Komentowana treść: W szachy na Pegasosie
[#1] Re: W szachy na Pegasosie
Kiedy odpale te szachy mam komunikat, ze mam za stare sound.datatype i nic nie usylsze. Czyzby zostalo wykorzystane w tej grze cos czego MOS1.4 nie ma?
[#2] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #1


A po co Ci do szachow dzwiek? ;)
[#3] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #2


To sie autoraz zapytaj po co go dodawal. Jesli progam go oferuje to chcialm z niego skorzystac mimo wszystko.
[#4] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #1


Tak, żeby mieć dźwięk w czasie gry (program wymawia wykonywane przez graczy ruchy, odtwarzając odpowiednie sample), trzeba mieć sound.datatype w wersji 50.18, który pojawi się dopiero w MOS-ie 1.5.
[#5] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #4


Zapytam przewrotnie. A kiedy MOS1.5? Tylko nie mow "when it's..."
[#6] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #5


"when it's ready" to gadka Hyperionu :) MOS-Team mowi "in two weeks" :)
[#7] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #6


Hehehehe - właśnie. :D Te morphosowe "dwa tygodnie" sa juz słynne i na stałe weszły do naszego języka jako bardzo popularne powiedzeni. :)
[#8] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #7


Wyrażenie godne "Srebrnych ust" :))
[#9] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #8


Wyrażenie godne "Srebrnych ust")



Powiedział "złotousty". :) Chyba każdy się zgodzi ze mną, że Kaczus to taki nasz nadworny poeta. :D
[#10] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #9

Hehehe "Srebrne Usta" to coroczny (od kilku lat) konkurs na wypowiedź
roku - w tym nominowani są m.in Prezydent za wypowiedz, ze mógłby
zatańczyć itd, tylko po co.... :)) A dlaczego srebrne? - bo mowa jest
srebrem a milczenie złotem :))
[#11] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #10


Aaaa fakt - zloto jest milczeniem. Wobec tego Ty raczej nie masz zlotych ust tylko faktycznie srebrne. :)
[#12] Re: W szachy na Pegasosie
Jak mam byc szczery to u mnie nie dzialaja te szachy. Jak odpalam z ikony to nic sie nie dzieje, SnoopDOS niczego ciekawego nie pokazuje (bardzo to zreszta dziwne). Jak odpalam z CLI to pokazuje sie okno, szachownica i na tym koniec. Program juz wisi, okno nie jest odrysowywane i mozna go tylko wywalic Scoutem. Sprawdzalem kilka razy, po reboocie tez. Stosu dawalem tez duzo. Chyba sobie nie pogram w szachy. :)
[#13] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #12

Bugraporty najlepiej wysyłać mi mailem . Odpalałeś wersję 2.0 czy 2.1 (na MorphZone już jest 2.1)? W 2.0 był prozaiczny błąd polegający na tym, że ikona programu była typu "project" zamiast "tool". Natomiast wieszanie się po uruchomieniu to oczywiście nie jest normalny objaw. Z tym, że jak się zapewne domyślasz samo "wiesza mi się" nie wystarczy do namierzenia błędu. Najbardziej przydałby mi się debug log.
[#14] Re: W szachy na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #13


Lamersko sie zachowalem. Przepraszam. :) Komentarz wypocilem w robocie, a tu mamy malo Pegasosow. ;) Jak wroce do domu to zerkne dokladniej i jak cos to napisze cos bardziej sensownego - tym razem na maila...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem