Komentowana treść: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
[#1] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
No to powina powstac Grupa PPA :D

[#2] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
no i wywiazal sie (polski?) watek cenowy na aw.net - http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=1067 ,czyzby nikt w srodkowej europie nie mial jeszcze A1?
[#3] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
Czy zastanawialiście się jaki może być sens stworzenia takiej jednej grupy użytkowników? W jakim celu pomysłodawca coś takiego robi?
[#4] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
kasa... kasa... kasa...

Chcą zdobyć nowych nabywców?? ;)
[#5] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #3


Ja mam taka teorie: Amiga Inc. chce zbadac rynek, gdzie wystepuja grupy uzytkownikow Amigi. W ten rejon gdzie grupy wystepuja, AInc. skieruje swoje produkty a tam gdzie amigowcow nie ma - promocje.

Ma ktos inny (normalny) pomysl?
[#6] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #4


Jakoś nie dostrzegam w tym kasy. W świetle tego co napisano na forum AmigaWorld (a link już podesłano) trzeba zbijać cenę, a nie generować kasę.
[#7] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
pewnie szukaja kolejnych losi na partypack2 :)
[#8] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
Fajnie, że na świecie pokazują A1+OS4, szkoda tylko, że Polska jest krajem 3. świata i nikt u nas nie zobaczy tego cuda przez najbliższy rok:/ Za taką cenę to wolałbym kupić jakiegoś Athlona czy coś takiego;).

A co do wątku na AW to jakoś nie widzę, żeby ktoś tam popierał biednych polskich userów. Argumenty typu: A2000 też była droga a jak ktoś nie miał kasy kupował A500 są niedorzeczne w dzisiejszych czasach, gdy komputer jest w co drugim domu. Jeżeli ktoś liczy na niską cenę MicroA1 to pewnie sie przeliczy, nawet 2000 zl za płytę bez dużych możliwości rozbudowy to o wiele za dużo:/
[#9] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #8


Bardzo bym się zdziwił jakby to miało być 2000 zł.

Myślę, że będzie tańsza.
[#10] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
zbieraja wszystkie owieczki do jednej zagrody, zeby wieksza uczte zrobic.

jak beda potrzebowali wiecej kasy - wystarczy jeden mail z ogloszeniem kuponow, czlonkostwa, skladek, koszulek...
[#11] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #9


Poczytaj komentarze do cen A1 i zobacz cenę płyty A1. Jak będzie 2000 to i tak sukces:/ Pewnie będzie z 500-700 zł tańsza od normalnej A1:/ Tak czy siak ceny nie dla trzeciego świata:( Za 2000 to można kupić niezłego pieca i to kompletnego a nie samą płytę:( I co ja biedna amiowieczka mam zrobić
[#12] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #11


Pożyjemy, zobaczymy.

Z tego co mówił Redhaus liczą na efekt skali (im więcej zamówionych płyt tym taniej u dostawcy podzespołów).

A pieca nia ma co do tego mieszać, to inna bajka.

Amiga w jakiejkolwiek formie pozostanie komp.niszowym (patrz Mac).



[#13] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #12


Taniej u dostawców podzespołów != taniej dla klienta. Efekt skali przy takich ilościach można pominąć. W tym momencie na rynku A1 mamy do czynienia z wykupowaniem sprzętu na pniu więc o obniżce ceny można zapomnieć. A co do tego, że ami to komp niszowy to nie musisz mi tego pisać, gdyż chyba każdy( ) amigowiec o tym wie. Niestety polityka cenowa producentów A1 nie spopularyzuje Amigi nawet wśród ex-amigowców, więc nisza robi się coraz mniejsza i mniejsza i....
[#14] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
hitler-jugend?
[#15] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #11

Biedna Amiowieczka moze zmienic sie w pct0fce lub pegaz0fe (Morphosofce).... :)) Wynor nalezy do owieczki?? - nie moze byc... :P
[#16] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #15


"Wynor nalezy do owieczki?? - nie moze byc..."

I to mnie najbardziej przeraża . Wierzę jednak, że pozostanę amiowieczką i w nic się nie zmienię:)
[#17] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #8


Fajnie, że na świecie pokazują A1+OS4, szkoda tylko, że Polska jest krajem 3. świata i nikt u nas nie zobaczy tego cuda przez najbliższy rok:/



No nie mow chop. Z moich informacji wynika ze pokaz OS4.0 na Amidze ONE w Polsce, jest bardzo prawdopodobny na przelomie lutego/marca 2004r.
[#18] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #17




" Z moich informacji wynika ze pokaz OS4.0 na Amidze ONE w Polsce, jest bardzo prawdopodobny na przelomie lutego/marca 2004r."



-to nie troche za pozno?



Miast jakiegokolwiek "szolu" w Polsce wolalbym zobaczyc A1 za polowe ceny, wowczas sam moglbym zrobic pokaz os4 kiedykolwiek chcialoby mi sie ta A1 odpalic ;(



A system widzialem - jest za@&!$ty - i co z tego? mnie nie musi nikt przekonywac, ze os4 jest cacy - ktos musi mnie przekonac do kupna A1, co jak na razie nie za dobrze eyetechowi wychodzi. Na "zachodzie" od cholery ludu posiada to cos.. -zreszta, szkoda strzepic jezyka o roznicach ekonomicznych. bluee.

gdybym mieszkal przynajmniej z jakies 400 km na zachod to bym A1 juz mial, coz nikt nie kaze nam gnic w naszej pieknej ojczyznie...



btw: ciekawym czy ktos juz zlozyl zamowienie w efunzine korzystajac z "promocyjnej" ceny A1?
[#19] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #18




uprzedzajac wszelkie wrzuty:



panowie z eFunzine: to tylko taki cyniczny zarcik ;) spokojnie, znamy realia...
[#20] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #18




To ze AONE jest droga to nie ulega zadnej watpliwosci. Ale jak bardzo jest droga, to juz zalezy od punktu widzenia. Mozna na to spojrzec z pozycji cen pc czy nawet pegaza, ale mozna i spojrzec np. tak:

rok 1998 - najszybsze turbo do amigi - 604/200Mhz - 4500zl

rok 2003 - najszybsza amiga - g4 933Mhz 4290zl

rok 2003 sieciowka i muzyka w cenie plyty

rok 1998 - adriane 699zl, tocatta 1140zl

podsumowujac w 1998r na owczesny odpowiednik dzisiejszej AONE wydalibysmy 6340zl. Aby dane byly pelniejsze nalezaloby tez wspomniec o roznicy w zarobkach:

1997 - srednia krajowa 1061.93zl - zrodlo GUS

2002 - srednia krajowa 2133.21zl - zrodlo GUS



Jak wiec widzisz przed 5 laty pomimo ze roznice ekonomiczne miedzy Polska a zachodem, byly podobne jesli nie wieksze, to jednak jacys chetni na owczesny sprzet sie znalezli. Czy znalezli sie takze dzis ?

Coz nie ukrywam ze wiem ile zamowien zebralo Efunzine, ale pozwol ze nie zaspokoje Twojej ciekawosci, gdyz nie bedac pracownikiem tejze firmy nie czuje sie upowazniony do udzielania takich informacji.

[#21] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #20


tylko, ze przedtem nie bylo wyboru, teraz jest (amithlon na PC, Morphos na Pegasosie, AmigaOS4 na A1), dodatkowo ceny w branzy IT leca w dol... spowodowane jest to wielkoscia produkcji podzespolow, jak rowniez zmianami technologicznymi... Rozumiem, ze to _MUSI_ kosztowac, kwestia jest tylko w jakim czasie chcemy by nam sie zwrocilo i jaka wielkosc sprzedazy przewidujemy, wtedy cena moze byc wyzsza lub nizsza... Polityka tworcow A1 jest taka a nie inna, wiec coz, albo sie decydujemy, albo wybieramy inny wariant... Wszystko zalezy od osoby wybierajacej...
[#22] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #21


amithlon na PC - cale szczescie ze na tym (i na WinUAE) OSa4 i MOSa nie da sie odpalic :D, bo to bylby koniec Amigi.

Uzytkownicy tych programow i tak wiekszosc czasu spedzaja przed winda lub linuxem. No ale za amigowcow sie uwazaja.
[#23] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #22


Ja pisze o mozliwosci wyboru... Sam na razie bawie sie MorphOSem na Pegasosie i uwazam, ze to duzo fajniejsze niz zabawa uae/amithlonem, ale kazdy bawi sie tym czym lubi...
[#24] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #23


No ale jak tu wybierac pomiedzy OS39, a MOS'em lub OS4

Chyba, ze uzytkownicy Amithlona/WinUAE napisza sobie swoj AmiOS. ;) Bo z OS39 daleko nie zajada. :D
[#25] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #20




tak czy owak Alan przesadza z ta cena, a porownywanie czasow to teoria chaosu i takie proste to raczej nie jest...

To ze A1 kosztuje 4000 to nie znaczy, ze mam klaskac i spiewac trele na czesc eyetechu, ze w ogole raczyl cos zrobic.

Wydaje mi sie, ze lepiej by poszlo gdyby ta przebrzydla Ainc ;) znalazla wiecej firm do produkcji harware'u.

nie zmienia to faktu, ze os4 jest bardzo przyjemny - jak widac cos zawsze z ta platforma jest nie tak, jak nie urok to sraczka ;)

tak czy owak ten fenomen "nie mania" A1" wydaje sie ciagnac przez cala europe centr/wschodnia, skoro nie ma jej nikt w Czechach i Wegrzech - moze ludzie [owce] sie troche pozmieniali...

..ciekawe ile bylo tych 604/200Mhz w swietlistym raku 98 ?
[#26] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #25


Wydaje mi sie, ze lepiej by poszlo gdyby ta przebrzydla Ainc



Gdyby OS4 był także dla Pegasosa (obojętnie I czy II) to na pewno cena A1 musiałaby się obniżyć i to szybciej niż wolniej. A tak po stronie A1+OS4 nie ma się praktycznie żadnego wyboru jeśli chodzi o producenta. Masz do wyboru tylko pomiędzy A1 od Eyetech a A1 od Eyetech...



Dyskusję na temat cen A1 można jeszcze tak ugryźć - tyle lat amigowcy czekali na taki sprzęt to powinni go dostać za darmo i to jeszcze pod tegoroczną choinką, w ramach rekompensaty za te wszystkie lata czekania i zawodu, niepowodzeniami i braku realizacji pomysłów (lub ich brak) przez kolejnych właścicieli praw do tej magicznej nazwy ;)
[#27] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #25

Widzisz.. a Pegasosy sa i u południowych sąsiadów i u wschodnich, że o
samej Polsce nie wspomnę, bo tu więcej jest niż w wielu innych
bogatszych krajach :))
[#28] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #25




Konkurencja hardware'owa miala byc w postaci Sharka. Wiele by mozna zazucic Amiga Inc, ale to ze o rekinie od dluzszego czasu jest cicho to chyba nie jej wina ;)

Co do braku mozliwosci odpalenia OS4.0 na pegazie to mam 2 teorie, albo Eyetech ma bardzo mocne wplywy na polityke Amiga Inc. Albo blokada pegaza jest jakas forma odgrywania sie za te wszystkie procesy i inne ekscesy. No bo z ekonomicznego punktu widzenia support OS4.0 dla Pegasosa, a co za tym idzie zwiekszenie liczby potencjalnych nabywcow, moglby przyniesc tylko korzysci duetowi Hyperion/Amiga.
[#29] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #28


Ja widze przeszkody natury ideologicznej. Glowny argumentem przeciw MOSowi czy Pegazowi jest brak nazwy Amiga - wiele osob pisze, ze nie interesuje ich Pegaz/MOS, bo sa Amigowcami. A w momencie gdy wyjdzie OS4 na Pegaza trudniej bedzie udawadniac, czemu niby AOne jest bardziej amigowa niz Pegaz, a co za tym idzie takze czemu OS4 jest bardziej amigowy niz MOS. W konsekwencji tego pozycja OS4 moze zostac powaznie oslabiona.
[#30] Re: Wzywamy wszystkie grupy użytkowników!
W odpowiedzi na komentarz #25


Zastanawia mnie kto kolege upowaznil, aby wypowiadac sie ze pol kontynentu Europa w kwestii A1 (tu i na AW.net)?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem