Komentowana treść: Breakpoint 2004
[#1] Re: Breakpoint 2004
Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to my sie tam zjawimy. Ja duchem, Caro ciałem. :) Postaramy sie też conieco robić na tę okazję. Właśnie weekend przy tym spędzam... który to już z kolei... ech... :)
[#2] Re: Breakpoint 2004
W odpowiedzi na komentarz #1


Nie marudź MDW tylko napieprzaj! :D Produkcja Pegazowa, jak sądzę?...
[#3] Re: Breakpoint 2004
W odpowiedzi na komentarz #2


Jak sie uda to na pewno pegazowa. Wiesz jak jest - tutaj moge wszystko co chce pomnozyc min. przez 10. :) I to na najbardziej zamulonym Pegazie 1 G3/600 z najslabszym Voodoo3 wsadzonym nawet w PCI. Na Amidze uwazalismy zeby nie wyjsc poza 1.000-1.500 scianek, bo Blizzard 603 umieral, a tutaj 17.000 daje 25 fps na najslabszym sprzecie.

Poza tym na pegazie jest KieroGL (znaczy TinyGL). Juz nie musze slac blagalnych listow do Friedenow zeby cos zrobili ze StormmESA (bo sie chrzani na Voodoo) albo MiniGL. Jak sie dostaje w takiej sprawie odpowiedz, ze StormMESA jest projektem zamknietym i nie ma szans na poprawienie czegokolwiek, a MiniGL to tylko "mini" i zeby tego nie traktowac zbyt rozwojowo, to sie naprawde odechciewa Amigi i wszystkiego - nawet zycia. Na Pegazie to zupelnie co innego. Nawet jak cos jest nie tak (w koncu TinyGL ciagle sie rozwija) to mozna wyslac maila do Kiero i w ciagu kilku tygodni, dni czy godzin problem znika. :)



Narazie to zaczalem pisac program w ktorym wszystko bedzie skladane. Tak wiec do dema to jeszcze daleeeko. Postanowilem tego z Amigi nie przenosci (chociaz chodzi na Pegazie). Program mial zle zalozenia wstepne i byl glupi. :) Ja poprostu sam nie skladalem animacji i nie wiedzialem jak to zorganizowac. Teraz juz sie nieco obcykalem i przyjalem sluszne zalozenia wstepne. ;) Co z tego wyjdzie to zobaczymy. Mozliwe, ze nic... Troche sieboje robienia wersji dla Windows. Zdaje sie, ze bede musial cos takiego robic, bo przeciez Caro bedzie musial to jakos poskladac. Tak wiec robiac wszystko uwazam zeby przypadkiem nie dotknac zbyt wielu rzeczy charakterystycznych dla AmigaOS/MorphOS. :) Ale jak mialem zrobic wybierajke plikow czy requestery "multiplatformowe" to mi rece opadly i zrobilem amigwe. :) Bez przesady z ta multiplatformowoscia... :D
[#4] Re: Breakpoint 2004
W odpowiedzi na komentarz #2


Ten termin party może być trochę problematyczny. Koniec marca, początek kwietnia to terminy odioru Pegasosów2 zamówionych w eFunzine do 25 lutego. Ja co prawda jeszcze się nie zdecydowałem na wymianę ale jak się zdecyduje to może się okazać, że przed samym party poprostu nie będe miał maszyny. :( A nie wierzę w to, że uda się coś zrobic dużo wcześniej. Zawsze się robi wszystko w ostatniej chwili, pół godziny przed odjazdem pociągu jeszcze się cos poprawia... standard. tak było jest i będzie. Niestety. :(
[#5] Re: Breakpoint 2004
W odpowiedzi na komentarz #4


Hm... Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. No oki, teraz MY czekamy aż Encore coś wyprodukuje. Może jednak zostaw sobie tego pega jeszcze na jakiś czas; słyszałem, że eFunzine ma mieć pegiII w połowie marca, ale kto to wie? Żeby się nie okazało, że przed największym party roku zostaniesz bez kompa albo nie będziesz go miał długi czas. No, to owocnej pracy! :)



Jeszcze jedno małe pytanko: czy Encore weźmie udział w tym sponsorowanym przez Genesi konkursie na demo? Po to właśnie rozdawali pegazy. Wy już nie dostaniecie, ale zwycięsca otrzyma tysiąc ojro, więc gra jest w sumie warta świeczki. :)
[#6] Re: Breakpoint 2004
W odpowiedzi na komentarz #5


Mielismy taki zamiar. Wlasciwie caly czas mamy. :) Jestem zapisany na liste PhDemoScene ale ostatnio tak jakos wszystko zamarlo. Wszyscy czekaja na te obiecane 10 Pegasosow a one jakos nie nadchodza. Mialy to byc chyba Pegasosy 1 pochodzace z wymiany P1 na P2. Sposorod tych powracajacych jedynek 10 maszyn mialo byc przydzielonych sceniarzom. Lista wybranych grup znana jest juz bardzo daaawno. Tak wiec mysle, ze jak w koncu ludzie dostana obiecane maszyny to compo ruszy z kopyta. Wczesniej to jest niemozliwe, bo wiekszosc grup nie ma teraz Pegasosow. Nowe TinyGL jest wlasciwie gotowe do zabawy, gotowca do odtwarzania dzwieku tez Kiero udostepni (zaoferowal sie na liscie:)). Wszystko jest juz wlasciwie gotowe do rozpoczecia tego compo. Tylko te maszyny ciagle nie nadchodza. :(



To compo moze byc niezle. Przypomne zasady. Kazda z 10 grup dostaje Pegasosa i ma zrobic demo. Jak zrobi to bierze udzial w konkursie. Ten kto wygra zachowuje Pegasosa. Reszta musi zwrocic swoje maszny. No... chyba, ze zrobi drugie demo. :) Wtedy maszyne sobie zostawiaja. Wynika z tego wiec, ze moze bedzie az 19 dem. Do tego my sie ze swoja padaczka wladujemy i pewnie Mawi tez cos wystawi - to bedzie 21 dem. Niezle jak na tak male srodowisko. :) To oczywiscie optymistyczna wersja wydarzen. :) Niestety chodza sluchy, ze niektore z grup, ktore dostaly Pegasosy maja go juz serdecznie gdzies i nawet nie wiadomo czy przyjma maszyne. Dotyczy to grup nie majacych zbyt wiele wspolnego z Amiga. Trudno powiedziec po co sie zglosili... Ale jak nie ci to inni dostana. :) Acha - TBL raczej chca robic... :D
[#7] Re: Breakpoint 2004
W odpowiedzi na komentarz #6


kazda grupa ktora cos zrobi zatrzymuje maszyne. nie trzeba
robic drugiej produkcji. wystarczy nawet wystawic krecacy sie
szescian, ale to nie o to chodzi.

a na breakpoint my tez cos raczej zrobimy. teraz jednak
glownym celem jest exposive i tam chcemy cos wystawic. juz
rok prawie nic nie robilismy;) aaa, no i jeszcze symphony:)
rok temu dalismy wam wygrac ale tym roku (i po beznadziejnym
poziomie wiekszosci produkcji z zeszlorocznej edycji)
wystawiamy swoje demo.

// Michal 'kiero' Wozniak
[#8] Re: Breakpoint 2004
W odpowiedzi na komentarz #7


Aaa to miło, że nie trzeba robic drugiej produkcji żeby zachować maszynę.



A co do "dawania wygrać" to nie byłbym taki pewny kto tym razem "skopie tyłki dzifosom" (bo sądzę, że tym razem już compo będziełączone z pecetowym). ;) ;) ;) Jak tylko uda mi się napisać tego mojego "dziada" do składania wszystkiego to już możecie się bać. ;) Ty nawet nie wiesz jak TinyGL teraz chodzi... ;)
[#9] Re: Breakpoint 2004
W odpowiedzi na komentarz #6


Eee... To znaczy wydaje mi się, żę to jednak miały być PegasosyII. IRIS już jednego takiego ma. Mieli chłopcy troszkę problemów, ale już ponoć chodzi i jest fajnie. Ja uważam, że jeśli wszystko pójdzie ok, to będzie 12 dem... 10 od grup które dostaną/ły Pega (9 amigowych i po-amigowych, jak np. Flopi i jedna jakaś dziwna :]), a także MAWI i Encore. Bo myślę, że część z tych grup, które dostaną maszynę, po tym jedym demie zwyczajnie pegaza oleje i wróci do swojego pece.



Poza tym widzę jakieś odgrażanie sie! :) Oby to wyszło na dobre waszym demkom! Pozdr i powodzenia w kompotach!
[#10] Re: Breakpoint 2004
W odpowiedzi na komentarz #9


Hehehe. :) Mawi skopie pupe pecetom a my skopiemy pupe Mawi. ;) A tak na serio to nie wiem jak z tym bedzie. Jakiegos cudaka chcielibysm zrobic. Mam nadzieje, ze zycie nie wytnie jakiejs niespodzianki, bo czlowiek sie strasznie ostatnio starzeje i kto wie ile jeszcze razy bedzie mi dane sie pobawic. Juz teraz glupio wygladam na party ze swoim wiekiem. :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem