Komentowana treść: Pegasos II w telewizji
[#1] Re: Pegasos II w telewizji
Po węgiersku ni w ząb nie kumam, ale mogę wam streścić co się dzieje, a wy już sobie osądzicie czy warto ściągać te 68 MB. Całość trwa 10 minut. Przez 5 minut dwóch kolesi rozmawia i pokazują płytę główną i montaż Radeona. Później widzimy ekran Ambienta na którym leci By Night - Encore. W drugim okienku pojawia się obraz studia i kolesie dalej gadają, tyle że oglądamy to z ekranu Pegaza. Chyba się zachwycają prędkością, bo prowadzący sprawdza prędkość poruszuania dłonią z tym co widzi na ekranie. Następnie znowu krótka rozmowa i na koniec odbywa się prezentacja MUI, prostota jego konfiguracji i możliwości zmiany wszystkiego. Koleś odpalił też IBrowse. Jak ktoś znajdzie napisy do tego, to poproszę o podanie linka.
[#2] Re: Pegasos II w telewizji
Rzeczywiście trudno powiedzieć o czym Panowie rozmawiają :)

ale to już moja wina - trzeba się było uczyć języków.

Kilka razy padają słowa: Pegasos, Motorola, Linux, Amiga.

Szkoda jedynie, że pokazano tylko MUI i fragmenty dema,

przez sekundę chyba mignął Voyager.

Żaden poważny program nie został odpalony, a jest tego trochę na SuperBundlu. To samo w temacie gier. Może 10 minut to za mało, ale można było sobie darować te częste widoki rozbebeszonej obudowy

i pokazać choćby Prostation Audio lub Mplayera z DivXem.

Ale może się czepiam, dobrze że gościa w ogóle wpuścili do studia.

Pozdrawiam
[#3] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #2


przez sekundę chyba mignął Voyager.


Na 100% Ibrowse.
[#4] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #3


sorry, mój błąd

[#5] Re: Pegasos II w telewizji
Kiedyś dawno temu jacuś rzeuski się pytał czy nie mogę mu podesłać

jakiegoś swojego programu na amiga os.

Ja mu na to że poszło na śmietnik bo się takim jak jacuś rzeuski, nie spodobało przeportowanie qt na amiga os przeze mnie, i jak jacuś chce to se może przyjechać i ze śmietnika wygrzebać.

To tak w temacie wstępu.

Wiecie co dziś robiłem porządki, i co tu ukrywać wyrzucałem dyskietki, bo już nie pamiętam kiedy ich ostatnio używałem.

(Wiecie pendrive, net, cdrw ...)

Wcześniej oczywiście przegrywałem ich zawartośc na dysk twardy,

zostawiłem sobie 10 najlepszych verbatimów(na wszelki wypadek), reszta na śmietnik.

I co się okazało, na jednej dysketce znalazłem program na amigę którego nie wyrzuciłem! I to jeszcze w postaci kodu źródłowego!

Jest to virus plikowy doklejający się do plików wykonywalnych na amidze. Popełniłem go kiedyś na początku 1994 roku

bo ktoś nie chciał zmienić kickstartu na 2.x w 1994.

I trzeba go było za to jakoś ukarać.

Działa pod 1.3,2.0,3.0.

Jest w asemblerze, .

Na pewno dokleja się do ceda.

Niestety nie jest to wersja sprawdzająca czy jakieś antyvirusy paczują LoadSeg, ale podłącza się pod imploder i powerpacker library - w ich miejsca podłączenia się do LoadSeg.

Nie jest to wersja również która się dokleja do początku wykonywanego programu.

Jednym słowem jedna z pierwszych wersji,

Po prostu proste podklejenie się pod LoadSeg

(jakie to było banalne w Amiga OS - po prostu tablica adresów funkcji systemu, bez żądnej ochrony przed dopisaniem, bez sprawdzania przez antywirusy czy ktoś się nie podłączył za kompresorami)

dla każdego pliku wykonywalnego

odczyt pliku wyk.

sprawdzenie czy już tam nie jest

dopisanie się na końcu pierszego hunku code - (zwykle jest tam rts (koniec programu)- zamieniam na nop'y)

i zapisanie pliku,



W sumie nie wiem, chyba mogę to gdzieś wystawić.

Jak myślicie.

jacuś się ucieszy nie?
[#6] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #5


A możesz wykazać związek Twojego komentarza z prezentacją Pegasosa2 w węgierskiej telewizji FixTV? :) Wiesz jak to jest - w czasie weekendu mam trochę osłabioną zdolność czajenia i dlatego sam tego związku nie mogę sie dopatrzeć. :)
[#7] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #5


Teraz to sie chwalisz czy co robisz?
[#8] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #5


No i czym się chwalisz... Ceda już prawie nikt nie używa... to samo z

systemami poniżej 3.x (a i tu się zmienia :))
[#9] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #5


Kolega ma zły dzień, czy też uzyskał dobową przepustkę z jakiegoś zakładu dla ludzi "lekko zakręconych"?
[#10] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #6


To proste - wtedy pod tym newsem było najwięcej komentów.
[#11] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #9


Nie po prostu znalazłem swój kod na amigę.

Chcecie czy nie chcecie?
[#12] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #10


LOL. Co za rozumowanie. Było najwięcej komentarzy to sobie dopisał komentarz, który nijak nie pasuje do tematu newsa i co więcej jest skierowany do jednej osoby (Jacka Rzeuskiego). Dlaczego do niego nie wysłałeś mejla? Jeśli już nawet chciałeś koniecznie pokazać światu, że nagle, znalazłeś argument do dyskusji, która skończyła się być może lata temu to mogłeś skorzystać z forum. Tak, mamy taki dział na PPA. Proszę na drugi raz albo umiejętnie nawiązywać do tematów newsów lub korzystać z forum.

I nie martw się, forum także czyta tak samo dużo ludzi co newsy więc odpowiednia publiczność jest zapewniona
[#13] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #11


Już widzę te tłumy amigowców, którzy rwą się aby przejrzeć kod źródłowy wirusa, który może zniszczyć zasoby naszych twardych dysków. Niczym pecetowy grasujący MyDoom...
[#14] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #10


Najwięcej komentów ma trochę inna wiadomość na stronie, ale z uwagi na treść jaką wniósł komentarz możemy wybaczyć to przeoczenie. :D
[#15] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #13


Ja rozumiem że nikt nie chce.

OK.

Było Shift+Del w wcmd.

Żaden problem.

Z rzeczy związanych z amigą,

Ostały się już tylko wyniki amig w nbenchu.

[#16] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #5


Jak za dawnych lat... Mało się nie popłakałem :D
[#17] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #15


"Z rzeczy zwiazanych z amiga, ostaly sie juz tylko wyniki amig w nbenchu" - no to stales sie kolejnym szaraczkiem, jednym z miliardow uzytkownikow PC, wspolczuje
[#18] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #15




Normalnie nie wierzę. LA zmartwychwstał!



Odkasuj ten plik i mi wyślij. Chyba umiesz mimo, że skasowałeś z SHIFTem?
[#19] Re: Pegasos II w telewizji
-> Leszek Antyborzec



na wstępie powinieneś był napisać:

a teraz coś z zupełnie innej beczki.

Monty Python rządzi!
[#20] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #15


Jezus Maria coś Ty narobił! Taka strata! Taki soft... Jak mogłeś?!

Taka strata...





lol: lol: lol:
[#21] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #18


Dysketki poszły na śmietnik jacuś.

Znajdź se i weź se.
[#22] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #21


Zrobiłeś SHIFT-DEL w WC (a nie TC?) na dyskietkach a potem wyrzuciłeś je na śmietnik? ROTFL!!!
[#23] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #22


Nie Shift+Delete na part. w ntfs gdzie przegrałem wcześniej zawartość dysketek(co było w pierwszym poście). Zawsze jacuś miałeś kłopoty z rozumieniem co się do ciebie mówi czy też pisze.

Dysketki jak se znajdziesz możesz se wziąć.

[#24] Re: Pegasos II w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #23


A jednak to ja umiem czytać a nie ty. Chciałem, żebyś to odkasował z NTFS a ty mi tu z jakimiś dyskietkami na śmietniku wyjeżdżasz...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem