Komentowana treść: UAE 0.8.22
[#1] Re: UAE 0.8.22
Heh, czy moze ktos wyjasnic brak dzwieku? Osobiscie zatrzymalem sie na wersji 0.8.6 PPC (PowerUP) i ta wersja odtwarza dzwiek. Pozniej zainteresowalem sie wersjami emulujacymi AGA, ale szybko okazalo sie ze nie sa pod PPC...i dalem spokoj.
[#2] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #1


Słowa klucze: "prędkość emulacji".

[#3] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #2




Aha, ale jeszcze czego nie rozumie. O ile wem to "brak dzwieku" zwiazany byl z tym ze uae chodzilo na emulacji 68k. Teraz jest pod PPC. I dalej nie daje rady?

[#4] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #3




Mam na mysli Pegaza, bo na Classicu wersja bez JITa i tak nigdy szybko nie pojdzie.

[#5] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #4


Na pegaza jest port pegazowy...
[#6] Re: UAE 0.8.22
No dobra, sciagnalem, ale plik wykonywalny to nie jest...
[#7] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #6


Ta wersja PPC chyba jest pod... LINUX'a! Na stronie jest nowa wersja UAE pod Amige, ale tylko na 68k i wlasnie bez dzwieku. Chyba mamy wiec mala wpadke na PPA!
[#8] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #7


Jaką wpadkę, przecież na stronie jest dokładnie napisane jaka wersja jest dla kogo i która jest dla AmigaOS m68k. Mylące było podanie w newsie linka do archiwum więc usunąłem ten kawałek z newsa.
[#9] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #8


A ja przez tego linka sie tak napalilem na UAE WOS z JIT i dzwiekiem.
[#10] Re: UAE 0.8.22
Ludzie! Po jaka cholere komus UAE 68k!!! Ostatnio mielismy podobna sytuacje z Ghostscriptem 8.10. Tez tylko dla 68k.:(

Oj, zeby juz wyszedl ten OS4!
[#11] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #5




Male pytanko. Czy testowal ktos port niepegazowy na Pegazie w wersji 0.8.6 (PowerUP). Co prawda jest prymitywny, emuluje tylko ECS, ale moze do gierek z dzwiekiem bedzie ok? Jakby co to mam archiwum z GUI to podesle. Odpalilem na nim TheSettlers z dzwiekiem i frameskimp=4. Rwalo jak nic, ale...

[#12] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #10




Wlasnie...jedyny pozytek z tego jest na Amithlonie, (moze wlasnie dlatego?).
[#13] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #10


Nie jeste pewien, ale z tego co czasami czytam wynika, że kompilacje takie powstają dlatego, że autorzy nie mają dostępu do klasycznych Amig lub jakichkolwiek innych Amig. Posiadają tylko pc i emulatory Amigi. Czasami też się słyszy/czyta o tym, że komuś Amiga po prostu padła a nowej nie kupi bo ma pc, na którym szybciej może kompilować i pracować w AmigaOS niż na Amidze klasycznej. Stąd brak wersji PPC (PUP czy WOS).
[#14] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #11


SWOS chodzi fajnie.

Da sie spokojnie grac , brak joystika jest wielkim mankamentem.

[#15] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #14


Jakiej wersji UAE uzywasz? U mnie chodzi tak sobie tzn. raz za szybko, a raz normalnie. Da sie jakos ta predkosc ustabilizowac? Cannon Fodder 2 mi zapiernicza tak, ze trudno sie gra i tez by mi sie ta opcja do tego przydala. Poza tym mowisz o emulacji bez dzwieku?
[#16] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #8


Przyznaję się, że podałem link nie do tego archiwum co potrzeba i chwała temu, który to zauważył, ale reszta chyba się zgadza ;)
[#17] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #10


Ja to rozumiem tak - mam m68k to kompiluje wersje m68k. Gdybym mial PPC to kompilowalbym wersje na PPC. I tyle.
[#18] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #17


Problem w tym ze nie powinno juz dawno byc osob ktore maja 68k. ;) O kosciach AGA nie bede wspominal.
[#19] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #18




Co do AGA to sie nie zgodzę. AGA bardzo dobrze działa ze Scalą i Genlockiem. Żadna karta GFX jeszcze nie współpracuje z Genlockiem.
[#20] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #19


No tak, masz racje. Ale gdyby rynek amigowy normalnie sie rozwijal to powstaly by i takie karty.
[#21] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #18




To troche nie tak, jezeli ktos potrzebuje/lubi/musi to dlaczego ma nie uzywac...Problem lezy chyba w tym ze autor nie ma znajomych z PPC, albo nie ma internetu :(

[#22] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #19

nie wiem (bo sie nie znam) czy o to Ci chodzi: http://www.morphos-news.de/?lg=en&nid=593&si=1
[#23] Re: UAE 0.8.22
przeciez sa crosskompilatory. vc +68k_ppc --amiga-align wystarczy zapuscic i sie ma execa pod ppc skompilowanego na 68k.
[#24] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #23


Moze goscie od UAE i GS o tym nie wiedza?:) Moze by do nich napisaę?.
[#25] Re: UAE 0.8.22
W odpowiedzi na komentarz #15


TAk wogole wiesz ze ze mna to mozna porozmawiac....najlepiej via e-mail...

Nom ale wrcacajac , w SWOS'a mozna grac spokojnie z dzwiekiem.

(P.S.Od 3 miechow przynajmniej nie uzywalem uae)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem