nieco muzyka i psuje koncowy klimat, nie pasuje zabardzo i jest troche smieszna, ale reszta jest ok :)
[#4] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
Ja uważam, że Turrican II jest najlepszy!!! Przeszedłem go klikanaście razy. Raz zostało mi jeszcze 9 żyć. Było to na starej A500, hi-score się nie zapisywało...

[#5] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #3


16 kolorow nie byloby takie straszne gdyby dalo sie je wybrac z jakiejsc szerszej palety. A tak to sie mialo na komodorku z gory narzucone 16 roznych kolorow i faktycznie trzeba bylo sie niezle namotac zeby cos w tym narysowac. Na przyklad Atari XL/XE mialo (standardowo oczywiscie) 4 kolory ale wybierane z palety 256. I to czasem sprawdzalo sie lepiej, bo sobie czlowiek wybieral jakie chcial. Obrazki z komodorka zawsze mnie zadziwialy smialym "doborem" koloru. Na przyklad twarzy potrafil byc jednoczesnie kolor jaskrawo zielony, zolty, czerwony czy jeszcze jakis fiolet. :) Od razu bylo widac, ze to z komodorka. Oczywiscie dzisiaj to wszystko juz nie ma znaczenia, bo zarowo na Atari jak i C64 tryby graficzne poszly juz tak daleko, ze malo kto pamieta o tych 16/16 c zy 4/256. :D Ale fakt, ze tamta grafika miala swoj klimat...
[#6] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #4




Zgadzam sie z Toba w 100%. Nawet obecnie mam go zainstalowanego

na HD i pogrywam sobie od czasu do czasu. To co mi sie podoba

w tej grze to muzyka. Pamietam jak jakis czas temu wyprulem

muzyke z czoluwki do tej gry. Troche trudno bylo ale sie udalo.

[#7] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #4


Także się z tym zgadzam, że Turrican II jest najlepszy
[#8] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
Ja też obstawiałbym "dwójkę", ale tak czy siak Turricany - jedne z najlepszych klasycznych amigowych gierek - wysiadają przy Nintendowskiej serii Metroid. Fakt, gry się trochę różnią - Metroid to przede wszystkim klimat (bardzo ciężki, klaustrofobiczno-dołujący) i wysmakowany design, a Turrican to po prostu popis amigowych "efektów specjalnych" - kolorowa i bardzo dynamiczna strzelanka. Polecam uwadze Metroid Fusion i Super Metroid.
[#9] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #6


Ja muzykę czasami nagrywałem na kasety i po prostu jej słuchałem... Ta z intra jest świetna, nawet teraz.
[#10] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
Dla mnie także druga część była i jest najlepsza Trójka jakoś mnie nie wciągnęła na długo.



[#11] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #10


:D rOcKs :D
[#12] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #8




Moglbys podac jakies namiary na ta gierke (gierki) i na jakim emulatorze dziala?



[#13] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
Odp. na pytanie A. Drozda:



Super Metroid - SNES

Metroid Fusion - GBA



Mała uwaga: obie gry z początku mogą wydawać się nieco "sztywne", dopiero wraz z postępem odkrywamy nowe bronie i nowe ruchy (np. zerżnięty przez autorów Turricana z pierwszego Metroida na NES (1986) tryb "morph ball" - swoją drogą inny kultowy tytuł wydany przez Rainbow Arts, Giana Sisters, był także "zrzynką" z tytułu Nintendo - Super Mario Bros.).



Screenshoty:

http://www.gamespot.com/gba/action/metroidfusion/screenindex.html



Nie podam dokładnego linka z wiadomych powodów, ale ROMy na większość platform możesz znaleźć np. na stronie "Emu Russia".



I jeszcze ciekawostka (?) dla wszsytkich fanów Turricana - w tym roku na konsolę Gamecube ukazała się gra Metroid Prime - kontynuacja serii Metroid - która jednak może "posłużyć" jako "zastępczy" Turrican w 3D. Parę obrazków:

http://www.gamespot.com/gamecube/action/metroidprime/screenindex.html

Gra MIAŻDŻY i WYMIATA, w branżowych pisemkach otrzymywała oceny w przedziale od 9 do 10 (lub analogiczne 95-98%).
[#14] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #13






:)
[#15] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #8


Hmmm nie jedyne mamy przecież jeszcze super hiper zajebistego Ruff'n'Tumble - Renegade jakby nie było a jest :D

Demko w DMS gry mogę wysłać redakcji PPA ;), fajnie by się znalazło w archiwum portalu, tym bardziej dla tych co nie widzieli sobie zassają i się przekonają
[#16] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
zajebista gra,powiedzcie mi jak ją przejść, jestem w sektorze 4.



[#17] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #16


Nie musiałeś pisać aż trzech komentarzy aby zadać pytanie
[#18] Re: Nowa recenzja - Turrican 3
W odpowiedzi na komentarz #17


Dzięki pewnemu fjuczerowi już jest jeden komentarz, szybko i bezboleśnie. Teraz może być pogrom bzdetnych komentarzy!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem