Komentowana treść: AWeb - niebawem wersja 3.5?
[#1] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
Ciekawe czy oprócz przepisania pod GCC dodali cokolwiek nowego;). Mogłoby się coś ruszyć z tymi przeglądarkami na Ami...
[#2] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
Wersji przekompilowanej GCC na mosa używam od roku...
[#3] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #1


Co prawda sporadycznie czytam liste awebml na yahoogroups, ale tak jakoś przypadkowo przeczytałem, że jeden z członków zespołu pracującego nad AWebem przeportował javascript engine z Mozilli na AmigaOS (działa to natywnie na 68k). Jednak jeszcze nie zostało to zintegrowane z AWebem.

Źródło: http://groups.yahoo.com/group/awebml/message/6061
[#4] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
Z takich GUIowych drobiazgow to przydalyby sie zakladki jak w IBrowse. Ja sie wrecz uzaleznilem od zakladek. :) Chociaz mam natywnego AWeba i Voyagera pod PPC to i tak przez 99% czasu uzywam IBrowse 68k, bo zakladki rzadza. :D
[#5] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #4


To dokladnie tak jak ja. Starsze Voyagery tez mialy zakladki-przyciski, ale wywalono je podobno ze wzgledu na stabilnosc.
[#6] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #5


Wydaje mi się czy zakładki są MUIowe a AWeb raczej jest nieMUI? Więc chyba można o tym zapomnieć.
[#7] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #6


Ale chyba mozna zrobic zakladki w GUI nie-MUI :)
[#8] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #3


O, JavaScript engine z mozilli to już by było całkiem poważne "coś"... Ciekawym ile w tym prawdy, a ile pobożnych życzeń i fantazji... Taka "integracja" to dość poważna sprawa.
[#9] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #6


Kto wie..., przeciez (ztcp) docelowo w AWebie ma byc GUI do wyboru (Classact/Reaction, MUI...).

A swoją drogą to w Classact/Reaction też przeciez są zakładki ;)
[#10] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #8




Hiacyncie...Jeszcze dlugo sie sie nie przyzywczaje ze ty i PPA :) , ale mam nadzieje ze bedziesz obiektywnym redaktorem :) (tak ponad pdzialami :) )...
[#11] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #9


A swoją drogą to w Classact/Reaction też przeciez są zakładki



No właśnie. :) Wystarczy odpalić sobie preferencje AWeba czy WarpDatatypes, albo FroggerGUI żeby zobaczyć reactionowe zakładki w całej okazałości. :) Jakos szczególnie piękne nie są (jak to całe Reaction zresztą) ale działają i spokojnie by sie nadawały. A co do tych zakładek w Voyagerze. Stablinośc zakładki pogarszały? :) W sumie IBrowse 2.2 tez sie wieszał jak dziki jak się używało zakładek. Na szczęście za IBrowse 2.3 to ręczę pod tym względem. Przetestowałem te jego zakładki juz dosyć dobrze, bo można powiedzieć, że już tylko tak otwieram kolejne strony jak łażę po www. Zresztą na piecu jak siedzę to też w Operze używam zakładek. W robocie na macówce też "zakładkuję" w netscape (tylko tu to akurat chodzi tragicznie wolno na G3/233:)).



Hasło na koniec - "Chleba, pracy i zakładek w AWeb!" ;)
[#12] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #6




Reaction też ma zakładki.
[#13] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?

Hmm... co z tego, ze nowy? Brak obslugi zwyklego html'a na rozsadnym poziomie, brak obslugi CSS'ow, Javy... ech. Szkoda slow.
Mogliby wreszcie zajac sie czyms istotnym... Patrz IBrowse - 3 lata prac i co? Kosmetyczne zmiany :(
[#14] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #13


Integracja javascript engine z Mozilli da dużo Awebowi.

Poza tym co z tego że 3 lata? Zobacz ilu ludzi pracowało nad IBrowse.

Chcesz żeby ktoś zajął się czymś konkretnym.istotnym?

Zatrudnij go na cały etat, i daj mu odpowiednie wynagrodzenie, albo realną motywację do pracy.
[#15] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #14
To zadne wytlumaczenie, ze malo ludzi, ze nie ma motywacji. Jesli nie ma motywacji to niech nie robia nic, a jak juz robia to cos konkretnego. 3 lata to bardzo duzo i nawet jedna osoba, ktora przeciez sama sie tego podejmuje i wie co musi zrobic, powinna pokazac wreszcie cos, bedzie warte uwagi. Chwalenie sie wyzszym numerkiem wersji to stanowczo za malo. Natomiast zgadzam sie z toba, ze integracji z javascript engine to duzy krok na przod, ale obawiam sie, ze na tym to sie zatrzyma i kolejnej rewolucyji mozemy sie nie doczekac...
[#16] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #15


Jesli masz tak duzo zbednego czasu, to moze sam sie zajmiesz napisaniem browsera?
[#17] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #16


Sa ludzie madarzejsi ode mnie, przynajmniej w tym aspekcie ;)

A swoja droga szefostwo zarowno od AOS'a jak i Mos'a mogloby pomyslec o tych biedych amigowych internautach i zapewnic im jakies przyzwoite warunki browse'owania...
[#18] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #17


Doczekamy się (ale czy to kwestia wiary?), najprawdopodobniej będzie to cos oparte o khtml (tak mi się wydaje)



http://www.ppa.ltd.pl/forum_ppa/read.php?f=5&i=52&t=52



nie wiem jak z MorphOS będzie, ponoć V mają rozwijać...
[#19] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #18


Na liście IBrowse coraz więcej się mówi o wersji 2.4, która już "całkiem niebawem". Ma zawierać poprawki zauważonych błędów (czytaj: więcej obsługiwanych stron) i jakieś niespodzianki. Podejrzewam, że CSS.
[#20] Re: AWeb - niebawem wersja 3.5?
W odpowiedzi na komentarz #19


A ja bym na CSS w tej wersji IBrowse nie liczył. Nie chce narobić sobie smaku i później być negatywnie zaskoczonym. Z tego co czytałem to ma być po prostu kolejna wersja, która ma zawierać głównie poprawki + dodanie API do pisania pluginów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem