Komentowana treść: Ile jest Pegasosów?
[#1] Re: Ile jest Pegasosów?
Podobno jest 31 sztuk plus niezidentyfikowana ilość Pegasosów kupionych przez Polaków w Niemczech.
[#2] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #1


W takim razie ja jestem niezidentyfikowany ;)
[#3] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #2


Dla mnie to akurat jestes jak najbardziej zidentyfikowany, bo wiem, ze istniejesz i uzywasz maszyny. :) Gorzej z tymi co sie ukrywaja. Mogliby dac znac, ze zyja...
[#4] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #3


Daje znak.... {::} Żyje.... :)
[#5] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #4


Ty tez sam sciagales Pegaza z normalnego swiata? Nawet nie wiedzialem. Ty sie raczej nie ukrywasz wiec tez Cie nie mialem na mysli. :) No ale dobrze wiedziec...
[#6] Re: Ile jest Pegasosów?
A wiecie, taki MDW tez ma Pegaza, ale sie z tym bardzo kryje i nie chce nikomu powiedziec. ;) ;) ;)
[#7] Re: Ile jest Pegasosów?
Czy warto kombinować i sprowadzać Pegaza z zachodu? Co to daje i jakie są tego plusy i minusy?
[#8] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #7


Plus: może być taniej.. (nie liczyłem)

Minus: w razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem.. na pewno nie wyjdzie taniej...
[#9] Re: Ile jest Pegasosów?
PEGAZ RULEEEEEZ !!!!!!



(no dalej, skomentujcie to )
[#10] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #8


Wyjdzie taniej, ale nikomu nie zycze przechodzenia przez samodzielne zalatwianie procedur celnych... Trzeba od reki policzyc kilka tygodni + kupe nerwow...
[#11] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #10


tylko do maja. potem juz nie :)
[#12] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #7


Do niedawna kupno Pegasosa za granica miało jedną poważną wadę. Polegała na tym, że takiego Pegasosa1 nie można było wymienic w Polsce na Pegasosa2. Wymiany trzeba było dokonać za granicą albo poprostu sprzedać jedynke i kupić dwójkę. Jednak teraz jest to juz nieaktualne, bo eFUNZINe przyjmuje także Pegasosy nie zakupione u nich. Wobec tego jedynym minusem takiego Pegasosa jest problem z wysyłaniem Pegasosa za granicę w przypadku awarii i naprawy gwarancyjnej.
[#13] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #5


Jak ukrywam sie??? kupilem w Efunzine... podobno ostatniego... :)

W koncu to ja ci posłałem CD Player'a... :P Pozdrawiam Wszystkich :P
[#14] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #9




Wszystko co amigowe RULEZ!

[#15] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #13


No wlasnie - dlatego sie zdziwilem, ze dajesz znak. :) Skoro kupiles w eFUNZINe to jestes w tej grupie 31 ludzi. Nie jestes "niezindentyfikowany". :)



Jak juz tak wszyscy rulezuja to i ja... Brodek RULEZ! :D
[#16] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #15

Jak juz rulezujesz to porzadnie:
Kaczus Rulez!!! :))
[#17] Re: Ile jest Pegasosów?


Mam małe pytanie do obecnych posiadaczy PegasosaI - czy ktoś zdecydował się na wymianę w eFunzine na PegasosaII?

Pytam z uwagi na fakt iż zapisałem się na PegasosaI z wymiany (jestem trzeci na liście) i chciałbym oszacować swoje szanse otrzymania sprzętu.

Mam też pytanie do użytkowników Pegasosa - jakie są podstawowe korzyści wynikające z wymiany PegI na PegII? (o braku problemów z doborem pamięci wiem, o USB2.0 też, wiem o jakimś błędzie w chipsecie PegI - na czym on polega?)

Z góry dzięki za info (może być na priv) i pozdrawiam
[#18] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #17


W Pegasosie 1 nie dzialaja wewnetrzne (na PCI) tunery TV w przypadku gdy ma sie karte graficzna wsadzona w AGP. Wine ponosi jak zwykle Articia. :) Oprocz tego podobno AGP nie moze rozwinac skrzydel przez Articie. Z pamiecia problemu nie ma pod warunkiem, ze ja kupisz w eFUNZINe (256MB w MorphOS absolutnie wystarczy i jeszcze jest spora nadwyzka przy uzywaniu wielu programow jednoczesnie). :)



USB 2.0? Myslalem, ze w Pegasosie 2 tez jest USB 1.1.



A co do wymiany P1 na P2. Bardzo mozliwe, ze ja sie zdecyduje. Decyzja jest w trakcie podejmowania i w tej chwili szanse oceniam na 50% (czyli albo sie zdecyduje albo nie). :) Jak trafisz na mojego to chodzic powinien dobrze (mam z Articia), bo zadnych "ponadstandardowych" problemow nie zauwazylem podczas uzywania go. :) Mam taki problem z podjeciem decyzji z tego powodu, ze to co mam teraz chodzi naprawde fajnie i problemow nie mam z tym. Wolalbym zeby sie cos chrzanilo, bo wtedy latwiej byloby mi podjac decyzje o wymianie. :)
[#19] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #16


Jak juz rulezujesz to porzadnie: Kaczus Rulez!!! :)



Aaa no to sie wie. Tego to nawet pisac nie trzeba, bo juz w samym wyrazie "Rulez" jest zawarte "Kaczus". Jakbysmy dostali zrodlowke tego swiata (w koncu ktos go musial kiedys napisac) to gdzies w jakims #?.h na pewno znalezlibysmy cos takiego:



#define RULEZ KACZUS



albo



#define KACZUS RULES



Zaraz wychodze z roboty i nie mam czasu pomyslec, ktora wersja jest lepsza. :D
[#20] Re: Ile jest Pegasosów?
MDW Rulez....
[#21] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #19


:P :P
[#22] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #10




No to ja mogę powiedzieć jak wyszło w moim wypadku (sprzęt zamówiony w Genesi on-line). Wyszło mianowicie prawie dokładnie identycznie jak zakup według cennika w eFunzine. A do tego co się namordowałem z UPSem (najdurniejsza firma kurierska na świecie) to moje. Nikomu więcej nie polecam takiego rozwiązania. Gdybym wiedział, że zamawiając 16.10.2003 zapłacę od razu a płytę dostanę po trzech miesiącach (w tym trzech tygodniach walki z UPSem) w życiu nie zdecydowałbym się na zakup za granicą tylko kupiłbym na miejscu.



M.

[#23] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #22


No to faktycznie niewesolo. :( Niestety mieszkamy na takich zadupiu swiata, ze zakup czegokolwiek za granica to jest porazka.:(



No ale dobrze, ze w koncu dostales. :) Tak wiec mamy juz drugiego "ponadplanowego" Pegasosowca. Jest nas 31+2=33. Czekamy na nastepnych... Ujawniajcie sie kochani - teraz za to juz nie wsadzaja do wiezienia. ;)
[#24] Re: Ile jest Pegasosów?
Zsumowalem sobie ilosci z tej listy i wyszlo dokladnie 1200 sztuk! Ja slyszalem, ze pierwsza seria to bylo 5 sztuk, druga 600 sztuk, a trzecia podobno 100 sztuk (chociaz kiedys zapowiadano 500). Z tej listy wynika, ze jednak trzecia seria to bylo takze 600 sztuk. fajnie. :) Ta tak zwana pierwsza serie 5 sztuk pewnie olali przy podliczaniu.
[#25] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #24

nie tak latwo to policzyc, bo byly przeciez jeszcze wymiany na wersje aprilowane i mala seria przed targami w aachen (czy jak to sie z krzyzacka pisze :)....
[#26] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #25


A te nieaprilowe co wrocily do Genesi to gdzie sa? Oni do nich Aprile jakos "dolutowali" i poszly znowu w swiat czy leza w magazynach i sie marnuja?
[#27] Re: Ile jest Pegasosów?
W odpowiedzi na komentarz #22


co się namordowałem z UPSem (najdurniejsza firma kurierska na świecie) to moje

Oj, nie tylko z UPSem trzeba walczyc. Jak ja dostawalem mojego Peg1 to szly one jeszcze przez Fedexa i morodowalem sie z nimi ponad miesiac...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem