Komentowana treść: Nowy artykuł
[#1] Re: Nowy artykuł
Autor nie wspomniał jakiego Pegasosa i procesora używał do testów,

zapewne ma to wpływ na prędkość emulacji.
[#2] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #1


Nie byl to Morgoth, nie byl to JacaDcaps wiec na pewno nie G4/1000 tylko G3/600. :D
[#3] Re: Nowy artykuł
Niedawno jakis maruda marudzil na a-pl, a tu juz jest test :)
[#4] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #2


Skoro to G3/600 to dość krótko instalowały mu się te Windowsy 95 bo u mnie na Pegazie trwało to ze 4 godziny ... Potem jeszcze zainstalowałem Offica97 :) ale juz nie pamiętam ile mi nato zeszło ...

No ale może coś skopałem w ustawieniach ... ?
[#5] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #4


I jak to Ci dziala? Chodzi o predkosc...
[#6] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #2


Coz za dedukcja;) Mam Pegaza1 z G3/600Mhz rzecz jasna.
[#7] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #4


Od tego bardzo wiele zalerzy. Szczegolnie wazne jest odpowiednie wywazenie predkosci emulowanego CPU i GPU. Po samej windzie trudno to wyczaic - najlatwiej po gierkach. Ogolnie nie nalezy przesadzac z IPSami:)
[#8] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #4




Przez godzinę to się instalował windows95 na pentiun 133MHz. No i na moin PCTacku windows3.10
[#9] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #8


Wlasnie wyslalem znajomemu, ktory mial kiedys A600 maila pt. "Win98 na Workbenchu".:D
[#10] Re: Nowy artykuł
podejrzewam, ze szybsza moze byc emulacja pc na pegazie pod molem
[#11] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #10


Ja takze tak mysle. Macowe emulatory PC maja przewanie JIT, ktorego na prozno szukac w Bochs'u. Jakiestam plany jego implementacji sa, ale glownym celem tego emulatora jest przenosnosc, wiec bedzie ciezko.
[#12] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #8


To musiał mieć chyba CD-ROM 4x, bo sam do niedawna wojowałem z P133 wujka i Win98 (oryginał nawet hehe) instalował się ok. 40 minut. Postuluję: nie przesadzajmy! Windows 3.11 instalowałem na PC-TASKU 4.40 ok. 30 minut na plikopartycji. Wprawdzie był też PFS3, ale jednak można. Nie wszystko zależy od procesora, nie wszystko...
[#13] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #5


Kolega w artukule napisał że porównał by prędkość emulacji do "486 40 MHz" ale chyba bardzo grubo przesadził. Jabym mu dał conajwyżej 386/10MHz. Owszem te dobieranie parametrow powoduje ze winda szybciej sie odswieża ale np. Taki Warcraft 1 (żeby nie bylo wątpliwości) jest nie do grania ... a ja sam przeszedłem go na 386/20MHz na którym chodzíł płynnie. Mimo to jednak da się z niego korzystać by pisać dokumenty w Wordzie :) OK. Może jakieś czasy ... ładowanie windows (do pokazania się blatu z ikonkami) ~ 1 min 15 sek, ładowanie Worda ~ 24 sek ...

Pozatym jeśli ktoś chce pod Bochsem w windowsach miec wiecej niż 640x480x16 kolorów, to istnieje specjalny sterownik pod winde NT, obsługuje wyższe rodziałaki i do 256 kol.
[#14] Re: Nowy artykuł
W odpowiedzi na komentarz #12

Wszystko zalezy od szczescia, bo jesli sie okaze, ze sterownikow do urzadzen posiadanych przez nas nie ma w windowsie, to instalacja sie wydluza o kolejne rebooty i doinstalowywania... Ale to chyba nie ten temat...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem