Komentowana treść: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
[#1] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
No i proszę.... krok po kroczku zbliżamy się do wersji finalnej dla końcowego userka. A kiedy już to nastąpi oj! będzie się działo, będzie... :)
[#2] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #1


Stawiasz na euforię czy rozpacz?
[#3] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #2


Daruj sobie zlosliwosci.

Ponoc cierpisz na brak czasu, dlatego nie wciagnales sie w prace nad projektem. Jednak Ciegle widze Twoje komentarze na Execu/PPA pelne krytycznych uwag pod adresem OS4 i pracy betatesterow.

Na TO masz jednak czas.
[#4] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #3

Właśnie, ja niewiem, że niektórzy nie mogą zrozumieć, że każdego dnia
mamy dzień bliżej do premiery OS4... (No chyba, że ktoś się uprze i
stwierdzi, że OS4 nigdy nie wyjdzie, bo wtedy jeden dzień nie ma
znaczenia nieskończoność +1 to dalej nieskończoność :))
[#5] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #2




Ja zostane obserwatorem - MOS mnie zawiodl (poprostu go nie ma, a w wersji 0.4 jest dziadostwem), natomiast zamiast o AOS4 Classic postaram sie o BVision. Co jak co, ale wszystko wskazuje na to ze troche dluzej pozostane przy WB 3.1 :)
[#6] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #4


... to juz gdzies bylo (stary przedruk) :):):)
[#7] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #6


Przedruk, ale moj :)) z ofcoskopu :))
[#8] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #3


Napisanie komentarza to parę minut. Najczęściej z pracy w przerwie od innych zajęć. A żeby siąść do programowania to trzeba mieć przynajmniej dwie godziny wolne, żeby coś stworzyć. Pisanie z doskoku po kilka minut już ćwiczyłem i nie idzie w ogóle.
[#9] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
Pewnie niektórzy mi nie uwierzą, ale cieszę się, że OS4 w końcu zaczyna nabierać realnych kształtów. Bo jak do tej pory trwało radosne porównywanie czegoś z niczym, teraz wreszcie będzie można porównywać oba systemy ze sobą. Problem tylko w tym, że zdani będziemy na razie na obcojęzyczne recenzje, bo jedna A1 w Polsce to trochę mało...
[#10] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
Czemu uwazasz ze za malo. Klawiature mam sprawna, dlonie i glowe tez. Pisac rowniez umiem, mam na konice kilka artow do roznorakich magazynow dyskowych a nawet papierowych. Wiec nie bardzo rozumiem dlaczego twierdzisz ze moja skromna osoba to za malo, aby sklecic jakas recke na temat duetu AmigaONE+OS4.0.

Zapewne po przeczytaniu tejze recenzji, a w dalszej kolejnosci po przeprowadzeniu oficjalnego pokazu OS4.0 na AONE w Polsce, liczba posiadaczy tego komputera wzrosnie. Wiec bedziesz mial wieksze powody do zadowolenia
[#11] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #10


A gdzie ten pokaz będzie? Jakaś "objazdówka" się szykuje? Bo trudno liczyć na to, że ludzie się zlecą z całej Polski obejrzeć (i kupić) to cudo.
[#12] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #9


Masz racje, jedna w Polsce sprowadzona przez Efunzine.

Inni poradzili sobie bez posrednikow.
[#13] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #12


A mozna wiedziec ile juz jest AOne w Polsce, czy to tajemnica, podobnie jak lista obslugiwanych kart gfx przez beta-wersje OS4? ;)
[#14] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #11




A gdzie ten pokaz będzie? Jakaś "objazdówka" się szykuje? Bo trudno liczyć na to, że ludzie się zlecą z całej Polski obejrzeć (i kupić) to cudo.



Wedlug wstepnych planow pokaz mial sie odbyc na najwiekszej amigowej imprezie w ostatnich latach w Polsce czyli na AmigaMeeting. Tak wiec mysle ze jak na warunki amigowe, mogloby go obejrzec calkiem spora grupa ludzi. Niestety impreza ta najprawdopodobniej znowu w tym roku nie dojdze do skutku. Wedlug moich nieoficjalnych informacji planowana byla mniej wiecej za miesiac. Tymczasem do tej pory nie ma zadnych zapowiedzi, informacji, anonsow na temat AmigaMeeting.

Druga okazja do zorganizowania takiego pokazu mogloby byc Toronto Meeting. Do Torunia mam rzut beretem, wiec nawet byloby mi wygodniej. Jednak :

1. Jest to impreza z zalorzenia promujaca zupelnie inna konkurencyjna platworme i nie wiem czy taki pokaz bylby mile widziany przez jej organizatorow.

2. Odwiedzajacych jest zancznie mniej niz na AmigaMeeting, wiec musialbym Ci w tym miejscu przyznac racje ze trudno by bylo liczyc w tym na jakis wielki ogolnopolski zjazd amigowcow. A wiec sens zorganizowania takiego pokazu bylby mniejszy.

3. Z tego co wroble cwierkaja, organizacja Toronto Meeting w 2004r rowniez stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Mimo wszystko o to ze w bierzacym roku odbedzie si pokaz lub pokazy OS4.0 na AONE jestem spokojny. W Polsce jest jeszcze troche sympatykow OS4.0, jest kilka preznie dzialajacych grup lokalnych, wiec jesli ktos bedzie chcial zobaczyc OS4.0 w dzialaniu to na pewno zobaczy.
[#15] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #12


Inni czyli kto?
[#16] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
...Polsce jest jeszcze troche sympatykow OS4.0...

No ba, nawet bardzo dużo! Środowisko w moim mieście czeka tylko na ten produkt(tzn. wszyscy trzech...). A poważnie, to zlośliwość w przypadku spekulacji na temat pojawienia się w/w jest nietrafiona. Już raz mówiłem że środowisko nasze zawsze było rozpieszcane takimi przesuwanymi terminami, trzeba było się przyzwyczaić! A poza tym, chłopaki będą chcieli na tym zarobić, więc nie wypuszczą bubla (i hope), tylko naprawdę dobry system. Oczywiście będą bugi bo nawet 1000 developerów i beta testerów nie są w stanie wszystkiego wychwycić ( vide Widows ). A ja naprawdę chcę kontynuacji lini z nazwą AMIGA w tle! No bo ktoś nie znający systuacji, usłyszy nagle Amiga i Pegasos (-us ) to co mu się będzie kojarzyło :D ? A psioczenie na OS4 jest dla mnie nieporozumieniem. Nie podoba się? Macie wybór. Hipokryci!
[#17] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #16


Sympatyzowanie z OS4 to za mało. Pytanie brzmi czy wydasz te kilka tysięcy na zakup sprzętu pod ten system. Tylko wtedy można liczyć na jakąś kontynuację projektu po wypuszczeniu pierwszej wersji.
[#18] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #14




Czyli wyrażasz chęć zaprezentowania swojej A1 na Amiga Meetingu. Wspaniale!



Niestety impreza ta najprawdopodobniej znowu w tym roku nie dojdze do skutku.



Dementuję te plotki. Amiga Meeting będzie.



Poprzednio się nie odbył, bo po prostu nie było nic nowego do pokazywania. Teraz jest Pegasos II i A1... więc tylko trzeba poczekać, aż się trochę cieplej zrobi
[#19] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #5


Jakbyś przyjechał na spotkanie GGUA do Gliwic w październiku to mógłbyś sobie pooglądać Dwie Amigi Classic z MOS'em 1.4, ale z tego co pamiętam jakis koncert był i nie przyjechałeś....
[#20] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #18


W tym roku AM na świeżym powietrzu?
[#21] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #20


Nie Ale teraz jeszcze zima, poza tym sesja...
[#22] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #21


Tak jest.. poczekać aż się śniegi roztopią.. też kcem przyjechać :)
[#23] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
Wiosna zaczyna sie w marcu:)

http://www.pegasos.pl/?peggy=6&PHPSESSID=2281374c35dd52ff50b5eefd7fd14510
[#24] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
1 kwietnia chyba nie jest brany pod uwage:D
[#25] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #22


Aż tak Cię zasypało?
[#26] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #17




Nie trzeba od razu wydawac pieniedzy na nowy sprzet.

[#27] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #18




Czyli wyrażasz chęć zaprezentowania swojej A1 na Amiga Meetingu. Wspaniale!



Checi mam ale nie wyciagaj z tego zbyt daleko idacych wnioskow. Moge jedynie potwierdzic, ze jeszcze zanim nabylem AONE, dostalem taka propozycje. Odpowiedzialem ze nie mam nic przeciwko, jednak moj przyjazd uzalezniony jest nie tylko od moich checi, ale takze od ilosci wolnego czasu i kilku innych czynnikow.

Prosze nie oczekuj ode mnie ze zagwarantuje swoj przyjazd na impreze, nie znajac nawet jej dokladnego terminu. Moge jedynie obiecac ze jesli AmigaMeeting rzeczywiscie sie odbedzie to prezentacja OS4.0 na AONE jest prawdopodobna.



Poprzednio się nie odbył, bo po prostu nie było nic nowego do pokazywania. Teraz jest Pegasos II i A1... więc tylko trzeba poczekać, aż się trochę cieplej zrobi: - )



O i ta koncepcja mi sie podoba. Ostatnia moja podroz do Lodzi zasniezonymi drogami trwala zdecydowanie zbyt dlugo. Jednak nie ma to jak czarny asfalt.
[#28] Re: AmigaOS4 Beta CD już u betatesterów
W odpowiedzi na komentarz #17


...Tak, jak będę miał pieniądze, to kupię A1 + OS4.0 z Dziką Rozkoszą!Znam ludzi którzy dawali za swoje 1200 po 1600 zł ( wtedy to było 16 mln.) Wiem, że sytuacja w kraju jest do..tyłka (sam jestem bez pracy a studia skończyłem pół roku temu ), ale jeśli tylko będę w stanie to kupię to. A w międzyczasie, mam nadzieję że będę podziwiał OS4 u swoich znajomych. Może znajdzie się taki co kupi A1? No cóż - we will see!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem