Komentowana treść: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
[#1] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
To jest wersja, która była dostępna ponad rok temu :(
[#2] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
Wrzucilem ja na Aminet, bo strona jej autora (http://www.kolumbus.fi/jami.laakkonen/ppc/) przestala istniec! :)
[#3] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
Zamiast konwerterów przydałaby się odtwarzarka do Divx i im podobnych. Te które są (Teraz Polska!), są płatne. Na blaszakach nie ma problemu z wszelakimi formatami (głównie C:/ ).

A może jest, a ja nie wiem?
[#4] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #3


Na MorphOS-a jest darmowy MPlayer.
[#5] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #4


Pegaza nie mam, mam za to starego Morfa w wersji 0.x nie pamiętam. Wersja z jakiegoś ACS. Czy na tym to pójdzie? (Pomijam fakt że to "demo morphosa" działa chyba godzinę i zwalnia do A500. A może są późniejsze wersje na classic Amigi PPC?
[#6] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #5


A może są późniejsze wersje na classic Amigi PPC?



Są, ale niedostępne publicznie (choć obiecywano, że będzie w grudniu zeszłego roku...). Podejrzewam, że dla Genesi/MOST wypuszczenie MorphOS w nowszej wersji na Amigi klasyczne ma bardzo niski priorytet i nie wiadomo kiedy to się zmieni (jeśli się nie myle). Zawsze jest coś ważniejszego do roboty niż zajmowaniem się taką wersją, przynajmniej takie można odnieść wrażenie, chyba że problem jest inny lub bardziej złożony.
[#7] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #6




Problem moze jest taki, ze gdy wyjdzie w koncu platny AOS4 na Classica, MOS zaatakuje bezlpatnoscia. Ja rzeczywiscie zaczne uzywac wtedy MOSa z postawionym na nim WB3.1...zobaczymy...

[#8] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #6


Wątpię, podpierając się dość wiarygodnym źródłem, że problem jest - jak to określiłeś - "bardziej złożony". Takie działanie ludzi odpowiedzialnych za MOSa jest tylko kolejnym z kilku powodów, dla których ludzie z power-klasikami MOSa kojarzą po prostu z kolejnym mitem, i bajeczką na miarę obietnic składanych dotychczas przez wszelakie firmy amigowe. Taka postawa ludzi, którzy nie wypuszczają MOSa 1.x dla klasika publice, przyczynia się do popularyzacji hasła typu "a ja czekam na OS4". To jest takie kopanie dołków pod samym sobą. Moim zdaniem powinno się popularyzować MOSa gdzie się da, i jak tylko się da.
[#9] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #7


Tak, brawo. Poczuj blusa już teraz, i poużywaj sobie na swoim XP programów z win3.1, bo to ma podobny sens jak "stawianie wb3.1 na MOSie".
[#10] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #3


Jak już napisano darmowy jest na MOSa MPLayer, a z płatnych bardzo dobrze spisują się FroggerNG, MooVid, AMP. Ich cena rejestracji nie jest znowu tak wysoka, aby szary użytkownik (są tacy?) nie mógł sobie na nią pozwolić.
[#11] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #9




Czuje bluesa ale nie pecetowego. Win3.1 to dziadostwo. A WB3.1 podoba mi sie taki jakim go uzywam (zreszta juz duzo elementow mam tam z 3.5 (poniewaz bez tego nie chodzilo by wszystko, np. niektore biblioteki). Jezeli MOS ma GUI jak WB 3.1 to zrezygnuje. Nie lubie MOSowo-XPekowych cukierkow (nie obrazajac oczywiscie MOSa). Niestety nie uzywalem go i dlatego teraz mysle ze na poczatku postawilbym WB (jak bedzie rzeczywiscie to nie wiem). Zreszta pare osob tak wlasnie uzywa MOSa (z WB), a ze moze i nie w Polsce to juz inna historia.

A co to mitycznego MOSa na Classica to masz racje.

[#12] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #3


"Zamiast konwerterow przydalaby sie odtwarzarka do Divx i im podobnych" - naprawde ciezko znalezc Divx'a ktorego nie lyknie zestaw Frogger + MooVid, a jest jeszcze przeciez SoftCinema i AMP. Podobno wersja MooVida pod OS4 ma byc lepsza od MPlayer'a!

FFMPEG uzywa sie po to, aby na klasycznym PPC divixy chodzily plynnie (tnie sie po rozdzielczosci). Mozna by konwertowac do MPEG'a (VCD), ale FFMPEG nie synchronizuje wtedy dzwieku z obrazem.:(
[#13] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #12




Co do MooVida..czy wersja dla AOS4 bedzie darmowa, czy komercyjna? A jezeli komercyjna to co z zarejstrowanymi uzytkownikami?

[#14] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #3


I po co Ci ten odtwarzacz DivX na classicu? Przeciez "typowego filmu DivX" i tak nie ogladniesz z bezstresowa predkoscia. Mozesz co najwyzej go przerobic na mniejsza rozdzialke i wtedy ogladnac. No ale do tego to potrzebny jest wlasnie ffmpeg. :D
[#15] Re: Ffmpeg v0.4.6 na Aminecie
W odpowiedzi na komentarz #14


Powiadasz, ze nie ogladne z bezstresowa predkoscia na classicu?

Zapraszam do Lodzi na obejrzenie filmu DIVX na

604@200+060@50.

FFmpega nie uzywam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem