Komentowana treść: OS4-status report
[#1] Re: OS4-status report
Mowa oczywiście o sterach 2D. 3D mają być dla kart z Chipsetem R2xx bo do nich Hyperion ma dokumentacje. Były problemy z bootowaniem na niekt. konfiguracjach a są jeszcze z niekt. Radeonami. Pojawia się przy niekt. rozdzielczościach na niekt. konf. tzw. "efekt gorącego powietrza" (obraz lekko drży). Właśnie nad tym teraz pracują.

[#2] Re: OS4-status report
O właśnie. I tylko do kart R2xx... :( "the-elf" dodał że czip ten używany jest w kartach do 9200 włącznie. Tylko do końca nie wiadomo czy na wszystkich kartach wyposażonych w ten czip, driver 3D będzie działał properly...
[#3] Re: OS4-status report
I to jest bardzo dobra wiadomosc. Szczerze mowiac, obserwujac jak konkurencja od blisko 2 lat bezskutecznie probuje uporac z akceleracja Radeonow. Mialem watpliwosci czy dobrze zrobilem kupujac do AmigiONE Radka 7500.

Teraz widze ze jednak dobrze zrobilem kupujac karte graficzna w sklepie za rogiem, zamiast szukac po antykwariatach jakiegos Vodoo z siwa broda ;)
[#4] Re: OS4-status report
W odpowiedzi na komentarz #3


Eee tak szukać to znowu nie trzeba. Włazi się na allegro.pl, naciska "Kup teraz" przy dowolnym Voodoo 3, 4, 5 i 3D działa (od dawna zresztą:)).



A tak poza tym... przy takich komputerach jak AmigaONE czy Pegasos oraz systemach jak OS4 czy MOS to zmiana karty jest jak... nic. O to właśnie chodziło. :) Dzisiaj mam Voodoo, jutro Radka, a pojutrze jeszcze diabli wiedzą co. Jaki to problem. Karty sa niemal za darmo (w porównaniu z tym co jeszcze nie tak dawno wydawaliśmy na cudaki typu PicassoIV, CyberVision64 albo c/BVisionPPC).



A skoro już mowa o konkurencji to pragne zauważyć, że jest ona bardzo daleko w temacie 3D wyższego poziomu. Oba OpenGLe rozwijają sie bardzi prężnie i w tej chwili to np. ja już nic nie chcę od TinyGL. :) Ponadto niedawno doszły mnie słuchy, że gotowy jest (wreszcie po tyyylu latach na amigowe platformy) SDL zintegrowany z ancelerowanym OpenGLem. Co to może dać to można sobie wyobrazić wchodząc na stronę SDL i przeglądając projekty korzystające z SDL+OpenGL. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem