Komentowana treść: microGoldED - edytor dla niewymagających
[#1] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
Genialny programik! 110% Amigi! Na kolana innowiercy!
[#2] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
tyle ze bez podwietlania golded traci imo sens. ni i zawsze jeszcze jest vim :) http://www.vim.org/download.php
[#3] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #1

Tia... ciekawe co by powiedzieli walczacy o czystosc amigi, gdyby
dowiedzieli sie, ze ged developowany jest na winuae i od jakiegoś
czasu na pegazie....
[#4] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #3


Programy moga byc tworzone nawet bezposrednio pod Windowsem, jesli beda na AmigaOS dzialaly tak jak GOLDI.
[#5] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #2


A po co mi podswietlanie przy pisaniu artka?



Sciagnalem tego VIM'a i jest to raczej programik dla zakochanych w UNIX'ie, z Amiga ma on malo wspolnego. Nawet nie wiem jak z niego wyjsc - chyba bede musial przeczytac jakiegos dlugasnego mana, aby sie dowiedziec.:)
[#6] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #5

I pomyśleć, że jeśli się nie mylę VIM ma korzenie amigowe :))
[#7] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #4


I wtedy to też będzie 110% amigi? ;) Gratuluję znajomości rachunków. Tak ogólnie. :D
[#8] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
Jeszcze nie instalowalem Golda. Czy ograniczenie 30-dniowe zwiazane jest w "grzebaniu" w plikach sytemowych (lub Golda) czy na "slowo" uzytkownika?
[#9] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
Na amige cd32 w 1994r.firma team 17 wydała gre alien breed2 razem z tower assault , podczas odpalania t.a.otwiera sie film z dobra grafika .Prosze dopiszcie komentaż w jakim formacie jest ten film i skad zdobyć program do przerabiania filmów w ten format
[#10] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #9


GoldEDem robili ten film? ;)
[#11] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #5


rotfl. do "artkow" to ci c:ed starczy, do pracy vim jest genialny, dodtakowo przemawia za nim dostepnosc na praktycznie na kazdym systemie.czytanie manuala istotnie sie przydaje - przy kazdym programie. Tobie przyda sie rowniez man od zasad pisowni. Ciekawe skad sie te smieszne apostrofy u ciebie wziely, do dzis bylem przekonany ze w jezyku polskim ich sie nie uzywa.
[#12] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #9




Moze w takim co czolowka do Genetic Spacies? Okolo 200MB animacja .cdxl ktora odtwarza PlayAnim.
[#13] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
A wracajac do GoldEDa. Albo mi cos padlo na oczy, albo nie mozna z gornej belki wybrac ekranu i zmienic fontow

Szkoda ze nie uzywa MUI... :(
[#14] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #9


Co prawda nie wiem co AB TA ma wsplnego z GED-em, ale moze to Cie zainteresuje:

http://www.aminet.net/pix/mpg/TA_Intro.mpg

http://www.aminet.net/pix/mpg/TA_Outro.mpg
[#15] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
Coś ostatnio za dużo ostatnio słysze w nazwach tego "micro". MicroGoldi, MicroA1, MicroSoft (ups, rozpędziłem się ;))

Swoją drogą MicroGoldED na MicroA1...hmm, to by było dopiero micro-rulezowanie ;)
[#16] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #15


Myslisz moze, autorzy tych nazwa maja jakies kompleksy?
[#17] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #6


"I pomyslec, ze jesli sie nie myle VIM ma korzenie amigowe"



VIM - it is an improved version of the vi editor distributed with most UNIX systems.



Ale w sumie na Amige UNIX byl zawsze. :)
[#18] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #8


"Jeszcze nie instalowalem" - instalacja jest prosta, wystarczy skopiowac dwa pliki (jeden to ikonka!) w dowolne miejsce. Ograniczenie jest zawarte w samym programie.
[#19] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #11


A ja nie wiedzialem ze zdania rozpoczynamy od malej litery.
[#20] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #13


"nie mozna z gornej belki wybrac ekranu i zmienic fontow"- prawy klawisz myszki na pasku z narzedziami, CUSTOMIZE, a nastepnie DISPLAY i masz wszystko jak na dloni! :)
[#21] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #17


Vim jest wzorowany na vi, ale podobno jego autor rozpoczynal rozwoj Vima na AmigaOS.
[#22] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #20




:)



[#23] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
Wlasnie sprawdzilem tego Vima...to jakis trojan, bo do edytora tekstu wogole nie jest podobny. O niebo leszpy jest ststemowy MEmacs (sys:tools/memacs), Czy ktos jeszcze wogole pamieta ze znajduje sie on standardowo na WB3.0?
[#24] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
Pelny GoldED w wersji komercyjnej ma oczywicie sens ale taki "micro" to nie wiem. Darmowych edytorow tekstow dla niewymagajacych jest troche...
[#25] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #23




Hehe, dodam ze MEmacs nazywa sie naprawde MicroEMACS...Co za Micromania
[#26] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #19


ciesze sie ze co do reszty nie masz zastrzezen :) vim najpierw byl na ami. a wzorowany jest faktycznie na unixowym vi i bardzo dobrze.
[#27] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #26




A ja dalej nierozumie, dlaczego linux na ktorym pracjesz, ma problemy z duzymi literami...Moze to problemy z klawiatura? Bron Boze zeby nie zglowa...
[#28] Re: microGoldED - edytor dla niewymagających
W odpowiedzi na komentarz #27


Moze male litery sa bardziej OPEN i GNU?:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem