Komentowana treść: Hyperion Entertainment - oświadczenie
[#1] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Genesi nie wykonało jeszcze żadnego
ruchu, a Hyperion już zatrąbił na trwogę. Nie czują się pewnie?
[#2] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
Hmm, a dlaczego zamieszczają oficjalny komunikat na AmigaWorld a nie na swojej stronie WWW? To jakiś nowy zwyczaj w biznesie? Polskie przedsiębiorstwa też dają komunikaty na onet.pl zamiast na własnych stronach?
[#3] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #1


Ponieważ puszczane są plotki jakoby Genesi miało prawa do znaku tow. Amiga itp. Hyperion oświadczył żeby uspokoić sytuację.

Na stronie związanej z Genesi nie podano, że sprawa dotyczyła AmigaDE (przypadkiem?, wątpię) tylko napisano "sytem operacyjny".

Zaraz pojawiły się spekulację, że chodzi o OS4. Nawet na tym forum MDW dał się przez chwilę nabrać.

Co istotne jest jeszcze wiele niejasności w sprawie więc nie ma się czym podniecać:

1. Licencję podpisało Thendic i AInc. A w wielu przypadkach licencja nie przechodzi na tego co kupił/połączył się z nabywcą licencji. (przypomnę,że Thendic już nie istnieje)

2. AmigaDE należy do AInc, istotna część (tzw. Intent) należy do Tao a tej firmy nikt nie zmusi do udostępnienia kodu Genesi.

Jest więcej niejasności dlatego poczekałbym na rozwój wypadków.



[#4] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
Proponowałbym w ogóle (na razie) odpuścić temat bo mamy dostęp do fragmentów tekstów, co przy sprawach tego typu niewiele daje. Można wyciągać wnioski z kawałków oświadczeń a w finale może się to okazać nic nie warte. Jedynie co, to znowu jest okazja żeby na siebie bluzgać.

Pozdrawiam.
[#5] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #4

Oczywiście, że sprawę trzeba przeczekać. Zastanawia mnie tylko
dlaczego właśnie Hyperion nie przeczekał, skoro (jak twierdzą) sprawa
ich nie dotyczy. Bo faktycznie z tego, co wiadomo publicznie, nie
dotyczy ich. No ale w istocie można to tłumaczyć chęcią uspokojenia
nastrojów zaniepokojonych zwolenników OS4. Co do tego czemu na
AmigaWorld.net (o czym wspomniał Jacek), cóż taki już jest styl w
amibiznesie, niestety Genesi też czasem (ustami Billa Bucka)
zamieszcza oficjalne(?) oświadczenia na ANN. Niepoważne to raczej, tu
nawet Elbox lepiej wypada . Natomiast nie bardzo rozumiem, gdzie
dostrzegasz okazję do bluzgów, bez przesady, to nie exec.pl. Na razie
jeszcze w tym wątku nic takiego nie zauważyłem i myślę, że nikt
bluzgać nie będzie. :(
[#6] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
Widzialem film prezentujacy OS4, robi wrazenie! Ale mogli wlaczyc jakis film, lub obsluzyc drukarke - urzadzenie podlaczone pod USB, lub cos innego co obecnie jest bardzo czesto uzywane... Widzialem prezentacje morphos w tej dziwnej telewizji (jezuuu! jak mnie wkurzalo to swiergotanie) i bylem zafascynowany szybkoscia dzialania. Gosciu puscil obrazik z karty telewizyjnej. Nie mam juz amigi dosc dawno, ale czytajac i ogladajac jestem za MorphOS!!! Ale pewnie i tak obydwa projekty padna, jak to zwykle bywa w swiecie amigi - bo swiatek amigowy jest taki skromny to jeszcze walcza dwie firmy - zamiast sie zebrac do kupy i dac popalic swiatu BIlla G.!! A maja wspanialy atut!!! AmigaOS, ktory jest najlepszym systemem jaki kiedykolwiek zostal napisany!!!
[#7] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #5


Dziękujemy za wytłumaczenie zachowania Hyperionu. Wiemy, że zawsze można na Ciebie liczyć jako na dyżurnego tłumacza zachowań innych, bliżej nie znanych sobie grup ludzi i firm.

[#8] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #6




> Nie mam juz amigi dosc dawno



Amigi nie masz, ale wątpię, żebyś nie miał w ogóle komputera (czyżby to ten popularny... no... pecet? ;) )



>AmigaOS, ktory jest najlepszym systemem jaki kiedykolwiek zostal napisany!!!



no dla Ciebie już chyba nie, skoro używasz... innego ;)

[#9] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #3


Nawet na tym forum MDW dał się przez chwilę nabrać.



To prawda - dałem sie nieźle nabrać. Coś mi mówiło, że taki werdykt sądu jest niemożliwy ale skoro przeczytałem to uwierzyłem... Jaki ja jestem ostatnio łatwowierny. :)
[#10] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #5


> Co do tego czemu na AmigaWorld.net (o czym wspomniał Jacek), cóż

> taki już jest styl w amibiznesie, niestety Genesi też czasem

> (ustami Billa Bucka) zamieszcza oficjalne(?) oświadczenia na ANN.



to ma ta zalete ze mozna potem powiedziec ze "BB lubi duzo opowiadac i to co mowi nie jest zbyt oficjalne". Taka jest bowiem aktualna wymowka co do MOS na classiki, ktory mial byc do 31.12.03.
[#11] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
Ależ użytkownicy AOS4 musieli się wystraszyć... ;)
[#12] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #7


Wyjaśnisz to pewnie lepiej? Proszę...
[#13] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #8




Nie mam amigi, bo dla mnie w obecnej formie jest to przestarzaly komputer. Jedyna szansa dla amigi jest nowa maszyna jak np. amiga one czy pegasos. Chociaz jak porownac obecny sprzet PC, ktorego uzywam to i tak A1 jest przestarzala. A tak na marginesie: pecetow uzywa caly swiat i choc moze nie jest wspanialy jest popularny. Amiga jesli sie znowu przyjmie to tylko wsrod ludzi, ktorzy chca sie jakos wyrozniac. Amiga bedzie jak samochod z limitowanej serii. Bo raczej PC nie przeskoczy. Nie da sie... w szkolach uczy sie dzieci na PC, serwisy sa glownie PC, sprzet i sterowniki sa robione glownie pod PC i win, ew. linux. I tak mozna pisac i pisac... :)



> no dla Ciebie już chyba nie, skoro używasz... innego

Tak amigaos jest swietny. Dlatego regularnie uzywam uae i oczywiscie amigaos. Ale obecnie na Amidze nie da sie za wiele zrobic (brak oprogramowania) a jak juz sie cos chce zrobic to trzeba sie nagimnastykowac jak przy zmianie skrzyni biegow przy maluchu.
[#14] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #13


Mozna wiele zrobic i nie wiele jest czego nie mozna zrobic. Duzo osob nie wie ze cos mozna zrobic i dlatego powstaly rozne listy dyskusyjne o tematyce amigowej lub np. forum na PPA. Czego np. nie udalo ci sie zrobic? Moze jednak istnieje rozwiazanie. Pewnie jestes zapisany na liste WinUAE czy Amithlon, jednak czesto nie otrzymasz tam odpowiedzi dotyczacej tamatyki zwiazanej z oprogramowaniem, wiec najlepiej zapisac sie dodatkowo na listy typowo amigowe.

[#15] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #13


A teraz napisz co z tego wynika i po co nam to tutaj piszesz (bo to nie jest Twój pierwszy post o podobnym drwiącym tonie)? Ameryki nie odkryłeś. My doskonale o tym wiemy i nie musisz nas do niczego przekonywać ani tłumaczyć.
[#16] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
Nie wszyscy to wiedza. A tak na marginesie: jesli wyjasni sie juz sprawa z amiga1 to kupie ten sprzet! Mozna poszpanowac i posmiac sie z reakcji ludzi, ktorzy widza WorkBencha.

Czasami tak jest, ze pewne rzeczy trzeba uswiadamiac :)

A to, ze sie madruje na forum moze oznaczac jedno... ze to prawda ;)

A pana mailmana widze strasznie to boli, czyzbym trafil w jakis kompleks? ;)

Pozdrowienia dla wszystkich urazonych moim drwiacym tonem wypowiedzi. :)
[#17] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #16


Kompleks? Toż to najlepszy dowcip jaki usłyszałem w tym trwającym dwa miesiące roku. Ci co mnie znają pewnie wiedzą dlaczego. Pozdrawiam
[#18] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
Tak czytam to wszytko i zastanwiam sie czy to si kiedys skonczy...zgadzam sie z Wawrzynem mimo ze ja w odruznieu od niego Amige posiadam i niestety duzo na niej sie nie powalczy niestety:( a jezeli juz to zwylky prosty uzytkownik widy na pewno nie zaskoczy co i jak. Nie oszukujmy sie poczatek lat 90 juz nie wroci zeby zaistniec trzeba szoku jakim byla AmigaNG a nie Amiga ONE trzeba produkowac soft przynajmnie na poziomie pozycji ukazujacych sie na APPLE i NAJWAZNIEJSZE !!! trzeba zgody ktorej od upadku Commodore nigdy nie bylo jedyne w czym sa dobrzy wielcy Amigi to sesacje i tyle.Natomiast system operacyjny hmm moze i fajny tylko zanim go zobaczymy na Amidze to siewe brody nam urosna :)Przykro mi ze taka jest sytuacja ale tak jest i nie wmawiajcie ze jest inaczej
[#19] Re: Hyperion Entertainment - oświadczenie
W odpowiedzi na komentarz #18


MarMac widze, ze jestes realista :) pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem