Komentowana treść: STonAmiga 1.0
[#1] Re: STonAmiga 1.0
Wlasnie...zapytalem ostatnio na forum o ten emulator, jednak nikt nie odpowiedzial. Jak dziala? (aktulanie nie mam mozliwosci go przetestowac). Czy istnieje jakas baza oprogramowania dla AtariST na wzor Aminetu?
[#2] Re: STonAmiga 1.0
a może ktoś się wreszcie zlituje i przeportuje na amigę emulator c64 i c128 vice ... bo frodo jest do dupy
[#3] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #2


Jak zwykle zapytam - gdzie są źródła?
[#4] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #2




U mnie Frodo dziala bardzo dobrze (603/210MHz). Czasami obslugujac zapominam sie i wydaje mi sie ze jestem na oryginalnym C64 ze stacja 1541. Frodo bardzo wiernie emuluje C64 (jedyna wada to jest to, ze jest trudny w obsludze i kto nie mial prawdziwego C64 z 1541 moze miec problemy, poniewaz nie ma wszystkiego podanego na tacy, tak jak np. w Magic64 czy innych pecetowych emulatorach).

[#5] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #4


Odpal FrodoSC (nie wiem czy pamiętam dobrze nazwę, chodzi mi o ten który emuluje z dokładnością do jednego cykla procesora 8510), to wtedy pogadamy.
[#6] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #5




Chodzi wolniej. Ale dlaczego mam uzywac FrodoSC? Poki co Frodo.exe dziala ok.

[#7] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #6


Tylko FrodoSC zapewnia 100% kompatybilność, zwłaszcza z produkcjami scenowymi.
[#8] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #6


a poszło ci scenario czy geos, dobrze że obok ami stoi wypasiony

c128d i nie muszę używać tego dziwnego programu (w wersji amidoga to można zasnąć przy wczytywaniu czegoś z d64)
[#9] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #2


Niestety, emulację c64 uprawiam na pc. Jeśli chodzi o ilość emulowanych modeli commodore'a, ilość emulowanych przystawek i rozszerzeń to nie ma nic lepszego od VICE, ale na codzień przyjemniejszy w użytkowaniu jest ccs64 w wersji dla DOS albo windows (linuksowa wersja też jest, ale dużo gorsza, chyba nawet już od dłuższego czasu nierozwijana). No i wydaje się być bardziej kompatybilny z oryginalną maszyną.
[#10] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #9


No i właśnie taki program do emulacji marzy mi się ujrzeć kiedyś na Amidze, AOne, czy Pegasosie;)
[#11] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #8




Geosa raz widzialem gdzies na screenshotach, a pozniej cos podobnego na Final3. Mam dwa sprzetowe C64. Skad go zassac scenario i geosa w wersji .d64? (na oryginalna dyskietke tez sobie przeniose).

[#12] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #11


scenario i wiele innych gier znajdziesz na www.gb64.com, co do geosa to spróbuj może polski emu64.pl, ale gwarancji nie daję że tam jest.
[#13] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #12




Ok, poszukam :) to ja podam inna strone z grami (moze ja znasz) http://www.c64.com/ :)

[#14] Re: STonAmiga 1.0
Ja z inne beczki. Po co wymagana jest karta graficzna do emulacji ATARI? Czyzbym nie wiedzial ze istnieje ATARI o milionach kolorow?
[#15] Re: STonAmiga 1.0
Niestety nie wiesz. ;)

Zwróć uwagę na to, jakie Ateri jest emulowane!
[#16] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #14




1 potrzebna jest i juz

2 istnieje



[#17] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #4


A w jaki sposób w Frodo "wyjąć dysk" i włożyć drugi (odwrócić stronę dysku), gdy tego wymaga np. gra?
[#18] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #17


ENTER na klawiaturze numerycznej
[#19] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #18


Do tego doszedłem, ale jak ją aktywować? Za przykład niech posłuży Creatures 2.
[#20] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #19


Zanim w trainerze wcisniesz spacje, zmien dyskietke "na druga strone"

Dziala u komus STonAmiga?

[#21] Re: STonAmiga 1.0
W odpowiedzi na komentarz #20


No i nadal nie działa. I zmieniłem dysk przed trainerem, w trakcie trainera, zaraz przed wpisaniem RUN. Nic. Czy ktoś potrafi zmienić "stronę dyskietki" pod emulatorem C64 - Frodo?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem